Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 10 - system pod specjalnym nadzorem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#106

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętaj, że Microsoft nie jest wcale aż taki samodzielny i że ponad nimi stoi ktoś jeszcze. Nawet gdyby chcieli wydać system bez inwigilacji, nie mogą tego zrobić bez zgody rządu USA i NSA. Któreś z nich tupnie szłapą - Microsoft musi się podporządkować. Dlatego Windowsa bez inwigilacji pod różnymi postaciami możemy już nigdy nie zobaczyć.





#107

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A wracając do meritum, 9 sekund to jednak nieco mniej, niż ponad 40, nieprawdaż?

 Prawda , prawda . Zwłaszcza że skróciłaś  ścieżkę o cały podkatalog o długości nazwy prawie 40 znaków. :)
/media/slawomir/Nowy/$RECYCLE.BIN/S-1-5-21-4223363345-4100375-3478562774-1000/

 

Różnica to jakieś 2 lub 4 wciśnięcia klawiszy na jedną ścieżkę, czyli 4-8 na obie. Czyli możesz dopisać sekundę-dwie do całości. 10-11 sekund to i tak cztery razy mniej od 40 ;)

Jeśli nie wierzysz, mogę powtórzyć nagranie. Ale od razu mówię, że żeby dobić do 40 sekund, to musiałabym wpisywać ścieżkę nie znak po znaku, ale bit po bicie. Albo zostawić konsolę w spokoju i zabrać się za klikanie po ikonkach :szczerb:

 

PS u mnie TAB nic nie daje .Tylko strzałki ewentualnie coś tam wyświetlają

 

Zobacz z jakiego shella korzystasz. O ile pamiętam Ubuntu, to tam tylko bash jest traktowany z należytą estymą, sh i inne są bo są. Po prostu otwórz konsolę, wpisz: bash i zobacz, czy autouzupełnianie zaczęło działać.





#108

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem ile w tym prawdy ale może okazać się, że od stycznia 2016 roku instalacja systemu Windows 10 będzie obowiązkowa !

 

"Users will still need to confirm the installation manually for it to continue. If they choose not to proceed, Korst said "the customer will have the ability to delay it for some period".

He was unable to clarify how long users would be able to delay the upgrade for but added that people who didn't like Windows 10 would be able to roll back to their previous OS within 31 days."

 

Massive Windows 10 update could turbo charge Windows 7 machines says Microsoft





#109

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masakra. Ostatnio miałem nieprzyjemność korzystać z Windowsa 10. W ogóle nie mogłem się tam odnaleźć i nie wiedziałem co i jak. Jako że przesiadłem się na Maca, bo mój lapek z windowsem 7 się zepsuł, to mam gdzieś czy będzie przymusowa/obowiązkowa czy nie :D





#110

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem ile w tym prawdy ale może okazać się, że od stycznia 2016 roku instalacja systemu Windows 10 będzie obowiązkowa !

 

"Users will still need to confirm the installation manually for it to continue. If they choose not to proceed, Korst said "the customer will have the ability to delay it for some period".

He was unable to clarify how long users would be able to delay the upgrade for but added that people who didn't like Windows 10 would be able to roll back to their previous OS within 31 days."

To trochę nadinterpretacja, bo nikt nie mówi o obowiązku instalacji, a tylko o tym, że nie wiadomo do kiedy można będzie zwlekać z instalacją darmowego Win10. Chodzi tutaj o użytkowników, którzy dostali możliwość upgrade'owania swojej siódemki czy ósemki do dychy. Jak na razie, domyślnym, ostatecznym terminem jest zdaje się 28 lipca 2016 roku. Gość stwierdza, że nie wie, jak długo będzie istniała taka możliwość, ale każdy, kto nie polubi się z nowym Win10, ma możliwość powrotu do swojego starego OS w ciągu 31 dni, czyli wykonanie downgrade'u, co w wypadku windowsa od win7, albo win8 jest już niemożliwe i wiąże się z formatowaniem dysku na czysto. 


Nie jest tak źle z tą 10-tką. Na stacjonarnym PC mam ciągle siódemkę, ale na lapku Advent z dość słabym prockiem i 3Giga RAM śmiga aż miło. Fakt, że wywaliłem mu HDD i wstawiłem SSD, co dało mu przyspieszenia. Posiadam jeszcze starego Packard Bell'a z 1.3 GHz prockiem intela i 1.5Giga RAM'u. Do 10 się nie nadaje, ale postanowiłem zrobić mu reaktywację. Wpadłem na pomysła, że wbiję mu Linuxa, którego nie cierpię ze względu na wrodzone lenistwo. Cóż, mój pomysł się rozszerzył - zrobię sobie Chrombooka. Dopadłem Chrom OS/Juliet, wypaliłem płytkę i próbuję go wgrać. Na razie mam pod górkę, bo nie chce mi bootować z DVD, pomimo ustawień w biosie. Płytę wypaliłem prawidłowo, bo na innym kompie odpala się bez problemów. Walczę póki co...





#111

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wciskania Windows 10 ciąg dalszy. Nowe procesory Intel, AMD i Qualcomm mają nie wspierać starszych windowsów. Pytanie, co to będzie znaczyć, czy tylko brak aktualizacji. Jeszcze ardziej niepokojąca jest zapowiedź aktualizacji BIOS/UEFI przez Windows Update. Znając życie, pewnie automatyczna i obowiązkowa. Pomijając sam sens aktualizacji BIOS/UEFI (przecież to-to ma tylko zastartować kompa i zainicjować wczytywanie systemu), to będziemy mieć zerową kontrolę nad sprzętem, w trosce o doskonalenie jakości usług... Ale mam nadzieję, że taka oby nieudana aktualizacja zamieni tysiące komputerów w cegły, i wywoła potężny gniew użytkowników. Bo inwigilację i ubezwłasnowolnienie łykają jak pelikany.

Z Windows 10 musi być grubszy spisek, zahaczający o twarde NWO. Wciskanie jest tak nachalne i bezczelne, cuchnie na odległość z Polski do Redmond.

I czuję, że niedługo UEFI pokaże, po co tak naprawdę je stworzono, i nie będzie to śmieszne.

Z Linuksowym pozdrowieniem :)

#112 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie mogę zaktualizować do Win 10 z Windowsa 8.1 bo non stop mam błędy podczas instalacji. Za każdym razem coś innego. Płakał nie będę. Więc M$ nie może mnie zmusić do instalacji Win10 bo po prostu nie mogę tego zrobić, ich wina, nie moja.



#113

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wciskania Windows 10 ciąg dalszy. Nowe procesory Intel, AMD i Qualcomm mają nie wspierać starszych windowsów. Pytanie, co to będzie znaczyć, czy tylko brak aktualizacji. 

Aktualizacje będą. Po prostu nie będziesz miał dostępu do pewnych bajerów w nowszych procesorach, których i tak pewnie nie używasz.

To nie jest pierwszy raz i zawsze ktoś z tego powodu sieję panikę -_-






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych