Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noszenie ciasnych spodni jest szkodliwe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#61

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z rysunku to raczej ciężko wywnioskować czy one są obcisłe czy nie, tym bardziej, że na wysokości ud widać fałdy, co może wskazywać, że spodnie były z dość luźnego materiału.

Ja uważam, że to co dałeś Zaciekawiony, a to:
http://img.wiocha.pl...898e886f007.jpg

To jednak jest różnica.





#62

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro rurki są nie zdrowe to i leginsy również bo tez obcisłe są

#63

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro rurki są nie zdrowe to i leginsy również bo tez obcisłe są

 

A wiesz z czego są rurki a z czego legginsy?

 

Nie widzisz różnicy pomiędzy polyamidem, elastanem, lycrą a sztruksem czy dżinsem?





#64

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do rurek, to z tego co zauważyłem jest powrót mody z lat 80.

arch_ni90jarocin_d.jpg

 

bajm_akpa.jpg

 

Marty-McFly-in-Back-To-Th-009.jpg

 

Jeśli chodzi o męskość współczesnych mężczyzn myślę, że powinien powstać oddzielny temat bo jest to temat rzeka.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 28.06.2015 - 20:35




#65

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@ Daniel

Te XIX wieczne spodnie były zrobione z płótna wzmacnianego skórą. Chodziło o to aby przylegały ściśle do nogi, uważano bowiem, że podkreślenie kształtu kolana i łydki uwidacznia "męskie kształty". Zdarzały się też wykonane w takim kroju skórzane bryczesy wzorowane na spodniach jeździeckich.

Portret modnego młodzieńca z 1827:

tumblr_lw9b66ccFe1r5zf4uo1_500.jpg

 

Były popularne aż do około 1850 roku, kiedy to modne stały się spodnie workowate, szerokie.

 

Powrót zainteresowania wąskimi spodniami to lata 50., stały się częścią stylu muzyków jazzowych i rockowych. Spopularyzował je zwłaszcza Presley.

mansion-que-pertenecio-elvis-presley-ven

Wtedy także uważano, że jest to męski krój spodni, dlatego gdy zaczęła je promować Hepburn, uważano to za nowinkę. Kobiece rurki były wtedy traktowane jako część kostiumu podkreślającego sylwetkę:

327337846_640.jpg

 

Potem przyszły lata 70. i 80. z mogą na spodnie szerokie i dzwony. Na przełomie lat 80. i 90. rurki stanowiły cześć wizerunku muzyków heavy i trash metalowych. Dla przykładu, młodzi Iron Maiden:

iron+maiden4.JPG

Metallica:

ZZZ005450-PP.jpg

 

Slayer:

PMetal_feb88_poster.jpg

 

Tak na prawdę pomysł "kobiecych rurek" mających podkreślać smukłe nogi i szeroki tyłek, pojawił się dopiero w 2005 roku w Ameryce, w Polsce zaczęły być modne około 2008-2009 roku. Jedna dekada wystarczyła, aby wąskie spodnie zaczeły być uważane za "damskie" a faceci w rurkach za "niemęskich".

 

Identycznie jest zresztą z kozaczkami.





#66

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie spodnie są czy mają być męskie, to mężczyzna ma chcieć być męski lub nie. Pojawia się pytanie - męski czyli jaki?
I nie strój nota bene który zmienia się, w zależności od wykonywanej czynności, ma świadczyć lub nie świadczyć o męskości lub jej braku. 

 

W modzie nie ma wielu możliwości, zmienia się podobnie jak muzyka, waluta, fryzura i tak...  można wymienić wiele innych przykładów które na przestrzeni wieków znalazły się w tym samym miejscu co jej poprzednie "odkryte" formy z lekkimi zmianami wynikającymi z tylko i wyłącznie z charakterystyki ogólnego tła wieku oraz użytych materiałów. 

Wystarczy wziąć zdjęcia czy rysunki z minionych epok i po studiować pojawiającą się tam falę i w ten sposób nawet na swój użytek można przewidzieć zmiany zachodzące w modzie. A tak na prawdę pojawiające trendy są niczym innym jak istniejąca właśnie falą, która nie ma nic wspólnego z męskością ^^, co z powodzeniem zauważyli już nie którzy. . a to @Zaciekawiony, a to @Sebastian.

 

przepraszam jak kogoś nie wymieniłam^^,


Użytkownik Aidil edytował ten post 29.06.2015 - 07:43




#67

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj => http://www.paranorma...osc-a-xxi-wiek/ jest temat o męskości.

W tym temacie proszę pisać już tylko o szkodliwości noszenia obcisłych spodni.





#68

JGK.

    Libertarianin

  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Obcisłe "spodnie" noszono już w średniowieczu. Nie były to spodnie, tylko dwuczęściowe nogawice. Były wykonywane z wełny z lnianą podszewką, wiązane były do pasa gacnego lub w wieku XIV do dubletu (obcisły, krótki kaftan szyty z wełny). Spodnie pojawiły się dopiero w drugiej połowie XV wieku, nadal były obcisłe i wiązane do ubioru spodniego. Na początku XVI wieku zaczęto nosić 'samonośne' jednoczęściowe spodnie. Po za tym wszystkie części ubioru były barwione na różnorakie kolory, czym bogatszym się było, tym na więcej kolorów można było sobie pozwolić.

Przykładowe obcisłe, dwuczęściowe nogawice na miniaturze z XIII wieku (Biblia Maciejowskiego):

nogawice_Bible_Maciejowski.jpg

Jak widać było to wygodne dla mężczyzn i nie uwierało ich w przyrodzenie.

W XV wieku noszona także tzw. 'saczki' czyli małe wełniane, wiązane do nogawic, 'sakiewki' na to i owo, by bardziej eksponować męskość.

Można dodać, że kolory w średniowieczu nie miały podziału na 'damskie' i 'męskie', więc niejeden gentleman zachłysnął by się herbatą, gdyby zobaczył możnego pana z XV wieku, odzianego w obcisły ubiór zabarwiony na kolor różowy.


Użytkownik JGK edytował ten post 29.06.2015 - 11:20


#69

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Identycznie jest zresztą z kozaczkami.

Kozaki to nie wywodzą się przypadkiem od oficerek?



#70

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubierałem się mniej więcej tak jak to pokazał @Zaciekawiony 

iron+maiden4.JPG

 

ZZZ005450-PP.jpg

  Spodnie który nosili ci panowie potocznie nazywane były gumo-jeansami Ponieważ były elastyczne i ściśle opinały nogi. Różnica polegała jednak na tym iż w tamtych czasach bycie "metalem"  wiązało się z byciem twardzielem. Nie przesadzam. Zarówna ja jak i moi znajomi noszący się podobnie, uprawialiśmy różne sporty i było to coś normalnego. Generalnie trzeba było być sprawnym. Słabi nie mieli łatwego życia. Ja osobiście uprawiałem zapasy, boks, byłem całkiem dobry na drążku no i świetnie pływałem, (miałem uprawnienia ratownika). I wiecie co wcale nie byłem jakiś super. Byłem przeciętny. Piszę tu o moich rówieśnikach którzy chodzili w takich spodniach. Natomiast teraz jak widzę kolesia który ma kolano grubsze od uda to naprawdę szkoda mi takiego zawodnika. Nie postuluję tu pakowania wspomaganego koksem do momentu aż uszy będą wyglądały jakby wyrastały z szyi. Tylko o zachowaniu sprawności fizycznej dzięki czemu nasze ciała mogą zachować prawidłowe proporcje. (oczywiście w miarę możliwości) Dziś mam 42 lata nadal noszę długie włosy, gumo-jeansy zamieniłem na bojówki lub pięćset jedynki i przy wzroście 180cm ważę 92 kilo. nadprogramowe 10 kilo pojawiło się w związku z rzuceniem palenia cztery lata temu. Samara urosła w dwa miesiące i tak już zostało. 





#71

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wynikałoby stąd że problemem w rurkach nie jest to że są rurkami, tylko że często opinają chude nogi wskazując na chuderlawość.





#72

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UP@ Mniej więcej z większym naciskiem jednak na chuderlawość która, jest zaakceptowana i podkreślana a delikwent nic z tym nie robi bo przecież taki już jest. Każdy jest kowalem własnego losu. Zdrowy młodzieniec jest wstanie kształtować  swoje ciało (oczywiście do pewnych granic). Więc podkreślanie swojej cherlawości nie jest niczym fajnym.





#73

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja wolę rurki, bo szersze spodnie łaskoczą mnie w nogi i jest to dla mnie nieprzyjemne. Także zimą nogawka nie jest cała mokra, bo mieści się w obrębie buta  :szczerb:


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 30.06.2015 - 20:37




#74

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Zdrowy młodzieniec jest wstanie kształtować  swoje ciało (oczywiście do pewnych granic). Więc podkreślanie swojej cherlawości nie jest niczym fajnym.

 

bo wiadomo, że facet co nie biega na siłkę facetem nie jest. Tak samo jak ten zbudowanego domu, posadzonego drzewa i spłodzonego syna.



#75

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmierć Dominika jest typowym przykładem zaszczucia z powodu braku tolerancji, czyli tego o czym teraz piszemy.  

Czy ten tragiczny przykład wystarczy niektórym? by uświadomili sobie że ich brak tolerancji możne mieć taki efekt?

 

Niektórzy świetnie się bawili gdy w tym samym czasie chłopiec nie radził sobie z ich zabawą, ich zabawą jego osobą ... w goń i zagoń zajączka?

Nie wiemy jeszcze czy był ktoś obok niego  który dawał mu wsparcie, ale z pewnością mamy kolejną ofiarę braku tolerancji i prymitywnej zabawy.

 

 

http://www.paranorma...tka-z-biezunia/


Użytkownik Aidil edytował ten post 01.07.2015 - 06:39





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych