Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zakodowane w kręgach

kręgi kod

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5486
 • Tematów: 698
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

(...)

Skoro kręgi w zbożu pojawiają się na polach całego świata już od ponad trzech dekad, a od kilkunastu lat są to złożone piktogramy, przedstawiające trójkąty, kwadraty, romby i półksiężyce, to logiczne wydaje się, iż przy próbach interpretacji tego zjawiska musiały pojawić się wzory matematyczne. Nikt jednak nie przewidywał, że formacje zbożowe zaczną obrazować podstawowe aksjomaty geometrii euklidesowej i wykazywać rzadko spotykane proporcje.

 

atk4k.jpg

fot/poszukiwaczeprawdy

 

Nie przypuszczano także, że na polach żyta pojawią się odwzorowania powiązanych z teorią chaosu i wygenerowanych komputerowo fraktali, których nie byłaby w stanie wykonać żadna grupa, nawet bardzo liczna i pracująca w jednym miejscu przez wiele tygodni. Termin „fraktal” określa figurę nieregularną, która wygląda podobnie we wszystkich skalach obserwacji. Powiększając jakikolwiek jej fragment, nieodmiennie znajdujemy motywy występujące już na innym poziomie powiększenia, bowiem fraktal można w teorii powiększać w nieskończoność, a efektem będzie zawsze ta sama grupa wzorów. Do stworzenia takiej figury w zbożu potrzebny byłby więc komputer bardzo wysokiej klasy!

 

Do niezwykłych wniosków doszedł Gerald S. Hawkins, zmarły niedawno emerytowany astronom, który badał pola pszenicy w okolicach Stonehenge. Spośród osiemnastu odkrytych tam kręgów aż jedenaście obrazowało zasady i proporcje geometrii euklidesowej. Interesujący jest przykład formacji z Cheesefoot Head (z 4 lipca 1988 roku), w której trzy kręgi tworzyły trójkąt w taki sposób, że można było wytyczyć do nich tylko jedną styczną. Hawkinsowi udało się odkryć, że gdyby narysował trójkąt, którego krawędziami byłyby odcinki łączące środki kręgów, i opisał na nim dodatkowy okrąg, to stosunek wielkości tego okręgu do każdego z trzech pierwotnych zbożowych kręgów wynosiłby 4:3. Tę samą proporcję udało mu się otrzymać, porównując stosunek wielkości okręgu opisanego na heksagonie do okręgu wpisanego w jego wnętrze.

 

Zasada 4:3 znana jest w ezoteryce i psychologii od lat. Oznacza stosunek świata pełnego i uduchowionego do świata śmiertelnej egzystencji. Carl Gustav Jung uważał, że w tradycji alchemicznej był to symbol Maryi, matki Boga, i obrazował stosunek pełni wobec niespełnienia.

 

Podobne odniesienia można zastosować do proporcji 5:6, która wystąpiła kilka lat temu w formacji z Alton Priors, gdzie pentagram przedstawiony został w geometrii sześciopłaszczyznowej. Stosunek ten reprezentuje uniwersalną harmonię, w której 5 jest symbolem przyrody ożywionej, a 6 nieożywionej.

 

Ciekawe przykłady ukazujące zastosowanie zasad geometrii trójwymiarowej, a nawet czterowymiarowej (sic!), które odkryto w formacjach zbożowych, przytacza Freddie Silva.

 

W 2000 roku odnalazł on w niewielkiej miejscowości Windmill Hill w Południowej Anglii osiemdziesięciometrowy piktogram, który tworzył kwadrat, składający się z siateczki prostokątnych segmentów, różniących się naprzemianlegle odcieniami, co z góry przypominało piłkę futbolową umieszczoną w siatce.

 

nn5g8y.jpg

fot/esencjebacha

 

Z powodu złej pogody niewiele osób pojawiło się w okolicy, w konsekwencji czego źdźbła pozostały zgięte, ale nie złamane i rośliny rosły dalej. Pobrane próbki potwierdziły autentyczność formacji, czego dowodem były napęczniałe kolanka, poddane działaniu wysokiej temperatury. Po kilku dniach wzór zaczął, zdaniem Silvy, obrazować einsteinowską teorię zakrzywienia światła w pobliżu obiektu o dużej masie. Piktogram mógł więc być „odwzorowaniem” teorii względności i czterowymiarowej konstrukcji świata czasoprzestrzennego, autorstwa Hermana Minkowskiego. Nieco później podobny wzór – tym razem składający się z 1600 elementów, usytuowanych w taki sposób, że dzieliły całą formację na dwie części wypukłe i dwie wklęsłe – znaleziono w East Kennett. Rok 2000 okazał się zatem pionierski, jeśli chodzi o korelację między piktogramami a współczesną fizyką.

 

Jest jednak grupa kręgów, która poraża wręcz dokładnością wykonania.

Jedną z nich jest tzw. Zbiór Mandelbrota,

 

 29aw8ef.jpg  

geometria fraktalna/zbiór Mandelbrota

 

który pojawił się 15 sierpnia 1991 roku w pobliżu Cambridge – miejscowości, w której kiedyś wykładał Benoit Mandelbrot z Centrum Badawczego im. Thomasa J. Watsona. Mimo niewielkich rozmiarów (około 50 metrów w obwodzie) piktogram przedstawiał jedno z najbardziej znanych pojęć w teorii chaosu. Rok wcześniej w „News Scientist Magazine” opublikowano artykuł, w którym stwierdzono, iż Zbiór Mandelbrota byłby największym wyzwaniem dla twórców kręgów, gdyż wykonanie go na papierze okazało się wręcz niemożliwe. A jednak, zadając kłam tym stwierdzeniom, wspomniana formacja powstała, wysuwając się natychmiast na prowadzenie w nieformalnym rankingu kręgów. Diagram Mandelbrota, wygenerowany za pomocą komputera, miał ukazywać przejście od chaosu do porządku. Formacja z Cambridge niemal idealnie odwzorowała ten obraz. George Wingfield, który ją badał, powiedział, że każde koło było idealne, a pszenica – położona zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara – w miejscu, gdzie znajdowała się podstawa w kształcie serca, ograniczała się zaledwie do jednego kłosa!

 

8 lipca 1996 roku jeden z pilotów, próbując dostrzec nowo powstałe formacje, oblatywał pola w okolicach Stonehenge. Nie znalazłszy nic interesującego, zawrócił, aby ponownie przelecieć nad badanym już obszarem. Tuż przy mitycznych megalitach – a właściwie w ich sąsiedztwie – odkrył jeden z najpiękniejszych i najbardziej skomplikowanych piktogramów, z jakimi spotkano się kiedykolwiek. Co ciekawe, formacja ta musiała powstać w ciągu piętnastu minut, które upłynęły od jego pierwszego lotu nad tym obszarem.

 

Agroglif miał długość 270 metrów i składał się ze 149 mniejszych kręgów o średnicy od 60 cm do 13 metrów. Okazało się, że jest niemal dokładnym odwzorowaniem komputerowego fraktala, zwanego Diagramem Julii. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ekipie badawczej, usiłującej wymierzyć dokładnie całą formację, praca zajęła ponad pięć godzin, musimy uznać, iż wykonanie piktogramu zaledwie w 15 minut jest niemożliwe!

 

Ale to jeszcze nie koniec zagadki. Dwadzieścia dni później w Windmill Hill, znanym z manifestacji wielu wspaniałych kręgów, pojawił się inny wzór, bardzo podobny do Diagramu Julii. Nie miał 149, a 194 przylegające do siebie kręgi i był jeszcze bardziej spektakularny niż jego poprzednik z obszaru Stonehenge. Okazało się, że jest to odwzorowanie Potrójnego Diagramu Julii! W tym przypadku zachodzi jeszcze jedna niezwykła koincydencja. 149 dodane do 194 daje 343, czyli sześcian liczby siedem, symbolizujący okres rozwoju jednej ery ludzkości. Taka interpretacja z pewnością mogłaby zadowolić sympatyków przeróżnych idei spod znaku New Age, ponieważ Diagram Julii w teorii chaosu uchodzi w rzeczywistości za symbol wzrostu ewolucyjnego naszej galaktyki. Kolejny przypadek?

 

Rok później na polach Anglii pojawił się jeszcze jeden interesujący krąg zbożowy, zwany fraktalem Kocha. Formacja ta pojawiła się

23 lipca 1997 roku, w pobliżu kopca Silbury Hill przy Avebury, w Wiltshire – na obszarze uchodzącym za mekkę piktogramów. Zawierała 126 kół, skupionych wokół tzw. fraktalnej Gwiazdy Dawida. Każde ramię trójkąta równobocznego zostało w nim podzielone na trzy części, które tworzyły z kolei osobne trójkąty. Chociaż według zasady obowiązującej w przypadku fraktali, proces taki nie ma końca, formacja nie spełniała tego warunku. Czy mogło to być spowodowane niemożnością odwzorowania jeszcze mniejszych trójkątów?

 

28jzbrl.jpg

fot/fraktal Kocha/matgimbolkow

 

2w1xn6a.jpg

fot/fragment fraktala Kocha/ufoforum

 

A może chodziło o „stygmat”,towarzyszący wielu autentycznym kręgom, w których, mimo pozornej doskonałości, jeden element nie pasuje do reszty? Zgadzałoby się to z antyczną teorią plemienną, uznającą, że żadne dzieło nie może równać się stworzeniu Boga, a zatem musi zawierać w sobie jakąś niedoskonałość. Według św. Anzelma, w myśl dowodu ontologicznego na istnienie Boga, doskonałość mogła być tylko jedna.

 

Źródło: Czwarty Wymiar 2rgibvb.jpg

link: http://www.4wymiar.p...h-cz-3.html?p=1

Skróty: Staniq

 

 


 • 16#2

AlanX.
 • Postów: 88
 • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Jedno jest pewne. Obcy obserwują nas i dają wyraźne znaki. Prawdopodobnie szykuje się czas żniw. Rozumiecie to? Kręgi w zbożu = żniwa = żniwiarze = zagłada naszej cywilizacji.


 • -6

#3

Wszystko.
 • Postów: 9459
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ To ubieraj hełm bo już pewnie kontrolują twoje myśli.

#4

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1293
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja mam taką radykalną i szaloną teorię: może te kręgi odwzorowują pewne zasady z geometrii euklidesowej, bo zostały zaprojektowane przez ludzi znających się trochę na geometrii? Jak na przykład krąg "gęba kosmity" z zakodowaną binarnie i opisaną na spirali a'la płyta CD/gramofonowa wiadomością pisaną kodem ASCII po angielsku?
Należy najpierw wyeliminować wszystkie "ludzkie" wyjaśnienia, a dopiero potem szukać kosmitów z magicznym pisakiem do zboża.

Użytkownik Urgon edytował ten post 22.04.2015 - 21:11

 • 0

#5

Monolith.

  ótta

 • Postów: 1248
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja mam taką radykalną i szaloną teorię: może te kręgi odwzorowują pewne zasady z geometrii euklidesowej, bo zostały zaprojektowane przez ludzi znających się trochę na geometrii?

 

 

Świetnie! Jeszcze tylko udowodnij, jak to zrobili (bo zaprojektowanie nie wymaga wielkiego wysiłku) i jesteśmy w domu.


 • 9

#6

Black_ket.
 • Postów: 105
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dowodem, ze robia je ludzie jest to, ze te piktogramy sa coraz bardziej zlozone, tak jak coraz bardziej zlozona jest technika.

 

Moga powstawac, jak stwierdzono  przez uzycie mikrofal


 • 0

#7

cedol22.
 • Postów: 69
 • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem dlaczego kręgi przypisuje się albo kosmitą albo chcącym wzbudzić sensacje ludziom, może przemawiają do nas siły (oczywiście mówimy tu o tych skomplikowanych piktogramach) których na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie pojąć, zobaczyć, dotknąć
 • 0

#8

Daniel..
 • Postów: 3469
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajny artykuł, ale brakuje mi zdjęć piktogramów, szkoda bo trochę psuje to odbiór.

Piktogramy to jedno ze zjawisk paranormalnych, które zostało udokumentowane i którego na dzień dzisiejszy nie sposób wyjaśnić, a te teorie, że zrobiła to grupka ludzi z deskami i w ciągu nocy wydeptali 1300 równomiernych i idealnie odwzorowanych jak od linijki kwadratów, trójkątów, kółek i jeszcze nie rzadko z cieniami i nikt ich nie widział i nie słyszał to naprawdę trzeba być mocno ograniczonym, by w to wierzyć.


 • 1#9

tawna1092.
 • Postów: 5
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi osobiście nie wydaje się, żeby kręgi były sprawką kosmitów. W końcu co te znaki miałyby na celu? Pokazanie Nam, że są i istnieją. Jak ciągle ukrywają się przed Nami jak mogą. Ale fakt, że na czyn człowieka to też nie wygląda. Mi też brakuje tutaj zdjęć.


 • 0

#10

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1293
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Świetnie! Jeszcze tylko udowodnij, jak to zrobili (bo zaprojektowanie nie wymaga wielkiego wysiłku) i jesteśmy w domu.

Jest kilka metod, najczęściej robią to deską. Zresztą już to wyjaśniano nieraz:
http://en.wikipedia....w_they_are_made
 • 0

#11

Dżolero.
 • Postów: 1697
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obca cywilizacja zdolna do odbywania efektywnych podróży międzygwiezdnych, znacznie wyprzedzająca nas technologicznie, manifestuje swoją obecność wygniatając zboże... hmm wątpliwe.

Ciekawe czy gdybyśmy my odkryli za 1000 lat obcych na niższym poziomie rozwoju, czy też naszą formą kontaktu byłoby robienie kręgów w zbożu... wątpię.


 • -1#12

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5486
 • Tematów: 698
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jest kilka metod, najczęściej robią to deską.

Te robione deską, mają jedną wadę: są nieskomplikowane i łatwo je rozpoznać. Wszystkie ufokowe piktogramy mają źdźbła odkształcone w sposób inny, niż łamanie łodygi. Podczas badań stwierdzono, że tylko wiązka mikrofal i to dobrze zogniskowana jest w stanie tak odkształcić łodygę rośliny, że przypomina ona w tym miejscu kolanko rury.

Niestety, "podrabiacze" nie potrafią jeszcze tak przerobić kuchenki mikrofalowej, aby nadawała się do robienia kręgów w zbożu.


 • 2#13

Zaciekawiony.
 • Postów: 7681
 • Tematów: 80
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sami ufolodzy nie są pewni co ma świadczyć o prawdziwości kręgów, co i rusz nabierając się na kręgi stworzone przez ludzi. W 2007 czy 2006 pojawił się wzór będący pewną specyficzną krzywą - ufolodzy orzekli że ma tak niezwykłą geometrię, że nie mógł być zrobiony przez ludzi. Rok później przyznali się do niego studenci - kształt przedstawiał obwiednię pola grawitacyjnego trzech obiektów (lub też trzy łączące się krople).

strzyzawa.jpg


 • 0#14

Dżolero.
 • Postów: 1697
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano AVE...

Jest kilka metod, najczęściej robią to deską.

Te robione deską, mają jedną wadę: są nieskomplikowane i łatwo je rozpoznać. Wszystkie ufokowe piktogramy mają źdźbła odkształcone w sposób inny, niż łamanie łodygi. Podczas badań stwierdzono, że tylko wiązka mikrofal i to dobrze zogniskowana jest w stanie tak odkształcić łodygę rośliny, że przypomina ona w tym miejscu kolanko rury.

Niestety, "podrabiacze" nie potrafią jeszcze tak przerobić kuchenki mikrofalowej, aby nadawała się do robienia kręgów w zbożu.

 

 

Typowe kręgi w zbożu w latach 90 XX wieku.

 

31816595956741445269.jpg

 

77089300285864345783.jpg

 

97062146095922065858.jpg

 

84343062823029154009.jpg

 

17354902192274860011.jpg

 

Kręgi w zbożu dzisiaj.

 

12479649943979992320.jpg

 

13702042078125417863.jpg

 

65115616674681013039.jpg

 

90980121527239924633.jpg

 

18747082669161406946.jpg

 

Źródło:http://www.temporary...brary/2013.html

 

Jak widać z postępem techniki mam na myśli GPS, mierniki laserowe, drony itp. metoda sznurka i deski  także ewoluowała. Nie zdziwię się że być może używają kuchenek mikrofalowych do robienia kręgów.

 

Kolejna sprawa o której już kiedyś pisałem, polna droga prawie zawsze przechodzi w okolicy centralnego punktu tak aby łatwo było zacząć robienie kręgu:

http://www.paranorma...ramow/?p=618048

 

No i na koniec.

 


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 23.04.2015 - 19:08

 • 1#15

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5486
 • Tematów: 698
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli jakiś kształt można wykreślić za pomocą cyrkla i linijki, nie jest uważany za skomplikowany. Schody zaczynają się dopiero przy fraktalach, które to trudno wyrysować na kartce papieru, a co dopiero w zbożu.

Zresztą, ciągle wyznacznikiem prawdziwości kręgów są zmiany na poziomie komórkowym zaobserwowane w miejscu "zgięcia", a "ufolodzy", o których piszesz, huraoptymizmem tuszują brak zdrowego rozsądku.


 • 1
 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kręgi, kod

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u