Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demon Anneliese Michel

demon opętanie anneliese michel egzorcyzmy emily rose diabeł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

simon21.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spotkania z demonami są tematem wielu filmów oraz książek. Wielokrotnie słyszeliśmy o zamieszkaniu demona w domu lub zniewoleniu przez niego ciała ludzkiego. Większość ludzi sceptycznie podchodzi do tego tematu i nie jest w stanie uwierzyć w opętanie lub działanie złych mocy. Istnieje jednak wiele filmów pokazujących odprawiane egzorcyzmy. Oczywiście zawsze można podważyć ich autentyczność lub stwierdzić, że ukazani na nich ludzie działają pod wpływem choroby psychicznej. Jak jednak wytłumaczyć fakt, iż osoby opętane zaczynają mówić w obcym, nieznanym im wcześniej języku? Dlaczego stają się dużo silniejsze niż dotychczas? Skąd bierze się u nich możliwość mówienia wieloma głosami? Te pytania na chwilę obecną pozostają bez odpowiedzi, dlatego nie możemy wykluczyć istnienia sił wyższych.

 

Jednym z najbardziej znanych przypadków opętania jest historia Anneliese Michel. Bazując na jej przeżyciach powstał film „Egzorcyzmy Emily Rose”. Dziewczyna urodziła się w 1952 roku w Niemczech. Żyła w chrześcijańskiej rodzinie i była zwykłą dziewczyną. Wraz z rozpoczęciem nauki w szkole średniej zaczęła cierpieć na ataki epilepsji. Wszystko zaczęło się w 1969 roku, niedługo później dziewczyna została skierowana do szpitala jednak lekarze byli wobec niej bezradni. Prawdziwe piekło miało się dopiero rozpocząć. Anneliese z każdym dniem zachowywała się coraz dziwniej. Z jej opowieści wynika, iż miała omamy, a gdy się modliła widziała różnego rodzaju demony mówiące, że została potępiona. Wkrótce zaczęła pić swój mocz, jeść pająki, kląć, krzyczeć, a nawet odgryzać głowy martwym ptakom. Czasami przejawiała wzmożoną aktywność fizyczną nie męcząc się przy tym. Wyróżniała się także nienaturalną jak na kobietę jej postury siłą. Niszczyła też wszystko co było związane z religią. Wszystkie egzorcyzmy, które przeprowadzane były przez dwóch księży zostały zarejestrowane na 52 taśmach magnetofonowych. Dziewczyna zmarła w 1976 roku, przeżywszy niecałe 24 lata.

 

Chciałbym również wspomnieć o pewnym wydarzeniu, o którym opowiedziała mi moja mama. W czerwcu w 1994 roku pojechała do Lwówka Śląskiego, ponieważ organizowane były tam rekolekcje odnowy w Duchu Świętym. Podczas modlitwy usłyszała jak ktoś zaczyna krzyczeć i przeklinać. Odwróciła głowę w stronę miejsca skąd pochodził hałas i zobaczyła młodą dziewczynę w wieku licealnym, która dosłownie wiła się na ziemi. Jej głos był całkowicie inny niż zazwyczaj. Szybko jednak otoczyła ją grupka księży, a następnie wyprowadziła z Sali. Ponoć po całym wydarzeniu dziewczyna nie pamiętała nawet jednej chwili z tego nieprzyjemnego wydarzenia. Czy spotkaliście się kiedyś z podobnymi przypadkami? Ja osobiście nie doświadczyłem jeszcze czegoś takiego, aczkolwiek znając obecne czasy nie zdziwię się jeśli w przyszłości również będę świadkiem tego typu sytuacji.


  • 0

#2

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Podczas modlitwy usłyszała jak ktoś zaczyna krzyczeć i przeklinać. Odwróciła głowę w stronę miejsca skąd pochodził hałas i zobaczyła młodą dziewczynę w wieku licealnym, która dosłownie wiła się na ziemi. Jej głos był całkowicie inny niż zazwyczaj.

Jak kiedyś chcieli mnie wziąć do kościoła doświadczyłem podobnego przeżycia w swojej szafie.

 

Na szczęście mam fajnych rodziców i mogę nie chodzić.

 

Jest jakieś info nt "opętanych" osób w rodzinach niewierzących? Zresztą jest już temat zbiorczy http://www.paranorma...hel#entry596329 Możesz poprosić moderatora o przeniesienia.


  • 0

#3

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Opętania dotyczą jedynie wierzących... I nie wiem jaki to w ogóle ma mieć sens. -.- Po co? 


  • -2

#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opętania dotyczą jedynie wierzących... I nie wiem jaki to w ogóle ma mieć sens. -.- Po co? 

Bo tylko wierzący(szczególnie Ci fanatycznie) są w stanie wkręcić sobie taką psychozę. Ponadto też osoby mające problemy psychiczne, a nawet są podejrzenia dotyczące padaczki. Zresztą nawet bohaterka tego tematu borykała się z epilepsją co mogło być pośrednią przyczyną tej choroby psychicznej.


  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie tyle że było już wiele razy http://www.paranorma...se/?hl=annelise


  • 0



#6

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

(...) Ja osobiście nie doświadczyłem jeszcze czegoś takiego, aczkolwiek znając obecne czasy nie zdziwię się jeśli w przyszłości również będę świadkiem tego typu sytuacji.

 

Dziwne... Mam 22 lata, chodziłam co niedzielę do kościoła przez mniej więcej 18 lat i jakoś nigdy niczego podobnego na własne oczy (czyt. "na żywo") nie widziałam... 


  • 0



#7

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja slyszalam o opetaniach rowniez osob niewierzacych - ba, na discovery kiedys nawet byl program o tej osobie - cholera nie moge sobie przypomiec.

Czy spotkalam sie z takim przypadkiem, tak..


  • 0

#8

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czy spotkalam sie z takim przypadkiem, tak..

Dawaj póki Urgona nie ma :D

 

Ja w opętanie wierzyłem w 2 klasie gimnazjum, po obejrzeniu egzorcyzmów. Później mi przeszło ;v


  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niewierzący też może zapaść na jakąś chorobę psychiczną, i jak pójdzie z tym do księdza bo ktoś mu tak doradzi to ten może uznać za opętanego.
  • 0



#10

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

podobno opętany rozpoznaję księdza po wejściu,oczywiście ubranego nie na służbowo i potrafi odpowiedzieć na pytanie zadane w myślach...nie wierzący i tak nie uwierzą


  • 0

#11

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Opętania dotyczą jedynie wierzących... I nie wiem jaki to w ogóle ma mieć sens. -.- Po co? 

Bo tylko wierzący(szczególnie Ci fanatycznie) są w stanie wkręcić sobie taką psychozę. Ponadto też osoby mające problemy psychiczne, a nawet są podejrzenia dotyczące padaczki. Zresztą nawet bohaterka tego tematu borykała się z epilepsją co mogło być pośrednią przyczyną tej choroby psychicznej.

 

Dokładnie. Racja. 

 

podobno opętany rozpoznaję księdza po wejściu,oczywiście ubranego nie na służbowo i potrafi odpowiedzieć na pytanie zadane w myślach...nie wierzący i tak nie uwierzą

Niemożliwe! No , ale ... wszystko to kwestia wiary.  :>  I wszystko "podobno, podobno"...


  • 0

#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykle wygląda to tak że "opętany" ma ataki w trakcie modlitw nad nim i w ciągu dnia. Jeśli w ciągu dna modlono się za niego, to potem mamy nadnaturalne "ataki agresji gdy trwała za niego modlitwa a on o tym nie wiedział". Bywały już przypadki gdy "opętany" podskakiwał na łóżku a obserwatorzy brali to za lewitację.


  • 0



#13

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ciekawe jak szybko niedowiarki zmieniłyby swoje podejście zostając samemu z  Anneliese na noc :szczerb:


  • 0

#14

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

ciekawe jak szybko niedowiarki zmieniłyby swoje podejście zostając samemu z  Anneliese na noc

Zmieniły nastawienie? To to by trzeba było zabrać ją na Cieplicką na oddział dzienny.


  • 0

#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciekawe jak szybko niedowiarki zmieniłyby swoje podejście zostając samemu z  Anneliese na noc :szczerb:

W ogóle bym nie zmienił swojego nastawienia. Rozumiem, że Ty byłeś na takim pokazie i wiesz jak to wygląda?


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: demon, opętanie, anneliese michel, egzorcyzmy emily rose, diabeł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych