Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zadyma w Afganistanie.

wojna afganistan talibowie palestyna polityka międzynarodowa muzułmanie żydzi okupacja demokracja taliban

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Panjuzek.
 • Postów: 2468
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jak na okupowany naród wykazali się wielką determinacją wysyłając setki rakiet, wartych grube miliony dolarów każda, na cywilne cele w Izraelu. Nieźle jak na zgnębiony i okupowany naród.

 

  Gdyby Polacy mieli podobne zasoby w 1944 roku to wykopali by Niemców z Warszawy do samego Berlina.

 

 

Nie. Nie. I jeszcze raz nie.  Po pierwsze rakiety używane przez Palestyńczyków  to głównie rozwojowe wersje pocisku M-21OF (lub po prostu podróbki tego pocisku) zwanego popularnIe Grad - od najbardziej znanej jego wyrzutni. Prosta konstrukcja możliwa do zrobienia  w garażu (rura wypełniona ubitym materiałem pędnym) z wklejonym pociskiem od haibicy 122, lub jego amatorska przeróbka

 

 

 W garażu zrobisz 5 ,10, 15 takich pocisków. Na Izrael poleciało ponad 1000 rakiet. To już wymaga jakiejś infrastruktury, urządzeń i  pojazdów. Bez grubszej logistyki też się nie da. 

 

Rakieta kosztuje od kilkunastu za  "race kongrewska" do ok 1000 dolców za "daleksiężny" Kassam.

 Wdaje mi się że kilkanaście papierów to w miarę dobra petarda kosztuje, a nie obiekt mogący uaktywnić wartą miliardy obronę rakietową. Ale szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie będę wyrokował. Faktem jest że nawet aby odpalić 1000 petard w jakimś określonym czasie to i tak koszty są spore, a i ciężko by to było zrobić w zniewolonym kraju.

 

 

Pieniądze na budowe.szkolenie  oraz materiały sa przemycane z państ ościennych

 To jest to o czym pisałem. Te państwa ościenne, to państwa Islamskie. Izrael przypomina wielkiego i silnego murzyna na garażowym koncercie Honoru. 

 

 

Czy byliby w stanie  wygnać tak    niemców z Warszawy do Berlina tak ilością rakiet??

 

 Dla tego pisałem o zasobach, a nie o rakietach. Oczywiście z tym Berlinem troszkę przerysowałem, Ale

kto wie co by się wydarzyło gdyby powstańcy mieli chociażby podstawową broń i amunicję o wartości zbliżonej do tego ile kosztował ten Palestyński atak, 

 

@Aidil

 

 

Przy takiej logice to nawet Eskimosi z Grenlandii będą mieli prawo do Państwa Izrael byle by tylko przeszli na Judaizm

 

 No nie. To tak nie działa. 

 Wprawdzie zarówno Chrześcijaństwo jak i Islam, wyrosły w dużej mierze na religii Abrahama, ale w tym aspekcie różnią się diametralnie. Żydzi nie są zainteresowani pozyskiwaniem nowych wyznawców. Wręcz przeciwnie. Według jednej z istotnych doktryn Żydzi to naród wybrany (przez Boga oczywiście) i jako taki, nie ma misji nawracania. Żydem trzeba się urodzić. 

 Oczywiście we współczesnym świecie wszystko jest... wypłaszczane, i istniały nawet ruchy reformatorskie propagujące Judaizm jako religię bez narodowościową, ale to nie przeszło.  Żeby zostać obywatelem Izraela musisz wykazać się co najmniej babcią lub dziadkiem, którzy byli żydami.  

 Więc z grubsza rzecz biorąc Eskimos z Grenlandii nie może zostać Żydem. Więc nie nabędzie żadnych praw do państwa Izrael. W sumie to nie wiem co rozumiesz przez sformułowanie "prawa do Państwa Izrael"

 

 I jeszcze jedno. Zdajesz sobie sprawę że określenie "Eskimos" według nowej "tęczomowy" jest określeniem pejoratywnym? Powinno się mówić "Inuita".

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inuici 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 28.08.2021 - 15:33

 • 1#17

StatystycznyPolak.
 • Postów: 2020
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tak tylko po części w temacie.

Na zdjęciu polscy uchodźcy na granicy chcący dostać się do Szwecji.

plaza.jpg


 • 1#18

Wszystko.
 • Postów: 9896
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Artykuł o tym,jak wygląda prawo międzynarodowe w kwestii ubiegania się o azyl. Osoby chcące uzyskać taką pomoc nie muszą być na terenie kraju,gdzie chcą dostać azyl.
Konwencja genewska nie wskazuje, że migranci chcący uzyskać status uchodźcy mają obowiązek złożyć wniosek na terytorium kraju, w którym przebywają. Zamiast tego, zgodnie z zasadą non-refoulement, każda osoba powinna mieć możliwość wjazdu do kraju, w którym prosi o azyl. Tam następnie powinna zostać przeprowadzona procedura w sprawie udzielenia tej osobie statusu uchodźcy. Migranci mają również prawo wystąpić o ochronę w dowolnym, wybranym przez siebie kraju

więcej na: https://demagog.org....y-na-bialorusi/#19

StatystycznyPolak.
 • Postów: 2020
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale to trochę inaczej wygląda w praktyce. Łukaszenka tych uchodzcow przywozi sobie w ramach wycieczki z Iraku a później część wypycha na granice z Polską i Litwa. Jeszcze wcale się nie zdziwię gdy straż graniczna białoruska mówi im : no to idźcie do tych panów po drugiej stronie i powiedzcie ze chcecie azyl.

A tu nagranie ze strony litewskiej jak to wygląda w praktyce.
https://mobile.twitt...324611651911682

 

A do tego dzisiaj na granicy pojawiła się rodzina z... Kuby

E-SiQb8XoAcJ5zD.jpg

A tu ich transport na granice Polski.

 

 

Jak by tak jeszcze Łukaszenka podesłał nam uchodzców afgańskich z Madagaskaru lub el mariachi z Meksyku. Ale kto wie. 

Jedna wielka zemsta  Łukaszenki za sankcje.


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 02.09.2021 - 22:15

 • 0#20

Daniel..
 • Postów: 3837
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę są jeszcze osoby, które stają po stronie tego, żeby wpuszczać do nas tych ludzi? No jak w tym kraju może być dobrze, masakra. Mam nadzieje, że może chociaż teraz po wprowadzeniu SŁUSZNEGO stanu wyjątkowego te klauny z opozycji przestaną ośmieszać nas na cały świat i latać tam i przecinać druty kolczaste i odstawiać inne cyrki.


 • 0#21

StatystycznyPolak.
 • Postów: 2020
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę są jeszcze osoby, które stają po stronie tego, żeby wpuszczać do nas tych ludzi?

 

Tu już nawet nie chodzi o to czy ich wpuszczać czy nie bo grupka 30 migrantów w Polsce nie narozrabia. Ale chodzi o to że Łukaszenka i Putin pod wpływem sankcji wysyła na granice grupki migrantów dziwnym zbiegiem okolicznośći na dwa tygodnie przed manewrmi wojskowymi Zapad 2021. Kiedy to tysiące wojsk rosyjskim i białoruskich bedzie miało ćwiczenia kilka kilometrów od polskiej i litewskiej granicy. To aż się prosi o prowokacje. A te przygłupy od elpege w tym czasie forsują granice, no przecież to jest jakaś komedia.

Po sytuacji na Ukrainie trzeba być gotowym na przeróżne scenariusze ze strony Rosji. 


 • 2
 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: wojna, afganistan, talibowie, palestyna, polityka międzynarodowa, muzułmanie, żydzi, okupacja, demokracja, taliban

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u