Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja na forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
166 odpowiedzi w tym temacie

#31

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uważam, że najlepiej byłoby się wstrzymać narazie z banowaniem osób z ujemną reputacją. Powinniśmy się przyjrzeć przez np. tydzień, jak to będzie funkcjonować. Albo banować kogoś, kto będzie miał powiedzmy -5.

#32

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytam niektóre wpisy do reputacji i powiem tyle - nie dawajcie punktów za to, że ktoś jest "fajnym i inteligentnym człowiekiem". Nie wa to rzaczej większego sensu, przyznawajcie punkty za konkretne rzeczy, za konkretne udzielanie się, a nie za sam fakt istnienia.

#33

Korin.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jednak się pomylił.
A mnie interesuje pewna kwestia. Skoro minusowa reputacja to zakaz pisania.. to w jaki sposób, mając taki zakaz, mam sprawić, żeby taką reputację polepszyć? ;] mentalnie? Chyba rozumiecie o co mi chodzi? Chyba "trzeba" coś pisać, żeby ewentualnie dostać za to plusa, i dzięki czemu polepszyć reputacje z tej złej na dobrą. Proponuje obniżyć belkę zakazu pisania na -3 albo -5. Sądzę że tak będzie bardziej sprawiedliwie :P

#34

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to Eury podkręcil temperaturę...
Ciekawe co z tego wyniknie, na razie nie zamierzam prorokować.
Powiem tylko tyle, że co? że teraz mam pisać pod publiczny poklask, by się podlizać, pozbierać punkty. Do tej pory pisalam sobie na luzie i będę. Ciekawe jak dlugo? :]



#35

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Punkty można przyznawać za cokolwiek i pod tym względem nie będzie żadnych nakazów. Każdy przecież ma inną definicję reputacji.

Co do banowania / blokowania pisania. Ta opcja jest aktualnie wyłączona, bez obaw. Nikt na tym systemie nie ucierpi.



#36 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Czytam niektóre wpisy do reputacji i powiem tyle - nie dawajcie punktów za to, że ktoś jest "fajnym i inteligentnym człowiekiem".

A za to, że jest Psionikiem można? :D
No dobra, sorki za offtop...

Chyba "trzeba" coś pisać, żeby ewentualnie dostać za to plusa, i dzięki czemu polepszyć reputacje z tej złej na dobrą. Proponuje obniżyć belkę zakazu pisania na -3 albo -5. Sądzę że tak będzie bardziej sprawiedliwie tongue1.gif

Myślę, że to byłby dobry pomysł. Kiedy minusy można by odpracowywać, spełniałyby one również rolę edukacyjną, a nie byłyby jedynie "karą za grzechy".

#37

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmmm... coś mi się wydaje, że znowu taki pomysł skończy się w przedbiegach. Eury... ile razy już z czymś takim próbowałeś ?? 4 ?? 5 razy ???



#38

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc ani razu nie mieliśmy jeszcze reputacji ;)



#39

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wcześniej to były punkty cash.



#40

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam, że ta reputacja nie do końca jest potrzebna bo w końcu ludzie przychodzą tu poczytać rzeczy, które ich interesuja a nie obdarowywać się punktami. Dla zwykłego usera nie bedzie miało to różnicy jeśli przyszedł sobie tylko poczytać forum i coś dodać ewentualnie do siebie. Jestem operatorem na innym forum i tam było coś bardzo podobnego, na początku fajna zabawa wsród znajomych dawanie sobie + bądż - dla zabawy, ale szybko wyszło to z życia bo sie o tym zapomniało, przeszła moda punktowania i wszystko wróciło do normalności, nikt nie patrzył na to aby pisać jak najładniej żeby mieć punkty i w tej chwili forum znowu działa bez reputacji.
Może na tym forum bedzie inaczej i reputacja nie zniknie tak szybko i co więcej wniesie coś dobrego - oby tak było. :)



#41

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie, wy zawsze jesteście pesymiści no :) . Przecież wystarczy zachowywać się tak jak do tej pory i nawet nie zauważycie, jak ten system się wam spodoba :) .

Edit @up:
No widzisz, dla zwykłego usera to nie ma znaczenia, a dla osoby, która zechce się tutaj zatrzymać na dłużej może mieć znaczenie, czy osoba, która jej coś tłumaczy jest warta słuchania.

#42

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież "forumowa wiara" nie jest tu wyznacznikiem przyznawania "+" czy "-" - przynajmniej ja tak to odbieram. Co ... skoro np. user X nie wierzy w UFO i w danych tematach wyśmiewa np. moje tezy, tzn. że mam mu dać minus reputacje ? Niby czemu... jeśli robi to zgodnie z ogólnymi normami i swoje wnioski przedstawia sensownie to nie mam zamiaru za to odejmować mu reputacji (co więcej może nawet mu dodam ;) ). Żyjmy jak żyliśmy i niech każdy "wynagradza" wedle swojego sumienia za coś "niekonwencjonalnego"...



#43

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież nikt tu nie każe ani nie określa "Za co i kiedy" należy przyznawać punkty. Nie chcesz nie przyznawaj nikomu :)



#44

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem osobą, która wita na tym forum od prawie roku, z tym że niedawno się dopiero zarejestrowałam, wcześniej tylko czytałam. Uważam siebie za zwykłego usera, bo przecież nie jestem w żadnej grupie VIP`ów i jako zwykłu user osobiście twierdze, że dla mnie to nie ma znaczenia czy taka repytacja istnieje czy tez nie. Osoby, które często tu bywają widzą kto jest stałym wypowiadajacym się bywalcem i sami dla siebie mogą mieć o takiej osobie reputacje. Ja także mam osoby, których posty lubię czytać bo wypowiadają się kompetentnie na temat i ciekawie wnosząc coś do danego tematu.



#45

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Reputacja jest po to, żeby "nie domniemywać" kto cieszy się reputacją na forum. Ktoś napisał coś ciekawego? Warto mu przyznać punkcik :>




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych