Skocz do zawartości


Zdjęcie

W co wierzymy, co sądzimy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#31

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - nie wierzę
2. Nawiedzone domy, miejsca - nie wierzę
3. Duchy - nie wierzę
4. Wizje NDE( near death experience) - wierzę
5. Przepowiadanie przyszłości - nie wierzę
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - nie wierzę
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. -  nie wierzę
8. Telepatia - nie wierzę
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne – nie wierzę
10. Energia psi – nie wierzę
11. OOBe jako wyjście z ciała – nie wierzę
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - nie wierzę
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - nie wierzę
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) – nie wierzę
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego – wierzę ale nie we wszystkich przypadkach ogólnie wierzę, że nie jesteśmy sami...
16. Reinkarnacja – nie wierzę.





#32

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Haha, Edric dobre prowo, wierzyć we wróżki, a nie wierzyć w życie pozaziemskie, no prawie się nabrałem na ten trolling.





#33

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha. Nie wierzę.
2. Nawiedzone domy, miejsca. Nie wierzę. Chociaż jakaś cząstka mnie dopuszcza fakt, że w ułamku procenta jest to możliwe, tak jak wszystko. Nie lubię być sama w ciemnym mieszkaniu.
3. Duchy. Nie wierzę, ale j.w.
4. Wizje NDE( near death experience) Wierzę, że takie coś się zdarza, ale nie wierzę, że ma to podłoże paranormalne.
5. Przepowiadanie przyszłości Nope.
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze Też nie.
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. Nie wierzę.
8. Telepatia Nie wierzę.
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne Nie.
10. Energia psi Nie.
11. OOBe jako wyjście z ciała Nie wierzę.
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria. Oh, ja nie wątpię, że pewne umiejętności to one mają. Dobrze czytają ludzi, manipulują i przetwarzają dane. Nie za bardzo rozumiem jaki to ma związek z psychometrią jednak. Ale w skuteczność profesjonalnych testów psychologicznych wierzę.
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm Nie.
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka)Szczerze wątpię, ale nie wyśmiewam. Dopuszczam taką możliwość. 
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego Dopuszczam możliwość, że to prawda. Ale też im jestem starsza tym bardziej w to nie wierzę.
16. Reinkarnacja Nie wierzę w duszę, ale gdybym wierzyła to pewnie i wierzyłabym w reinkarnację. Podoba mi się ten pogląd i chciałabym, żeby to była prawda. Ale pomimo tych chęci bliska jestem stwierdzeniu, że nie wierzę.





#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Termin psychometria ma dwa znaczenia, jedno psychologiczne, a drugie ezoteryczne
http://ezodar.pl/ind...a-psychometria/



#35

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Termin psychometria ma dwa znaczenia, jedno psychologiczne, a drugie ezoteryczne
http://ezodar.pl/ind...a-psychometria/

 

O, ok. W takim razie nie wierzę i w to.





#36

milly93.
  • Postów: 18
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha

Nie wierzę
2. Nawiedzone domy, miejsca

Nie wierzę, jednak uważam że po traumatycznych wydarzeniach, np. zabójstwach, w miejscach tego typu może zostać pewna energia, która wpływa na samopoczucie człowieka.

3. Duchy

Nie wierzę, zawsze znajdzie się jakieś racjonalne wytłumaczenie.

4. Wizje NDE( near death experience)

Jest to prawdopodobne, ale można wytłumaczyć te zjawisko naukowo, niedotlenienie, substancje chemiczne wydzielane do mózgu.
5. Przepowiadanie przyszłości

Nie wierzę, to po prostu totolotek, czasem sie uda coś zgadnąć i to właśnie te sytuacje są roztrząsane i przypominane w odpowiednich przypadkach.
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze

Nie wierzę.
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp.

Absolutnie nie możliwe, moim zdaniem.
8. Telepatia

Jeśli ktoś przebywa ze sobą non stop, może wiedzieć o czym druga osoba myśli, ale nie jest to nic paranormalnego, a po prostu kwestia wysokiego poziomu empatii.
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne

Nie jest to nic paranormalnego.

10. Energia psi

Nie wierzę, już dawno zostałoby to zbadane gdyby istniało.
11. OOBe jako wyjście z ciała

Bzdura, zaburzenia mózgowe.
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria

Nie wierzę, to tylko umiejętność obserwacji.
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm

Nie ma czegoś takiego.

14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka)

W to akurat jestem skłonna uwierzyć, moim zdaniem jest to bardziej prawdopodobne niż wytłumaczenia religijne.
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego

Wierzę. Wszechświat jest ogromny i nie zbadany do końca, są miliardy układów słonecznych, więc napewno musi istnieć cywilizacja inteligenta, taka jak nasza. Być może nawet bardziej inteligentna, która przewyższa nas swoją technologią.
16. Reinkarnacja

Bardzo prawdopodobne. Jest wiele potwierdzonych przypadków, tego że ludzie pamiętają co robili w dawnym życiu.



#37

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Generalnie nie lubię niczego wykluczać na 100%, dopuszczam możliwość, że są kwestie/przypadki które nie muszą mieć racjonalnego wytłumaczenia. Stąd słowo "raczej" przy moich wypowiedziach. :)

 

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - raczej nie wierzę, aczkolwiek nie miałam bezpośredniej styczności z tym zjawiskiem
2. Nawiedzone domy, miejsca - j.w.
3. Duchy - j.w.
4. Wizje NDE( near death experience) - na pewno istnieją, raczej nie mają podłoża paranormalnego
5. Przepowiadanie przyszłości - pewna intuicja człowieka tak, raczej krótkofalowo (do kilku godzin wprzód) ale nie na zasadzie typowania numerków w totka, tylko bardziej kwestia odczuć, np. nieuzasadnionego strachu
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - nie mam własnych doświadczeń, podchodzę do tego sceptycznie, ale nie wykluczam, że ktoś może faktycznie mieć jakieś zdolności
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. - no raczej nie
8. Telepatia - do pewnego stopnia tak, pewne proste przekazy (raczej wizualne niż "słuchowe"), pojedyńcze obrazy lub emocje, ale nie na zasadzie "przesyłu" pełnych, kwiecistych zdań
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne – nie jako zjawisko paranormalne
10. Energia psi – raczej nie
11. OOBe jako wyjście z ciała – raczej nie
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - nigdy u żadnej nie byłam, ale podchodzę sceptycznie do ich umiejętności magicznych/paranormalnych (co innego sztuczki psychologiczne, itp.)
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - raczej nie
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) – uważam, że nigdy na 100% nie będziemy wiedzieć, czy nas ktoś kiedyś odwiedzał, czy nie; tym bardziej czy nas ktoś stworzył (chyba, że odkryjemy podróże w czasie :) ); mam do tego ambiwalentny stosunek
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego – byłoby to na pewno ciekawe, jednakże brak jednoznacznych dowodów, ale dopuszczam myśl, że jakiś mały procent może nie być wytworem ziemskiej technologii;
16. Reinkarnacja – nie wierzę w żaden system ideologiczny czy religijny, jeśli jednak miałabym wybrać to, co najbliższe mojemu sercu to byłaby to reinkarnacja właśnie. Sama koncepcja do mnie przemawia, ale do faktycznej wiary w zjawisko mi daleko





#38

Bahometh.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha Nie wierzę, ale daję tak 1% szans że się mylę 
2. Nawiedzone domy, miejsca W niektórych miejscach może gnieździć się zła energia
3. Duchy Nie mam określonego zdania
4. Wizje NDE( near death experience) Istnieją, ale to wytwory umysłu
5. Przepowiadanie przyszłości Nie wierzę, ale prawa prawdopodobieństwa działają tak, że znajdzie się garstka przepowiadających mający bardzo dużą ilość "trafień"
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze Nie wierzę (patrz punkt 5.)
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. Zdecydowanie nie wierzę
8. Telepatia Nie interesowałem się jakoś szczególnie więc nie mam wyrobionej opinii
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne Może jestem niedoinformowany, ale nie widzę w tym nic paranormalnego
10. Energia psi Nie wierzę
11. OOBe jako wyjście z ciała I tak i nie- na pewno jest w tym ziarnko prawdy
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria nie wierzę
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm raczej nie
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) Dopuszczam taką opcję
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego Poza ziemią są na pewno a na ziemi raczej nie, ale dopuszczam taką opcję

16. Reinkarnacja I tak i nie, świadomość nie znika w nicość, ale dana osobowość raczej bezpowrotnie umiera



#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka jedna uwaga. Jednym z częstych elementów NDE jest wyjście z ciała, czyi oobe.





#40

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1625
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha
2. Nawiedzone domy, miejsca
3. Duchy
4. Wizje NDE( near death experience)
5. Przepowiadanie przyszłości
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp.
8. Telepatia
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne
10. Energia psi
11. OOBe jako wyjście z ciała
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka)
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego

16. Reinkarnacja

 

1. Nie widziałam więc nie wierzę

2. Nie byłam więc nie wierzę

3. Nie mam zdania

4. Nie mam zdania

5. Pierdoły do kwadratu

6. Strzelanie na oślep albo się trafi albo spudłuje, raczej nie wierzę

7. Nie widziałam więc nie wierzę, aczkolwiek chciałabym to zobaczyć

8. Wierzę, że jeśli jest temat to można w tym samym czasie pomyśleć o tym samym lecz jako przekaz nie.

9. Nie doświadczyłam więc nie wierzę

10. Nie mam zdania

11. Nie spotkałam się z takim przypadkiem więc nie wierzę

12. Pierdoły do kwadratu (Kiedyś za panny pojechałam do Sosnowca na Klimontów do jakiejś babci co wróżyła z kart. Powiedziała, że mój ojciec zginie na kopalni, tata żyje i jest na emeryturze górniczej, jedyne co się sprawdziło to ciąża i teoria że wyjdę za wojskowego. Co prawda mąż nie był wojskowym ale gdy się pobieraliśmy był w wojsku w Bytomiu).

13. Praktykowała ciocia, musiała później się przeprowadzić ... Nie mam zdania

14. Nie mam zdania.

15. Nie wierzę a tym bardziej w zielone czy niebieskie ludziki, myślę jednak że gdzieś tam w galaktyce może istnieć forma życia

16. Nie wierzę, choć jestem wychowana na osiedlu gdzie mieszkała Pani profesor Lidia Stawowska i wydała nie jedną książkę na temat reinkarnacji oraz wprowadzała w trans osoby to dalej nie wierzę w te brednie. Skoro przechodzimy z ciała do ciała to skąd przyrost? Ktoś się zdublował?





#41

amatorspokoju.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - wierzę
2. Nawiedzone domy, miejsca - nie wierzę, że coś nieożywionego może mieć złą energię
3. Duchy - na swój sposób wierzę, ale nie wierzę w jakieś człekokształtne przezroczyste zlepki polujące na ludzi w nocy
4. Wizje NDE( near death experience) - nie zgłębiłem tego tematu wystarczająco dobrze, ale myślę że to po prostu urojenie w umyśle 
5. Przepowiadanie przyszłości - wierzę że istnieją ludzie, którzy mają sprawdzające się wizje przyszłości
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - nie wierzę, że można sobie ot tak przewidzieć przyszłość
7. i 8. - nie mam tutaj żadnego zdania
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne - raczej zjawisko medyczne.
10. Energia psi - nie mam tutaj żadnego zdania
11. OOBe jako wyjście z ciała - raczej ludzkie urojenie.
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - nie wierzę
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - nie jestem pewien, nie neguję tego całkowicie
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) - nie wierzę
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego - wierzę
16. Reinkarnacja - raczej nie wierzę



#42

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. opętania mogą być prawdziwe  - nie mam pewności ale było kilka potwierdzonych przypadków tak

2. opuszczone nawiedzone domy istnieją ale ludzie wyolbrzymiają sprawę. - tak po części

3. życie pozagrobowe istnieje ale ludzie niepotrzebnie przyprawiają historię powodując spadek wiarygodności - tak

4. NIE.  udowodniono naukowo że gdy staje serce nie ma natychmiastowego zgonu,mózg umiera powoli i ostatni zmysł który sie utrzymuje najdłużej to słuch tak

5.  tak pod warunkiem że można do tego zaliczyć sny prorocze w których wydarzenia ze snu mogą oznaczać jakieś  przyszłe zdarzenie w świecie realnym - tak

6. jasnowidzenie może być po części prawdą ale nie wiadomo skąd jasnowidzący wie gdzie jest ciało - może istnieć.

7.telekineza może istnieć w postaci jakiegoś zjawiska fizycznego,tak samo jak samospalenie.

8. nasz pies wyczuł  pożar w mieszkaniu zanim się rozpoczął uratował nas i sąsiadów,telepatia istnieje.

9. paraliż senny to gra mózgu, złapał w ciągu dnia a przez chwilę przed oczami zrobiło się jakby miała być burza z gradem

10.  jakieś mało zbadane zjawisko fizyczne w przeciwnym wypadku nie

11. jedyne co osiągam to uczucie wirowania ciała.  nie bardzo w to wierzę

12.  nieznajoma osoba podała date śmierci moich rodziców i gdzie zostali pochowani. tak

13. zajmowałem się okultyzmem, tam coś jest ale lepiej nie chodzić po polu minowym

14. mało prawdopodobne czyli nie

15.. na pewno coś jest,mogą istnieć.

16. raczej istnieje


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 02.01.2019 - 17:23


#43

Mhonar.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To chyba najbardziej odpowiedni temat by się przywitać :) Pomaga zobrazować nasze podejście do spraw poruszanych na tym forum. Także witam wszystkich! :)

Do części n/w spraw podchodzę trochę inaczej jak (zaryzykuję) większość. Nie przyjmuje jako 100% prawdy czegoś co "zostało udowodnione naukowo" . Uważam że niektóre kwestie są "udowodnione" na chwilę obecną, na podstawie aktualnie posiadanej wiedzy i możliwości zrozumienia tych pojęć. Przy pewnych sprawach powrót do badań po dłuższym czasie, wykorzystując np. nowszą technologię, pozwala spojrzeć na to inaczej. Część natomiast można chyba od razu wykluczyć. Do rzeczy:

 

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha

 

To jest właśnie taki przykład. Raczej nie wykluczam wystąpienia takiej możliwości. 
 

2. Nawiedzone domy, miejsca

 

Nie wydaje mi się by duch, czy inna siła pozostawała w jednym miejscu po to by "straszyć" lub zwracać na siebie uwagę.
 

3. Duchy

 

Wierzę. Duchy jako zmaterializowana postać człowieka, przezroczysta itd.. - nie. Prędzej jako energia, niekoniecznie pozostająca w miejscu na stałe. Raczej chwilowa, "dająca o sobie znać" - na podstawie własnego doświadczenia. Opiszę może kiedyś, w osobnym temacie.
 

4. Wizje NDE( near death experience)

 

Niby "udowodnione naukowo" ale traktuje to jako chwilowe wytłumaczenie. Zatem, "coś może być na rzeczy" . :)
 

5. Przepowiadanie przyszłości

 

Bzdura. Wykorzystywanie zdobytej wiedzy, "wstrzeliwanie się w schematy" i sprytne manipulacje.
 

6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze

 

To samo.
 

7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp.

 

 

Nie wierze. Bardzo łatwo można to sprawdzić.
 

8. Telepatia

 

 

Jako świadome przekazywanie informacji - raczej nie. "Wpadanie na to samo" z uwagi na sytuację, bliskie relacje itd.
 

9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne

 

 

Hmm.. Doświadczałem tego wielokrotnie, znam "naukowe wytłumaczenie" ale podchodzę do tego ostrożnie. Z góry przyjmujemy i szukamy racjonalnego wytłumaczenia, jeśli takowe istnieje to odrzucamy każde inne, które chociaż trochę odbiega od "normy" . 

10. Energia psi

 

Nie mam pojęcia. Nie interesowałem się nigdy tym tematem więc nie będę się wypowiadał.

11. OOBe jako wyjście z ciała

 

Na chwilę obecną traktuje to jako opcje świadomego snu. Nie doświadczyłem osobiście. 

12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria

 

Bzdura. Myślę że większość ludzi można dopasować do pewnego schematu którym się posługują.

13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm

 

To samo. Nie wierzę.

14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka)

 

Wierzę. Nawet więcej. Przyjmuje wskazaną w przykładzie opcję, czyli stworzenie człowieka.

15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego

 

I tak i nie. Ufo w rozumieniu istot (a nie statku) mogło nawet kiedyś żyć na ziemi, może nadal żyje (opcje wydrążonej ziemi itd.), a teraz może być pozaziemskie, bo np. ziemię opuściło w przeszłości.

16. Reinkarnacja

 

Wierzę. Opcja reinkarnacji przemawia do mnie najmocniej. Nie wierzę że po śmierci nie ma nic :)


Użytkownik Mhonar edytował ten post 26.03.2019 - 14:27



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych