Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to za owad / pajęczak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Maliniaku.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, to mój pierwszy post, choć forum czytam od lat. Do sedna. Przedwczoraj żona pokazała mi wpis na Fb jakiejś pani, której chłopak rzekomo został ukąszony w szyję podczas zakupów w popularnym markecie na B. Gdy brał chipsy z półki, coś na niego skoczyło. Chłopaka zabrano do szpitala na obserwację, a "napastnika" zabrał następnego dnia Eko Patrol. Tylko tyle wiadomo na razie. Kobieta zamieściła zdjęcie tego owada/ pajęczaka, dodam je, ale powiedzcie mi jak wysłać z telefonu. Pytanie co to za potworek?
Przełączyłem na pełna wersję i dodałem zdjęcie.

 

FB_IMG_1536349901495.jpg

 

Przypomina to trochę pająka- liścia występującego w Chinach. Jest to nowy gatunek i praktycznie nie ma o nim informacji w sieci. Najnowszy wpis o nim znalazłem z 2016r a na tamten czas zaobserwowano tylko dwa osobniki.


  • 1

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj, spróbuj normalnie poprzez dodaj pliki, no chyba, że plik jest za duży to wówczas musisz go zmniejszyć, a później dodać  :>





#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W szyję został ukąszony? Przypomina to film Spiderman gdzie też główny bohater został ugryziony w szyję. Więc ktoś chyba tutaj ściemnia.
Poza tym nie znalazłem żadnych doniesień w mediach a powinny być. Bo był podobny przypadek w Polsce że jedna kobieta w markecie została ugryziona przez pająka.
  • 0



#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypomina tego:

 

-4oktkpTURBXy9lMDQ2MTAwM2ZjZWI1OGU2MzAxZDI5ZmRkNjZkNTQ2Mi5wbmeSlQNnAM0C6s0BpJMFzQMgzQHC.png

fot/google

 

ale... Twój jest trochę wysuszony i rozdeptany.

 

post-48799-0-09624100-1536518169.jpg





#5

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc mówisz, że ktoś brał chipsy z półki i coś na niego wskoczyło ,ugryzło i tkwiło to w jednym miejscu aż do następnego dnia? Albo to było tak duże, że nie zdążyło uciec, albo ktoś to od razu złapał i schował ....albo temat jest ściemą. Poproszę link do facebooka.





#6

Maliniaku.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Wszystko, no ja nie ściemniam, tylko przekazuję info. Ściemniać może tylko autorka wpisu na fb. A porównania z filmem sf nawet nie chce mi się komentować. Może ktoś skojarzy zdjęcie. Ja w tym nie widzę nic paranormalnego. Czytałem kiedyś tutaj temat o rzadkich, dziwnych owadach, wiem, że są tu użytkownicy, którzy się na tym znają. I tylko to forum mi przyszło do głowy.
https://m.facebook.c...158737960962120

@TheToxic. Na chłopski rozum to ktoś to pewnie rozdeptał a ktoś inny zabezpieczył

Użytkownik Maliniaku edytował ten post 09.09.2018 - 20:28

  • 0

#7

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strona nie może być wyświetlona w tej chwili. Mogą to być przejściowe problemy, uszkodzony lub wygasły odnośnik lub brak zezwolenia na dostęp.

Czy tylko ja mam taki komunikat?

 

@TheToxic. Na chłopski rozum to ktoś to pewnie rozdeptał a ktoś inny zabezpieczył

To po grzyba zakładać o tym temat na paranormalnym forum, bo w Biedrze robaka rozdeptali? Weż bo jak widzę takie śmieci to od razu mam przed oczami.....kosz.





#8

Maliniaku.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smutne to jest, jak tu traktujecie nowych uzytkowników i tych którzy chcą coś wnieść. Link nie działa bo to jest jakaś grupa na twarzoksiążce, nie wiedziałem ze nie zadziała, bo nie mam fejsa i sie na nim nie znam. Załączam zrzut ekranu z tel żony,
bo jest na tej grupie Screenshot_2018-09-09-21-47-15.png
  • 0

#9

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Wszystko

"W szyję został ukąszony? Przypomina to film Spiderman gdzie też główny bohater został ugryziony w szyję. Więc ktoś chyba tutaj ściemnia.
Poza tym nie znalazłem żadnych doniesień w mediach a powinny być. Bo był podobny przypadek w Polsce że jedna kobieta w markecie została ugryziona przez pająka."

Czyli wg Cb niemozliwe jest ukaszenie w szyje, bo jak ktos tak pisze to znaczy ze sciemnia kopiujac motyw ze Spidermana?

Zeby jakies info sie pojawilo w mediach, to najpierw trzeba te media zawiadomic. Sama Biedra raczej tego nie zglosi (chyba nie ma obowiazku?). Moze to zglosic poszkodowany albo ekopatrol ale nie musi, wiec to o niczym nie swiadczy. Poza tym minely dopiero 2 dni od incydentu. Twoja nieufnosc, negatywne podejscie do niektorych normalnie wygladajacych postow mnie dziwi.

@Toxic

'To po grzyba zakładać o tym temat na paranormalnym forum, bo w Biedrze robaka rozdeptali? Weż bo jak widzę takie śmieci to od razu mam przed oczami.....kosz.'

Autor opisuje tu niecodzienna sytuacje ugryzienia przez nierozpoznanego pajeczaka i pyta czy ktos zna ten gatunek, bo byl temat o dziwnych owadach. Zatem do kosza to sie nadaje Twoje smieciowe ironizowanie o zadeptanym robalu.

I znow to idiotyczne pytanie: 'To po grzyba zakładać o tym temat na paranormalnym forum?' Po to ze na tym forum sa dzialy i tematy ktore nie maja zadnego zwiazku z tematyka para takie jak np. Militara, Smolensk, Grafika, wiec skoro istnieja to ludzie w nich pisza. Jak nie chcecie postow niezwiazanych z para to zakazcie ich zamieszczania i usuncie kilka dzialow.

@Maliniaku

Niestety, czeste jest tu niemile, agresywne traktowanie osob i pochopne zaczucanie im oszustwa czy trollingu. Sam czasem ironizuje i pisze ostro, ale tylko wtedy kiedy jest b. duze prawdopodobienstwo ze ktos trolluje. Tak poza tym jest to najbardziej merytoryczne forum para, wiec nie zrazaj sie i kontynuuj przygode z pisaniem.
  • 2

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisałem że "chyba ściema" bo zdarzyły się podobne przypadki z pająkami również w biedrach. Po wcześniejszych tego typu incydentach jeden sklep nawet zamknięto. Rzeczywiście grupa jest zamknięta dlatego nie da się zobaczyć tych wpisów.
https://m.facebook.c...ader&view=group
Możliwą ściemę widzę w tym wpisie na fb i tyle.
  • 0



#11

Maliniaku.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczekamy więc jak się sytuacja rozwinie.
Podobny jest też ERIOVIXIA GRYFFINDORI, ale ten z biedry wydaje się odrobinę większy.
  • 0

#12

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Latwo zweryfikowac czy to zdarzenie mialo miejsce. Jest podany adres sklepu w Elblagu wiec ktos kto to przeczytal moze tam pojsc i spytac sie personelu czy byl atak owada.
  • 0

#13

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc mówicie że forum paranormalne jest rozwiązaniem dla gryzących robaków w Biedrze? Hahahahahaha dobry żart. Jeśli ktoś faktycznie szukałby rozwiązania to by nie logował się na forum o tematyce paranormalnej lecz raczej w kierunku zoologicznym.

Idąc waszym tokiem myślenia od dziś szukam bielizny w mięsnym :)

 

Edit:

 

Zalogowałam się tu ponieważ interesują mnie zjawiska para, w szczególności opętania oraz egzorcyzmy, gdyby interesowały mnie pająki to bym szukała forum do tego przeznaczonego więc moja ironia jest adekwatna do ostatnich głupich tematów powstających na forum. Ostatnią rzeczą byłoby forum paranormalne gdybym szukała pająka, no ludzie bądźmy poważni :facepalm:





#14

Maliniaku.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałem tu, bo znam to forum i widziałem tu podobne tematy. Po za tym jest tu odpowiedni dział. Toxic, nie rozumiem po co marnujesz swój czas na pisanie w tym wątku, skoro tak Ci on nie pasuje, to go po_prostu usuń. Napisałem już na forum zoologicznym. Nie będę tutaj "śmiecił". Pozdrawiam

 

Edit by TheToxic


  • 0

#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Forum stoi na kilku serwerach, jeśli będziecie płacić za ich utrzymanie z własnej kieszeni to wówczas może tu być mydło i powidło.

 

Tymczasem zamykam, proszę kierować swoje pytanie na forum do tego wyznaczonym, gdy ktokolwiek chciałby coś mądrego napisać wówczas się otworzy.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych