Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chilijska marynarka wojenna odtajnia nagranie UFO po dwóch latach śledztwa

UFO NOL Chile

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Raport z domniemanej obserwacji NOL-a dokonanej przez chilijskich wojskowych ponad 2 lata temu został właśnie odtajniony, a Internet zapełnił się spekulacjami. Eksperci nie podołali próbie wyjaśnienia natury zaobserwowanego obiektu.
 


Chile UFO.jpg

rt.com

 

Chilijska agencja rządowa prowadząca dochodzenia w sprawie UFO, CEFAA, opublikowała raport w którym stwierdza się, że w listopadzie 2014 roku śmigłowiec marynarki wykonywał rutynowy dzienny patrol wzdłuż wybrzeża gdy operator pokładowej kamery spostrzegł niezidentyfikowany obiekt latający. Poruszał się on po linii poziomej, ze stabilną prędkością dorównującą w przybliżeniu prędkości śmigłowca.
 
Załoga skontaktowała się z lokalnymi lotniskami i bazami wojskowymi w celu sprawdzenia czy obiekt został wykryty przez okoliczne radary, lecz operatorzy żadnego z nich tego nie potwierdzili. Załoga śmigłowca podjęła więc próbę nawiązania kontaktu z obiektem przy użyciu standardowych cywilnych częstotliwości radiowych, jednakże bez skutku.
 
Dwukrotnie w ciągu 10-minutowego nagrania, NOL wypuszcza za sobą w powietrze niezidentyfikowaną substancję, która widoczna jest jedynie w podczerwieni, zaś sam NOL jest ledwo widoczny gołym okiem.
 
Zanim załoga zdążyła zebrać jakiekolwiek inne informacje na temat obiektu, zniknął on pośród chmur.
 
Każda dotąd wysunięta teoria mająca wyjaśniać naturę dziwacznego obiektu została obalona, czyniąc ten przypadek obserwacją prawdziwie niezidentyfikowanego obiektu latającego.
 
Nagranie zostało wykonane przy pomocy zaawansowanej kamery SAR (surveillance and reconnaissance) przy świetle dziennym. Okoliczne stacje radarowe rejestrowały pozycję śmigłowca, lecz nie były w stanie wykryć niczego innego w jego pobliżu, co wyklucza teorię o samolocie lub balonie pogodowym.
 
W ciągu dwuletniego dochodzenia kontaktowano się z wieloma instytucjami w celu ustalenia czy jakiekolwiek satelity lub spadające z kosmosu obiekty mogły odpowiadać za fenomen, lecz niczego takiego nie potwierdzono. W zespole, który podjął się analizy nagrania i próby wyjaśnienia znajdowali się astrofizycy, analitycy obrazu i inżynierowie aeronautyki, lecz nie byli w stanie określić natury zarejestrowanego obiektu.
 
Końcówka nagrania przedstawiająca wypuszczanie przez obiekt niezidentyfikowanej substancji:
 

 
Pełne, 10-minutowe nagranie:
 

 
Źródło: rt.com
Tłumaczenie własne
 
Przypomina mi to obserwację sprzed paru miesięcy z Anglii o której pisałem tutaj.
 
 


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 11.01.2017 - 09:32

  • 6



#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nikt się nie wypowie? Żaden sceptyk? 

 

 

P.S Mam coś do dodania, dlaczego nikt tego nie komentuje? Brakuje wam argumentów? Ja nie jestem sceptykiem, 

więc chcę znać zdanie sceptyków.

 

offtop.gif

 

Ja się wypowiem - nie masz nic do dodania w temacie - nie pisz.

 

KP


Użytkownik Universe24 edytował ten post 08.01.2017 - 13:34

  • -1



#3

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nikt się nie wypowie? Żaden sceptyk?

 

A niby co mają sceptycy dodać? Widać na nagraniu jakiś obiekt. Po takim czasie nie mamy praktycznie żadnej możliwości na własną rękę sprawdzić co to mogło być, tym bardziej że większość z nas pewnie nie zna hiszpańskiego na tyle dobrze, by móc się wczytać w oficjalne dokumenty (ja nie znam go w ogóle).

 

Możemy więc tylko przyjąć to do wiadomości i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.


  • 0



#4

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

Nikt się nie wypowie? Żaden sceptyk?

 

A niby co mają sceptycy dodać? Widać na nagraniu jakiś obiekt. Po takim czasie nie mamy praktycznie żadnej możliwości na własną rękę sprawdzić co to mogło być, tym bardziej że większość z nas pewnie nie zna hiszpańskiego na tyle dobrze, by móc się wczytać w oficjalne dokumenty (ja nie znam go w ogóle).

 

Możemy więc tylko przyjąć to do wiadomości i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

 

 

Czyli nie ma żadnego wytłumaczenia? Bo jakieś musi być przecież . żadnego pomysłu? Balon, meteoryt, chiński lampion? Nie? To co 


  • 0



#5

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co chcesz usłyszeć ? NOL, mistyfikacja, próba nowego uzbrojenia USA, chemtrails ?

Nic poza gdybaniem nie możemy zrobić. Ani wykluczyć, ani potwierdzić.
  • 0



#6

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Bo jakieś musi być przecież . żadnego pomysłu? Balon, meteoryt, chiński lampion? Nie? To co

 

Może ty lubisz "wyjaśnienia" na siłę, ale ja przy braku danych raczej nie lubię gdybać. Nie wiem co to mogło być i co najważniejsze - nie mam się jak dowiedzieć. Takie wyliczanki są więc pozbawione sensu. Poczekamy, zobaczymy, z czasem się pewnie wyjaśni.


Użytkownik skittles edytował ten post 08.01.2017 - 14:03

  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 

Nikt się nie wypowie? Żaden sceptyk?

 

A niby co mają sceptycy dodać? Widać na nagraniu jakiś obiekt. Po takim czasie nie mamy praktycznie żadnej możliwości na własną rękę sprawdzić co to mogło być, tym bardziej że większość z nas pewnie nie zna hiszpańskiego na tyle dobrze, by móc się wczytać w oficjalne dokumenty (ja nie znam go w ogóle).

 

Możemy więc tylko przyjąć to do wiadomości i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

 

 

Czyli nie ma żadnego wytłumaczenia? Bo jakieś musi być przecież . żadnego pomysłu? Balon, meteoryt, chiński lampion? Nie? To co 

 

 

A jakie jest twoje wytlumaczenie? UFO? 

Każdy trzeźwo myślący człowiek, z natury jest sceptykiem - dopóki coś nie zostanie uznane oficjalnie za UFO, wilkołaka czy wampira, normalny człowiek szuka racjonalnych rozwiązań, nie żyje w świecie fantazji, smoków, elfów i krasnoludków. Jak widzi film z elfem, to nie zakłada na wejściu, tak jak Ty tutaj, że to nie może byc mistyfikacja - to na bank elf!

 

To, że czegoś nie jesteśmy w stanie zidentyfikować teraz - nie znaczy, że jest czymś nie z tego świata. Ludzie nie wiedzieli kiedyś czym są błyskawice - i dopisywali im boskie pochodzenie. Także spokojnie i racjonalnie proponuję do tego podejść.

 

Naprawdę uważasz, że istoty, których technologia i rozwój wyprzedzają nasze o lata świetlne, dałyby się uchwycić na jakiejś kamerze, jak akurat sobie przelatują? Serio? To ja nie mam pytań :facepalm:


  • 0



#8

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

Bo jakieś musi być przecież . żadnego pomysłu? Balon, meteoryt, chiński lampion? Nie? To co

 

Może ty lubisz "wyjaśnienia" na siłę, ale ja przy braku danych raczej nie lubię gdybać. Nie wiem co to mogło być i co najważniejsze - nie mam się jak dowiedzieć. Takie wyliczanki są więc pozbawione sensu. Poczekamy, zobaczymy, z czasem się pewnie wyjaśni.

 

 

Piszę, bo jak nie ma sceptyk wyjaśnienia, to milczy i udaje pokornego, a jak ma to krzyczy że te zjawiska są NIEMOŻLIWE. Dlatego sprowokowałem do dyskusji. 


  • 0



#9

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Piszę, bo jak nie ma sceptyk wyjaśnienia, to milczy i udaje pokornego, a jak ma to krzyczy że te zjawiska są NIEMOŻLIWE. Dlatego sprowokowałem do dyskusji.

 

No i nie rozumiem co w tym podejściu jest dziwnego?

Tzn jak nie będziemy mieć wytłumaczenia to mamy krzyczeć, że coś jest NIEMOŻLIWE, a jak będziemy mieli wyjasnienie, to mamy milczeć i udawać pokornych?

Nie rozumiem.

Poza tym popełniasz błąd już na początku szufladkując sceptyków. Sceptykiem nie jest ktoś, kto z założenia odrzuca wszystkie takie zdarzenia, a gdy ma do czynienia z czymś, czego nie potrafi wyjaśnić, to udaje, że nie widzi. To jest ignorant. Sceptycyzm zaś, jak powiedział Kronikarz, jest podejściem bardzo racjonalnym - przyjmowanie czegoś od razu na wiarę zawsze jest złym wyjściem. Każdy powinien na początku podejść do problemu również od drugiej strony, na zasadzie: "A co, jeśli to jednak nie jest prawda?" I poszukać odpowiedzi na własną rękę. Dopiero potem można wyrobić sobie jakieś zdanie na dany temat.

W kwestii UFO z Chile nie wiemy jednak praktycznie nic, co pozwoliłoby wyrobić sobie jakąkolwiek opinię - zarówno przemawiającą "za" UFO jak i "przeciew". Zwyczajnie zbyt mało informacji - pewnie dlatego nikt tematu nie komentuje.


Użytkownik skittles edytował ten post 08.01.2017 - 14:59

  • 3



#10

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale ten obiekt musi czymś być. Tak? Macie kształt, macie jego zachowanie. W czym problem porównoać do czegokolwiek?


  • -1



#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytania. Zanim zaczniesz zadawać następne takie same - ustosunkuj się. Czym popierasz tezę, że to UFO?


  • 0



#12

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A możesz mi powiedzieć po co? Na nagraniu widać tak niewiele, że byłoby to zwyczajne wróżenie z fusów. Kompletnie nie rozumiem po co mielibyśmy tak gdybać podczas gdy nie ma żadnych szans na zweryfikowanie tych hipotez. To tak jakbym wrzucił do tematu zamazane zdjęcie, na którym jest "coś" - jakaś okrągła ciemna plama gdzieś za drzewami. Można by wysnuć 1000 różnych hipotez na temat tego co to może być, tylko po co, skoro żadnej nie uda się zweryfikować.

 

Film jest bardzo kiepskiej jakości - widać na nim zbliżony do owalu czarny obiekt i to wszystko. Nie widać absolutnie żadnych szczegółów jego budowy ani nawet specyfiki poruszania się, bo załoga helikoptera ma go ciągle wycentrowanego na ekranie. Zero jakichkolwiek punktów odniesienia (bo tłem jest niebo). Żadnych przybliżonych rozmiarów, wszelkie źródła po hiszpańsku.

 

Jak możemy cokolwiek sensownego powiedzieć na ten temat?


  • 0



#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Universe

Nie sądzisz, że takie usilne domaganie się żeby ktoś napisał coś w temacie, w którym, z takiego, czy innego powodu, nie chce się on wypowiadać, jest po pierwsze - męczące, a po drugie - zniechęcające?

 

Nie ma, póki co na tym forum OBOWIĄZKU  wypowiadania się w każdym temacie - niezależnie od tego, kto i jak bardzo się tego domaga.

 

Ja rozumiem, że ty uważasz, że jest to temat który miażdży sceptyków i stanowi 100 procentowe potwierdzenie na to, że ufo istnieje ale to nie są przecież zawody w tym, kto komu dokopie i sprowadzi go do parteru.

 

Pomijam tu fakt, że zgadzam się z tym co pisali skittles czy Kronikarz wyżej.

 

Ale jeśli tak bardzo chcesz dyskutować o tym zdarzeniu, to podrzucam ci link do artykułu poświęconego próbom wytłumaczenia tego przypadku i teoriom, które próbują go jakoś racjonalizować  Chilean Navy UFO: Top Theories & Explanations

 

Uznaj, że jest to mój głos w dyskusji i polemizuj z nim do woli.


Użytkownik pishor edytował ten post 08.01.2017 - 19:11

  • 0



#14

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Universe

Nie sądzisz, że takie usilne domaganie się żeby ktoś napisał coś w temacie, w którym, z takiego, czy innego powodu, nie chce się on wypowiadać, jest po pierwsze - męczące, a po drugie - zniechęcające?

 

Nie ma, póki co na tym forum OBOWIĄZKU  wypowiadania się w każdym temacie - niezależnie od tego, kto i jak bardzo się tego domaga.

 

Ja rozumiem, że ty uważasz, że jest to temat który miażdży sceptyków i stanowi 100 procentowe potwierdzenie na to, że ufo istnieje ale to nie są przecież zawody w tym, kto komu dokopie i sprowadzi go do parteru.

 

Pomijam tu fakt, że zgadzam się z tym co pisali skittles czy Kronikarz wyżej.

 

Ale jeśli tak bardzo chcesz dyskutować o tym zdarzeniu, to podrzucam ci link do artykułu poświęconego próbom wytłumaczenia tego przypadku i teoriom, które próbują go jakoś racjonalizować  Chilean Navy UFO: Top Theories & Explanations

 

Uznaj, że jest to mój głos w dyskusji i polemizuj z nim do woli.

 

No dobra, ale ten topic kiedyś wykorzystam, jeśli ktoś mi krzyknie że wie WSZYSTKO


  • -1



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Universe - ale przecież chyba nie ma tu takiego?

Nawet Wszystko już dawno zmienił swój nick na obecny :D


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: UFO, NOL, Chile

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych