Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykła manifestacja UFO czy fake


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe zjawisko nad Toronto. Inne niż zwykle, trudno powiedzieć że to balony, lampiony czy cokolwiek. Drony też raczej nie.

 


  • 1



#2

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Fejk - "UFO" jest nałożone na to pionowe coś, cokolwiek to jest. A że to jest oglądane przez szybę, to stawiam na taśmę LED trzymaną przez jednego z kolesi i przez niego włączaną i wyłączaną - światło z diod odbija się od szkła o tak powstaje ten prosty efekt. Kiedyś tą metodą nagrywało się obraz drogi za (lub przed) samochodem w filmach chcąc symulować ruch pojazdu, gdy aktorzy w rzeczywistości grali w zaparkowanym aucie w studio.
  • 0



#3

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AVE...

Fejk - "UFO" jest nałożone na to pionowe coś, cokolwiek to jest. A że to jest oglądane przez szybę, to stawiam na taśmę LED trzymaną przez jednego z kolesi i przez niego włączaną i wyłączaną - światło z diod odbija się od szkła o tak powstaje ten prosty efekt. Kiedyś tą metodą nagrywało się obraz drogi za (lub przed) samochodem w filmach chcąc symulować ruch pojazdu, gdy aktorzy w rzeczywistości grali w zaparkowanym aucie w studio.

 

Przecież on rusza kamerą, widać szybę i wyraźnie to nie są ledy. co pionowe? bo nie do końca rozumiem. Pozatym kiedy te kolory gasną widać wyraźnie jednokolorowe światło, trudne do zrobienia. To jest dla ciebie LED?

 

di-3TGP.png


Użytkownik Universe24 edytował ten post 02.12.2016 - 11:56

  • 0



#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam ;)

Stawiam na Blue Sky Laser albo coś w podobnym stylu :

 

https://pl.aliexpres...77-632bc3b74cf1





#5

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam ;)

Stawiam na Blue Sky Laser albo coś w podobnym stylu :

 

https://pl.aliexpres...77-632bc3b74cf1

 

Zobacz jak te światła gasną, masz JEDEN kolor. Ogólnie to mamy tam podwójną helisę zaprezentowaną. Chcą nam coś powiedzieć? Przy tym przygasaniu wyraźnie widać "obiektowość" tych świateł


Użytkownik Universe24 edytował ten post 02.12.2016 - 12:01

  • 0



#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwny jest kształt jakby klepsydra albo liczba 8.

Przejście świateł widziałam , zmieniają kolory i potrafią raz być każde inne a raz wszystkie jednakowej barwy.





#7

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

odbicie w szybie czegoś co ktos trzyma za nagrywającym 48s po klatce widac ruch odbicia w szybie

ewentualnie j/w projektor laserowy.


Użytkownik jako_taki edytował ten post 02.12.2016 - 12:05

  • 0

#8

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziwny jest kształt jakby klepsydra albo liczba 8.

Przejście świateł widziałam , zmieniają kolory i potrafią raz być każde inne a raz wszystkie jednakowej barwy.

 

Raz jeszcze : di-SD02.png

 

Najważniejszy moment, bo teraz to przypomina statyczny obiekt na niebie. 


  • 0



#9

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

W okolicy 0:56-0:58 kropki są PRZED latarnią. Do tego jak pojazd rusza, to one przesuwają się za bardzo. Plus za pamiętanie, że powinno się chować za budynkiem, minus za całą resztę. Moje UFO z Garwolina było lepiej dopracowane...
  • 0



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie, to tylko pokaz w wykonaniu dronów. Widziałem lepsze na własne oczy i faktycznie, robią wrażenie. Nie są to żadne NOL'e, tylko ZOL'e.  :szczerb:





#11

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AVE...

W okolicy 0:56-0:58 kropki są PRZED latarnią. Do tego jak pojazd rusza, to one przesuwają się za bardzo. Plus za pamiętanie, że powinno się chować za budynkiem, minus za całą resztę. Moje UFO z Garwolina było lepiej dopracowane...

 

Ale to jest telefon komórkowy w 0.48. a nie te światła. To co mi się nie podoba, to to że koleś odrazu mówi DNA in the sky. 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 02.12.2016 - 12:17

  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 To co mi się nie podoba, to to że koleś odrazu mówi DNA in the sky. 

Dlaczego? Ja też takie skojarzenie miałem w pierwszej chwili - o helisa! Do tego prawoskrętna - B-DNA lub A-DNA.

 

DNA_orbit_animated_small.gif





#13

amatorspokoju.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś nie widzi mi się, żeby UFO pojawiało się tuż przy Ziemi po to, by tworzyć (ładne, poniekąd, w moim ziemskim odczuciu) kolorowe wzorki na niebie. Podejrzewam jakieś nietypowe widowisko z okazji zbliżających się Świąt? Skoro technika pozwala na stworzenie realistycznego hologramu nieżyjącego człowieka, to i taki widok nie powinien być olbrzymim wyzwaniem. Ewentualnie tak jak napisał Staniq, pokaz dronów.


  • 0

#14

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakoś nie widzi mi się, żeby UFO pojawiało się tuż przy Ziemi po to, by tworzyć (ładne, poniekąd, w moim ziemskim odczuciu) kolorowe wzorki na niebie. Podejrzewam jakieś nietypowe widowisko z okazji zbliżających się Świąt? Skoro technika pozwala na stworzenie realistycznego hologramu nieżyjącego człowieka, to i taki widok nie powinien być olbrzymim wyzwaniem. Ewentualnie tak jak napisał Staniq, pokaz dronów.

Drony bym wykluczył, jeśli już coś to możliwy właśnie świąteczny pokaz..helisy DNA..


Użytkownik Universe24 edytował ten post 02.12.2016 - 13:31

  • 0



#15

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Nadal twierdzę, że to taśma LED trzymana w łapkach przez jednego z kolesi za lub obok "kamerzysty". Szyba w tym przypadku robi za ekran pozwalając na kompozycję obrazu z tłem. Podobna technika, ale z ekranem była używana przed czasami chroma key i zwie się front projection...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych