Skocz do zawartości
Zdjęcie

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia czipów RFID


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Sventer.
 • Postów: 241
 • Tematów: 37
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia czipów RFID

 

Wszystko na to wskazuje, że Unia Europejska planuje w najbliższych latach wprowadzić do użytku codziennego implanty RFID u ludzi. Dokument przygotowany dla UE świadczy o tym, że są już na zaawansowanym poziomie "rozpoznania" i stworzenia nowego prawa, które w przyszłości pozwoli im wprowadzić implanty. Tak samo jak było z ACTA i ACTA2 nie informowano obywateli o tym póki sami obywatele nie zaczęli się tym tematem interesować także od nas zależy co z tym zrobimy i czy będziemy przeciwdziałać wdrożeniu implantów przymusowo. Dokument o którym mówię w filmie dotyczy głównie "troski" o pracowników ale jest tam coś więcej ponieważ słowa jakie można znaleźć w tym dokumencie jasno pokazują jakie były pytania tych co byli zainteresowani stworzeniem raportu.

 


 • -2#2

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5692
 • Tematów: 708
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Dokument przygotowany dla UE świadczy o tym, że są już na zaawansowanym poziomie "rozpoznania" i stworzenia nowego prawa, które w przyszłości pozwoli im wprowadzić implanty. 

Skąd wiedza o "tym" dokumencie? Jakiś link, czy tylko fora z fejkowymi newsami?

 

Edit: 01.11.19

Dobrze, że wstawiłeś teraz filmik, bo wiem do czego się odnieść.

 

Jak słyszę o podsłuchu za pomocą RFID, widzę od razu żółte napisy z filmików YouTube. Pytanie techniczne, gdzie jest mikrofon? Ktoś, kto nie zna zasady działania takich czipów, będzie snuł bajki o wykorzystaniu licznika drgań, aby za pomocą odpowiednich algorytmów zamieniać te drgania na dane do odczytu, a te dane na głos. Póki co, nie ma takiej możliwości, bo czip nie pracuje przez cały czas, a zasilanie jest wzbudzane tylko podczas odczytu, podobnie jak to ma miejsce w karcie kredytowej/bankomatowej, czy zwykłej pracowniczej do otwierania drzwi lub clock'owania wejście/wyjście z pracy.

 

Nikt jeszcze nie śledzi mojej karty bankowej podczas mojego spaceru. Istnieje tylko realne śledzenie od sklepu do sklepu i to pod warunkiem, że coś kupuję. Takie czipy to przyszłość, gdzie warunkiem uzyskania dostępu do czegokolwiek będzie czip i urządzenie potwierdzające tożsamość na kilka sposobów. Teraz nosisz kartę w kieszeni. Można ją ukraść, zcrakować albo dowiedzieć się w inny sposób o pin'ie. 

Odcięcie komuś ręki może nie być takie łatwe.

 

Ten rodzaj czipów, który jest we filmiku jest dość prymitywny i na zbyt wiele nie pozwala. Jako tzw. czip pracowniczy (bo o takich jest tam mowa - we filmiku, a dokładniej - "Zastosowanie implantów chipowych dla pracowników. Studium." ) jest stosowany od dawna w kartach dostępu, lub tzw. pastylkach do kluczy. Znam zresztą oryginalny film i różni się znacznie jego treść od zaprezentowanej. 

 

Teoria konspiracyjna wpisująca się w garść podobnych. Za kilkanaście lat, bez takiego czipu nie uruchomisz auta ( jak sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów ), nie wejdziesz do domu ( jak zapomnisz opłacić czynsz ), czy nie skorzystasz z komunikacji miejskiej, elektrycznej hulajnogi albo auta na minuty. To postęp, ale i cena. Kiedyś mogłeś ukryć się w lesie, a teraz jesteś do znalezienia, jeżeli masz włączony telefon. 


 • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u