Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina 2022 konflikt

Ukraina interwencja militarna agresja Rosji wojna Nato konflikt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2019 odpowiedzi w tym temacie

#1861

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli Ty naprawdę wierzysz w te oficjalne przekazy, że My i w ogóle nikt nic praktycznie nie dał? Masakra...ale jak was pandemia nie nauczyła to wy się już nigdy nie nauczycie. Może chociaż to zdjęcie Ci trochę gdzieś tam zapali lampkę, że to nie wielka Ukraina sama zatrzymuje Rosję, aczkolwiek wątpię.


  • 1



#1862

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie ja napisałem że nikt nic nie dał?
Zdjecie świadczy o tym że skądś wzięła się tam polska wojskowa ciężarówka a nie że walczą tam wojska NATO. Gdyby było inaczej to rosyjska strona na użytek propagandy zalała by nas zdjęciami sprzętu i wojsk NATO. A takich zdjęć nie ma. Nie zmienia to faktu że sprawa tej ciężarówki mnie intryguje.

Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 02.12.2022 - 18:43

  • 1



#1863

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli Ty naprawdę wierzysz w te oficjalne przekazy, że My i w ogóle nikt nic praktycznie nie dał? Masakra...ale jak was pandemia nie nauczyła to wy się już nigdy nie nauczycie. Może chociaż to zdjęcie Ci trochę gdzieś tam zapali lampkę, że to nie wielka Ukraina sama zatrzymuje Rosję, aczkolwiek wątpię.

 

 A kto tu mówi, że Ukraina sama zatrzymuje Rosję. Chyba tylko ty. Oczywistym jest że, zachód śle pomoc oficjalnie jak i nieoficjalnie. Ukraińscy żołnierze jeszcze przed wojną, szkolili się na przykład w UK.  Sytuacja nie jest prosta, bo oficjalne wejście wojsk NATO, na terytorium Ukrainy,  dało by Putinowi do ręki, możliwość użycia atomówek. Pewnie że cały czas może to zrobić, ale złamał by doktrynę wojenną którą sam stworzył, a to mogło by go osobiście sporo kosztować. To nie jedyny powód. jest tego znacznie więcej ale po tobie nie spodziewam się zrozumienia tych zawiłości. 

 

 Tak czy inaczej jak zwykle przekręcasz, imputujesz i generalnie piszesz bzdury.  Chyba ci ta ruska propaganda za głęboko weszła. zarówno w tym jak i w cowidowym temacie.  :facepalm:


  • 0



#1864

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie ja napisałem że nikt nic nie dał?

Pisałeś, że generalnie to Ukraina sama zatrzymuje Rosję, bo wysłaliśmy im tylko - i tu wymieniłeś jedynie to co jest w oficjalnym przekazie.

A teraz dziwisz się na widok polskiej ciężarówki...bo oficjalnie o tym nikt nie napisał. :facepalm:


  • 0



#1865

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział co napisałem i czemu Ukraina stawia skuteczny opór. 

A ta ciężarówka to wojskowy konwój humanitarny, więc jakby nie patrzeć WP wjeżdża na teren Ukrainy.


  • 0



#1866

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział co napisałem i czemu Ukraina stawia skuteczny opór. 

A ta ciężarówka to wojskowy konwój humanitarny, więc jakby nie patrzeć WP wjeżdża na teren Ukrainy.

Zdradzę Ci sekret - tam wjeżdża nie tylko Wojsko Polskie, ale i innych zachodnich państw. Jeśli ktoś naprawdę uważa, że tam nie ma wojsk NATO no to cóż...

Ukraińcy w dwa tygodnie nauczyli się perfekcyjnie obsługiwać sprzęt który wymaga długich miesięcy szkoleń. Coś jak stworzenie bezpiecznej i skutecznej szczepionki w trzy miesiące zamiast w trzy lata. :D Kurde, te analogię to się same nasuwają, wybaczcie. :P


  • 0



#1867

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ukraińcy w dwa tygodnie nauczyli się perfekcyjnie obsługiwać sprzęt który wymaga długich miesięcy szkoleń. 

 

 Ja też Ci zdradzę sekret. Wojna w Ukrainie trwa mniej więcej od 2014 roku. W tym czasie żołnierze Ukraińscy szkolili się na zachodzie między innymi w UK.  Więc mieli parę lat aby nauczyć się, obsługiwać zachodni sprzęt. Nie dwa tygodnie tylko kilka lat. A ty jak zwykle naginasz wszystko pod swoją opinię.

 

 

Coś jak stworzenie bezpiecznej i skutecznej szczepionki w trzy miesiące zamiast w trzy lata.

 Po pierwsze, stworzenie tej szczepionki trwało znacznie dłużej niż 3 miesiące, a po drugie, skąd ci wpadło do głowy te 3 lata?? Dlaczego 3 a nie 5 lub 2? A może 7? Lub 4,5. Skąd wy te terminy  bierzecie?  :facepalm:


  • 0



#1868

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z Twittera Musk wygania robale i te szeptają o możliwej manipulacji wszystkich znaczących środków przekazu, a wydawało się to tylko teorią aluminiowych czapeczek. 

Tak więc można wybaczyć takim jeleniom jak Wy.
Szkoda, że wielcy zamiast budować świat na wzajemnym zaufaniu, doprowadzają ludzi do zagubienia i braku wiary w cokolwiek.

 

 

upomnienie.gif

Uważaj na zwroty do adwersarzy.

Staniq


  • 1

#1869

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wołodymyr Zełenski i duch Ukrainy człowiekiem roku według Time.

FjYJpPiXkAAebUO.jpg

 

To teraz czekamy na ból wiadomej części ciała u wiadomych osób. xD


  • 5



#1870

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto poważny przejmuje się tymi lewackimi gazetkami? To tak jakbym się jarał, że człowiekiem roku według newsweeka została Lempart. Ludzie, serio? :D
 


  • 0



#1871

mr.fisz.

    In order to be able to think, you have to risk being offensive.

  • Postów: 143
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę to, ze w 2007r. według tego samego tygodnika człowiekiem roku został uwaga...!! Władimir Putin... :facepalm:  to ja na waszym miejscu bym się tak nie podniecał.... :szczerb:

tak jak Daniel napisał, nic dodać, nic ując.


  • 0



#1872

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę to, ze w 2007r. według tego samego tygodnika człowiekiem roku został uwaga...!! Władimir Putin... :facepalm:  to ja na waszym miejscu bym się tak nie podniecał.... :szczerb:

tak jak Daniel napisał, nic dodać, nic ując.

I co z tego? Tytuł Człowieka Roku dostali też m.in.Hitler i Stalin (dwukrotnie).

I nic w tym szczególnego, bo zamysłem tego wyróżnienia jest wybór osoby, która wg magazynu wywarła w danym roku największy wpływ na wydarzenia na świecie. I nie zawsze chodzi tu tylko o wpływ pozytywny. Putina doceniono za ustabilizowanie swojego kraju, który po zakończeniu zimnej wojny znalazł się w kompletnym chaosie. Jednocześnie jednak nie zapomniano o tym, kim on jest i jakimi metodami się posługuje, aby tę stabilizację osiągnąć.

 

"Putin przywrócił Rosję na mapę świata. On ma nawet ambicję, by samemu tę mapę kreślić"- czytamy w uzasadnieniu decyzji Time. Redaktor naczelny magazynu Richard Stengel podkreślił, że prezydent Rosji nie jest wyłącznie postacią pozytywną. "On jest nowym carem Rosji, jest niebezpieczny i nie obchodzą go prawa obywatelskie. Jednak Rosja potrzebowała stabilizacji i właśnie dlatego Rosjanie kochają Putina " - powiedział Stengel.

Żródło

 

Zełeński jest natomiast przez TIME oceniany jednoznacznie pozytywnie.


  • 2



#1873

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush już napisał o zasadach wyboru człowieka roku według Time. Ja od siebie tylko dodam, że ta rzekomo lewacka gazetka w ostatnich latach na człowieka roku wybrała idoli prawicy Donalda Trumpa i Elona Muska.

Faktycznie musi boleć xD
  • 1



#1874

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Bez komentarza.


  • 0



#1875

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawostka. Pojmany rosyjski żołnierz mówi że pojechał na Ukraine bo chciał walczyć z Polakami. 

https://twitter.com/...046248437047299

Nasi prorosyjscy koledzy mogą to jakoś skomentować?


  • 1




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Ukraina, interwencja militarna, agresja Rosji, wojna, Nato, konflikt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych