Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#46

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

 

Czy bezpłodność jest dziedziczna?  :szczerb:

Magdalena Pecul twierdzi, że tak, przynajmniej w przypadku niektórych mężczyzn.

 

My analizowaliśmy tą kwestię po pijaku i wyszło nam z tego filozoficzne zagadnienie z niemożliwym rozwiązaniem. Pytanie jest sprzeczne gdyż cechy dziedziczne przekazujemy potomstwu a tej cechy nie możemy przekazać potomstwu gdyż go nie możemy mieć-coś takiego.  :))

Może nie sama bezpłodność jako taka, ale mała produkcja plemników - jak najbardziej. Zwłaszcza, jeśli mówimy o zapłodnieniu in vitro.

 

 

U małżeństwa bruneta i blondynki, dziecko ma 1:4 szans że będzie miało jasne włosy, dwójka dzieci będzie miała jeden allel blond ale mimo to czarne włosy. W małżeństwie dwóch osób o czarnych włosach ale z recesywnym genem blond, szansa na dziecko o jasnych włosach wzrasta do ok. 1:2.

Btw. Blondyni i blondynki łatwo nie wyginą bo... mają powodzenie co sprawia, że łatwo im przekazać gen dalej. xD

 

Potwierdzam. :]





#47

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapomnieliście o ślicznym rudym kolorze ^^,    a ten na pewno będzie dominującym.





#48 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Moje pytanko: który człowiek ma największe buty na świecie i jaki jest ich rozmiar ?

#49

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moje pytanko: który człowiek ma największe buty na świecie i jaki jest ich rozmiar ?

Nie wiem, czy największe, ale te są całkiem spore:

m2xo.jpg

A tu stopy bez butów:

nizn.jpg

Fotografie ze zbioru ''Monsters of the Gilded Age'' Charlesa Eisenmanna.





#50

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Też mam pytanie. Bardzo dobry temat! ^^ Na zapytaj, czy innych samosiach trudno dostać normalną odpowiedź. 

Więc: Dlaczego papryka zwykła (nie marynowana) strasznie śmierdzi? Czy da się coś z tym zrobić? Czy są miejsca (szczególnie w Krakowie), gdzie można kupić normalną paprykę? Kupiłam już dwa razy i za każdym razem wyrzucałam, bo cuchnęła benzyną. :(



#51

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przerabiałam dziś telewizor na mini-terrarium. Walnęłam młotkiem w tył kineskopu; zaczął syczeć, jakby coś się ulatniało. Dźwięk trwał przez, bo ja wiem, około 2 minuty.

Moje pytanie: dlaczego kineskop syczał?

Proszę nie pisać, że dlatego, bo uderzyłam go młotkiem. Tyle to ja też wiem.





#52 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Też mam pytanie. Bardzo dobry temat! ^^ Na zapytaj, czy innych samosiach trudno dostać normalną odpowiedź. 
Więc: Dlaczego papryka zwykła (nie marynowana) strasznie śmierdzi? Czy da się coś z tym zrobić? Czy są miejsca (szczególnie w Krakowie), gdzie można kupić normalną paprykę? Kupiłam już dwa razy i za każdym razem wyrzucałam, bo cuchnęła benzyną. :(

Sama z siebie benzyną smierdzieć nie będzie. Jeśli chodzi o jej naturalny "smród" to jest tak dlatego, że optymalna temp. dla przechowywania papryki to 5°C. Po jakiś 4 (dopiero) tygodniach zacznie się psuć, a tak to max tydzień. Sprzedacy tego nie przestrzegają. Wpływ na czas psucia ma też tlen. Papryka zielona zepsuje się szybciej od czerwonej trzymanej w tych samych warunkach. W zielonej jest więcej chlorofilu, to główny czynnik. Czy normalną paprykę można kupić w Krakowie tego nie wiem - nie mieszkam :).

#53

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przerabiałam dziś telewizor na mini-terrarium. Walnęłam młotkiem w tył kineskopu; zaczął syczeć, jakby coś się ulatniało. Dźwięk trwał przez, bo ja wiem, około 2 minuty.

Moje pytanie: dlaczego kineskop syczał?

Proszę nie pisać, że dlatego, bo uderzyłam go młotkiem. Tyle to ja też wiem.

 

Przed demontażem kineskopu, należy najpierw odkręcić i zdjąć tylną obudowę, odłączyć całą elektronikę - należy uważać przy zdejmowaniu modułu zamontowanego na szyjce kineskopu oraz przy zdejmowaniu przewodu W.N. doprowadzonego do bańki kineskopu ponieważ w pierwszym przypadku można uszkodzić szyjkę kineskopu, a w drugim zostać lekko porażonym zgromadzonym ładunkiem elektrycznym (najlepiej rozładować przez połączenie wejścia W.N. bańki kineskopu z jego masą grafitową napyloną na zewnątrz bańki). Uszkodzenie szyjki kineskopu w większości przypadków nie spowoduje implozji, a jedynie utratę próżni w bańce kineskopowej co objawia się charakterystycznym syczeniem. Nowoczesne kineskopy są zabezpieczone dość dobrze przed implozją co jednak nie zwalnia od obowiązku założenia chociażby okularów ochronnych dla pewności.





#54

sickman.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Popularne pytanie: Jeżeli Jaś obszedł jezioro to jezioro zostało przez Jasia........
P.S. wg. mnie nie może być okrążone bo wtedy Jasio musiałby okrążyć to jezioro

 

jezioro zostało przez Jasia oblezione :szczerb:

 

nie mogłem się powstrzymać :D



#55

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Popularne pytanie: Jeżeli Jaś obszedł jezioro to jezioro zostało przez Jasia........
P.S. wg. mnie nie może być okrążone bo wtedy Jasio musiałby okrążyć to jezioro

 

jezioro zostało przez Jasia oblezione :szczerb:

 

nie mogłem się powstrzymać :D

 

 

Obejść jest czasownikiem dokonanym, od którego nie jesteśmy w stanie utworzyć w języku polskim strony biernej. Jego niedokonany odpowiednik to obchodzić. Tu mamy możliwość zastosowania formy obchodzony, obchodzona, obchodzone, czyli imiesłowu biernego.


Użytkownik Zajebisty edytował ten post 20.01.2014 - 14:19




#56

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Jaki jest fenomen USA? Jeszcze w XVIIIw. bili się przeciwko sobie o jedność, a dziś są największą potęgą gospodarczą i militarną na świecie. Skąd taki szybki rozwój tego kontynentu?

2. Czy to nie hipokryzja, że Amerykanie dzisiaj próbują wmówić wszystkim, że oni są tą dobrą stroną w walce z muzułmanami? Czy to nie jest dość śmieszne, bo przecież jeszcze kilka wieków temu sami terroryzowali Brytyjczyków - byli ich kolonią.

3. Napoleon był idiotą idąc w zimę na podbój Moskwy? Co by było gdyby... gdyby ich pokonał, co byłoby z Polską?



#57

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne pytanie:

 

Dotyczy komputera z Win XP, SP3:

Dlaczego od Sylwestra nie działa mi żaden shoutbox ze strony www.yourshoutbox.com (nawet zawarte tam podglądy demo)?

Próbowałam 3 różnych przeglądarek, czyściłam kompa Ccleanerem, reinstalowałam javę, aktualizowałam flasha a nawet stworzyłam nowe konto w systemie - bez zmian, wszystke shoutboxy w kółko się "ładują", bez żadnych postępów.

Testowałam shoutboxy na kilku innych komputerach i tabletach a nawet jednym starym smartfonie - tam działają. Tylko mój komputer stał się jakiś niedorobiony... To pewnie przez jego sylwestrowy kontakt z zasyfionym dyskiem zewnątrznym koleżanki (mój antywirus - Avira - się darł i pare plików sobie zabrał do kwarantanny).

Myślę nad przywróceniem systemu do stanu z grudnia. Ale może znajdzie się jakiś lepszy sposób.

 

Edit: Szczegół. Zreinstalowałam system i teraz wszystko hula.


Użytkownik Ana Mert edytował ten post 21.01.2014 - 19:28




#58

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

3. Napoleon był idiotą idąc w zimę na podbój Moskwy? Co by było gdyby... gdyby ich pokonał, co byłoby z Polską?

Myślę, że zgodziłby się na suwerenność Polski: miałby wdzięcznego sojusznika, a także nie musiałby wysłuchiwać roszczeń Polaków (że my mu pomagamy, a on ma nas w... gdzieś). Jednocześnie prawdopodobnie liczyłby na to, że Polacy staną u jego boku podczas kolejnych bitew.





#59

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

-Koto się smuci ten jest?

-Smutas.

-Kto się kłóci ten jest ?

-...............





#60

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

-Koto się smuci ten jest?

-Smutas.

-Kto się kłóci ten jest ?

-...............

Kłótnik lub -w przypadku kobiet- kłótnica.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych