Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarny człowiek-patyczak

stick man slenderman człowiek patyczak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

xo7zpO.jpg

 

 

„W świecie paranormalnym rzadko zdarza się coś nowego o czym można by napisać. Ciągle tylko duchy i duchy – nudne, codzienne śniadanie poszukiwacza zjawisk paranormalnych. Tym bardziej nie często mamy szansę obserwować odkrywanie nowego fenomenu. Możemy widzieć znane już zjawisko, zdobywające nową popularność przez programy takie jak „Ghost hunters” albo „Paranormal activity”. Ale to nie to samo co prawdziwe powstawanie nie dokumentowanego wcześniej wydarzenia.

Jednak w roku 2009 strona www.listverse.com ogłosiła „Czarnego człoweka-patyczaka” jako jednego z dziesięciu najdziwniejszych współczesnych fenomenów paranormalnych. Lista, która zawierała Czarnookie Dzieci, Człowieka z Głową Psa i inne kryptydy natychmiast wywołała dyskusję dotyczącą włączenia do niej Czarnego Człowieka-patyczaka. Jak się okazuje, świat miał coś do powiedzenia na temat nowego zjawiska.

Czarny człowiek-patyczak jest po prostu... Chodzącym patyczakiem, takim jakiego narysowałoby dziecko, albo dorosły będący plastycznym antytalentem. Płeć istoty nasuwa się sama z siebie jako męska, jednak tak naprawdę zdają się być one raczej bezpłciowe.
Postaci opisywane są zwykle jako niezwykle wysokie, ciemne, pozbawione jakichkolwiek rysów twarzy i ciała oraz niesamowicie szczupłe. Ich pojawienia się były dokumentowane na forach i stronach internetowych od 2008 roku. Opisy nie zgadzają się z wzmiankami na temat cienistych ludzi. Całkowity brak dokumentacji fotograficznej lub filmowej wyklucza domysły, że mógł zostać stworzone do celów jakiejś reklamowej kampanii. Zdają się także nie być przywiązane do jednego miejsca, doniesienia o nich spływają z całego świata. Inaczej niż miejskie legendy, opowieści te nie posiadają morału ani poczucia ironii.

Powtarzają się w nich następujące motywy: Spotkanie ma miejsce na opustoszałej drodze, lub w alei odległej od jasnych świateł i wścibskich oczu. Świadkowie utrzymują, że nie byli zmęczeni. Postaci poruszają się płynnie, jakby sunąc. Nie wydają dźwięków, ale powietrze wokół nich zdaje się być naładowane elektrycznością.

Ludzie-patyczaki zdają się nie interesować ludźmi, dopóki nie zostaną sprowokowane, lub zorientują się, że są obserwowane. Wtedy szybko uciekają lub, w rzadkich wypadkach, gwałtownie ruszają w stronę obserwatora. Nie został jednak udokumentowany żaden przypadek człowieka dotkniętego, lub zranionego przez istotę. 

Jedyne oznaki ich intencji to doniesienia o niejasnym uczuciu wrogości, choć niektóry uważają,  że ma to związek z zaburzeniami ciśnienia atmosferycznego/barometrycznego, które często towarzyszą obserwacji.

Czy są paranormalne? Ciężko to stwierdzić. Raczej nie da się ich połączyć ze znanymi, nawiedzonymi miejscami i większość obserwacji nie jest połączona z innymi upiornymi zjawiskami. Zdają się być po prostu istotami egzystującymi na jakiejś innej płaszczyźnie rzeczywistego świata, jednak nie będącymi żadnego rodzaju duchami.
Fenomen czarnego człowieka-patyczaka jest dość nowy i niewystarczająca ilość danych i dowodów została zebrana, by choćby spekulować czym są i dlaczego nas odwiedzają. Oraz co robią, kiedy już znikają nam z oczu...

 

Zamieszczone na forach relacje naocznych świadków:

 

Wczoraj o 20:30, kiedy już miałem wychodzić z biura, usłyszałem bardzo dziwny, buzujący dźwięk dochodzący z zewnątrz, który zmusił minie do wyjrzenia i sprawdzenia jego pochodzenia. Kiedy spojrzałem w stronę z której dochodził, zauważyłem wysoki, bardzo szczupły cień w kolorze miedzianym. Po chwili stania w bezruchu zaczął iść w stronę światła.
W tym momencie zacząłem bardzo się bać, ponieważ mogłem wyraźnie zobaczyć, że nie była to normalna osoba. Postać nie miała twarzy i ciało zrobione jakby z jednego kawałka patyka. Pobiegłem szukać telefonu, aby zrobić zdjęcie i ku mojemu zaskoczeniu gdy wróciłem, ta psotać była wyższa od ściany budynku (jednopiętrowego) i rozciągała się, aż osiągnęła wysokość okien drugiego piętra sąsiedniego budynku. Nagle skoczyła na ścianę i zaczęła się wspinać aż na dach, gdzie straciłem ją z oczu. Słyszałem bzyczenie jeszcze przez jakiś czas aż zupełnie zaniknął. Zdążyłem zrobić zdjęcia. Spędziłem cały wieczór zastanawiając się co to mogło być, jednak nadal nie mam pojęcia, czego mogłem być świadkiem”

 

„W 1982, kiedy byłam studentką pielęgniarstwa w Szpitalu Weawerley, w Essex, zauważyłam „patyczakowatą postać”, kiedy wracałam którejś nocy do domu. Zapętliło się (?) przez ulicę, jakby było przyciśnięte do ściany. Zatrzymało się, kiedy mnie dostrzegło, podniosło ramiona w geście przestrachu i szybko zeszło w podszycie (lasu). Było bardzo wysokie i chude, z niesamowicie długimi ramionami i nogami oraz bardzo małą, owalną głową. Zupełnie czarne, bez ubrania, które mogłabym dostrzec. Nie zobaczyłam twarzy, choć poruszało się bardzo blisko lampy ulicznej i było dobrze oświetlone. Byłam przerażona, a do dziś, nikt mi nie wierzy.”

 

Zainteresowałam się tym tematem po tym, jak natknęłam się na filmik „Strange large creature (slenderman/alien) scaling side of building in Russia 2013”. Nieprawdziwy, ale niepokojący. Na youtube można znaleźć mnóstwo sfabrykowanych filmów przedstawiających inspirowaną slendermanem, komputerową kreaturę łażącą po blokach (z jakiegoś powodu głównie w Rosji). Najprostszym wytłumaczeniem jakie mi się nasuwa, to rozciągnięty, ludzki cień (wcale nie musi być szary, w światłach lamp ulicznych cienie często zdają się rdzawe, tak jak to opisane zostało w jednej z relacji). Możliwość istnienia takiego stwora wydaje mi się równie niedorzeczna co istnienie człowieka-mrówki, dlatego wrzucam głównie jako ciekawostkę.

 

Źródła:
http://ghosts.org/th...man-phenomenon/
http://www.67notout....-our-world.html


Użytkownik JennyMandeville edytował ten post 20.06.2015 - 17:49

  • 2



#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście zdjęcie jakości fotki robionej kuchenką mikrofalową ;) to może być wszystko: ułożenie gałęzi, fotomontaż, szkoda, że nie ma ruchu zarejestrowanego, bo zdjęcie go nie rejestruje. Może ktoś tam coś postawił? Jakiś blacharz robi sobie jaja?

Nie widać dołu "postaci" a ona sama jest dziwnie przechylona. Mnie osobiście to przypomina strasznie:

 

2qwiv4g.jpg

 

:)

 

Aczkolwiek sugestywna sprawa i klimatyczna, jakby pomyśleć, że nocami nas takie stwory odwiedzają... 


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 szkoda, że nie ma ruchu zarejestrowanego,

 

Ależ jest mój drogi Watsonie - ależ jest :D

 

 

A tu masz drugiego (albo to ten sam, tylko rok później)

 

 

edit:

Inna sprawa, że to już było na forum - np tutaj

 

Te są nie mniej klimatyczne :D

 


Użytkownik pishor edytował ten post 20.06.2015 - 18:40

  • 4



#4

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W temacie o creepypastach również była historia o tym stworze, było chyba tam nawet umieszczone zdjęcie z głównego posta.


  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowiek patyczak to tylko nowa odmiana tych zwanych cienistymi. To tak jak kiedyś była moda na człowieka-ćmę, człowieka-sowę to teraz jest na patyczaków i innych.


  • 0



#6

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek patyczak? Co za brednie..

 

offtop.gif

 

Zapoznaj się z regulaminem. Nie masz nic do dodania, nie pisz.

 

Kronikarz


  • 0

#7

Wrzod121.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jako ekspert od efektów wizualnych, podzielę się z wami moimi zastrzeżeniami dotyczącymi powyższych filmów "przedstawiających patyczaka". Zrobienie fake'a jest czymś bajecznie prostym. Wystarczy program, który służy jako "środowisko 3D", dzięki któremu zrobi się takiego stworka, np. Blender, 3ds Max, Maya, oraz program od obróbki obrazu np. Adobe After Effects, dzięki któremu tego stworka doda się na obraz i sprawi, że będzie on wyglądał, tak jakby naprawdę na nim pierwotnie był.

 

Osoby początkujące często popełniają błędy, potworki często mają dziwną, czarną poświatę, mają "dziwną animację"..  

 

Pierwszy z powyższych filmów był z całą pewnością, jeśli jest fejkiem, to został zrobiony przez osobę, która z całą pewnością się na tym zna. Zadbał on o oświetlenie, gdy ten stworek "idzie na dół", w stronę oświetlonego przez latarnię miejsca, to pod wpływem światła staje się wyraźnie bardziej jasny. Realistycznie pada też jego cień. 

 

Poważniejsze zastrzeżenia mam do drugiego filmu. Otóż ten przesympatyczny pan patyczak w naprawdę sztuczny sposób porusza kończynami. Wygląda to naprawdę mizernie, choć jego oświetlenie jest tu w miarę ok.

 

Ostatni film to fake z całą pewnością. Dziwne istoty które mają zdolność przenikana przez liście chyba nie są czymś "realnym".


  • 0

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie to cień, zapewne jakiegoś człowieka. Stańcie kiedyś późnym wieczorem, albo w nocy pod dobrym kątem przy jakiejś latarni, cień będzie miał z 5 metrów. A filmiki to fejki.


  • 0



#9

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście idiotycznie to przetłumaczyłam, w oryginale jest Blask Stick Man ;D. To dość oczywiste, że to fejk, ale też trochę fascynujące, jak coś tak banalnego może być tak przerażające. Może to przez to, że przypomina pająka? Może doskoczyć do piętra, gdzie wydawało się nam, że jesteśmy bezpieczni? :D Zgroza


  • 0



#10

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego zdjęcia przedstawiajqce coś "innego" zawsze sq tak masakrycznie niskiej jakości? Gdybym liczyła złotówkę za każde dobre ujęcie zjawiska nadnaturalnego to miałabym 50 groszy. Przez tę pikselozę możemy tylko gdybać (patyczak, obcy, duch, człowiek, zmartwychwstały Manute Bol etc), bo pewni nigdy nie będziemy.
  • 0



#11

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

https://youtu.be/hIvFc-mIeYc

 

RUSKI SPIDERMAN ATAKUJE! 


Użytkownik MAHARET edytował ten post 21.06.2015 - 02:02

  • 0

#12

kalamaga.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwszy i drugi filmik wrzucony przez pishor to to samo ;) w drugim po prostu obraz jest do góry nogami i odbity, w dodatku przybliżony, przypatrzcie się na układ okien.


  • 2

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plus za spostrzegawczość.Faktycznie - masz rację.


  • 0



#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdy widzę te filmiki przypomina mi się bobok którym babcia straszyła mnie gdy w dzieciństwie nie chciałam spać. Otóż był to rzekomo humanoidalny stwór zwany "Chochołokiem" który nocą bez najmniejszego problemu zaglądał przez okna do mieszkań, nawet na najwyższym piętrze bloku i porywał dzieci które jeszcze nie spały. Pamiętam, że zawsze ciekawiło mnie jakim cudem potwór mógłby zaglądnąć na trzecie piętro bloku gdzie mieszkałam - wydawało mi się, że musiałby być bardzo wysoki a co za tym idzie ktoś z pewnością by go zauważył bo jak tu nie zauważyć olbrzyma wysokiego na co najmniej trzy pietra?

Filmiki wiele wyjaśniają.

Gdyby babcia miała wówczas dostęp do tego typu materiałów z pewnością starałabym się zasnąć zanim "godzina Chochołoka" wybije ze względu na lęk (filmiki są mocno sugestywne) zamiast z ciekawością  wyczekiwać - leżąc w ciemnym pokoju i udając, że śpię - z ciekawości czy i jakim cudem stwór się pojawi.

:szczerb:


  • 4



#15

Burbon.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie błagam was...
Jeżeli byłoby to jakieś zwierze - to już dawno byłoby schwytane, gdyż musiałoby ich być o wiele więcej, żeby taki gatunek w ogóle miał istnieć;
Jeżeli to kosmita, to po jakiego wuja chodzi sobie po blokach? Nie ma co robić? A może się upił i wraca do statku...;

Najprawdopodobniej to fejk zrobiony na potrzeby jakiejś reklamy/creepypasty. Prywatni ludzie potrafią zrobić nieziemskie efekty specjalne, a co dopiero jakiegoś chudego ludzika ;)


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: stick man, slenderman, człowiek patyczak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych