Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drastyczny film z rosyjskiego szpitala (?) Niezidentyfikowany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio dostałem od znajomego film z rosyjskimi głosami który wzbudza niepokój. Nie wiem czy to scena z jakiegoś filmu czy realna sytuacja. Ostrzegam że film jest skrajnie drastyczy i proszę oglądać na własną odpowiedzialność

 

Scena wydaje się toczyć w szpitalu. Możemy zobaczyć na nim masę wybebeszonych zwłok leżących w bezwładzie na podłodze i łóżkach szpitalnych. Wokół krząta się personel w strojach ochronnych. Ciężko powiedzieć mi cokolwiek innego, nie mam żadnych informacji poza tym filmem.

 

Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Film zamieszczam w .zip, bo nie mogę umieścić .mp4.

Załączone pliki


  • 2



#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się kto i w jakim celu to nagrywał? Zwłoki wyglądają jakby trochę już przeleżały, sine, zielone, szare, a niektóre mają szwy od szyi po krocze. Jakby ktoś na nich coś eksperymentował. Paskudny widok.





#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przygotowania do jakiegoś filmu... Nie trzyma się nigdzie zwłok w taki sposób, nawet w Rosji.





#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie oglądam takich rzeczy bo za miętki jestem.
  • 0



#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trupy wyglądają jak po sekcji zwłok. Te szwy na klatce piersiowej. Nie sądzę aby to były przygotowania do filmu żadna cenzura tego by nie puściła w dzisiejszych czasach.
Może to jakieś nagranie z czasów wojny w donbasie czy coś w ten deseń.
  • 0



#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie oglądam takich rzeczy bo za miętki jestem.

 

Nie żartuj. Do odważnych świat należy.

 

Wiemy coś więcej o tym nagraniu? 





#7

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na 4chanie jest wątek o tym video: 

LINK


  • 0



#8

dadikul.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na 4chanie jest wątek o tym video:

 

Nie ma już tego tematu? Czy tylko mi nie działa link. I co wiadomo coś skąd ten filmik?
  • 0

#9

cyryl04.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przygotowania do jakiegoś filmu... Nie trzyma się nigdzie zwłok w taki sposób, nawet w Rosji.

 


Niestety zaintrygował mnie ten film na tyle, że postanowiłem trochę pogrzebać w sieci, a jak wiadomo co się zobaczyło, tego się już nie odzobaczy. Wyjaśnienie, że nagranie przedstawia ofiary katastrofy lub jakiegoś ataku wydaje się najbardziej prawdopodobne. W sieci jest trochę filmów np.: przedstawiających ofiary ostrzału Doniecka. Są jedynie tylko nieco mniej szokujące, przez to, że ciała nie są zgromadzone w takim nieładzie. Tutaj raczej przedstawiono moment samej zwózki i obdukcji. W przeciwieństwie do The Toxic sądzę, że one są jednak świeże, a jedynie niektóre mają już wyraźne plamy opadowe albo są zwyczajnie brudne. Rosjanie (być może też Ukraińcy) dość chętnie pokazywali takie obrazy w celach propagandowych. Jednak niektóre chyba były zbyt drastyczne, bo pozostały po nich tylko puste linki na platformach.

Staniq:

"Nie trzyma się nigdzie zwłok w taki sposób, nawet w Rosji."

Bywają dość osobliwie przechowywane, co można zobaczyć na wideo zatytułowanym The Storeroom of a Russian Morgue - jest to 11 minutowe amatorskie nagranie, a nie, jak podają niektórzy w komentarzach, fragment filmu Philosophy of a Knife. Nagranie z jednej strony jest makabryczne, z drugiej dziwnie urokliwe - takie vanitas.

Nie wiem czy można tu wstawiać  linki do innych stron. Jeśli nie, to proszę moderatora o jego usunięcie: 

 

https://www.documentingreality.com/forum/f166/storeroom-russian-morgue-11-graphic-minutes-102092/  


  • 0

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Link nie działa - popraw.

Cóż, w przypadku tego filmu, każde z nas odniosło inne wrażenie. Wydaje mi się, że będzie tak, iż nie rozstrzygniemy czy film jest obrazem prawdziwej śmierci czy nie.





#11

cyryl04.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za zwrócenie uwagi na martwy link. Niestety nie mam pojęcia jak edytować przebitego posta dlatego wklejam tutaj nowy:

 

https://www.document...sian-morgue.mp4


  • 1

#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już napisałam PW do autora o poprawienie linku. Mam nadzieję, że wstawi prawidłowy.

Ja zdania nie zmienię i dalej uważam że są to stare zwłoki. Być może do jakiś eksperymentów. Ciężko tak gdybać "na oko" nie wiedząc nic o filmie. Jedno jest pewne, jest drastyczny.



#13

cyryl04.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poprawiłem w nowym poście. Co do świeżości lub nieświeżości zwłok - myślę, że trzeba by to obejrzeć klatka po klatce, a chyba ja nie jestem na siłach :/  Jednak dalej sądzę, że to akcja patologów przy jakiejś masowej śmierci, zdradzająca jak coś takiego faktycznie przebiega w realu. Zwłaszcza gdy jest dużo ofiar i słabe warunki. Nie chcę już epatować tymi linkami, ale te dokumenty z Doniecka ukazujące ofiary zwierają dość podobne sceny. Chociaż oczywiście w bardziej uładzonej scenerii i w mniejszym zagęszczeniu, ale to materiały, które montowane były dla TV. Poza tym nie sądzę aby ktoś wpuścił reportera w sam środek roboty przy zmasakrowanych zwłokach, a ten materiał, którego dotyczy ten wątek, właśnie na taki moment wygląda. No cóż, może gdzieś się pojawi wyjaśnienie. I mam nadzieję, że nie okaże się to viralową kampanią jakiejś gry, bo byłoby to już zdecydowane przegięcie.  


  • 1

#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie było kręcone profesjonalną kamerą, a telefonem. Są dlatego takie, a nie inne wnioski. Nie jest to oficjalny materiał a zostało nakręcone spod mankietu, do tego chaotycznie. Jeżeli to nie jest viral, to robota przypadkowa, tylko nie wiadomo co zostało sfilmowane.





#15

kamilbarcinski.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osoby na filmie są w różnym wieku, postrzałów z broni palnej jako takich nie zauważyłem, przypaleń i zwęgleń ciała jak po wybuchu również. Być może to ofiary jakiegoś trzęsienia ziemi, albo zawalenia się budynku. Na zwłokach widać zadrapania, zasinienia, obdarcia, złamania i ogólne potłuczenia. Szwy jak po sekcji zwłok, pewnie są właśnie po sekcji na szybko przeprowadzonej, aby stwierdzić czy osoba na pewno zmarła na skutek obrażeń wewnętrznych i wykluczyć ewentualne morderstwo (ktoś mógł by wykorzystać katastrofę i kogoś zabić, pozorując śmierć w wypadku). Nie wiem tylko dla czego zwłoki "składowane" są w tak okropny sposób.


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych