Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5947 odpowiedzi w tym temacie

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc to w dzisiejszych czasach dziwne by było, gdyby ten wirus nie rozprzestrzenił się po kontynentach, także pierwsze przypadki w Europie były tylko kwestią czasu. Poczekajcie jeszcze dzień/dwa i będą informacje o zarażeniach w USA czy Australii. Niestety, ale nie da się nad czymś takim zapanować, nawet nie wiadomo ilu roznosicieli wirusa podróżuje po świecie nie dając w ogóle po sobie poznać, że są zarażeni. Dlatego to akurat nie powinno być powodem do paniki, ważniejsze jest to jak groźny jest to wirus, jak łatwo się zarazić, itp, itd. Z jednej strony jakiś tam strach jest zawsze, z drugiej przeżyłem już chyba z 20 apokaliptycznych epidemii w swoim życiu, które miały spowodować depopulacje, a kończyło się na kilku tysiącach zarażonych na prawie 8 miliardów ludzi.


  • 3



#17

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 656
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli  2019-nCoV dotarł już do Francji i Szkocji, trzeba założyć, że jest obecny w całej Europie, a także w Polsce. Okres inkubacji wynosi od 5 do 10 dni, więc bezobjawowi nosiciele mogli bez problemu przejść odprawę na lotnisku zanim wprowadzono mocną kwarantanne i kontrolę.

 

Swoją drogą tyle setek lat jedzą to robactwo i nagle w ostatnim dwudziestoleciu mamy niesamowite namnożenie tych odmian, zastanawiające. Na Reddit mimo bardzo mocnej blokady, która wprowadziły chińskie służby jest trochę przecieków z ich  Weibo, jest wiele filmików, faktycznie znając komunistyczne podejście liczby ofiar raczej na pewno są bardzo mocno zaniżone.

 

W sobotę na Okęciu będzie lądować 4 studentów z Rzeszowa, którzy przebywali w Wuhan ale udało się im wyjechać z miasta do Pekinu. Być może sami opowiedzą jak to wyglądało tam na żywo...

 

https://www.medrxiv....8549v1.full.pdf

 

Zapewne fake. ale liczba 90 000 w samym mieście, ratio 1>14 i powtórna mutacja......przerażające wieści......

https://twitter.com/...1408448512?s=19


Użytkownik Partuszew edytował ten post 25.01.2020 - 00:19

  • 0

#18

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znalazłem bardzo niepokojący wpis:

 

https://twitter.com/...5728368640?s=20

 

Jeśli to co widzimy na poczaąku filmu to rzeczywiście martwe ciała jak twierdzi autor, to skala musi być wręcz niewyobrażalna - tzn skoro leżą sobie ot tak na korytarzu, to znaczy że nikt już nawet nie wyrabia ze "sprzątaniem" zwłok... Miejmy nadzieję, że są jednak tylko osoby, które śpią czekając na swoją kolej do lekarza...


  • 0

#19

Klaus.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawie by było dożyć globalnej pandemii z milionami ofiar. 
W samym Wuhanie mieszka prawie 11 mln ludzi, i nie chce mi się wierzyć by zarażonych było raptem 800-900 skoro zaraża drogą kropelkową. 
 


  • 0

#20

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 656
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem bardzo niepokojący wpis:

 

https://twitter.com/...5728368640?s=20

 

Jeśli to co widzimy na poczaąku filmu to rzeczywiście martwe ciała jak twierdzi autor, to skala musi być wręcz niewyobrażalna - tzn skoro leżą sobie ot tak na korytarzu, to znaczy że nikt już nawet nie wyrabia ze "sprzątaniem" zwłok... Miejmy nadzieję, że są jednak tylko osoby, które śpią czekając na swoją kolej do lekarza...

 

W linku, który podałem w poprzednim poście z Twittera według tłumaczących w samym mieście albo umarło 90 000 albo jest zarażonych 90 000 a 300 000 uciekło z miasta zanim zdążyli odciąć......

 

Tutaj raz jeszcze to źródło:

https://twitter.com/...1408448512?s=19

 

Dziś już 16 miast - rozkręca się szybko https://twitter.com/...2456424448?s=20


Użytkownik Partuszew edytował ten post 25.01.2020 - 00:38

  • 0

#21

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawie by było dożyć globalnej pandemii z milionami ofiar. 
W samym Wuhanie mieszka prawie 11 mln ludzi, i nie chce mi się wierzyć by zarażonych było raptem 800-900 skoro zaraża drogą kropelkową. 
 

 

Ciekawie? Ja wiem, że gdzieś w głębi większość ma  potrzebę doświadczenia szeroko pojętej sensacji, ale nie zapominajmy że "nasz fun" śledzenia rozwoju tej choroby przypłacony jest życiem wielu osób. Mam nadzieję że to tylko niefortunnie sformułowane zdanie, a nie rzeczywisty pogląd na sprawę.

 

 

edit.  Nowe miasta poddane kwarantannie.Tak na logikę, czy robiono by to gdyby rzeczywiście zmarło tylko 26 osób?

 

"China restricts 16 cities pop. 46mln!

 

Wuhan: 11mln
Huanggang: 7.5mln
Xiangyang: 6.1mln
Yichang: 4.2mln
Jingmen: 3mln
Xianning: 2.8mln
Huangshi: 2.5mln
Suizhou: 2.2mln
Xiantao: 1.6mln
Ezhou: 1mln
Qianjiang: 962k
Enshi: 780k
Xiaogan: 780k
Zhijiang: 550k
Dangyang: 560k
Chibi: 530k"


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 25.01.2020 - 00:54

  • 1

#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co czytałem, filmik ze szpitala pokazuje sytuację związaną z tym, że pracownicy firm pogrzebowych boją się odbierać zmarłych ze szpitala. Ponieważ w Wuhan mieszka 11 milionów osób i pewnie codziennie jest 200-300 zgonów z różnych przyczyn, no to mogło zacząć brakować miejsc.

 

Do tego zaczynają się już pojawiać fakenewsy w tym temacie, w rodzaju wrzucania zdjęć z innych lat, dotyczących czegoś innego, z podpisem że to sytuacja w Wuhan.


  • 0



#23

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie przytoczyć informacje z zajęć "Mobilne zarządzanie i logistyka w sytuacjach kryzysowych" z panem Dominiakiem, które mam obecnie na uczelni:

Komunikacja z mediami w sytuacjach kryzysowych:

Rola komunikacji z mediami w sytuacjach kryzysowych
- informowanie o zdarzeniu
-  ostrzeganie o potencjalnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach
- kształtowanie zachowań odbiorców
- wezwanie do pomocy, mobilizacja
- uspokajanie adresatów, powstrzymywanie paniki
- ochrona wizerunku zaangażowanych instytucji i osób (?)
- „tłumaczenie” zdarzenia (nie przyczyn zdarzenia!)
- zaspokajanie ciekawości odbiorców (?)

 

Charakterystyczne symptomy ujawniające się w momencie zaistnienia kryzysu

- szok
- niedobór informacji
- eskalacja zdarzeń́
- utrata kontroli
- intensywne dociekania z zewnątrz
- początek poczucia oblężenia
- panika
- krótkoterminowe perspektywy

 

Zasady komunikacji w kryzysie

- Zasada „złotej godziny” (dziś – liczą się już pierwsze minuty)
- „Efekt pierwszego”
- Mów prawdę i przekazuj sprawdzone informacje (nie kłam, nie spekuluj)
- Odpowiadaj na pytania dziennikarzy
- Każdy kryzys musi mieć rzecznika -> Każdy kryzys musi mieć koordynatora
- Fakty potrzebują wyjaśnień
- Obieg informacji w sztabie kryzysowym
- Określenie grup docelowych
- Poszanowanie prywatności ofiar i ich bliskich

 

Zagrożenia związane z aktywnością mediów w sytuacjach kryzysowych
- manipulacja
- dezinformacja
- błędna / niepełna informacja
- wywoływanie emocji / paniki
- negatywne oddziaływanie na wizerunek zaangażowanych instytucji
- poszukiwanie sensacji
- presja czasu, skrótowość i uproszczenie

 


  • 1

#24

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Jeśli  2019-nCoV dotarł już do Francji i Szkocji,"

 

Skąd informacje o Szkocji? Według oficjalnych danych jedynym krajem w Europie, w którym wykryto wirusa jest Francja i są to 3 przypadki nie zagrażające życiu.

Ja rozumiem, że jest teraz medialny szał, ale ludzie informacje o osobach padających na ulicach jak kaczki... :facepalm: :facepalm:

 


  • 0



#25

Klaus.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Ciekawie by było dożyć globalnej pandemii z milionami ofiar. 
W samym Wuhanie mieszka prawie 11 mln ludzi, i nie chce mi się wierzyć by zarażonych było raptem 800-900 skoro zaraża drogą kropelkową. 
 

 

Ciekawie? Ja wiem, że gdzieś w głębi większość ma  potrzebę doświadczenia szeroko pojętej sensacji, ale nie zapominajmy że "nasz fun" śledzenia rozwoju tej choroby przypłacony jest życiem wielu osób. Mam nadzieję że to tylko niefortunnie sformułowane zdanie, a nie rzeczywisty pogląd na sprawę.

 

Masz racje źle to ująłem, przez zwrot "ciekawe" chodziło mi o to jakby to wyglądało w dzisiejszym świecie i ile ofiar mogłaby spowodować taka pandemia. 
Niestety i naprawdę szkoda mi tych ludzi, rzeczywisty pogląd na sprawę wygląda tak by Chiny przestały cenzurować sprawy i wreszcie powiedziały o co tak naprawdę tam chodzi. 
Bo z Wuhanu zaczynają dobiegać naprawdę paskudne wieści i jeśli to prawda to problem jest poważny. 
 


  • 1

#26

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 656
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chiny nie przestaną cenzurować, więc nie liczcie na realne dane bo po prostu nie potrzeba im paniki na miejscu. Inną sprawą jest to, że jeśli nawet te pseudo filmiki z szpitali i wypowiedzi lekarzy przeciekające z  Weibo na Twittera są w miarę realne jeśli chodzi o podawane wartości, to i tak w skali ludności tego kraju jest to dla nich liczba pewnie do przyjęcia, z którą się liczyli robiąc symulacje. Nie oszukujmy się, nawet gdyby umarło kilka czy kilkanaście milionów, gospodarka nie upadnie a kraj to wytrzyma, to nie państewka w EU.

 

Jeśli chodzi o Szkocję,  było 4 osoby z podejrzeniem, na razie w fazie badań w szpitalu, ale też nie informowano jak do tej pory, że jednak są zdrowe.

Myślę, że wywiad obcych państw mniej więcej może wiedzieć, na podstawie zwiadu satelitarnego, co dzieje się w tych miastach i jaka jest skala, ale też nie będzie gwałtownych ruchów, typu zamykanie granic, itp. bo najgorsze co można sobie zafundować lokalnie to globalna panika.


Użytkownik Partuszew edytował ten post 25.01.2020 - 14:59

  • 0

#27

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Szkocji przebadano pięć (a nie cztery) osoby, z tym, że cztery z nich są chińczykami. Ponadto zbadano jedną osobę z Walii i jedną z Belfastu. 

Jednym z nich był 45-letni brytyjski artysta Michael Hope, który spędził w tym tygodniu dwa dni w kwarantannie po rozwinięciu się „paskudnego kaszlu” po powrocie z Wuhan do Newcastle.

Tyle BBC.





#28 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy trwają prace nad szczepionką przeciw temu wirusowi?


  • 0

#29

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ale szczepionka w wersji użytkowej będzie najszybciej za trzy miesiące.





#30

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 656
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za trzy miesiące ma być niby gotowa do testów ale na rynek ma trafić w ciągu roku.

Przy SARS przygotowanie szczepionki do testów trwało około 20 m-cy bo wtedy to była dla nich nowość.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych