Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Zdjęcie

Teoria spisku, czyli jak zwalczać szczepionkę z anteną 5G i arszenikiem


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

mizar70.
 • Postów: 50
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Np. Katyń, "wyzwolenie" Polski przez zsrr.

Zakładając, że to były teorie konspiracyjne, to mamy dwie. Raczej "dwa" to nie jest większość do kilkudziesięciu czy choćby kilkunastu.

 

mizar70@

Na początek, wystarczy logiczne myślenie. Problem z tym jest tylko taki, że poziom podstawowej wiedzy nie pozwala niektórym na prostą weryfikację. Mylenie fizyki z chemią, biochemii z pobożnymi życzeniami to podstawowe błędy. Otwartość umysłu, to nie jest łykanie wszystkiego jak leci tylko dlatego, że gdzieś tam pojawiło się słowo "tajny" lub "zakazany".

 

 

  Nie napisałem że trzeba wszystko łykać, tylko badać dany temat i uznać coś za fałsz lub prawdę. Czy sceptycy nie badają tematu zanim ocenią czy ma coś wspólnego z prawdą ?  Uważasz że wszystko co nam mówią jest prawdą ? Logicznie myślący człowiek wie że nie wszystkie informacje którymi karmią "szarych" obywateli jest prawdą. Weźmy przykład z maseczkami i bezpieczną odległością... Najpierw mówiono że maseczki nic nie dają, za jakiś czas każą je nosić bo jednak coś dają, bezpieczna odległość to 1m, 1,5m a teraz 2m. W którą "prawdę" uwierzyłeś :) a może od początku nie wierzyłeś w ani jedno słowo naszych "ekspertów"... Jak jest z tą logiką ? Jeden łyka taką "prawdę" a drugi inną...  Czy muszę mieć wiedzę człowieka który zajmuje się zawodowo badaniem wirusów by stwierdzić czy zagrozenie jest realne. Chyba są od tego ludzie który sie tymi sprawami zajmują i są w stanie przekazać nam prawdę. Często okazuje się że kilku frofesorów na odmienne zdanie na dany temat. Czy ja szary człowiek mam zacząć studiować wirusologię by stwierdzić który mówi prawdę. Czy tak ciężko powiedzieć im prawdę ?  Jeśli sadownik ma wiedzę w swojej dziedzinie to co mu da logiczne myślenie jaka jest prawidłowa metoda łączenia dwóch kolorów złota 585, nawet podstawowa wiedza mu w tym nie pomoże. Na każdym kroku jesteśmy nabijani w butelkę. Kupując pralkę mówi się konsumentowi że będzie działać przez wiele lat a jest tak skonstruowana że padnie po ustalonych przez producenta 3 latach eksploatacji. Faktycznie ze wszystkich stron mówią nam tylko prawdę.  Większość społeczeństwa ma zamknięty umysł i naśladuje pelikany. Otwarte umysły też mają problemy z weryfikacją czy coś jest prawdą czy fałszem.


 • 0

#17

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5851
 • Tematów: 719
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Jeśli sadownik ma wiedzę w swojej dziedzinie to co mu da logiczne myślenie jaka jest prawidłowa metoda łączenia dwóch kolorów złota 585, nawet podstawowa wiedza mu w tym nie pomoże.

Przeciwnie. Podstawy wiedzy i logika powiedzą mu, że to nie jego dziedzina i poza sadem nie jest specjalistą. Co innego, jeżeli taki sadownik wiedzę taką zdobędzie i miał będzie o tym pojęcie (nazwijmy to teoretyczne), ale bez praktycznego doświadczenia i tak się za to nie zabierze, tylko zleci to fachowcowi.

Jako, że jest sadownikiem, może również problem zlać ciepłym moczem i nie zajmować się tematem, który go nie interesuje.


 • 0#18

noxili.
 • Postów: 2799
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te chipy nie są tak wielkie jak pendrive  http://ferretta.pl/f...py-i-paszporty/ 

To co linkujesz to  odpowiedniki znakowanych towarów. By to odczytać to skaner musisz przystawić zwierzakowi do skóry. Zasięg żaden.

Te w odzieży można wykryć z paru metrów przez mokry śnieg...

mI5w1cv.jpg


 • 0#19

kuba9449.
 • Postów: 241
 • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Np. Katyń, "wyzwolenie" Polski przez zsrr.

Zakładając, że to były teorie konspiracyjne, to mamy dwie. Raczej "dwa" to nie jest większość do kilkudziesięciu czy choćby kilkunastu.

 

Podałem tylko dwa przykłady, nie napisałeś, że chcesz pełną listę. O jakich kilkudziesięciu z tamtych czasów mówisz?
 


 • -1

#20

Daniel..
 • Postów: 3628
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważasz że wszystko co nam mówią jest prawdą ? Logicznie myślący człowiek wie że nie wszystkie informacje którymi karmią "szarych" obywateli jest prawdą. Weźmy przykład z maseczkami i bezpieczną odległością... Najpierw mówiono że maseczki nic nie dają, za jakiś czas każą je nosić bo jednak coś dają, bezpieczna odległość to 1m, 1,5m a teraz 2m. W którą "prawdę" uwierzyłeś :)

To akurat średni przykład, bo wytyczne dotyczące wirusa mogły i zmieniały się na bieżąco wraz z nowymi wynikami badań. Często to było działanie po omacku, działanie na tyle na ile pozwalała ówczesna wiedza. Trzeba też dodać, że rząd działał pod naciskiem naszych "najmądrzejszych" obywateli i pewnie część decyzji, które byli zmuszeni podjąć w innym przypadku podjęte by nie zostały.

Co do teorii spiskowych to oczywiste jest, że część z nich się sprawdziła/sprawdzi się w przyszłości, ale są jakieś granice. Teoria 5g, płaskiej Ziemi, sfingowanego lotu na księżyc, chemtrails czy podważanie globalnego ocieplenia to teorie tak absurdalne, że tu nie ma o czym dyskutować. To zwykłe zaklinanie rzeczywistości i podważanie faktów, tu nie ma nawet pola do dyskusji.


 • 0#21

Aidil.

  Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

 • Postów: 4402
 • Tematów: 88
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Trzeba też dodać, że rząd działał pod naciskiem naszych "najmądrzejszych" obywateli i pewnie część decyzji, które byli zmuszeni podjąć w innym przypadku podjęte by nie zostały.
.....

To zwykłe zaklinanie rzeczywistości i podważanie faktów, tu nie ma nawet pola do dyskusji.

 

 

Możesz rzucić kilka przykładów?   Chyba mi cos umknęło.


 • 0#22

Vogozuse.
 • Postów: 97
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teorie spiskowe, które okazały się prawdą choćby w części:

1. MK-Ultra - 1953 - 1973

2. Naziści w USA - lista Osenberga i operacja PaperClip

3. Strefa 51 - przez wiele lat oficjalnie nie istniała

4. Lenin - Agent

5. Amerykańskie eksperymenty medyczne na ludziach prowadzone w czasie zimnej wojny, głównie z zakresu radiacji i jej wpływu na organizm człowieka czy Tuskagee gdzie udawano leczenie u ludzi syfilisu by zbadać jego dalekosiężny wpływ na organizm człowieka

6. Nasi rodzimi "łowcy skór" - bez plotek i rozniesienia się tej "teorii spiskowej" być może nadal zarabiali by na zabijaniu ludzi

7. Obozy zagłady w czasie drugiej wojny światowej

8. Kanadyjski "gay radar" i fruit machine

9. Dalajlama jako wtyczka CIA

10. Azbest jako zdrowy materiał

11. Palenie tytoniu mające właściwości pro zdrowotne

12. Projekt Manhattan - ukrywany przez 25 lat

13. Celowo zatruwany nielegalny alkohol przez amerykański rząd by wyeliminować szarą strefę

14. Tajne więzienia CIA w Polsce o których pierwszy informował Andrzej Lepper. Stare Kiejkuty

15. Fałszowane publikacje badań między innymi cukru w latach 60

16. Atrazyna - pestycyd - dodawany do wody potrafi nawet w 10% zmienić płeć żab na żeńską. Może mieć również negatywny wpływ na dzieci zwiększając u nich ilość i częstotliwość wad rozwojowych.

17. Naira i jej historie potwierdzone przez Amnesty International dające legitymizację dla pierwszej wojny w zatoce

18. Reżim Saddama Husajna posiadający broń masowego rażenia i akcja NorthWoods

19. Istnienie Mafii jako w pełni zorganizowanych grup przestępczych korumpujących polityków, prokuratorów itd. też było kiedyś teorią spiskową. Teraz śmiesznie to brzmi

20. Szpiegowanie swoich obywateli przez USA - PRISM, NSA i Snowden

21. 1966 Garry Web i CIA rozprowadzająca narkotyki wśród afroamerykanów

22. Operacja MockingBird

23. Zubożony uran w amunicji

24. Katyń

 

Jest tego jeszcze trochę. Termin teorie spiskowe był propagowany przez CIA, gdzie obok teorii, które były prawdziwe stawiano całkowicie śmieszne i nieprawdopodobne tym samym dyskredytując wszystkie. Nie dajmy się zwariować. Światem nie rządzą potulne baranki, które nic złego nie robią i niczego nie próbują ukryć. Z drugiej strony nie są to diabły, które chcą nas wszystkich zniewolić czy zabić.


 • 1

#23

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5851
 • Tematów: 719
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Nie dajmy się zwariować. Światem nie rządzą potulne baranki, które nic złego nie robią i niczego nie próbują ukryć. Z drugiej strony nie są to diabły, które chcą nas wszystkich zniewolić czy zabić.

Każdy z nas ma tajemnice, którymi nie chce się chwalić, każde państwo również je posiada i utrzymuje je w tajemnicy. To chyba nie ulega wątpliwości. Są to choćby tajemnice z wiązane z bronią, wywiadem, gospodarką.


Podałem tylko dwa przykłady, nie napisałeś, że chcesz pełną listę. O jakich kilkudziesięciu z tamtych czasów mówisz?

Nie zakładaliśmy jakiegoś przedziału czasowego. No, ale dobrze, choćby lot na księżyc, lot Gagarina, śmierć Gagarina, Haunebu i kilka innych broni Hitlera, śmierć Sikorskiego, operacja "Barbarossa", kilka historii szpiegowskich, Roswell, sfingowana śmierć Elvisa, śmierć JFK czy Marylin Monroe. Wyliczanie zajęłoby pół strony, a i tak bym sporo przeoczył. Czepiasz się nieistotnego szczegółu.


 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u