Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Rasa a Inteligencja. Ostatnie naukowe tabu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#46

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ albo z życia codziennego:)


  • 1



#47

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak myślą zapewne ci, co obce kultury poznają co najwyżej z memów.  

Może. Niedawno dostałem tutaj 1500100900 minusów za napisanie, że nie ma różnicy między kulturą Arabii Saudyjskiej a zachodnią. Miałem rację, a oni oglądali memy i pewnie dlatego tak mnie zminusowali.


Użytkownik owerfull edytował ten post 23.06.2017 - 18:16

  • 0

#48

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kulturowy rasizm

Czy "rasa kulturowa" to coś jak Gender?


  • 0



#49

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

 

Kulturowy rasizm

Czy "rasa kulturowa" to coś jak Gender?

 

Ten cały kulturowy rasizm ma sens, bo nie obwiniasz kogoś za to, że jest czarny, ale obwiniasz kulturę w której dany człowiek się wychowuje. Przynajmniej taką wizję kulturowego rasizmu przyjąłem Ja. Ten podział jest doskonale widoczny, są kultury mniej, lub bardziej zacofane, mające w poważaniu człowieka i jego wolności i prawa.

 

Czyli w sumie to coś jak gender, np jak wśród Arabów mogą wymagać żebyś nie lubił żydów, albo, że baby tylko do dzieci i garów.


  • 0

#50

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może trochę uściślimy o czym rozmawiamy. Oczywistym jest że ocenianie kogoś na podstawie rasy, czy innych tego typu przesłanek, jest prostackie i szkodliwe. Każdy człowiek jest inny. I nie powinno sie oceniać osoby na podstawie stereotypów.  Istnieją jednak pewne tendencje, występujące w pewnych grupach ludzi. Rasa, kultura czy też religia różnicuje ludzi. I wydawało mi się że o tym właśnie rozmawiamy. I to nie jest rasizm. Z rasizmem mamy do czynienie gdy, dyskryminujemy ludzi ze względu na "kolor skory". A nie wtedy gdy kulturalnie rozmawiamy na temat różnic. (chociaż faktem jest że niektórych w tym temacie ponosi. Także dopóki zachowamy odpowiedni poziom dyskusji, to ten temat nie będzie żadnym "wstydem" dla tego forum.

 

 Chciałbym jeszcze zaznaczyć że rasizm działa w dwie, strony. I stwierdzenie 

 

nie mówcie mi ze inteligencja to znak rozpoznawczy murzynów

 

 łamie regulamin w taki sam sposób jak:

 

Jak dotąd jedyne, co udowodniłeś niezaprzeczalnie w tym wątku, to że inteligencja nie jest znakiem rozpoznawczym niektórych białych.

 

 Tak tak. panie @Don Corleone, Pisze pan czasem o nietolerancji, a sam pan nie jesteś w stanie tolerować innego punktu widzenia. 


  • 2



#51

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak tak. panie @Don Corleone, Pisze pan czasem o nietolerancji, a sam pan nie jesteś w stanie tolerować innego punktu widzenia.

 

Bo tolerancja jest wtedy gdy wszyscy myślą tak samo a gdy ktoś ma inne zdanie trzeba go wykluczyć ze społeczeństwa.

Mała zagadka, kto zna tego pana?

comment_iJj0vmp6ykxFZqff2giokVNhDdh0VtLt


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 23.06.2017 - 19:35

  • 1



#52

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ONR znalazło sobie maskotkę, lecz pozostają zwykłymi faszystami. I założę się, że jeśli szukać środowiska z największą liczbą rasistów, to będzie to właśnie ONR i tym podobne.


Użytkownik owerfull edytował ten post 23.06.2017 - 20:06

  • 0

#53

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak tak. panie @Don Corleone, Pisze pan czasem o nietolerancji, a sam pan nie jesteś w stanie tolerować innego punktu widzenia.

Moja tolerancja jest bezmierna, ale głupoty nigdy nie tolerowałem, nie toleruję, i tolerował nie będę.


  • -2



#54

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ONR znalazło sobie maskotkę, lecz pozostają zwykłymi faszystami. I założę się, że jeśli szukać środowiska z największą liczbą rasistów, to będzie to właśnie ONR i tym podobne.

A jakiś dowód na to?


  • 1



#55

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań."


  • 3

#56

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tak tak. panie @Don Corleone, Pisze pan czasem o nietolerancji, a sam pan nie jesteś w stanie tolerować innego punktu widzenia.

Moja tolerancja jest bezmierna, ale głupoty nigdy nie tolerowałem, nie toleruję, i tolerował nie będę.

 

 

 Innymi słowy: jeżeli coś nie mieści się w Twoim światopoglądzie, to jest po prostu głupie? Nice.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 23.06.2017 - 21:13

  • 1



#57

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

ONR znalazło sobie maskotkę, lecz pozostają zwykłymi faszystami. I założę się, że jeśli szukać środowiska z największą liczbą rasistów, to będzie to właśnie ONR i tym podobne.

A jakiś dowód na to?

 

Na co? Na faszyzm ONR? ONR przedwojenny miał swoje inspiracje w oryginalnej, włoskiej ideologii faszyzmu, obecny jest kontynuacją ideologiczną tamtego ugrupowania.

 

Chcesz dowód na rasizm środowiska ONR? Dlaczego miałbym udowadniać, że wczoraj był czwartek?


  • 0

#58

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na co? Na faszyzm ONR? ONR przedwojenny miał swoje inspiracje w oryginalnej, włoskiej ideologii faszyzmu, obecny jest kontynuacją ideologiczną tamtego ugrupowania.

 

Włoskim faszyzmem wiele krajów się fascynowało, ale to wynikało z kontekstu historycznego lecz do Polski nigdy nie dotarł. Tak swoją drogą włoski faszyzm nie był rasistowski... wiem, wiem to bardzo niepoprawne politycznie.

Chcesz dowód na rasizm środowiska ONR? Dlaczego miałbym udowadniać, że wczoraj był czwartek?

 

Czyli nie masz dowodu :D


  • 0



#59

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

xD

 

 

ONR banda chamów.


  • 0

#60

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozwole sobie nieco odświeżyć wątek gdyż znalazłem ostatnio ciekawy materiał na temat i potwierdzający moje stanowisko o co niektorzy sie tu bardzo spruli do mnie, tak wiec jakby ktos chcial obejrzeć rzucam linka

 

 

 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych