Skocz do zawartości






Zdjęcie
- - - - -

Mszalne kruczki

Napisane przez Nath , 22 November 2009 · 1170 wyświetleń

Dzisiaj podczas mszy św. padło kilka ciekawych zdań z ust księdza:

- stwierdził on, że ateiści tym, że przyznają się do swojej niewiary, godzą w Boga. W następnym zdaniu zaznaczył, że chrześcijanie muszą głośno przyznawać się do swojej wiary, korzystając tym samym z wolności słownej i wyznaniowej. Czyżby chciał nam on powiedzieć, że ateiści nie mają takich samych praw jak chrześcijanie?

- mocno podkreślił, że dla Boga najbardziej liczy się człowiek gorliwie wierzący przez całe życie. Cóż, daję głowę, że przeczytałem gdzieś, że Bogu bardziej miły jeden nawrócony, niż setki wierzących...

- jako przykład stania na granicy życia i śmierci "wysłannik Boga na ziemi" podał historię pielęgniarki, która uderzona została piorunem, lecz jakimś cudem, pomimo zapewnień lekarzy, że zostało jej tylko kilka godzin życia, powróciła do swojego ciała. Podobno ów cud został oficjalnie potwierdzony. Problem w tym, że jego oficjalności nie udało mi się potwierdzić, a nawet choćby jego prawdziwości!

---

Opuszczając religię:

Dalej nachodzi mnie refleksja na temat homoseksualistów. Ludzie, nic do takiej inności nie mam, ale afiszowanie się z tym i żądanie zlegalizowania takich małżeństw to parodia. Jeszcze raz zobaczę jakąś waszą paradę nierówności, to wezmę kija i sam się do was przejdę...

  • 0



Zdjęcie
Don Corleone
27.11.2009 - 20:23

Ludzie, nic do takiej inności nie mam, ale afiszowanie się z tym i żądanie zlegalizowania takich małżeństw to parodia.


Niby dlaczego? Ja to rozumiem.

Zgodnie z art. 23 K.r.o. małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Poprzez zawarcie związku małżeńskiego zobowiązują się do: a) wspólnego pożycia; b)wzajemnej pomocy; c) współdziałania dla dobra rodziny, która przez swój związek założyli. Ponadto art. 24 K.r.o. stanowi o konieczności wspólnego rozstrzygania o istotnych sprawach rodziny. Jeżeli pomiędzy małżonkami brak jest porozumienia, każde z nich może się zwrócić o rozstrzygnięcie sporu do sadu.

Nazwiska małżonków: Każdy małżonek może zdecydować o tym , jakie nazwisko będzie nosił po zawarciu związku małżeńskiego. Stosowne oświadczenie jest składane kierownikowi USC bezpośrednio po zawarciu małżeństwa lub przed sporządzeniem zaświadczenie o którym mowa w art.4(1) par.1 K.r.o. Stosowne kombinacje możliwości małżonków co do nazwiska jakie będą nosili po zawarciu małżeństwa przedstawiają się następująco: 1.mogą nosić wspólne nazwisko, które jest dotychczasowym nazwiskiem jednego z nich. 2.mogą każdy z osobna zachować swoje dotychczasowe nazwisko. 3.mogą połączyć z swoim nazwiskiem, nazwisko współmałżonka. Ta ostania możliwość jest jednak ograniczona przez to iż po połączeniu nazwisko konkretnej osoby nie może składać się z więcej niż dwóch członów. Jeżeli małżonkowie nie złożyli stosownych oświadczeń co do swojego nazwiska, każdy z nich pozostaje przy nazwisku dotychczasowym.

Powinowactwo jest to więź prawna jaka powstaje pomiędzy jednym małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka, trwa ono mimo ustania małżeństwa.

Wyróżnia się prawa i obowiązki małżonków:

* niemajątkowe
o wspólnego pożycia
o wzajemnej pomocy
o wierności
o współdziałania dla dobra rodziny
* majątkowe
o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_%28prawo%29

O to toczy się batalia.
    • 0
A mi o to, że niech walczą, ale czy jak chciałbym np. być z jakąś dziewczyną, to mam zebrać 30 osób, wziąć wielkie transparenty i łazić po Warszawie? Jak są ze sobą takie osoby to niech będą, ale nie można ciut ciszej?
    • 0

Maj 2024

P W Ś C P S N
  1234 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze