Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#2131

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Częstym argumentem powtarzanym przez "świadomych" jest ten o niewielkiej liczbie zmarłych bez chorób towarzyszących. Ten fakt, według nich, dowodzi niskiej szkodliwości tego wirusa. Że zarażenia przebiegają zwykle bezobjawowo, natomiast ofiary śmiertelne to prawie wyłącznie starsi ludzie, którzy i tak by zmarli. W mojej ocenie takie poglądy są niezbyt przekonujące, a w zasadzie fałszywe. Bo tak naprawdę ilu jest ludzi całkowicie zdrowych? Prawie każdy ma jakieś przewlekłe choroby. Według różnych statystyk, tylko około 5-12% ludzi można nazwać w pełni zdrowymi.
 

 

 Stary nie jestem. Dopiero 47lat. Ale nadciśnienie tętnicze,, to i owszem, posiadam. Fajnie jest być pięknym i młodym, ale co w wypadku gdy jedynie uroda pozostaje.. Wielu ludzi bagatelizuje tego wirusa, bo choroby współistniejące. Mam nadciśnienie. Ten wirus może mnie zabić. I co . Mam mieć to wszystko w odbycie, bo jakiś patus stwierdził że to nieprawda? 

 Tak jak pisałem poprzednio. Maseczki nie chronią tych co je noszą.(chyba że fpp3 alboco) ale chronią ludzi z problemami zdrowotnymi, przed osobami zdrowymi, ale rozsiewającymi wirusa. Zakładając maseczkę myśl o innych. Nie tylko o sobie. Nawet jak nie wierzysz w wirusa, To pamiętaj o tym, że twoja niewiara może kogoś zabić. To że nie wierzysz, nie znaczy że wiesz.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 27.09.2020 - 19:52

  • 6



#2132

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Popełniłem temat "Kto nie wierzy w pandemię..."  W zasadzie wszystkie teorie konspiracyjne dotyczące koronawirusa zebrane w jednym wiadrze.





#2133

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@ Panjuzek
"Zakładając maseczkę myśl o innych. Nie tylko o sobie. Nawet jak nie wierzysz w wirusa, To pamiętaj o tym, że twoja niewiara może kogoś zabić. "
To co napisałeś powinno wisieć wyróżnione dużymi literami w każdym tramwaju,autobusie,pociągu i sklepie.
Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Warszawie to tragedia.Tłumy w metrze i totalna beztroska.1 na 10 bez maski a połowa tych z maseczkami z nochalami na wierzchu.Mamy już tego efekty bo mazowieckie prawie codziennie jest na pierwszym miejscu w ilości zakażeń.
Byłam ostatnio tydzień na działce na pograniczu Mazowsza i lubelskiego na małej,ukrytej w lasach wsi.Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona bo w sklepie nie spotkałam nikogo bez maski.W całej gminie od początku pandemii zachorowała tylko jedna osoba.
  • 1



#2134

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale to tak nie dziala. Ludzie maja to gdzies i nie beda sie troszczyc o innych zakladajac maseczke bo nie wierza, ze wirus istnieje. To tak jakbym do was przyszedl i kazal wam od teraz codziennie przy wyjsciu z domu zakladac foliowa czapeczke w ramach ochrony siebie i innych przed atakiem marsjan. Zrobilibyscie to? No nie zrobilibyscie bo w to nie wierzycie. To samo jest w przypadku tych ludzi.

 

A jezeli chodzi o to skad taki "odzew" to wg, mnie przyczyna lezy w politykach (jak zwykle) i mediach. Pandemia od poczatku jest zbyt rozdmuchana, przedstawiana czesto na rowni z zaglada ludzkosci. Zamykanie lasow i jezdzace samochody policji nawolujace do pozostania w domu - totalny absurd i zenada, o ktorej pisalem od poczatku. Ludzie uwielbiaja skrajnosci i jezeli tylko im sie pozwoli to beda sie od nich odbijac i tutaj mamy idealny przyklad. Marzec - wykupywanie miesa, mrozenie po 100kg kurczaka, sadzenie pomidorow, zapychanie domowego magazynku papierem toaletowym i szykowanie sie na zaglade. Sierpien - setki teorii spiskowych, demonstracje antycovidowe. Wszystko to podsycaja media i duze firmy, ktore duzo na tym zarabiaja, wiecej niz sie komukolwiek, kiedykolwiek snilo. Chocby 2 osoby dziennie umieraly to media i osoby czerpiace korzysci z pandemii nadal utrzymywalyby, ze zaglada tuz, tuz i trzeba jak najszybciej kupowac testy/lekarstwa/szczepionki/srodkidezynfekcyjne/wstawdowolne. Temu tez obraz tej pandemii jest tak zakrzywiony i ludzie mysla, ze jak nie ma ludzi umierajacych na ulicach to znaczy, ze pandemii nie ma (bo taki byl i w sumie nadal troche jest przekaz medialny). Gdyby rzady zareagowaly natychmiast, uspokoily media i przyjrzaly sie niektorym spolkom (a dopiero teraz, 8 miesiecy po starcie KNF przyglada sie publikowanym informacjom) to byc moze (nie powiem, ze na pewno) sytuacja bylaby teraz inna. A tak na liczniku mamy juz ponad milion, a na naszym podworko po 1000+ zakazen dziennie... A takich ludzi jak Milosz juz sie nie powstrzyma - dopiero jak zdechnie mu matka czy ojciec to przejrzy na oczy i taka jest prawda, to sa ludzie slepi na jakiekolwiek argumenty. Czekam az na powaznie zaczna protestowac przeciwko myciu rak bo tak im kaze rola czy inny internetowy szur.


  • 3

#2135

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ramach protestu powinni lizać poręcze w zakaźnym. Jak nie ma to nie ma, prawda?

Tylko, z tym, że Miłosza nie możemy wrzucać z innymi do jednego worka, ponieważ on uważa, że wirus jest, owszem, ale to tylko jakaś popierdółka.





#2136

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamykanie lasów pojawiło się tak w ogóle po tym, jak w weekend po zamknięciu szkół media pokazały gęste tłumy spacerowiczów w Kampinosie.

 

Część z tych, którzy teraz rozsiewają artykuły i ulotki o plandemii, w lutym i marcu rozsyłali spanikowani fejkowe filmiki z Chin pokazujące ludzi padających na ulicach. Najpierw internet zalały fałszywe doniesienia o wirusie, który spala płuca na węgiel i o Chińczykach wpychających zarażonych do krematorium na kolkach, a teraz te same niezależne telewizje udają, że od początku wiedziały, że to ściema. Znajoma mi czasem podsyła linki do NTV i VTV, co oni tam biorą, to nie wiem.


  • 0



#2137

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobry artykuł o najczęstszych bzdurach na temat wirusa i pandemii https://antyweb.pl/f...EVitNYO62uVoLtY
  • 0



#2138

isrin22.
  • Postów: 104
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@UP

 

No i w końcu dodał ktoś artykuł gdzie jest aż 10 linków do badań na skuteczność "kagańców", a o domniemanych chorobach przez nie spowodowanych dalej nie dostaliście żadnego artykułu ani pracy :D

Ja obecnie mieszkam w Niemczech a dokładniej w Dolnej Saksonii i jakoś tutaj nikt nie ma problemów z zakładaniem maseczki do sklepów, czasem ludzie zapominają założyć w restauracji ale to raczej przez to że każdy land inaczej podchodzi do tych spraw i być może są to turyści. A w Polsce widzę jak w cyrku. Stary chłop wpada do szkoły i każe dzieciakom ściągać maski, jakieś protesty. Brak słów. Poczytałem co tym temacie było pisane i wnioskuje, że po prostu takich ludzi już nie idzie przekonać.


Użytkownik isrin22 edytował ten post 28.09.2020 - 15:29

  • 1

#2139

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobry artykuł o najczęstszych bzdurach na temat wirusa i pandemii https://antyweb.pl/f...EVitNYO62uVoLtY

Fake, manipulacja, nikt nie uwierzy w masońskie neomarksistowskie źródła, bez przesady.

A tak poważnie to właśnie taka dygresja do: "SARS-CoV-2 to taka zwykła grypa"

Bardzo często słyszymy właśnie ten argument, który ma pokazać, że covid19 to takie nic. Załóżmy przez moment, że koronawirus to faktycznie taka grypa 2.0, czy to  oznacza, że nie mamy się czego bać? Osoby podające ten argument chyba zapomniały czym jest grypa. To nie jest chrypka i katarek, z powodu grypy rocznie umiera około pół miliona ludzi, a duża część zarażonych nabawia się lżejszych bądź cięższych powikłań. Samo przechodzenie grypy też do najlżejszych i najprzyjemniejszych nie należy, to ciężki kaszel, wysoka gorączka, dreszcze, ogromne osłabienie organizmu, kilka dni męczarni. Przy grypie nie weźmiemy coldrexu i nie pójdziemy do pracy, chyba że ktoś naprawdę łagodnie ją przechodzi.

Także argument, że "koronawirus to tylko taka grypa", który ma za zadanie deprecjonować wirusa jest tak naprawdę inwalidą, bo grypa to poważna choroba wirusowa i nawet gdyby koronawirus był tylko jak grypa to i tak byłaby to dodatkowo kolejna ciężka choroba, a dobrze wiemy(oczywiście nie wszyscy jak pokazuje ten temat), że covid19 jest dużo gorszy od zwykłej grypy.


  • 0



#2140

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnośnie testów na obecność covida, polecam jeszcze do poczytania:
https://www.gyncentr...asady-dzialania
https://diag.pl/pacj...runku-covid-19/
  • 0



#2141

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważyliście że od kiedy mamy ok. 1500 nowych zarażeń dziennie to antymaseczkowcy znikli z tematu? 


  • 0



#2142

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W ramach protestu powinni lizać poręcze w zakaźnym. Jak nie ma to nie ma, prawda?

Tylko, z tym, że Miłosza nie możemy wrzucać z innymi do jednego worka, ponieważ on uważa, że wirus jest, owszem, ale to tylko jakaś popierdółka.

Tak jak mowilem, niewiele potrzeba i juz sie zaczyna xD

Chwilka moment i zaczna sie przescigiwac, ktory bardziej nie domyl reki po wytarciu tylka. xD

 

RXIobau.jpg

 

@edit

https://www.bankier....sa-7970289.html

 

A tymczasem skorumpowany rzad Holandii, nad ktorym panuje z*d z illuminati chcacy zawladnac swiatem doprowadzajac do upadku biala rase wprowadza kolejne obostrzenia w zwiazku z wirusem. Smieszne, ze wystarczyloby polaczyc 3 srodki ostroznosci - mycie/dezynfekcje rak, maseczki i zachowanie dystansu i o wirusie dawno nikt by nie pamietal, ale jednak dzieki roznego rodzaju liga antymaseczkowym czy antydezynfekcyjnym bedziemy sie z tym zmagac przez lata albo i dziesiatki lat. Lub nawet wirus pozostanie z nami na zawsze bo przeciez... i tak go nie ma. A jak jest to zabija jedynie tych staruchow 50-60 lat, ktorymi nie trzeba sie przejmowac bo my mamy przeciez 25 i do tego wieku to jeszcze hoo hoo czasu przed nami. x-D 

Czeka nas ciekawa jesien, zima i wiosna. 


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 29.09.2020 - 08:52

  • 1

#2143

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczcie jak opinia publiczna potrafi wpłynąć na działania rządu. Od tygodni wszyscy marudzili o te "choroby współistniejące", no marudzili to mało powiedziane, bo to co się działo na oficjalnym profilu MZ na twitterze w komentarzach to była istna masakra. I proszę już są zgony podawane "6 osób zmarło z powodu COVID-19 i 30 przy udziale COVID-19 z chorobami współistniejącymi". Ciekawe czy inne choroby też będą tak raportowane? Dodatkowo w Czechach i na Słowacji rozważany już jest całkowity lockdown, na zachodzie europy też coraz większe restrykcje, a u nas bez zmian, presja społeczeństwa jest za duża, a "antymaseczkowców" coraz więcej. Dlatego tak bardzo Ci ludzie są niebezpieczni.

I o ile liczba zarażonych de facto sama w sobie nie jest najważniejsza, bo może być milion zarażonych i nie będzie tragedii jeśli żaden zarażony nie będzie potrzebował opieki medycznej, ale te liczby już zaczynają budzić niepokój:

-hospitalizowani 2399 + 94 nowych przypadków z ostatniej doby
-OIOM 141 + 14 nowych przypadków z ostatniej doby

sukcesywnie każdej doby dochodzi sporo ludzi wymagających pobytu w szpitalu i leczenia na intensywnej terapii. A wciąż daleko do listopada/grudnia...


  • 0



#2144

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całkowity lockdown w Polsce to też nie jest dobry pomysł. Nie można zapominać że skutki finansowe tego poprzedniego już odczuwanane przez tysiące ludzi (jak nie więcej). Stopniowanie obostrzeń to wg mnie lepsze rozwiązanie.
Nie tylko chodzi o straty do gospodarki ale też o problemy z dostępem do lekarzy dla chorych na inne schorzenia czyli nowotwory, choroby serca itp.
  • 0



#2145

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://wiadomosci.o...tek/kjyye7z.amp

Te liczby niedługo będą sięgać kilu, a może nawet kilkunastu tysięcy dziennie. Jestem ciekawy, co wymyślą oświeceni. Pewnie podzielą się na dwie grupy. Jedna grupa będzie mówić, że te liczby są zmyślone, żeby straszyć ludzi i przekonać do masek. Druga grupa będzie głosić, że wirusa zmodyfikowano w laboratorium, bo był zbyt mało zaraźliwy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Google (1)