Skocz do zawartości
Zdjęcie

Przepowiednie na rok 2020.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5432
 • Tematów: 695
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu z nas chciałoby poznać przyszłość, wiedzieć, co czeka nas i ludzkość w bliższym i dalszym horyzoncie czasowym. Wielu, zarówno z darem jasnowidzenia, jak i bez niego, próbuje odkryć, co przyniesie przyszłość.

 

                                      przepowiednie-2020-rok.jpg

 

Nie da się ukryć, że 2020 rok będzie ważnym momentem w dziejach naszej zachodniej cywilizacji. Być może okaże się wręcz przełomowy. Pod wieloma względami możesz być zadowolony ze zmian, jakie będą miały miejsce. Jednakże niektóre wydarzenia przyprawiają o gęsią skórkę.

 

                                      2020-przepowiednie.jpeg

 

Sprawdź, co czeka świat w 2020 roku.

 

Cały czas znajduję kolejne przepowiednie przyszłości. Nie wszystkie są interesujące, toteż pomijam je milczeniem. Niektóre są jednak na tyle zastanawiające, że warto się z nimi zapoznać.

 

Przepowiednie na rok 2020

 

Jaki będzie 2020 rok? Wizjonerzy, prorocy oraz inni specjaliści dostrzegają część przyszłości, jaka czeka naszą cywilizację. Poniżej znajdziesz listę proroctw i przepowiedni dotyczących 2020 roku.

 

Jeane Dixon o 2020 roku

 

Jeane Dixon (1904-1997), amerykańska parapsycholog, twierdziła, że w 2020 roku będzie miał miejsce koniec świata – a przynajmniej nastąpi “początek końca”. Wówczas na Ziemię powróci Jezus Chrystus, aby pokonać nieświętą Trójcę: Antychrysta, Szatana i Fałszywego Proroka. Ich walka rozpocznie się właśnie w 2020 roku i potrwa do 2037 roku.

 

                                         jeane-dixon.jpg

 

Ted Harper o 2020 roku

 

Ted Harper od lat fascynuje się tzw. świętą geometrią. Niedawno podzielił się swoimi ustaleniami dotyczącymi letniego przesilenia, jakie będzie miało miejsce w 2020 roku. Tym wyjątkowym wydarzeniem astronomicznym będzie pierścieniowe zaćmienie słońca, które samo w sobie nie jest niczym niezwykłym. Tym razem jednak jego położenie względem równika galaktycznego stanowi o jego wyjątkowości. Co więcej, przypadek przesilenia letniego w 2020 roku zdaje się mocno korelować ze Stonehenge (Anglia) oraz Wielką Piramidą w Gizie – dwoma znanymi starożytnymi zabytkami astronomicznymi.

 

                                         ted-harper-piramidy.jpg

 

Według wielu badaczy, celem Stonehenge było przewidywanie deszczu meteorytów (głównie chodzi tutaj o Taurydy). W swojej książce pt. „Magowie bogów” Graham Hancock pisze, że Ziemia doświadczyła silnego bombardowania przez duże ciała niebieskie około 12 800 lat temu. W 2020 roku może dojść do powtórki tego wydarzenia.

 

Stephen Hawking o 2020 roku

 

Zmarły w 2018 roku Stephen Hawking twierdził, że data zakończenia kalendarza Majów (rok 2012) opiera się na błędnych obliczeniach. Wypowiedź z 2012 roku:

 

                                          stephen_hawking.jpg

 

Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni ustawowo wolnych od pracy, co oznacza, że ​​ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy koniec cywilizowanego świata.

 

Majowie o 2020 roku

 

Rok 2020 będzie pierwszym od 2012, w którym co najmniej dwie cyfry są takie same. Dnia 2 lutego 2020 roku ponownie spotkamy się z datą palindromiczną: 0202.2020 (data wypisana numerycznie jest taka sama po odczytaniu od tyłu).

 

                                           majowie-2020.jpg

 

Na szczęście Majowie nie twierdzą, że wraz z końcem ich kalendarza świat się kończy, ale że zaczyna się nowy świat – to koniec czwartego świata i początek piątego. Mniej znanym faktem jest, że Majowie używali kilku kalendarzy i że dla nich próg taki jak rok 2012 był bardziej okazją do przemiany ludzkiej świadomości niż jakiegoś końca świata.

 

Ekonomista Nouriel Roubini o 2020 roku

 

Nouriel Roubini nie jest jasnowidzem. To amerykański ekonomista, który zasłynął m.in. prawidłową prognozą dotyczącą załamania na amerykańskim rynku nieruchomości i recesji, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku. Z tego powodu w 2009 roku magazyn Foreign Policy umieścił Roubiniego na 4 miejscu na liście 100 najważniejszych myślicieli świata.

 

                                             roubini.jpg

 

Zdaniem prof. Nouriela Roubiniego w 2020 roku czeka nas kolejny wielki kryzys gospodarczy. Tym razem będzie jednak o wiele poważniejszy. Rządom – inaczej niż w 2008 roku – zabraknie politycznych narzędzi pozwalających skutecznie zarządzać kryzysem. Gospodarka znacznie zwolni w większości państw tzw. Zachodu. Do tego dochodzą problemy z olbrzymią bańką na rynku nieruchomości oraz wysokim zadłużeniem publicznym.

Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo poważnych kłopotów – dla nas wszystkich. Oliwy do ognia dolewa w dodatku wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która może przekształcić się w poważne zagrożenie dla całej gospodarki światowej.

 

Przepowiednie nowej Baby Wangi na 2020 rok

 

Tuż przed śmiercią słynna Baba Wanga ogłosiła, że na świecie wkrótce narodzi się jej następczyni. Przez kilka lat trwały jej poszukiwania, aż w końcu rzekoma dziedziczka objawiła się w mediach. Kaede Uber mieszka we Francji i od urodzenia boryka się z poważną chorobą oczu, która ostatecznie doprowadzić ma do całkowitej utraty wzroku (Baba Wanga stała się niewidoma w wieku 12 lat). Niektórzy uważają, że jej podobieństwo do bałkańskiej wieszczki jest uderzające, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale również o wykonywane przez nią gesty i mimikę twarzy.

 

                                                 Kaede-Uber.jpg

 

Kaede Uber po raz pierwszy pojawiła się w mediach w 2011 roku, by później zapaść się pod ziemię i objawić się znowu w 2016 roku. Od tego czasu dziewczyna zapraszana jest głównie przez rosyjskie media, gdzie opowiada o swoich wizjach. Jej przepowiednie w dużej mierze opowiadają o inwazji islamu na Europę, jak również o katastrofach ekologicznych. Dziewczyna regularnie podkreśla też, że Rosja jest potęgą oraz wychwala Władimira Putina jako dobrego prezydenta.

Przepowiednie na 2020 rok autorstwa Kaede Uber wiążą się przede wszystkim z tragicznymi wydarzeniami w Algierii, Syrii i Turcji. Dziewczyna wieszczy również, że coś złego stanie się Ormianom. Uber mówi także o nowej niebezpiecznej ideologii, która narodzi się na świecie i będzie za sobą nieść liczne ofiary w ludziach.

 

Kim była Baba Wanga?

 

Baba Wanga przyszła na świat 31 stycznia 1911 roku w Strumicy na terenie obecnej Macedonii. Jak głosi niepotwierdzona historia, jako dziecko zgubiła się trakcie huraganu, podczas którego jej oczy zostały zaklejone przez ziarnka piasku. Od tego czasu, do końca swojego życia Baba Wanga nie uniosła powiek i nie spojrzała na otaczający ją świat. Zamiast tego skupiła się na odbieraniu wewnętrznych przekazów. Niedługo później Wanga zaczęła bowiem przewidywać przyszłość.

Kobieta parała się ziołolecznictwem, pomagała też w poszukiwaniu zaginionych osób. Nigdy nie zgadzała się na udzielanie porad ludziom, których uważała za złych. Wypędzała ich ze swojego domu tuż po tym, jak wyliczyła im wszystkie złe uczynki.

 

                                         baba-wanga.jpg

 

Baba Wanga w swoich wizjach obserwowała losy całego świata, nie tylko Bałkanów. Przewidziała w nich dojście Adolfa Hitlera do władzy, wybuch drugiej wojny światowej, katastrofę w elektrowni atomowej w Czarnobylu, zatonięcie okrętu podwodnego Kursk czy zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku.

 

Dodatkowe przepowiednie roku 2020:

 

1.Trzy wielkie katastrofy naturalne nawiedzą Ziemię. Co prawda samych katastrof będzie znacznie więcej, ale trzy z nich okażą się wyjątkowo niszczycielskie. Co najmniej jedna będzie miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.
2.Z całą pewnością nie dojdzie do wybuchu globalnego konfliktu. Chociaż napięcia pomiędzy nuklearnymi mocarstwami będą się wzmagały, III wojna światowa nadal jest pieśnią odleglejszej przyszłości.
3.Wokół Ziemi krąży wiele kamieni (meteoryty?). Część z nich spadnie, ale szkody nie będą wielkie. Z całą pewnością nie dojdzie do zagrożenia na skalę globalną.
4.W 2020 roku zmiany klimatyczne będą postępować w dość stałym, choć zauważalnym tempie. Na razie większość miast nie jest zagrożona. Nadmorskie miejscowości odczują najmocniej efekty negatywnych zmian związanych z morzem.
5.Ogólna sytuacja polityczna będzie niezwykle napięta. Trudności pojawią się praktycznie w każdej dziedzinie. Polityków czeka rok wytężonej pracy, ponieważ trzeba wreszcie zacząć naprawiać błędy popełnione w przeszłości.
6.Kolejny kryzys gospodarczy jest bardzo prawdopodobny, ponieważ ludzie odpowiadający za stan gospodarki działają w sposób nieodpowiedzialny. Liczy się dla nich tylko własny interes, przez co niszczą wiele dobrych możliwości stojących przed ludzkością. W 2020 roku trzeba będzie dokonać radykalnych zmian w gospodarce.
7.George Soros, amerykański miliarder, przez wielu uważany za wroga publicznego numer jeden – otrze się o śmierć. Nie chodzi tutaj jednak o zamach na jego życie, lecz o problemy z wydolnością serca. Niebezpieczeństwo jest bardzo duże i może zakończyć się śmiercią.
8.Sytuacja w Unii Europejskiej będzie się coraz bardziej radykalizować. Poszczególne grupy społeczne jeszcze bardziej będą ze sobą walczyć, nie dopuszczając do kompromisu. Osiąganie jakichkolwiek porozumień w spornych kwestiach okaże się jeszcze trudniejsze niż w poprzednich latach.

 

A  co Wy myślicie o przepowiedniach na rok 2020 dla Świata i Polski? Czy to kolejne informacje wyssane z palca, czy niektóre z nich mogą się spełnić? Więcej informacji znajdziecie w filmach poniżej:

 

                  

                  

                  

                  

                  

 

logotyp.png

 


 • 4#2

Pinkie Pie.

  PARTY PONY!

 • Postów: 139
 • Tematów: 5
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co to za brednie? Kto mający 3- cyfrowe IQ wierzy w przepowiednie? Przeszłość, choćby najbliższa jest pod wieloma względami losowa. Popatrzmy na przykład, na słynny incydent z "Rosyjskim" meteorem na Grenlandii. Myślano, że Rosjanie atakują i gdyby osoby analizujące zdarzenie były nierozważne, wtedy mogłaby wybuchnąć 3 wojna światowa.


 • 0

#3

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5432
 • Tematów: 695
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Kto mający 3- cyfrowe IQ wierzy w przepowiednie? 

Zapewne nikt, zapewne.... ale, fajnie się to czyta. Żadnych dobrych zdarzeń, tylko same nieszczęścia przewidują.

Tragedia polega na tym, że w naszej przyszłości nikt już nie widzi pozytywów.


 • 2#4

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2144
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@TęczowaEuropa

 

Co to za brednie? Kto mający 3- cyfrowe IQ wierzy w przepowiednie?

Moim zdaniem z przepowiedniami jest tak, że to nie jest jakieś nadprzyrodzone. Każdy z nas posiada tą zdolność w mniejszym lub większym stopniu. Mózg właśnie służy do tego by pamiętać, czyli przechowywać zapis mienionych teraźniejszości. Inaczej nie potrafilibyśmy uczyć się. Tak samo mózg również służy nam do prognozowania przyszłości. Łączy zaczerpnięte z zewnątrz - do nieświadomości i podświadomości - obrazy, dźwięki, nasze wewnętrzne emocje itp. Następnie na podstawie uzbieranych informacji mózg tworzy wyobrażenie przyszłości. Co jest warunkiem rozwoju :) Te wyobrażenia mogą przedstawiać się w postaci wizji, snów, przeczuć, kreatywnych idei etc. Zdolność mózgu do tak zwanego przewidywania przyszłości uważam, iż mogła by się rozkładać na krzywej Gaussa.  1% ludzi zapewne nie ma nawet snów związanych z rzeczywistością i tyle samo ma prawie wszystkie trafne prognozy.  A najwięcej ludzi około 61% ma zarówno tyle samo mylnych jak i proroczych wizji. Ta sałatka informacji i czynników emocjonalnych tworzy obraz. Jedne są trafne inne nie. Dlatego mieszanka trafnych i nietrafnych a do tego jeszcze czynnik emocjonalny  powoduje, że nasze prognozy nie są dokładne. I wtedy mówimy, że np. " Ja to wyśniłem, tylko miejsce i czas się nie zgadzał, ale wszystko inne było takie samo!". Dlatego nie ma Jasnowidzów, lecz są ludzie z ponadprzeciętną mocą  prognostyczną mózgu.  No tak ja uważam ;)


 • 6#5

Pinkie Pie.

  PARTY PONY!

 • Postów: 139
 • Tematów: 5
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@TęczowaEuropaMoim zdaniem z przepowiedniami jest tak, że to nie jest jakieś nadprzyrodzone. Każdy z nas posiada tą zdolność w mniejszym lub większym stopniu. [...]

 

Po części to prawda, jednakże stwierdzenie, że da się przewidzieć coś bardzo oddalonego w czasie bez pomocy naukowej jest niewłaściwe. Można powiedzieć, że Słońce kiedyś zniknie (choć oczywiście istnieje bliskie zera prawdopodobieństwo, że to się nie stanie). Mówienie, że coś może się wydarzyć w oparciu o doświadczenie nie jest niczym złym. Niemniej jednak *twierdzenie* i przekonywanie do tego ludzi już może powodować problemy. Tym bardziej, jeżeli to nie jest nic tak powszechnego, jak "W Gdańsku otworzą nową kawiarnię.", a raczej coś w rodzaju "W 2020 roku wybuchnie 3 wojna światowa." 

 

Oczywiście, nie twierdzę, że nie ma zjawisk paranormalnych, ponieważ czasem takowych doświadczam, choć moim zdaniem w pewnym momencie i to ludzkość będzie w stanie naukowo wytłumaczyć ;)

 

Regulamin 3.12

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 04.01.2020 - 18:24

 • 3

#6

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2144
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Po części to prawda, jednakże stwierdzenie, że da się przewidzieć coś bardzo oddalonego w czasie bez pomocy naukowej jest niewłaściwe.

W pewnym sensie, to tak - jest niewłaściwe, ale nasze mózgi cały czas pracują. Tam non-stop zachodzą prace obliczeniowe. Świadomie nie zdajesz sobie sprawy z tego co wie twoja podświadomość, a ona wie bardzo dużo. Jednak masz rację - gdybyśmy nie używali źródeł naukowych to byśmy, aż tak nie prognozowali. Nasze prognozy opierały by się na obserwacjach. Ty patrzysz w niebo i widzisz migające gwiazdy  a twoja podświadomość patrzy w niebo i widzi multum układów, wzorców, rozkładów, tonacji etc. Następnie wyłapuje korelacje a ty pewnego dnia wpadasz na genialny pomysł aby zbadać ruchy gwiazd, bo przyśniło ci się, że one zmieniają pozycję, ale potem miałeś sen że słońce zgasło i faktycznie po kilku dniach nastąpiło zaćmienie. Ty myślisz, że to jasnowidzenie a twój mózg po  prostu wykalkulował to jakoś i mu się udało. ;)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 26.12.2019 - 21:57

 • 2#7

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mówienie, że coś może się wydarzyć w oparciu o doświadczenie nie jest niczym złym.

Jak najbardziej. Warto jednak przy tym pamiętać, że wnioskowanie przez analogię jest wnioskowaniem zawodnym.

 

A przy okazji:

http://www.paranorma...l=jasnowidzenie


 • 0#8

Wszystko.
 • Postów: 9430
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakby to powiedział janusz nosacz: fajne te przepowiednie tak nie bardzo sie sprawdzają. O poprzednich się zapomina i wymyśla się nowe.

Weźmy taką babe vange. Jest o niej temat już na forum, a tam lista tego co ma sie stać.

http://www.paranorma...526-baba-vanga/

Jakoś nie zauważyłem żeby 3 wojna wybuchła albo nastąpiło wymarcie fauny i flory. Ludzi też znacząco nie ubyło.#9

Aidil.

  Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

 • Postów: 4372
 • Tematów: 85
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaczynając od corocznego na para... konkursu na zwolennika i sceptyka itd.  nadal trwa wyłuskiwanie z okrojonego do mionium forum: najlepszych, i nie byłoby w tym nic bulwersującego gdyby nie fakt iż wybiera się stale wśród tej stałej i nie zmieniającej się grupy osób, które nota bene funkcjonują w tym samym czasie na forum pod innym nickami.

Jakimi? otóż to.

 

Jeśli chodzi o druga moją prognozę dotyczącą tym razem naszego ukochanego kraju, to: 

- Schorowanemu prezesowi "lejce" coraz częściej będą wypadać z rąk, i przybędzie "pustych dni".

 

-  Instrument "dudy" nadal będzie zakurzony, wręcz popadnie zapomniane.

 

A nowy namaszczony? hym ... cdn...


 • 0#10

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5432
 • Tematów: 695
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... wybiera się stale wśród tej stałej i nie zmieniającej się grupy osób, które nota bene funkcjonują w tym samym czasie na forum pod innym nickami.

Jakimi? otóż to.

No to pochwal się swoimi przemyśleniami. Rzucasz oskarżenia bez pokrycia.


 • 0#11

kype.
 • Postów: 21
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z Sorosem najlepsze przepowiednia. Koleś ma 90 lat w tym roku. Mój dziadek świętej pamięci zmarł w wieku 92 lat nagle czując się miesiąc wcześniej doskonale. Jeżeli nawet Soros będzie miał problemy z sercem to w jego wieku to oznacza jedno.


 • 0

#12

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5432
 • Tematów: 695
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koniec świata w 2020 roku? Niepokojąca przepowiednia słynnej jasnowidzki Jeane Dixon

 

Jeane Dixon jest jedną z najsłynniejszych jasnowidzek w dziejach. Przewidziała m.in. zamach na Jana Pawła II i tragiczną śmierć Johna Kennedy’ego. Zapowiedziała także, że w 2020 roku rozpocznie się koniec świata.

 

W latach 70. Jeane Dixon wydała książkę zatytułowaną "The Call to Glory". Twierdziła w niej, że w 2020 r. rozpocznie się koniec świata. To właśnie wtedy ma wybuchnąć wojna pomiędzy Chrystusem a Szatanem, Antychrystem i Fałszywym Prorokiem, która potrwa 17 lat.

 

Jeane Dixon zasłynęła dzięki trafnym przepowiedniom dotyczącym losów najważniejszych osób na świecie. Przewidywała przyszłość m.in. dzięki snom, w których mieli ukazywać się jej duchowi pomocnicy.

 

Jasnowidzka przewidziała śmierć Franklina Delano Roosevelta, a także zamach na Johna F. Kennedy'ego, Mahatmę Ghandiego, Martina Luthera Kinga i Jana Pawła II. Dzięki swoim trafnym przepowiedniom stała się prawdziwą gwiazdą i często gościła w Białym Domu.

 

Jednak nie wszystkie jej wizje się spełniły. Dixon twierdziła, że spór o chińskie wyspy Quemoy i Matsu spowoduje w 1958 r. wybuch III wojny światowej, w 1967 r. wynalezione zostanie lekarstwo na raka, a pierwszą osobą na Księżycu będzie Rosjanin. Wcześniej przepowiedziała także, że koniec świata nastąpi w 1962 r.

Jeane Dixon zmarła z powodu zatrzymania akcji serca w styczniu 1997 r. „Wiedziałam, że tak się stanie” - miała powiedzieć przed śmiercią.

 

imagesO2.png

 


 • 0#13

Partuszew.

  Silent Reaper

 • Postów: 341
 • Tematów: 8
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z Sorosem najlepsze przepowiednia. Koleś ma 90 lat w tym roku. Mój dziadek świętej pamięci zmarł w wieku 92 lat nagle czując się miesiąc wcześniej doskonale. Jeżeli nawet Soros będzie miał problemy z sercem to w jego wieku to oznacza jedno.

Żeby tyko nie było jak z Rockefellerem, któremu przeszczepiali 7x serce.....


 • 1

#14

Aidil.

  Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

 • Postów: 4372
 • Tematów: 85
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też mi przepowiednia ^^,  -" wiedziałam że tak się stanie"  - jak się urodziła to i musiała umrzeć.

 

Na pewno, oczywiście moim zdaniem, w całym 2020 roku, na naszych ziemiach nie będzie działań wojennych.
Co prawda da się odczuć wzrost, narastający wzrost, niepokoju ( we wszystkich klasach społecznych) spowodowany dotychczasowymi posunięciami obecnie nam panujących w przestrzeni finansowo- materialnych. Dotychczas tego niepokoju rządzący nie doświadczyli.

 

cdn.


 • 0#15

niniwczyk.
 • Postów: 61
 • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Skąd właściwie wiadomo co przewidziała Baba Wanga? Na jakich źródłach opierają się te internetowe rewelacje? Jest jakaś książka opublikowana lata temu z której można czerpać wiedzę o jej przepowiedniach? Mam wrażenie, że te rzekome przepowiednie to 100% fejk nius wykreowany przez oszustów internetowych.


 • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u