Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trashy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Trashy.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć,

 

kilka dni temu zarejestrowałam się na forum. Portal śledzę już od dłuższego czasu. Teraz kolej na moje powitanie. Mówię więc 'cześć' wszystkim użytkownikom! Miło Was poznać :)

Nie przepadam za pisaniem o sobie, ale jakieś podstawowe informacje pasuje podać. 

Jestem płci niewątpliwie żeńskiej, lat mam dwadzieścia z górką (większą niż mniejszą) :)

Interesuję się głównie religią pod kątem hm... naukowym. Konkretnie zajmuję się shinto. Fascynuje mnie także ludzka psychika, systemy wierzeń i wyobraźnia. Co do poglądów, jestem raczej sceptyczną realistką, ale uważam się za osobę otwartą, więc raczej nie nabijam się z ludzi (chyba, że wybitnie się o to proszą). Jestem obdarzona dość sporym poczuciem humoru, więc proszę nie traktować mnie śmiertelnie poważnie. 

To chyba tyle. Miłego dnia!



#2

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Część, nie mam pojęcia co to jest shinto. Możesz przybliżyć jak wygląda dobieranie się do religii od strony naukowej?
Pozdrawiam

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie, kotem i chlebem witamy!





#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witamy na forum. Podziel się swoją wiedzą.



#5

Trashy.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tigo,shinto/shintoizm to rodzima religia Japonii. W badaniach hm, zależy co Cię najbardziej interesuje. Możesz np. śledzić w tekstach źródłowych ewolucję jakiegoś wierzenia, genealogię danego bóstwa, jego powiązania np. z miejscem, przedstawienia w sztuce, legendach, sposoby oddawania mu czci i jak to się zmienia. Można śledzić różnice lub zmiany w doktrynach i wnioskować z czego wynikają, badać praktyki nowe, albo zapomniane, kontrastować religię jednej grupy etnicznej z jakąś inną, szukać motywów uniwersalnych dla wielu religii, odnajdować zapożyczenia z innych wierzeń... w zasadzie dróg jest bardzo wiele. Wszystko zależy od zainteresowań, dziedziny naukowej, i potrzeb. 

Staniqu, dziękuję :) szczeniaczki też macie na składzie?

Wszystko, bardzo chętnie :) w wolnym czasie chciałam popełnić jakiś grubszy post na ten temat, ale dopiero po sprawdzeniu czy nikt tego już nie ruszał. 



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co prawda było już o tym na forum
http://www.paranorma...storia-japonii/
Ale możesz dołożyć cos od siebie. Nowe wiadomości zawsze się przydadzą.



#7

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Trashy :D

Masz  ciekawe zainteresowania i zapewne  do niejednego tematu coś interesującego wniesiesz. Witamy w paranormalne.pl :D

 

Pozdrawiam

Endinajla :D





#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniqu, dziękuję :) szczeniaczki też macie na składzie?

Grillowanych już nie ma. Edward zeżarł i nie odkupił. Zamieniliśmy go w muchę za karę. Teraz nazywa siebie Edward IV Groźny. Czemu czwarty? Nie wiem... a groźny, bo modem jest.





#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam i o zdrowie pytam  :szczerb: bynajmniej o anatomię ciała bo z psychiką to sama zobaczysz. Także przeczytaj regulamin, stosuj się do niego co byśmy sobie w drogę nie wchodziły  :szczerb: i czuj się jak u siebie w domu. Nogi na stół i bez stanika (sorry Staniq),







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych