Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orkan Kyrill


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#31

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uuu to tam u was najwieksza masakra jest.
  • 0

#32

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Gdańsku na razie spokój, choć dzisiaj nieźle lało :/
  • 0

#33

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

p.s. wlasnie mowia o Opolu
  • 0

#34

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no, teraz już pozostal tylko deszcz i nie jest już tak hmmm...apokaliptycznie
Ja wybieram się spać, spokojnej nocy Wszystkim:)
  • 0



#35 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

:lol Tak, tam tez mamy okna i pokoje :lol
Tiamacie - Prześmiewco z Czarnej Dziury :) :lol
  • 0

#36

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

znowu zczyna wiać, słyszałem że najmocniej ma dopiero wiać między 1 a 4 w nocy. Zaraz wyłanczam komputer bo mi siądzie :aaa:
  • 0

#37

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Pszczynie jeszcze kilkanaście minut temu wiało tak, że aż się szyby w oknach uginały, deszcz lał prawie poziomo, a do tego wszystkiego była jeszcze konkretna burza. Teraz już się trochę uspokoiło, czoło frontu chyba już przeszło. Ale to zapewne nie koniec.
  • 0



#38

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Zielonej wiało ostro, w sumie to jeszcze wieje, ale chyba już nie tak mocno. Jak około 18 poszłem na miasto na spóźniony obiad to w niektórych miejscach mnie cofało, a kaptur się z głowy podrywał :) . Przypuszczam, że wiało nawet 100 km/h. Już dawno takiego wiatru nie przeżyłem, tak, że wrażenia ze spaceru były ciekawe :D (no może oprócz tej spadającej 10 metrów przede mną gałęzi ;) ).
  • 0

#39

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Opolu znow niezle jazdy, grad i burza z piorunami. Cos tego typu w okresie Zimy jest co najmniej dziwnym zjawiskiem.
  • 0



#40

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

u mnie w Budziszewicach ( między Tomaszowem Maz. a Koluszkami na łuku w stronę Rawy Mazowieckiej, [między Teodorowem a Zaosiem i Eminowem a Nepomucenowem..ufff]) droga nieprzejezdna.
tradycyjnie wyrwane z korzeniami brzozy.

karramba!

gdybym jadąc do pracy rano skręcał w lewo a nie w prawo tobym miał dzisiaj wolne :/
a tak musiałem się tym moim czołgiem przedzierać przez gałęzie i patyki leżące na drodze.

ogólnie krajobraz jak po bitwie pod Psióm Górkóm :P
  • 0

#41

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Krakowie już teraz raczej spokojnie, no przynajmniej przez okno nie widzę, żeby wiał duży wiatr, ale w nocy... Gdy popatrzyłem przez okno, to widać było dosłownie chmury lecące ulicą - wiatr niósł deszcz i grad, oraz kupę piachu. Ten piach dostał mi się do łazienki poprzez wywietrzniki i mam pół łazienki zasyfione. W dodatku burza była i to taka jakaś dziwna. Raz się błysnęło, zagrzmiało, 10 minut spokoju, znowu raz błysnęło i zagrzmiało, 10 minut spokoju... i tak z 3-4 razy chyba.
  • 0

#42

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anatomia orkanu Cyryl ponad Europą

Europa w swojej historii przeżyła już wiele potężnych wichur, ale takiej jak obecna nie było na kontynencie od stycznia 1990 roku. Najsilniejszy poryw zanotowano m.in. na stokach Śnieżki w Sudetach, do 216 km/h. Na Wendelsteinie, niemieckim szczycie w Alpach na wysokości 1835 metrów, wiatr osiągnął 202 km/h. Poza obszarami górskimi najmocniej wiało także w Niemczech, w mieście Düsseldorf wiatr dochodził do 144 km/h.

Wichury były związane z niżem o nazwie Cyryl (Kyrill), który przemieszczał się znad Atlantyku i wczoraj rano dotarł do północnego wybrzeża Irlandii. Tam ciśnienie spadło do 962 hPa, a wiatr osiągnął 137 km/h. Następnie niż przeszedł nad północną Anglią. Wiało z prędkością 135 km/h, w samym Londynie porywy dochodziły do 110 km/h. Wieczorem niż znalazł się nad Morzem Północnym i Danią. Najmocniej wiało wówczas w Niemczech.

Przed północną centrum niżu Cyryl przeszło wzdłuż polskiego Wybrzeża, a dzisiaj rano dotarło do Obwodu Kaliningradzkiego, gdzie ciśnienie w niżu obniżyło się do 962 hPa. W momencie szczytu wichur w Polsce różnica ciśnienia pomiędzy północnym a południowym krańcem sięgnęła blisko 30 hPa. W całej Europie w wyniku upadających gałęzi, zerwanych dachów i powalonych tablic reklamowych zginęło co najmniej 38 osób. Przyczyną tak głębokiego niżu są znacznie cieplejsze niż zwykle w styczniu wody Morza Północnego i Bałtyckiego. Dzięki nim układ niżowy mógł się tak gwałtownie pogłębić i niemal nie tracąc niszczycielskiej siły dotrzeć aż do Rosji. Ogromny wpływ na siłę orkanu miały także wilgotne i wyjątkowo ciepłe masy powietrza, które zostały ściągnięte nad Europę aż znad równikowych obszarów Afryki. Warto podkreślić, że mówimy o "orkanie Cyryl" lub "huraganowym wietrze", a w żadnym razie nie o "huraganie", gdyż zjawisko pogodowe o takiej nazwie w Europie nie występuje.
http://www.twojapogoda.pl/
  • 0



#43 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przypominam słowa Samuela, który powiedział,że czeka nas huragan jakiego najstars górale nie pamiętają.
Śnieżka mówi sama za siebie ponad 216km/h

o innych rejonach nie wspomne.

no ale to szczegół.
  • 0

#44

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypominam słowa Samuela, który powiedział,że czeka nas huragan jakiego najstars górale nie pamiętają.
Śnieżka mówi sama za siebie ponad 216km/h

Nie ma to jak doszyć sobie ideologię do okoliczności. :lol
Napomknę tylko, że w 1968 i 1993 roku zmierzone wartości prędkości wiatru na Śnieżce dochodziły w jego porywach do 350 km/h. :)
  • 0



#45

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale wczoraj normalnie tak zapatrzylam w krajobraz za oknem, chyba do 2 się tak gapilam jak zafascynowana.

Wiem jakie to bylo niebezpieczne dla tylu ludzi, jakie straszne skutki i zniszczenia...ale jakie fascynujące i hipnotyczne. Pierwszy raz w życiu widzialam taką, ulewę, wichurę, grad i drzewa tak nisko się wyginające.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych