Skocz do zawartości


Zdjęcie

[TEORIA] w jaki sposób tworzą sie Piktogramy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#31

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Wklejam foto piktogramu uznawanego za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek powstaly, zaliczanego do VIPow wszystkich piktogramow na swiecie, ktory nie mogl zostac zrobiony przez czlowieka, powala doskonaloscia ale niestety tylko na pierwszy rzut oka, a gdy sie bardziej przyjrzymy co widzimy ? zaznaczylem kolorami to co najbardziej rzuca sie w oczy:

czerwony - nieproporcjonalne ramiona, z lewej strony zachodzace mniej do srodka a po prawej bardziej

niebieski - nieproporcjonalne linie wzdluz ramion (napewno nie sa to "miedze" na polu

rozowy - kolejne dyproporcje odleglosci ramion w stosunku do skrzydel

zolty - nierownosci na godzinie 12 i 6 w stosunku do srodkowego wzoru.

Zapewne znalazloby sie wiecej kwiatkow, ale juz mi sie nie chcialo szukac. Czy to mozliwe zeby ufo (czy cokolwiek innego) popelnilo takie wyrazne ludzkie bledy przy swojej zaawansowanej technice wykonania ? :]
  • 0

#32

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a tam znalazłem Buga i zarz ze wszystko ludzie - to wcale nie ejst jeden z najlepszych kręgów ja na niego bym uwagi nie zwrócił nawet jakbym oglądał jakas galerie :P
ja dalej jestem za tym ze jest fifty fifty miedzy ludzmi a Obcymy odnosnie kręgów :)
w koncu i nasze babcie i my teraz widzimi te same białe kule nad polami :)
  • 0

#33

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wklejam foto piktogramu uznawanego za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek powstaly, zaliczanego do VIPow wszystkich piktogramow na swiecie, ktory nie mogl zostac zrobiony przez czlowieka, powala doskonaloscia ale niestety tylko na pierwszy rzut oka, a gdy sie bardziej przyjrzymy co widzimy ?


Tiamat a może zauważyłbyś najpierw, że to zdjęcie nie jest w pełni zrobione nad piktogramem, tylko pod kątem :-| z czymś takim to se możesz obróbki robić, ale co ci dadzą ????
  • 0



#34

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A w jaki sposób kąt robienia zdjęcia może zmienić te wyraźne błędy?

To nie są drobne odchyłki od planu, to są bardzo duże błędy, zbyt duże, aby mogła je sobie popełnić supercywilizacja przemierzająca lata świetlne żeby sobie nabazgrać taki "przekaz" na polu.
  • 0



#35

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze kąt pod którym został sfotografowany piktogram zakrzywia jego parametry a pozatym kreski które przeprowadził Tiamat są bardziej efektem dokonania kontrastu wielkości innych elementów piktogramu... Przy mniejszym 1a. mamy większe 2a. natomiast przy wiekszym 1b. mamy mniejsze 2b. I nie sądze, żeby to wynikało z głupoty twórców kręgu ponieważ ktoś kto jest w stanie stworzyć tak piekny krąg nie miałby talentu tak spieprzyć najprostrzy środek.. Tak musiało być - kontrast wykorzystywany w sztuce :)

[center:c4ac7c2432]Dołączona grafika[/center:c4ac7c2432]
  • 0

#36

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat kolego... czepiasz się już wszystkiego by SOBIE SAMEMU w jakiś SOBIE znany sposób zanegować fenomen piktogramów. Szarpiesz się i męczysz, dowody spisku mizerne. Czekałem na te linki z ALIEN FACE'a i czekałem... i się nie doczekam. Bo fakt ALIEN FACE jest na ich stronie (CropCircleMakers), ale w dziale 'ciekawe piktogramy'. I nikt się tam nie przyznaje, że go zrobił, nie ma zdjęć, filmików tak jak to mówiłem kilka postów wcześniej. Jak naprawdę chcesz walczyć to stań się badaczem, a nie analizatorem przed PC'tem. Wyświetliłeś sobie 'jakiegoś' cropsa, przyjżałeś mu się i wyszło Ci, że... jest NIERÓWNY. LOL. LOL. LOL. A Aquila przytaknął Ci i klubik samoadoracji ruszył w najlepsze.
Analizujecie ten piktogram bez jakiejkolwiek wiedzy na temat jego powstania, miejsca, symboliki itp. itd. Taka sucha analiza z Polski z przed własnego PC'ta. Potem będziecie opowiadali rodzinie/znajomym/przyjacielom/dziewczynie, że piktogramy to twór ludzi bo są niesymetryczne, bo to jeden element jest za długi, inny za krótki...
Co NAJWAŻNIEJSZE w tym piktogramie - jest to jeden z tzw. MAYAN CROPSÓW czyli zanków, symboli kalendarza majów, azteków. Tutaj każda długość poszczególnych elementów ma bardzo duże znaczenie i... nawet eksperci od symboliki majów/azteków byli pod ogromnym wrażeniem tego znaku, nie czepiając się długości czy ułożenia ramion. Dla nich znak jest doskonały, choć nie są badaczami UFO czy piktogramów. Co ciekawsze ten piktogram zawiera dane, które postarano się odczytać. Wynik nie był oszałamiający, ale jakieś wskazówki zostały odczytane. I idąć dalej po lini kolejnych piktogramów tego typu wskazówek było coraz więcej...

A teraz najciekawsze

Piktogram, który zaczeliście analizować ma ciekawą historię powstania. Otóż 'pierwsza' część powstała w nocy z 2 na 3 sierpnia 2004 roku i gdy oczy badaczy były na niego zwrócone piktogram został 'niespodziewanie' dokończony w biały dzień!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest położony u stóp Silbury Hill, miejsca gdzie co roku powstają piktogramy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Piktogram, a raczej dane w nim zawarte dotyczą 'prawdopodobnie' daty związanej z rokiem 2012 lub 2013, lecz nie będę się tutaj rozpisywał na jego temat, bo wbijam sobie gwóźdź do trumny w debacie o 2012 roku. (Przemo zręcznie podając trudne do zdobycia informacje mógłby przechylić szalę na swoją korzyść - ja mu w tym nie będę pomagał skoro bronię tezy zwykłego roku).

I moja mała refleksja do sceptyków, analizatorów... zanim się zabierzecie do szukania spisku w jakimś piktogramie czy innym zjawisku 'para' poznajcie je trochę lepiej, tak aby dowody nie opierały się na zdaniu w stylu: "tysiące lat świetlnych i im tak nie równo wyszło... i to ma być UFO?"

Pozdrawiam
Mike
  • 0

#37

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mike to ja juz nie wiem czy to ja jestem slepy czy Ty, czy poprostu chcesz przemilczec to, bo nie chcesz tego widziec. Bo w stosunku do schematu ktory wkleiles, piktogram ten jest koslawy, z bledami i tyle (ten schemat zreszta w ogole nie pasuje do piktogramu). Ja sie nie czepiam, tylko zwracam na to uwage, na wyrazne dyproporcje nawet do kilku metrow. Ale jesli ktos nie chce widziec, to niech nie widzi, wolna wola, tylko mi to Sitchinem pachnie. Bo czy czlowiek obiektywny przemilcza takie rzeczy, albo z gory krytykuje ? Krag jest krzywy i to jest fakt i ja to pokazuje, niech kazdy sam sobie odpowie dlaczego. Przyjrzyj sie dokladnie schematowi, a potem kregowi. Bulwersujesz sie niewiadomo czym, krzyczysz zeby tylko zakrzyczec, a fakty mowia same za siebie.
I co z tego ze pokzauja kalendarz Majow ? pomysl, czy takie kregi powstaja dlatego ze ostrzegaja przed 2012 ? czy ich tworcy wykorzystuja fakt wszechobecnej paranoi 2012 i robia to pod publiczke i dla rozglosu ? przeciez o to chodzi zeby te kregi wzbudzaly sensacje. Tworcy sie zazwyczaj nie ujawniaja, bo "cierpia" na syndrom obserwatora swoich dziel, podniecaja sie ze caly swiat mowi o tym co zrobili, gdyby sie ujawnili, czar kregow pryska, na tym polega ten fenomen. Wogole ja to nie wiem na co Ty naskakujesz, na to ze wskazuje krzywizny w kregu ? jak juz mowilem niczego nie chce udowadniac, tylko zwolennikom ufo pokazuje, zeby najpierw przygladali sie dokladniej a nie tylko zachwycali na pierwszy rzut oka. A kto nie widzi, ten slepy, ale pewnie slepy z wyboru, jak wiekszosc pseudonaukowcow. Moje ostateczne pytania. Co robilo krag na raty przez dwa dni i dlaczego wzor nie zgadza sie z wykonaniem i jest krzywy ? ja sie tylko pytam.

[ Dodano: 2006-10-28, 14:28 ]
Aha i linka do Alien Face nie znalazlem, co nie znaczy ze nie szukam :D

I moja mała refleksja do sceptyków, analizatorów... zanim się zabierzecie do szukania spisku w jakimś piktogramie czy innym zjawisku 'para' poznajcie je trochę lepiej, tak aby dowody nie opierały się na zdaniu w stylu: "tysiące lat świetlnych i im tak nie równo wyszło... i to ma być UFO?


Masz racje, co nie znaczy zeby takie rzeczy pomijac, wszystko trzeba brac pod uwage i ja to robie.
  • 0

#38

atwa.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak są piękne, kto by ich nie robił.... :]
  • 0

#39

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie kółko adoracji, ale obiektywna patrzenie, któremu wielu ludziom brakuje. Jak nie widzisz (albo nie chcesz zobaczyć) nierówności nie spowodowanych kątem robienia zdjęcia to Twoja sprawa, żyj w swojej bajce.
  • 0



#40

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila eee Tam sa rzeczywiscie nierównosci w koncu kształt figury sie nie zmienia jak sie patrzy pod jakims kątem ,a po 2 ten krag jakis taki ... niewiem jak dla mnie widac ze ludzie robili
  • 0

#41

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ oczywiście, że kąt zrobienia zdjęcia piktogramu ma ogromne znaczenie na dokładność a przykładem są różnice wielkości zakreślonej na czerwono... Tak naprawde figury są tej samej wielkości jednakże kąt zdjęcia potrafi wprowadzić w błąd co jest zrozumiałe...

Jedyną rzeczą która wydaje się być niedokładna to fragmenty zakreślone na niebiesko... Piktogram byłby doskonały gdyby nie "źle" wyprowadzone linie zakreślone na czarno. Jak już wcześniej mówiłem nie sądze żeby to był błąd techniczny.. Tak musiało być...

[center:3c8e1461f4]Dołączona grafika[/center:3c8e1461f4]

NIektórzy w tym piktogramie próbują dostrzec niepotzrebnie wady a powinni cieszyć się pięknem sztuki ;)
  • 0

#42

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam ponownie w tej ciekawej dyskusji!
Moim zamiarem nie jest przemilczenie NICZEGO co może być istotne w analizie tego piktogramu. 'Nierówność' tego piktogramu nie zdziwiła badaczy cywilizacji Majów/Azteków. Dla nich 'znak' był doskonały! Tak jak pisałem w poprzednim poście długość poszczególnych 'skrzydeł' jest bardzo istotna i to co zostało wykonane zostało prawdopodobnie ZAMIERZONE. Oczywiście nie można tego dowieść, ale eksperci nie dostrzegi w tym nic dziwnego. Kalendarze oryginalne również nie były doskonałe, a wręcz CELOWO nie trzymały symetrii, bo były w tym wskazówki i podpowiedzi!

Warto przyjrzeć się jemu dokładnie - szczególnie ostatnie zdjęcie, które wstawiłem. Kilka osób badających ten piktogram na miejscu mówiło o niesamowitym, doskonałym wręcz ułożeniu kłosów. Z bliska szczegółowość jest idealna, z daleka to widać mniej szczegółowo, ale widać - proszę się przyjrzeć na krąg zewnętrzny. Majstersztyk. Tu muszę przyznać, że PEWNIE DO WYKONANIA przez ludzi jak najbardziej, ale... bardzo, bardzo trudna dokładność do zrobienia w dzień, a co dopiero w nocy kiedy ten piktogram odkryto! Zresztą cieszę się z pytania 'co robiło krąg dwa dni?' Tu odpowiedź jest zaskakująca i prawdopodobnie przypadkiem Tiamat wybrałeś jeden z najciekawszych przypadków w historii cropsów!
To co powstało w nocy zostało zostało sfotografowane tejże nocy - po doniesieniach dziwnych świateł nad polami obok Silbury Hill. Wtedy grupa badaczy stacjonujących w terenie wybrało się na badania pól i odkryło to cudo. Zapadła decyzja by zbadać go z samego rana. Pole przez noc nie było filmowane, gdyż nikt wtedy nie przypuszczał, że powstanie coś jeszcze. Do ranka badacze się kręcili wokół tych pól, obserwowali okolice... I kiedy w dzień ruszyli bezpośrednio na miejsce zastali go 'dokończonego'. Niesamowite. Niewiarygodne. Ktoś, kto go stworzył chciał pokazać, że to NIE ZOSTAŁO WYKONANE przez ludzi. Jeszcze raz powtórzę: teren ten był obserwowany od nocy od kiedy powsał. Cały czas ktoś zerkał na pole, cały czas ktoś z ekipy badawczej się w okolicy kręcił... Ten piktogram rozwiał wątpliwości wielu badaczy i nietylko...
Wyobraźcie sobie czy możliwe jest aby ekipa ludzi, która wykonuje piktogram przez kilka godzin (muszą rozstawić sprzęt, cały czas kontrolować wykonywaną pracę, mieć 'nadzorcę' z boku) została nie zauważona przez badaczy? Badaczy często konkurujących ze sobą?
Powstają kolejne pytania: Jak to możliwe, że nikt nie zobaczył obiektów czy czegokolwiek co tworzy piktogram? Czy oni są ślepi? Prawdziwa konsternacja. Wiele osób było zdumionych, nie wierzyło, że tam coś jeszcze powstało... To było dla wielu duże zaskoczenie, mimo że widzieli już wiele.
Po pewnym czasie szukano możliwości oszustwa, ale nikt nie mógł niczego potwierdzić! Żadna grupa się nie zgłosiła, nie było żadnych świadków, nikt też nie widział kul, obiektów, czy jakichkolwiek nietypowych obiektów, czegoś co mogło być jakąkolwiek podpowiedzią! Kompletne nic! Ten piktogram powstał tak aby nikt tego nie zobaczył!
Zresztą to kolejny istotny temat do którego właśnie się szykuję. W tym miejscu proponuję debatę piktogramy - ludzie czy 'ktoś z zewnątrz'. Mam wystarczająco dużą wiedzę i doświadczenia by pokazać, iż LUDZIE NIE STOJĄ ZA WSZYSTKIMI PIKTOGRAMAMI. Mówię to z całą stanowczością - mogę stanąć nawet w debacie przeciw kilku oponentom sam w pojedynkę. Nawet gdy debata nie powstanie materiały zebrane przeze mnie będę publikował na tym forum, by każdy mógł je ocenić własnym okiem - razem możemy dojść do wielu ciekawych wniosków.

Pozdrawiam
Mike
  • 0

#43

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak slowo daje ze przed rokiem 2012 pojade tam na sezon kregowy i sam to zbadam, niech mi tylko troche wiecej kasy wpadnie, nawet zrezygnuje z planowanej wyprawy do muru chinskiego na rzecz zbadania fenomenu kregow na wyspach. Tylko zeby mnie tam nie pogonili, bo napewno sa ludzie co maja z tego zyski.
  • 0

#44

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak wszystko ok ... ale geometria ani połozenie poszczególnych częsci kręgu nie zmienia sie gdy patrzy sie pod róznymi perspektywani ... zawsze pozostanie taka sama jedynie skala moze ulec zmianie .,.. a o geometrie mi sie Rozchodzi :P
  • 0

#45

Kudłaty.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie piktogramy to jest w pewnym sensie rodzaj sztuki... jeżeli ludzie robią takie piękne rzeczy to muszą mieć talent... peace
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych