Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ameryka wybiera

wybory prezydenckie USA Clinton Trump

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ameryka wybiera (39 użytkowników oddało głos)

Kto Twoim zdaniem wygra wybory w USA?

  1. Hillary Clinton (6 głosów [15.38%])

    Procent z głosów: 15.38%

  2. Głosowano Donald Trump (27 głosów [69.23%])

    Procent z głosów: 69.23%

  3. Trudno powiedzieć (6 głosów [15.38%])

    Procent z głosów: 15.38%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

Madzik87.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za rok będzie już coś można więcej powiedzieć o Trumpie niemniej ja trzymałam kciuki za Trumpem.


  • 0

#32

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak czy siak świetny wybór ameryki. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Osobiście zazdorszczę im i mam nadzieję że kiedyś i u nas przyjdzie normalność.

Czy świetny, to się dopiero okaże, bo wiele o nim nie wiemy. Ale "po owocach ich poznacie", także już niedługo będziemy wiedzieć więcej. Mimo tej niewiedzy, Trump był bardziej rozsądnym wyborem, niż przedstawicielka szemranej rodzinki Clintonów. 

 

Tak czy siak trafnie zagłosowałem w ankiecie. Ciekawe ile można było zgarnąć za postawienie tysiaka na Trumpa u buków ;)


  • 0

#33

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Robert Gwiazdowski za to celnie zauważył że, "Najtrudniej z konsekwencjami demokracji jest się pogodzić obrońcom demokracji"


  • 3

#34

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śledziłem w nocy aż Trump zyskał przewagę na Florydzie i poszedłem spać, rano wstałem, a tu Trump, nie ukrywam zaskoczenia. 

Ja śledziłem do 6 rano, nie spałem całą noc. Już w sumie około 4 było mniej więcej wiadomo, że prawdopodobnie wygra. O godzinie 6 było już praktyczne przesądzone. Też jestem lekko zaskoczony, bo mimo, iż kibicowałem Trumpowi, to nie sądziłem, że może mu się udać. Coś nowego właśnie się zaczęło dla świata, miejmy teraz nadzieję, że to zmiana na lepsze. Cegiełka podłożona już jest.

 

Tak swoją drogą, świetnie te wybory pokazały czym jest mainstream i w czyich rękach on jest, a także czym są sondaże. Już Brexit w pewien sposób to pokazał, ale wczorajsze wybory udokumentowały to jeszcze mocniej. O 6 rano był w mediach taki szok i niedowierzanie, że aż miło było popatrzeć.  


Użytkownik szczyglis edytował ten post 09.11.2016 - 15:12

  • 1



#35

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie śledziłam specjalnie tego co się dzieje w USA, ale wiedziałam, że wygra Trump na co wskazywały niektóre sondaże. Osobiście nie kibicowałam żadnemu z kandydatów. Clinton krzywo z oczu patrzy i świadomość jej obecności na stołku sprawiłby, że rozważałabym poważnie zataszczenie całej mojej rodziny gdzieś do bunkra na kole podbiegunowym. Trump z kolei to typowy populista. Rzuca na lewo i prawo radykalnymi hasłami, które większości się podobają, a które w rzeczywistości są kompletnie nierealne. Strasznie mi ta cała sytuacja przypomina wybory w Polsce, kiedy to ludzie zafiksowali się wokół imigrantów. Zapomnieli jednak o tym, że partia, która obiecuje ich nie przyjąć, złożona jest z ludzi niezbyt rozgarniętych a przym ty zafiksowanych na punkcie historii i religii i z marnym przygotowaniem politycznym. Nic dobrego nie wychodzi z tego kiedy ktoś jest fanatykiem a przy tym sam nie potrafi myśleć i wyciągać wniosków.

To nie o Trumpie oczywiście. Jego taktyka była jednak zbliżona i to co przedstawił w trakcie kampanii wyborczej, najprawdopodobniej nie będziesz miało żadnego związku z tym co zaprezentuje wszystkim jako prezydent. Takie są moje prognozy.


  • 4



#36

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No proszę. A tak straszono, że w dniu wyborów nastąpi katastrofa/blackout/zamach terrorystyczny, że maszyny liczące od Sorosa wybiorą Hillary - a teraz te doniesienia okazały się funta kłaków nie warte.


  • 0



#37

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No proszę. A tak straszono, że w dniu wyborów nastąpi katastrofa/blackout/zamach terrorystyczny, że maszyny liczące od Sorosa wybiorą Hillary - a teraz te doniesienia okazały się funta kłaków nie warte.

Zawsze straszą , wygrał lepszy.

Jak widać ludzie domagają się zmian , było to widoczne w Anglii teraz widzimy to w Stanach. Może to i lepiej , przynajmniej wojny nie będzie.

 

Też nie spałam w nocy , przed 4 oglądałam wiadomości i już miał Trump przewagę , cóż w sztabie wyborczym Clinton żałoba , smutek i niedowierzanie.

Mam tylko cichą nadzieję , że sojusz Polsko-Amerykański zostanie nienaruszony a tylko będzie się wzmacniał.





#38

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba, że rosyjscy hakerzy dają radę ;)
Zabawne to wołanie: jak nie wygramy to znaczy, że oszukujesz.
Zabawa w kotka i myszkę.
  • 0



#39

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba, że rosyjscy hakerzy dają radę ;)
Zabawne to wołanie: jak nie wygramy to znaczy, że oszukujesz.
Zabawa w kotka i myszkę.

Nie przypomina Ci to czegoś ?

Taki sam obraz był w Polsce  przy wyborach.





#40

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A propos rosyjskich hakerów. Na google analytics pojawiły się dane, że mojego blogspota kilkukrotnie odwiedzał bot pewien a linkiem referencyjnym jest "Secret.ɢoogle.com You are invited! Enter only with this ticket URL. Copy it. Vote for Trump!" Odwiedziny pochodziły z Rosji i Andorry. Teraz pytanie czy to Trump miał taką głupią kampanię wyborczą czy to strona Hillary chciała zdenerwować potencjalny elektorat Trumpa.


  • 0



#41

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@dziewięć: to jest zwykły spam jakich wiele, nie ma nic wspólnego z Trumpem.
Tutaj masz co nieco na ten temat: http://www.searchify...spam-analytics/ i tu: https://www.en.adver...gle/m-p/857140#

Użytkownik szczyglis edytował ten post 09.11.2016 - 16:55

  • 0



#42

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głos na Hillary Clinton był głosem poparcia dla otwartej wojny z Iranem, która mogłaby się stać punktem zapalnym konfliktu o zasięgu globalnym. Tym bardziej trzeba się cieszyć ze zwycięstwa Trumpa, który - choć jako człowiek pozostawia wiele do życzenia - z całą pewnością zmieni kurs polityki zagranicznej USA. Jeśli proponowane przez niego zmiany w strukturach NATO faktycznie wejdą w życie, to istnieje realna szansa, że Rosja przestanie postrzegać sojusz jako bezpośrednie zagrożenie, co z kolei skutecznie zmniejszy poziom napięcia na arenie międzynarodowej.

 

Daje Trumpowi dwa, trzy miesiące spokoju. Po ich upływie szybko się przekonamy, czy jest człowiekiem słownym i niezależnym jak sam twierdzi, czy też da się oplątać wszechobecnym mackom establishmentu.


  • 0



#43

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Brawa dla Trumpa! Tak jest jak Max mowi! Mariusz chyba w następnym filmie poleciał bardzo mocno, bo zablokował go FOX!

Ale musi być wielki ból tyłka lewaków i zmanipulowanych przez lewacką propagandę! :D

Ale się cieszę jak patrzę na te zapłakane, załamane lewackie buźki. 

 

A teraz kilka ciekawostek z Polski. TVN24 i Polsat News  w żałobie. Po przemowie Donalda Trumpa TVN24 zaprosiło Lecha Wałęse ps "Bolek" aby skomentował obecną sytuacje :D Polsat News jako przykłady głosu z internetu przytoczyło kilka niesamowicie pesymistycznych tweetów totalnie nieznaczączych osób :D np. Jeden z nich nawiązywał do 9/11 11/9 jako daty największych katastrof USA w 21 wieku :) Kolejny Tweet autorstwa afroamerykanina reklamował numer do biura zapobiegającego samobójstwom i namawiał do rozsyłania go dalej hahaa. Jolanta Pieńkowska wyglądała jakby miała sie zaraz popłakać. Jaja jak berety kochani :) A i tak na marginesie ,jak była już 100 procentowa pewność że Trump wygra , w Warszawie pierwszy raz tej jesieni zaczął padać śnieg.  :)


Użytkownik Miłosz edytował ten post 09.11.2016 - 20:41

  • 2



#44

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale się cieszę jak patrzę na te zapłakane, załamane lewackie buźki.

 

Oj tak, miód na moje oczy:) tyle żółci i mowy nienawiści co się leje w artykułach pewnych gazet to sam Goebbels by się nie powstydził. oczywiście nie może się obyć bez Hitlerowania hehehe.

Moje badania wykazały, że Trump ma więcej psychopatycznych cech niż Hitler – mówi „Newsweekowi” dr Kevin Dutton, psycholog społeczny z Oxford University.

http://www.newsweek...._campaign=fb_nw


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 09.11.2016 - 21:07

  • 2



#45

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strasznie mi ta cała sytuacja przypomina wybory w Polsce, kiedy to ludzie zafiksowali się wokół imigrantów. Zapomnieli jednak o tym, że partia, która obiecuje ich nie przyjąć, złożona jest z ludzi niezbyt rozgarniętych

Z tego co mi wiadomo, do tej pory nikogo nie przyjęliśmy, wciąż stawiając przeciw, a przecież już na wiosnę mieliśmy dostać pierwszą dostawę tych ubogaconych kulturowo. Tak więc, ja się tam oszukany nie czuje.

Pewnie dla Polski wygrana Trumpa i tak nie będzie mieć żadnego bezpośredniego znaczenia, ale wciąż jest nadzieja, że może coś się zmieni, przy Clintonowej tej nadziei nie było.

 


  • 1




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: wybory prezydenckie USA, Clinton, Trump

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych