Skocz do zawartości

Zapraszamy do kolejnego konkursu. Tym razem literackiego. Dla wszystkich! Pora zademonstrować swoją wenę twórczą :)

Zdjęcie

Niewygodne pytania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

asbiel
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście sądzę, że porzucenie jakiejkolwiek formy wiary w życie inne niż jest aktualną egzystencją w tym czasie i przestrzeni. Doprowadzi do gwałtownego wzrostu samoświadomości i rozwoju w następny skok cywilizacji.

Użytkownik asbiel edytował ten post 13.08.2017 - 14:24

• 0

akmere
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O jakiej formie rozwoju piszesz? Nie skomentuję, dopóki nie zrozumiem, ale w przypadku rozwoju naukowego itd. to nie jest takie oczywiste - dekadencja, nihilizm. Jak kojarzę Newton był silnie napędzany wiarą, Einstein również był znany jako religijny mózg (a to już było w czasach upadku wiary). Czasami mam nawet wrażenie, że niektórych wojujących ateistów utrzymuje przy życiu jedynie to, że mogą ośmieszać wierzących.

• 0

asbiel
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie zajmuję się ośmieszaniem wierzących bo zwyczajnie mnie nie obchodzą. Uważam, że następny krok w ewolucji człowieka to jest pełna świadomość jednostki. Jako ateista na razie od dziecka wskazywano mi słuszną drogę, potem system edukacyjny też nastawiał pod wiarę dominującą w państwie. Na razie to ja czułem się ośmieszany bo wchodząc do społeczeństwa próbowano ze mnie zrobić posłusznego głupka. Ja osobiście szanuję każdą kulturę i wierzenia o ile to mi nie wchodzi na głowę a i moja wizja dla słuchaczy jest godna wysłuchania.

Nie chodzi o naukę, chodzi o każdy filar w życiu cywilizacji. Od nauki, przez duchowość (filozofia) po psychologię człowieka urodzonych jako wolnych bez sterowania kim mają być. Wszystko włącznie z tym, że lekarz ma leczyć a nie robić show bo on ma klauzule sumienia by kogoś ośmieszyć bo dokonał decyzji o sobie i swoim życiu.
  • 0

Aidil
  • Tematów: 73
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

...   Czasami mam nawet wrażenie, że niektórych wojujących ateistów utrzymuje przy życiu jedynie to, że mogą ośmieszać wierzących.

Ośmieszenie twoim zdaniem jest tożsame z pokazywaniem nieścisłości?  Jeśli w teorii istnieją nieścisłości ta teoria upada. Podobnie jest w każdej dziedzinie. 

• 2

akmere
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla jasności, w tym cytacie nie było odniesień do wypowiadających się tutaj. Miałem na myśli szerszy zakres ośmieszania i demonstrowania swojego ateizmu. Ale, na Boga, chciałem poruszyć temat Absurdu, a nie nikogo obrazić, poruszam temat upadku woli do życia wskutek upadku "bożyszcz".

Użytkownik akmere edytował ten post 14.08.2017 - 18:20

• 0

Aidil
  • Tematów: 73
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla jasności, w tym cytacie nie było odniesień do wypowiadających się tutaj. Miałem na myśli szerszy zakres ośmieszania i demonstrowania swojego ateizmu. Ale, na Boga, chciałem poruszyć temat Absurdu, a nie nikogo obrazić.

Przecież nikt cię o to nie podejrzewa abyś kierował do kogoś konkretnego zastrzeżenia, mój wtręt również jest takim sobie amuzo.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u