Skocz do zawartości
Zdjęcie

Symbolika Wszechświata. Głęboka struktura wszechrzeczy i Istoty Obce.

UFO nauka obce cywilizacje Istota Obca Kosmita Istoty Obce Fizyka Unifikacja Wszechświat Kosmos

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak "Istoty Obce" rozumieją matematykę, fizykę i chemię - nauki które opisują obserwowalny, doświadczalny przez nas Wszechświat. Czy dla takich stworzeń liczba, cyfra, czy też znak ,,1" jest tym samym, co dla nas? Jak inteligentne, inne pozaziemskie istoty rozumiałyby budowę atomu, ba, jak wyobrażałyby sobie funkcjonowanie macierzy Wszechświata w tak fundamentalnej skali? Całą ,,wszechrzeczą", czyli po prostu gigantycznym kosmosem rządzą uniwersalne prawa i wartości. Nadawanie przez ludzi liczbom takiej a nie innej cechy, ba wykreowanie z ludzkiej myśli twórczej czegoś takiego, jak ,,liczba" jest sposobem objęcia Wszechświata w ramy pojmowania, przez gatunek człowieka. Niniejsze rozważania zaczerpnąłem z dość intrygującego, widowiskowo, odważnie wykreowanego pod względem możliwości ewolucji ludzkiego mózgu, zwłaszcza ze strony ,,naukowego co by było gdyby", filmu: "Lucy" z 2014r., w którym zagrali Scarlett Johansson i Morgan Freeman. Chodzi mi o jeden specyficzny moment w filmie, a oto on:

 

https://www.youtube....h?v=vwObck9twes

 


  • 0

#2

ppp.
  • Postów: 667
  • Tematów: 33
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Człowiek zostaje wydzielony jako istnienie w szóstym dniu stworzenia świata, czyli powstaje jednoelementowy zbiór. Kosmici, z którymi chcemy się kontaktować przynajmniej w naszej wyobraźni istnieją jako byty jednostkowe, czyli możemy ich policzyć, jeden, dwóch, trzech kosmitów. Taki typ kosmity będzie posługiwał się matematyką podobną do naszej, być może istnieją różnice w systemie, zapisie czy twierdzeniach ale aksjomaty są te same.

A skoro wiadomo, że istnieje u nich matematyka to muszą też istnieć szkoły dla małych kosmitów.


Użytkownik ppp edytował ten post 23.07.2022 - 23:04

  • 0
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: UFO, nauka, obce cywilizacje, Istota Obca, Kosmita, Istoty Obce, Fizyka, Unifikacja, Wszechświat, Kosmos

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u