Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#166

tunek.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Przypadkiem przeglądałem to forum w związku z zupełnie innym tematem.
Trafiłem na ten wątek i postanowiłem się zarejestrować aby podzielić się z wami moimi rezultatami „badań”.

Sprzęt jakim nagrywałem to mikrofon + MacBook + Quick Time Pro, tak więc bez żadnych udziwnień.
Do podbicia głośności używałem programu Amadeus.

Tak jak większości forumowiczów na początku prób nic mi się nie nagrywało.
Zwykły szum i nic więcej… kilka razy dawałem za wygraną ale, któregoś dnia przeczytałem gdzieś na sieci, że należy to robić w specyficznych miejscach i skupić się na kontakcie a nie tak po prostu zadawać pytania.

Tak też zrobiłem, jednej nocy skupiłem swoją uwagę, zrelaksowałem się, (medytacja) i zacząłem nagrywać…
Ku mojemu zdziwieniu nagrałem kilka naprawdę ciekawych głosów.
Były to pojedyncze słowa czasem ledwo słyszalne czasem wyraziste męskie niskie tony, czasem kobiece.

Były to głównie odpowiedzi na proste pytanie o imię albo o samopoczucie, głosy miały głównie charakter okrzyków czasem szeptu. Nigdy nie było zdań złożonych.
Nagrania ponowiłem następnej nocy i nagrałem wtedy bardzo dosadny głos, który mnie tak zmroził że natychmiast przestałem dalszej „zabawy”…
Było to banalne zdanie: „Kochaj nas”… na pytanie Kim jesteś. Nie wiem dlaczego bo nie było w tym nic strasznego.. ale po prostu musiałem przestać…

Postaram się odszukać te nagrania bo pamiętam, że gdzieś je zgrałem na CD…
Minęło dużo czasu od tamtego zdarzenia więc postaram się ponowić eksperymenty.

Eh człowiek to dziwna istota… ciekawość jest tak silna…


Pozdrawiam,
Tunek
  • 0

#167

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Electronic Voice Phenomena (EVP)


Nie chcę byc niegrzeczny ale...jak to ma byc profesjonalne paranormalne forum, to zgłaszam dość znaczny błąd panie adminie. Otóż piszę się: Electronic Voice Phenomenon

http://pl.wikipedia.org/wiki/EVP
  • 0

#168

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę byc niegrzeczny ale...jak to ma byc profesjonalne paranormalne forum, to zgłaszam dość znaczny błąd panie adminie. Otóż piszę się: Electronic Voice Phenomenon

"Phenomena" to liczba mnoga od "phenomenon". Tak też jest poprawnie ;)
  • 0

#169

Noone.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj pamiętam kiedy szukałem takich EVP po necie. Takim które mnie najbardziej przestraszyło był głos dziecka bądź młodej dziewczyny mówiący "I'm up stairs" (dosł. tłum. "Jestem na górze schodów"). Uff.. dobrze że nie mam schodów w domu =p. Swoją drogą spodobał mi się ten pomysł z EVP, bo w końcu każdy (no, prawie każdy) może sam sobie w domu zrobić takie doświadczenie. ^^
  • 0

#170

adamwiacek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja polecam Audacity - nagrywa i od razu rysuje zakres fal, więc łatwo rozpoznać.

Dziś zacząłem nagrywać, Audacity nie wykrywa nic, ale słyszę tak jakby stukot w klawisze od klawiatury :> najlepsze jest to, że jest absolutna cisza w pokoju - i to nie ja w te klawisze stukam :))
  • 0

#171

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zna ktoś polską stronę z nagranymi dźwiękami tych duchów/bytów/hologramów??
  • 0

#172 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Generalnie to nagywanie komputerami nic wam nie da :\

Experymęt trzeba przeprowadzać przy pomocy dyktafonu taśmowego :]

I to nie duchy słyszycie tylko zakłucenia fal elektromagnetycznych :[ sorry ale spróbujcie ....
  • 0

#173

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nagrywać można, może coś z tego wyniknie, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy.
Dźwięki nagrane w ten sposób bardzo często wydają się być np. mową, a w rzeczywistości wcale nie muszą nią być. Trzeba pamiętać, że mózg "podkolorowuje" dźwięki i porównuje z tym co zna.

I to nie duchy słyszycie tylko zakłócenia fal elektromagnetycznych :[

Tak będzie zapewne w wielu przypadkach, ale nie jest powiedziane, że we wszystkich. Być może przy odpowiednio starannie przygotowanym sprzęcie da się coś nagrać.
  • 0

#174

Windigio.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że ostatnia odpowiedź w tym temacie miała miejsce dawno temu, ale skoro temat nie został zamknięty to chyba nadaje się jeszcze do dyskusji.

Pierwszy raz dowiedziałem się o czymś takim jak EVP i bardzo mnie zainteresowało w związku z tym mam parę pytań:

1.

Nasilenie energii duchowych jest zwykle większe około godziny 3 w nocy.

- Ciekawi mnie, dlaczego akurat o tej godzinie.

2. Czy EVP musi być nagrywane w zamkniętych pomieszczeniach ? Szczerze mówiąc, boje się to robić w moim domu, bo jeżeli coś rzeczywiście usłyszę to później będę miał problemy z zasypianiem :).

3. Z tego co wyczytałem, najlepiej jest nagrywać dyktafonem analogowym. Nie znam się, więc może ktoś mógłby mi wskazać jakiś dobry dyktafon, ale oczywiście tani :mrgreen:. Może być używany.
  • 0

#175

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. 3 w nocy to według "legend i mitów" godzina duchów, największej aktywności demonów itp. Trójka ma symboliczne znaczenie, żeby daleko nie szukać - Trójca Święta. Boska liczba, doskonała. Wydaje mi się, że jest to jak napisałem wcześniej, raczej symboliczne. Ma to jednak też praktyczne znaczenie, ponieważ o 3 w nocy jest raczej cicho. Na ulicach jest najmniejszy ruch, większość ludzi śpi, zatem ryzyko nagrania przypadkowych dźwięków jest mniejsze.

2. A gdzie to byś chciał nagrywać? Na dworze? Na dworze wieje wiatr, co z pewnością zarejestrowałby dyktafon. W domu nie wieje, więc ryzyka nie ma.

3. Wybacz, ale tu Ci nie poradzę ;)

Użytkownik Geniusz edytował ten post 25.08.2010 - 20:30

  • 0

#176

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc, wątpię, aby dało się cokolwiek nagrać BEZ uprzedniego przywoływania cienia/duszy/hologramu. Sam zajmuję się nekromancją i dobrze wiem, iż jakikolwiek kontakt z duszą odbywa się dopiero po piekielnie skomplikowanej inwokacji. Zasada jest prosta - skoro nasz świat i ich świat (astral) są od siebie oddzielone osnową, to tylko otwierając w tej osnowie bramę, możemy nawiązać kontakt. Inaczej jest tylko nasza rzeczywistość i deformacje magnetyczne, które bierzemy za głosy.
  • 0

#177

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gwoli ścisłości: nie godzina 3, a 3:15 jet porą, w której ponoć rejestrowana jest największa paranormalna aktywność. Dlaczego? Gdyż jest to odwrotność godziny 15:30, która jest uznawana za "Boską". O godzinie 15:30 miał zginąć Jezus.
  • 0

#178

alchemik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gwoli ścisłości: nie godzina 3, a 3:15 jet porą, w której ponoć rejestrowana jest największa paranormalna aktywność. Dlaczego? Gdyż jest to odwrotność godziny 15:30, która jest uznawana za "Boską". O godzinie 15:30 miał zginąć Jezus.

Witam .Czy ktoś nagrał coś ciekawego?
  • 0

#179 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak. Ja nagrałem właśnie coś ciekawego. oświadczam iż nagranie jest w 100 % prawdziwe nagrane minute temu i bardzo się wystraszyłem gdy to odtwarzałem i jestem pewien iż to na pewno nie jest fejk bo sam to nagrałem i to na pewno prawda.

NAGRANIE



sorry ale według mnie tak wyglądają pvp uznane za "autentyczne" ^^

Użytkownik convers edytował ten post 01.01.2011 - 22:07

  • 0

#180

alchemik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. Ja nagrałem właśnie coś ciekawego. oświadczam iż nagranie jest w 100 % prawdziwe nagrane minute temu i bardzo się wystraszyłem gdy to odtwarzałem i jestem pewien iż to na pewno nie jest fejk bo sam to nagrałem i to na pewno prawda.

NAGRANIE



sorry ale według mnie tak wyglądają pvp uznane za "autentyczne" ^^

Trochę dziwne te twoje pytanie... .To była zabawa?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych