Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orlen


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#31

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2567
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Korzystając z okazji. Gdy oglądałem jeszcze tvp 80% widomości było o tym jaka to opozycja jest zła 15% jakieś randomowe wydarzenia z Polski i 5% na sport i pogodę. Kulminacja nastąpiła w okresie wyborów tego poprostu nie dało się znieść to było tak tępe tak natrętne że miałem wrażenie że oglądam jakiś program propagandowy z Korei.

Można forsować jakiś światopogląd jak np. robi to tvn stacja jawnie antyrządowa ale robi to z gracją a nie traktuje widzów jak idiotów. Jeśli tak ma wyglądać repolonizacja mediów jestem przeciwko. 


  • 1



#32

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie może być tak, że część mediów jest państwowa lub prorządowa, a część jest antyrządowa, prywatna, należy do zagranicznych firm? Przecież taki stan medialny, gdzie wszystkie media należą do władzy, jest w systemach totalitarnych jak np w Korei Północnej. W Rosji też są prawie wyłącznie media państwowe. Chciałbyś mieć tak jak koreańczycy tylko państowy przekaz i propagandę, chwalenie wodza, mówienie o wielkości. Internet zablokowany. Propaganda non stop.

Węgry, Korea, Rosja, ale media w 100% należące do Merkelowej cały czas pomijasz. Propaganda niemiecka Ci się podoba, bo stoi po stronie Twoich poglądów? Możesz sobie pisać co chcesz, ale akurat w Polsce pod względem wolności mediów jest aż za dobrze. Na tym Twoim tolerancyjnym zachodzie w życiu by nie przeszły takie rzeczy jakie dzieją się w Polsce, gdzie ludzie publicznie prokuratora generalnego kraju nazywają zerem i nikt nic z tym nie robi. Dziennikarze antyrządowi plują na nasz kraj i Polaków, gdzie i kiedy tylko mogą i nic. Upublicznia się wizerunki policjantów i podaje ich prywatne adresy, gdzie np we Francji wprowadza się zakaz robienia zdjęć służbom.

 

Ale masz spaczony obraz rzeczywistości.

I kto tu ma spaczony obraz rzeczywistości.
 

Prawicowe media blokują niewygodne treści, banują ludzi na twitterze i innych fejsach.

Jak na razie to facebook zablokował konto Korwinowi, ograniczył konto Ziemkiewiczowi, co chwilę pojawiają się ataki na Ordo Luris, gdzie w między czasie po drugiej stronie wrzuca się grafiki płonących kościołów, namawia się do atakowania wiernych i nikt nie reaguje, bo "facebook nie widzi w tym mowy nienawiści". Słyszałeś nowe wytyczne fabooka? Ataki na białych, mężczyzn hetero i katolików to najniższy stopień priorytetu, ataki na murzynów, żydów i lgbt najwyższy. Powtarzam - kto tu ma spaczony obraz rzeczywistości?
 

 

Właczcie sobie tvp info. Jest dwóch gości, karnowski i ten koleś z gazety polskiej.
O tym że są spory w zjednoczonej prawicy odnośnie kompromisu w sprawie budżetu ue nie ma ani słowa. Nigdzie na stronach tvp info, na twitterze też nic nie piszą. Nic nie da się znaleźć.

Włączając TVN masz dokładnie to samo tylko w drugą stronę:
Zjednoczona prawica wetowała - kompromitacja, zadłużą nas, upadniemy, koniec Polski.
Zjednoczona prawica podpisała kompromis - kompromitacja, nic nie wywalczyli, koniec Polski.

Dlatego powtórzę jeszcze raz - dla mnie jako dla Polaka, wolę propagandę pro-Polską niż anty-Polską.

Sam fakt, że taki Trzaskowski, który miał być prezydentem Polski(!), na którego głos oddało 10mln ludzi wystawia dziś jakieś świeczki pod pałacem kultury z okazji żydowskiego święta Chanuki, wystawia jakieś laurki komunistyczne, a jednocześnie walczy o świeckie państwo to jest coś nie do pomyślenia po prostu. I już mogę się z wami założyć, że za 2 tygodnie nie postawi tam żadnego krzyża w geście solidarności z katolikami. 

EDIT: Podoba Ci się np, że zagraniczne media piszą, że UE ustąpiła Polsce, Soros grzmi, że Merkel się skompromitowała, a jedynym krajem, gdzie się w nas uderza jest...uwaga..Polska! A raczej "polskie niezależne dziennikarstwo". Taką propagandę wolisz? To brak mi słów.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 11.12.2020 - 23:37

  • 2



#33 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

@StatystycznyPolak

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że TVP dostaje miliardy z pieniędzy państwowych (czyli naszych). Czyli praktycznie, doprowadzono do sytuacji w której za nasze pieniądze funduje się propagandówkę, która w umysłach wielu ludzi jest uważana za źródło obiektywnych informacji.

Prowadzi to do sytuacji, w której oskarżane o "antypolską propagandę" (xD) TVN jest mniej nachalne w propagandzie niż TVP finansowane przez państwo. Przyjmijmy teraz, że takich mediów pokroju TVP będzie więcej, a mediów różnego pochodzenia (w tym zagranicznego) będzie mniej. Dla mnie to brzmi jak droga w stronę Węgier, Białorusi, czy Rosji, gdzie prorządowi giganci miażdżą mniejsze media. Z tą Koreą Północną nie przesadzajmy, do czegoś takiego nie dojdzie.


  • 0

#34

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TVN nie jest mniej nachalny, tylko swoją propagandę prowadzi w nieco bardziej inteligentny sposób. Stopień propagandy jest porównywalny do tego z TVP.
  • 2



#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel, ale nie widzisz różnicy między nie mówieniem o czymś, a mówieniem o tym, tylko inaczej przedstawiając fakty. Bo fakty to jedno, a ich interpretacja to drugie. Każde wydarzenie można różnie interpretować. Ziobro i solidarna polska też mówią, że ten kompromis na szczycie to kompromitacja i oddanie suwerenności. Plują na Polskę?

Tvp jest telewizją publiczną, powinna być dla wszystkich, bo jest utrzymywana z naszych podatków i abonamentu. A tvn jest prywatna i może być jaka chce, krytykować kogo chce. Nie widzisz różnicy?
  • 0



#36

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Daniel, ale nie widzisz różnicy między nie mówieniem o czymś, a mówieniem o tym, tylko inaczej przedstawiając fakty.

Co prawda pytanie nie jest skierowane do mnie, ale skoro można (chyba, jeszcze jest rano), to pojawił się taki głupi artykuł, który prawdopodobnie ma za zadanie przestraszyć Ziobrę:

 

https://www.tvp.info...urem-podzielona

 

Jedni i drudzy mówią i piszą o wszystkim, tylko przedstawiają to właśnie w zupełnie innym świetle. TVP nie powie złego słowa na PIS, a TVN na lewicę.

 

Ziobro i solidarna polska też mówią, że ten kompromis na szczycie to kompromitacja i oddanie suwerenności. Plują na Polskę?

To już któryś z kolei epizod sprzeciwu Ziobry wobec PISu, zawsze kończyły się tak samo, więc raczej nie ma się czym ekscytować, zapewne to kolejny etap jakiejś chorej gry pomiędzy Ziobrą a prezesem.

 

Tvp jest telewizją publiczną, powinna być dla wszystkich, bo jest utrzymywana z naszych podatków i abonamentu. A tvn jest prywatna i może być jaka chce, krytykować kogo chce. Nie widzisz różnicy?

Każdy rząd wie, że aby mieć większą szansę na utrzymanie władzy, potrzebuje mediów, które będą go wspierały, dlatego w mediach publicznych wszystkich krajów zawsze jest trochę propagandy prorządowej, w jednych trochę mniej, a w innych cała masa, ale zawsze płacą za to zwykli ludzie. Nigdzie nie ma telewizji dla wszystkich, ja na przykład, gdy chcę uaktualnić swoją wiedzę o polityce sięgam jednocześnie po TVN, TVP i prawicowe media internetowe, bo inaczej się u nas nie da.

 

Dla wszystkich to powinna być publiczna służba zdrowia, bo na to też płacimy, a jak przyjdzie co do czego, to i tak zwykle trzeba iść prywatnie.


Użytkownik Valfare edytował ten post 12.12.2020 - 08:44

  • 0



#37

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kanały na youtube też były prywatne i ktoś je pozamykał bo ma dłuższego. Podobnie TVN jest prywatne  ale ktoś może to wywalić na śmietnik bo wprowadza komunizm.
Także z tym prywatne robię co chcę nie do końca jest takie oczywiste. Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie Ministerstwa Prawdy.


Użytkownik ppp edytował ten post 12.12.2020 - 11:16

  • 0

#38

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie Ministerstwa Prawdy.

Już takie jest. Szefuje tam gość, którego prawda jest prawdziwsza niż inne prawdy...





#39 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie Ministerstwa Prawdy.

To jeszcze Ministerstwa Obfitości, Miłości i Pokoju... Pamiętaj, że 2+2=5, a Wielki Brat Cię obserwuje.


Użytkownik Tovarisch Glimmer edytował ten post 12.12.2020 - 12:45

  • 1

#40

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wiecie, że argumentacja "to nic, że rządowe media manipulują, bo inne manipulują w drugą stronę" to wcale nie jest obrona? Media powinny być możliwie bezstronne, lub przynajmniej umiejące pokazać istnienie różnych grup opinii. Jeśli media należące do rządu, które są finansowane z budżetu, czyli naszych podatków, międlą tępą propagandę do tego stopnia, że do programów reality zapraszają krewnych i znajomych królika, to jak to obronić?  To ma być obrona mediów czy krytyka rządu?

 

"To nic, że nasi kradną - tamci też!"


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 12.12.2020 - 13:44

  • 0



#41

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Włączając TVN masz dokładnie to samo tylko w drugą stronę:
Zjednoczona prawica wetowała - kompromitacja, zadłużą nas, upadniemy, koniec Polski.
Zjednoczona prawica podpisała kompromis - kompromitacja, nic nie wywalczyli, koniec Polski."

Widać że daniel mało tv ogląda, zwłaszcza tvp i tvn. Na tvn jest taki przekaz, że to dobrze, że doszło do kompromisu, bo dostaniemy uzgodnione pieniądze.
  • 0



#42

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak cofnę się do wczoraj, bo mnie umknęło...

 Kazdy siega po to co mu najbardziej odpowiada. Proste. Czy nie tak wyglada pluralizm??

Oooo!!! Powtórzmy, po to, co mu najbardziej odpowiada. Tak być powinno, tylko czemu ciągle wmawia mi się, że tamto to be, a TVPiS jest cacy, skoro ja sam widzę, że nie jest? Dlaczego taki Polsat może starać się być obiektywny, a reszta nie?... Nie piszę być obiektywnym, bo mnie samemu jest ciężko być obiektywnym, ale starać się.

Starać...





#43

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tvp jest telewizją publiczną, powinna być dla wszystkich, bo jest utrzymywana z naszych podatków i abonamentu. A tvn jest prywatna i może być jaka chce, krytykować kogo chce. Nie widzisz różnicy?

Tylko, że to tak naprawdę jedyna telewizja, która jest po ich stronie, więc jakby oddali TVP to nie mieliby tak naprawdę nic. Żeby się pozbyć prorządowej TVP to najpierw trzeba by się było pozbyć antypolskiego tvnu.

 

Widać że daniel mało tv ogląda, zwłaszcza tvp i tvn. Na tvn jest taki przekaz, że to dobrze, że doszło do kompromisu, bo dostaniemy uzgodnione pieniądze.

To prawda, więcej czytam wpisów polityków bezpośrednio od nich - czyli bez manipulacji telewizyjnej. I widzę np Jak politycy X wiadomo skąd piszą dokładnie to co ja napisałem.


  • 0



#44

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Belki.jpg
b5b4113949fc3da7c345f93dd79e.jpeg
3f0ee27eefc46fb3ba689948747b.jpeg

Taki masz przekaz na tvp.
  • 0



#45

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

uid_c2f3bfb7b7fc8c605d669500e38def861585

 

25d83378fd3f48398148dfed9b7bd974.jpeg

 

A taki na tvn. Paski odnośnie wyborów pokazują, że nieważne, co by się nie stało, zawsze będą to przedstawiać tak, żeby rząd wyszedł w złym świetle.


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych