Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina 2022 konflikt

Ukraina interwencja militarna agresja Rosji wojna Nato konflikt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2019 odpowiedzi w tym temacie

#1891

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zamieszki w Mołdawi

https://tvn24.pl/swi...e-kraju-6784907


  • 0

#1892

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z Mołdawią, Naddniestrzem i wojną na Ukrainie jest bardzo ciekawa sytuacja. Nie pisałem o tym wcześniej bo mało kto czyta ten temat. Tak w dużym skrócie to mołdawski rząd obawia się zajęcia lotniska w Kiszyniowie przez wojska rosyjskie, takie informacje zebrał wywiad mołdawski.

Mołdawia zwróciła się nawet w tej sprawie do UE i NATO żeby zagwarantowały jej nienaruszalność terytorialną. A wszystko przez to że rosyjski wrzód w postaci Naddniestrza(oderwane przez Rosję terytorium Mołdawi, tak jak Donbas na Ukrainie) może służyć Rosji jako miejsce otwarcia nowego frontu na Ukrainie. W zeszłym roku Ukraiński rząd proponował Mołdawi rozprawienie się z tą zbuntowaną republiką gdzie stacjonuje 1500 rosyjskich żołnierzy ale rząd w Kiszyniowie obawiał się reakcji Rosji więc nie zgodził się na tą propozycję. 

Także trzeba obserwować ten temat. 

 

Mały update do protestów w Mołdawi. Tak samo działali Rosjanie w Donbasie. 

Protestujący: Nie rozumiem w waszym języku.
Dziennikarz: Jakim języku?
P: No po mołdawsku, przecież to Mołdawia. (...) Ja nie jestem stąd.
D: A skąd?
P: Z Rosji

 

https://twitter.com/...616043948326928


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 01.03.2023 - 09:28

  • 1



#1893

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że Rosja nie ma za bardzo jak tam otworzyć nowego frontu. To są niewielkie siły posługujące się zabytkowym sprzętem (właściwie tylko tym, co ZSRR zostawiło). Z powodów geograficznych jedyne co Rosja tam wysyła to pieniądze. To nawet nie są rosyjscy żołnierze jako że kraju tylko tamtejsi, narodowości rosyjskiej (w większości).


  • 1



#1894

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatni papieros i ostatnie słowa tego ukraińskiego jeńca to ,,Sława Ukrainie". Sekunde później został bestialsko rozstrzelany przez kacapów. 

 

FqkC58BXsAIFPOc.jpg

 

Jeden z tysięcy przykładów zbrodni wojennych dokonanych przez Rosjan. 


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 06.03.2023 - 22:36

  • 0



#1895

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze specjalną dedykacją, dla naszych forumowych "otwartych umysłów"  czyli daniel i klakierzy. Jak o Polsce myślą Rosjanie. I jak silna jest putinowska propaganda, której również ulegli niektórzy useży tego forum.

 


  • 1



#1896

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ze specjalną dedykacją, dla naszych forumowych "otwartych umysłów"  czyli daniel i klakierzy. Jak o Polsce myślą Rosjanie. I jak silna jest putinowska propaganda, której również ulegli niektórzy useży tego forum.

 

 

A ty dalej wspieraj ruskiego emila czeczko, jak sie czujesz z tym że on sobie wygodnie żyje z jutuba w twoim kraju a ty musiałeś wyjechać za granice za chlebem?


  • 0



#1897

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem filmy Wiachesława, emigrował tuż po rozpoczęciu wojny bo nie podobało mu się życie w Rosji. Podróżował po świecie i zobaczył jak się żyje na zachodzie i stwierdził że Rosja to jeden wielki syf.

Polacy też emigrują na zachód bo źle żyje im się w Polsce. 

Wiachesław nie żyje tylko z yutuba, montuje też filmy dla jakiś zachodnich zleceniodawców. 


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 09.03.2023 - 17:00

  • 2



#1898

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Książe Zła

 

 Obejrzałem kilka jego filmów, i myślę że koleś, jest mniej prorosyjski, niż taki @Carrik który napisał:

 

 

a wojna została sprowokowana pośrednio przez USA poprzez dozbrajanie Ukrainy i podburzanie jej przeciwko Rosjanom (znęcanie się nad rosyjską ludnością na Krymie, w Donbasie i Doniecku).

 

 https://www.paranormalne.pl/topic/48883-podsumowanie-ostatnich-wydarzen-zwiazanych-z-ufo/page-3#entry739420

 

 Ja do każdego podchodzę indywidualnie i nie mam problemu z Rosjaninem który nie popiera tego co robi rząd jego ojczyzny i mówi o tym otwartym tekstem. Ale mam mega problem z polaczkami, którzy cytują konsomolską prawdę,  jako prawdę objawioną i de-facto szerzą ruską propagandę.  

 

 Absolutnie nic nie usprawiedliwia rzezi jaką rozpoczął Putin. Nie ma usprawiedliwienia, dla wysyłania na pewną śmierć setek tysięcy młodych chłopaków i nie tylko. Nie ma usprawiedliwienia, dla mordowania cywili. Tłumaczenie tego "znęcaniem się na rosyjską ludnością" to jakiś absurd.

 

ps.

 

 

a ty musiałeś wyjechać za granice za chlebem?

  

 Za chlebem wyjechałem jakieś 17 lat temu. I nie musiałem, tylko chciałem. I nie za chlebem, tylko za wyższym poziomem życia.    


  • 2



#1899

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyjechać, to może i wyjechałeś, ale słoma w butach nadal się za tobą ciągnie. Prymitywny lud, którego media rozgrywają jak chcą. "Putin ma nowotwór", "Czy Putin niedługo umrze?", "Rosjanie kradną lodówki na Ukrainie", "Rosjanie zestrzelili samolot. Ich własny...", "Rodzi się bunt, czy Putin zostanie obalony?". Mógłbym tak praktycznie w nieskończoność wymieniać te absurdalne tytuły, które raz po raz pojawiają się od ponad roku, a z których ma bić tylko propaganda. Ukraina niby wygrywa tę wojnę przez cały czas jej trwania, a jednak wygrać z jakiegoś powodu nie może.

 

A nie może dlatego, że jej działania opierają się wyłącznie na obronie, pasywnej w dodatku. Na morzu nie mają szans, ich flota jest zbyt mała, jeszcze gorzej jest w powietrzu w porównaniu do arsenału Rosji, jedyne co mogą robić, to bronić lądu przy pomocy pieniędzy Zachodu i tylko to właśnie robią. A przy tym zachowują się jak małe dzieci - ja tego potrzebuję i masz mi to dać, bo inaczej jesteś tym złym.

 

To niech już będę tym złym, ja w tym temacie, jak i w każdym innym w ciemno nic nie kupuję.

 

Hamuj się troszkę.

Staniq


  • -1



#1900

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ukraina niby wygrywa tę wojnę przez cały czas jej trwania, a jednak wygrać z jakiegoś powodu nie może.

 

Widzę że kolega niezapoznany z sytuacją na froncie. Ratio strat w ludziach na ten moment jest dość ciężkie do oszacowania, według różych źródeł mowa o 150 tyś zabitych po obu stronach. Ale jeśli chodzi o sprzęt ciężki jest dość dobrze monitorowany. Srednio Ukraińcy tracą jeden pojazd na 2,5 pojazdu rosyjskiego. Polecam ten profil.

https://twitter.com/Rebel44CZ

 

Na morzu nie mają szans,

 

 

Rosjanie też słabo sobie radzą bo nie mogą podłynąć na odległość 100km do wybrzeża ukrainy ze względu na ukraińską obronę w postaci pocisków Neptun. 

 

jeszcze gorzej jest w powietrzu w porównaniu do arsenału Rosji

 

Ta jasne. I dlatego rosyjskie samoloty latają na maksymalnym pułapie 100m aby nie zostać wykrytym przez ukraińską OPL. 

 

Przewaga Rosji bierze się jedynie z tego że mają broń dalekiego i bardzo dalekiego zasięgu i więcej sprzętu który mogą zastępować kolejnym. A tak na polu bitwy na szczeblu taktycznym Ukraińcy mają przewagę. A głownym powodem jest niekompetencja rosyjskiego dowództwa. 


  • 1



#1901

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Chyba zapomniałeś, że ta wojna toczy się na terytorium Ukrainy. A najbardziej w niej ucierpiała ludność, przemysł i infrastruktura Ukrainy.
  • 0

#1902

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@ppp

 

Cieszy mnie, że podkreślasz bandytyzm kacapów, mordujących głownie ludność cywilną.


  • 2

#1903

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyjechać, to może i wyjechałeś, ale słoma w butach nadal się za tobą ciągnie.

 

 To znamienne, że całe klakierstwo Daniela, nie potrafi  napisać posta bez wycieczek osobistych. Nie wiem co komu skąd wystaje ale chamstwo trzeba nazywać po imieniu.

 

 

Prymitywny lud, którego media rozgrywają jak chcą. "Putin ma nowotwór", "Czy Putin niedługo umrze?", "Rosjanie kradną lodówki na Ukrainie", "Rosjanie zestrzelili samolot. Ich własny...", "Rodzi się bunt, czy Putin zostanie obalony?". Mógłbym tak praktycznie w nieskończoność wymieniać te absurdalne tytuły

 

  Ja rzadko korzystam z tweetera czy faceboka. Te absurdalne tytuły świadczą o jakości źródeł, na których się opierasz. Pisałem kilka razy o algorytmach i bańce informacyjnej. Prościej pisząc, o ruskich trollach,   którzy sieją dezinformację na temat covida. a teraz na temat agresji rosji, Jedno z drugim jest powiązane. Widać to na naszym forum. Wszyscy, którzy bredzili o szkodliwości szczepień, teraz mędzą o złej Ukrainie. Tylko Ciebie mi do kolekcji brakowało. Podziwiam ruskich propagandystów za ich fachowość. Joseph Goebbels by tego lepiej nie wymyślił.

 

 

A nie może dlatego, że jej działania opierają się wyłącznie na obronie, pasywnej w dodatku. 

 

Tutaj zacytuję kolegę powyżej. 

 

 

Chyba zapomniałeś, że ta wojna toczy się na terytorium Ukrainy

 

 Widzę że ruska propaganda, weszła ci głęboko. Jeszcze tylko brakuje abyś wspomniał o strasznych banderowcach. 

 To nie tak, że próbuję łagodzić ideologię stworzoną przez Sstefana.  myślę jedynie  SStalin był znacznie bardziej wyrafinowany w eksterminacji ludzi innej nacji. Pewnie wielu z czytających ten post, nie zdaje sobie sprawy z faktu. Że na koncie SStalina, jest o kilka milionów więcej zamordowanych ludzi, niż na koncie Hitlera. "Wielki głód" który pochłoną ponad sześć milionów Ukraińców, Stalin nakazał jeszcze przed wrześniem 1939 roku. 17 tego  września 1939 roku ruskie wojska, na rozkaz Stalina najechały Polskę. Być może oparlibyśmy się Niemcom. gdyby Francja i Anglia nam pomogła, ale ruska inwazja zmieniła wszystko.  Bredzicie o Banderze ale zapominacie o Stalinie i czterech dekadach ruskiej okupacji.  Wychowałem się w Szprotawie. Wiem o czym piszę.

 

 

 

A przy tym zachowują się jak małe dzieci - ja tego potrzebuję i masz mi to dać, bo inaczej jesteś tym złym.

 

  Mam wrażenie że to właśnie Ty zachowujesz się jak dziecko, i po prostu nie ogarniasz tego co się wokół ciebie dzieje. 

 

Dobrą robotę odwalili ruscy propagandziści. Szacun. 


  • 1



#1904

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie może dlatego, że jej działania opierają się wyłącznie na obronie, pasywnej w dodatku. Na morzu nie mają szans, ich flota jest zbyt mała, jeszcze gorzej jest w powietrzu w porównaniu do arsenału Rosji, jedyne co mogą robić, to bronić lądu przy pomocy pieniędzy Zachodu i tylko to właśnie robią. A przy tym zachowują się jak małe dzieci - ja tego potrzebuję i masz mi to dać, bo inaczej jesteś tym złym.

Niezła ta obrona, kiedy Ukraina odzyskała tak pi razy drzwi połowę obszaru, który jeszcze rok temu był zajęty przez Rosjan. Nie bez powodu ostatnia operacja została nazwana kontrofensywą.


  • 3



#1905

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ No ba a do tego Ukraińcy potrafią zapuścić się przestarzałymi dronami przez dziurawą OPL rosyjską na kilkaset kilometrów w głąb Rosji :) Przypomnę tylko że Rosja uchodzi za drugą armię świata. 


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 11.03.2023 - 22:57

  • 3




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Ukraina, interwencja militarna, agresja Rosji, wojna, Nato, konflikt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych