Skocz do zawartości


Zdjęcie

JEZUS był żonaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JEZUS BYŁ ŻONATY



EWANGELIA JEZUSA..Rozdz.6



10. Kiedy Jezus skończył lat osiemnaście, ożeniono Go z Miriam, dziewicą z rodu judzkiego, i żył z nią przez lat siedem. I zmarła ona, gdyż Bóg wziął ją do siebie, aby mógł On kroczyć dalej do wyższych zadań, które miał spełnić i cierpieć za wszystkich synów i wszystkie córki ludzi. (Rozdział 6.10)

Ja, Chrystus, wyjaśniam, prostuję
i pogłębiam słowo:

Ja nie byłem nigdy ożeniony. W tym pokoleniu (1989r.), słowo "ożeniony" ma inne znaczenie. Dla człowieka tego czasu znaczy ono zawarcie małżeństwa w urzędzie stanu cywilnego i ewentualnie ceremonię w ziemskim kościele w obecności i za pośrednictwem kapłana.

Również słowo "zaślubienie" ma w Duchu inne znaczenie niż "zawarcie małżeństwa". Zaślubienie w Duchu Bożym oznacza, że dwoje ludzi zawiera przymierze z Bogiem i stara się osiągnąć jedność w Bogu. Zawarcie związku małżeńskiego jest postanowieniem według praw tego świata. Zaślubienie natomiast jest przymierzem wierności z bliźnim przed Bogiem, w którym dwoje ludzi postanawia urzeczywistniać Boże prawa i razem prowadzić czyste, oddane Bogu życie.

W książce tej słowo "ożeniony" oznacza: złączony przez miłość Boga.
Jezus był w Duchu połączony ze wszystkimi ludźmi i istotami, z wszelkim bytem - tak jak Ja Jestem połączony jako Chrystus.

Jako Jezus, to znaczy jako Syn Człowieczy, musiałem doznać i tego połączenia z płcią żeńską, abym mógł ją zrozumieć i jej pomóc.
Jako Jezus z Nazaretu miałem głęboką, czystą łączność z tą niewiastą, która była Mojej istocie bardzo bliska. Prawo głosi: podobne przyciąga podobne. Ta niewiasta miała w swojej istocie aspekty, których wibracje były podobne wibracjom Mojej duszy. Poprzez te aspekty byliśmy w głębokiej łączności. Ja odczuwałem się w niej, a ona we Mnie. W ten sposób przeżyłem świat odczuć żeńskiej zasady w szacie ziemskiej i dzięki temu rozumiałem niewiasty, które w latach, kiedy nauczałem, były przy Mnie.

Krótko przed rozpoczęciem okresu Mojego nauczania, życie ziemskie tej niewiasty dobiegło końca. Bóg, nasz odwieczny Ojciec, zabrał ją do siebie, tak jak później wielu mężów i wiele niewiast, którzy szli za Mną. Na tym świecie bowiem przychodzenie i odchodzenie dusz jest prawidłowością, która nie podlega samowoli, lecz działaniu prawa siewu i zbioru lub świetlistego prawa Bożego.

Moim zadaniem jako Jezusa z Nazaretu, Chrystusa Bożego, było zagłębić Iskrę Zbawczą w dusze ludzi. Moje cierpienia i fizyczna śmierć były znakiem zatwardziałości ludzi. Gdyby synowie i córki Boga z rodu Dawida pozwolili się wezwać przez Jana i przeze Mnie i gdyby wiernie poszli za Chrystusem w Jezusie, to jeszcze więcej synów i córek z innych rodów dołączyłoby do nich, aby wiernie pójść w Moje ślady. Tak powstałby lud, który mógłby być świadomie ludem Dawida, ludem Królestwa Pokoju Jezusa Chrystusa. Ponieważ jednak ród Dawida, który jest powołany do Dzieła Zbawienia, pozostał w grzechu, przyjąłem na Siebie część jego winy i część winy poszczególnych ludzi z innych rodów. Dlatego mogłem zostać uwięziony i tak rozpoczęło się Moje cierpienie.

Gdyby ród Dawida nie pozostał w grzechu, to również przyniósłbym Iskrę Zbawczą wszystkim duszom i ludziom - ale nie musiałbym znosić cierpienia i fizycznej śmierci na krzyżu. Tak więc cierpiałem dla synów i córek ludzi, gdyż nie stali się oni świadomie synami i córkami Boga, spełniającymi Jego wolę.
Gdyby ród Dawida stał przy Mnie, całe to zdarzenie miałoby inny przebieg. A gdyby cały żydowski naród - łącznie z faryzeuszami i uczonymi w Piśmie - przyjął i ugościł Syna Bożego, spełniając prawo Boże, to siła częściowa pozostałaby w prasile, gdyż ten, kto spełnia odwieczne Prawo, nie potrzebuje wsparcia.

KLIK
  • 0

#2

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zdziwil bym sie gdyby byl zonaty, wkoncu byl "przyjmujac ze byl pol bogiem" takze czlowiekiem.
  • 0

#3

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LolWuT

nie zdziwil bym sie gdyby byl zonaty

Ja wierzę,że Jezus był żonaty.Jeśli był,to dlaczego Kościół usunął z Nowego Testamentu,ten bardzo ważny fakt z Jego życia? :ksiadz:
  • 0

#4

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proste, kosciol kiedys uwazal kobiety za istoty niższe, za kusicielki i te ktore namawiaja do grzechu, kobiety porownywane byly nawet do workow z gnojem w ciemnych latach i wlasnie w tych latach kosciol pozbyl sie zony jezusa i zrobil z niej prostytutke. W duzym skrocie
  • 0

#5 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiecie co, właściwie uważam, że nie ma nad czym zbytnio deliberować. Był żonaty, to świetnie, nie był, to też ok.
Dojść prawdy po tysiącach lat kłamstw oraz wypaczeń tekstów Biblijnych graniczy z cudem.
W sumie jego stan cywilny niewiele mnie obchodzi że tak powiem. :)
  • 0

#6

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

proste, kosciol kiedys uwazal kobiety za istoty niższe

Nawet nie kiedyś, nadal tak uwaza. A co do przeszłości to w tym temacie jest stosunek Kościoła do kobiet: http://www.paranorma...

Ja także uwazam że Jezus miał żonę.
  • 0

#7

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LoLWuT

proste, kosciol kiedys uwazal kobiety za istoty niższe, za kusicielki i te ktore namawiaja do grzechu, kobiety porownywane byly nawet do workow z gnojem w ciemnych latach i wlasnie w tych latach kosciol pozbyl sie zony jezusa i zrobil z niej prostytutke. W duzym skrocie

Odnoszę wrażenie,ze obecnie Kościół też gorzej traktuje kobiety jak mężczyzn,ale to o czym Ty piszesz,to się w głowie nie mieści,jeśli Kościół ma być uważany za Boży.

Queen Inga

Dojść prawdy po tysiącach lat kłamstw oraz wypaczeń tekstów Biblijnych graniczy z cudem.

Jak się chce,to można.Moja znajoma była przez 10 lat Świadkiem Jehowy.Nie było żadnej możliwości,żeby ją przekonać do innych poglądów niż te ,które głosili SJ.Dopiero kiedy jej wiarę wytłumaczył jej wielokrotnie jej Anioł Stróż,zmieniła przekonania i została z hukiem wydalona ze ŚJ.Jeśli znasz ŚJ,to wiesz jacy oni są jeśli chodzi o ich wiarę.
  • 0

#8

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nasi księża powinni być żonaci powszechnie wiadomo że zbyt długie przechowywanie materiału genetycznego
prowadzi do poważnych chorób umysłowych :rotfl:
  • 0



#9 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Tatik, pracujesz na warna bardzo wytrwale. Pracuj dalej, a wreszcie ci się uda.
  • 0

#10

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żbik
Przeczytałem podany przez Ciebie temat.Jak mogli tak pogardliwie wypowiadać się na temat kobiet ludzie,których Kościół uznał za świętych.Znam się trochę na religii,ale tego nie wiedziałem.Myślę,że kobiety też tego nie znają.
  • 0

#11 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Znam się trochę na religii,ale tego nie wiedziałem.Myślę,że kobiety też tego nie znają.

Nie masz pojęcia jak bardzo jesteś w błędzie. Trzeba tylko chcieć się dowiedzieć i umieć szukać.
  • 0

#12

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Queen Inga
Ty jesteś wyjątkowa,ale wierni bardzo mało znają Pismo Święte,a takie rewelacje odnośnie kobiet,jeszcze mniej. :o
  • 0

#13

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten artuykuł pochodził chyba z racjonalisty, o ile dobrze pamiętam.
Dobrze że są ludzie, którzy potrafią zagłebić się w swoją wiare, a nie ślepo patrzeć i słuchac. Boga trzeba odkrywać dla siebie, nie ma Boga dla mas.
  • 0

#14 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Boga trzeba odkrywać dla siebie, nie ma Boga dla mas.

IMO Bóg dla Nas, nie dla mas. ;)


Queen Inga
Ty jesteś wyjątkowa,

:D ;)
  • 0

#15

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najbardziej zadziwiającą i najbardziej rewolucyjną cechą misji Jezusa na Ziemi była jego postawa wobec kobiet. W czasach i w pokoleniu, gdy było przyjęte, że w miejscu publicznym mężczyzna nie pozdrawiał nawet własnej żony, Jezus, w związku z trzecią turą po Galilei ośmielił się wziąć ze sobą kobiety jako nauczycielki ewangelii. I miał bezprzykładną odwagę uczynić to w obliczu nauczania rabinicznego, które głosiło, że byłoby „lepiej aby słowa prawa były spalone, niż miały być przekazane kobietom”. Jezus, w jednym pokoleniu, podźwignął kobiety ze stanu lekceważącego zapomnienia i trwającej wieki niewolniczej harówki.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych