Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3251 odpowiedzi w tym temacie

#3076

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano



W sumie ataki terrorystyczne we Francji to juz taka codziennosc i standard, ze nawet sie o nich nie wspomina, atak mial miejsce pare dni temu.
 


Jakieś źródło tych rewelacji?
  • 0

#3077

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

W sumie ataki terrorystyczne we Francji to juz taka codziennosc i standard, ze nawet sie o nich nie wspomina, atak mial miejsce pare dni temu.
 


Jakieś źródło tych rewelacji?

 

Nie rozumiem, mam Ci nagrac caly moj dzien oraz wszystkie przeprowadzone rozmowy przez ostatnie kilka dni? Nikt juz nie wspomina o tym, nikt sie nie emocjonuje, na forach sie juz o tym nie dyskutuje tak zywiolowo jak mialo to miejsce wczesniej bo kazdy juz przywykl, przyzwyczail sie, ze ten zdechly kraj jest w takiej, a nie innej kondycji. Tak samo jak na poczatku bandy imigrantow, a raczej bandytow w Calais i okolicach napadajacych na ciezarowki byly rewelacja i ciagle ktos o tym mowil, na forach prowadzilo sie dyskusje tak teraz przeszlo to juz do porzadku dziennego, nie wiem czego nie rozumiesz.


  • 0

#3078

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakieś źródło tych rewelacji?

Proszę...

 

https://natemat.pl/t...achy-we-francji





#3079

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wystarczą oficjalne statystyki. Na temat nie podaje liczb odnośnie czy zamachy są codziennie czy częściej czy rzadziej.
  • 1

#3080

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up. 

 

 Po pierwsze przeredaguj swojego posta bo zdanie:

 

 

Na temat nie podaje liczb odnośnie czy zamachy są codziennie czy częściej czy rzadziej.

 

 jest co najmniej kulawe. 

 

 A po drugie, Dostałeś linka na podstawie którego można sobie wyrobić opinię czy jest to codzienność czy nie.  Zresztą w tym konkretnym wypadku kwestią semantyczną jedynie jest co nazywamy codziennością. To nie muszą być wcale wydarzenia które odbywają się codziennie. Moim zdaniem gdy takie tragedie odbywają się nawet raz na miesiąc lub dwa, to w kilkuletnim przedziale czasowym można mówić o swoistej codzienności. Takiej codzienności PRASOWEJ!. Bo dla ofiar i ich rodzin, to niestety zawsze jest wyjątkowa tragedia.   


  • 0



#3081

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Islamskie zamachy terrorystyczne nie są codziennością we Francji, chociaż ich ilość we Francji od momentu ustanowienia Państwa Islamskiego ( w Syrii, Iraku i gdzie indziej ) jest co najmniej alarmująca, mówimy tu o naprawdę sporej ilości aktów terrorystycznych i prób przeprowadzenia takich aktów. 

 

Jeśli chodzi o inne ataki, które mogły być motywowane islamskim ekstremizmem, islamską odrazą do chrześcijańskich miejsc kultu, to warto brać pod uwagę taką statystykę:

 

https://www.interieu...l-antisemitisme

 

1063 akty anty-chrześcijańskie w roku 2018, przy czym 100 anty-muzułmańskich. 


  • 0

#3082

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panjuzek, zostawię dla potomnych i postaram się pisać bardziej klarownie.
Nie obchodzą mnie opinie. One zawsze są subiektywne. Mnie interesują fakty. Jak ktoś napisał, że codziennie są zamachy (islamskie) we Francji, to ma chyba dowody na to.
  • 0

#3083

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za bardzo Tiga czepiasz się słówek i widzę osobisty konflikt z panem Juzkiem gdzie wasze zdania są podzielone. Być może Masterowi Zgiętonogiemu chodziło o to, iż we Francji zamachy są o wiele częściej. Sądzę, że ta jego "codzienność" była metaforą. Również mam kolegę który mieszka i pracuje na co dzień we Francji i sam mówił, że u nich na wybuchy w metrze nikt nie zwraca większej uwagi, walnęło to walnęło więc po co drążyć temat lecz wybacz, iż nie posiadam wiarygodnego źródła i nie nagrałam rozmowy.





#3084

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie mam konfliktu z nikim, spokojnie. Jest spora różnica pomiędzy codziennymi atakami, a nasilonym ich występowaniem, nie sądzisz? Dlatego grzecznie zapytałem skąd takie informacje.
  • 0

#3085

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

 

Jest spora różnica pomiędzy codziennymi atakami, a nasilonym ich występowaniem, nie sądzisz?

 

 Przypomnę do czego się czepiłeś, @Master Zgiętonogi napisał:

 

 

W sumie ataki terrorystyczne we Francji to już taka codziennosc i standard,

 

Czyli nie ma tu mowy o tym że zdarza się codziennie, tylko że bardzo często. To raczej oczywiste w kontekście całej wypowiedzi. Nikt nie pisał że ataki zdarzają się codziennie, z kontekstu wypowiedzi wynika ze chodzi o to iż zdarzają się na tyle często że ludzie już przywykli. Jak chcesz zgrywać mentora, to naucz się czytać ze zrozumieniem. 

 

ps. 

 

@owerfull

 

 

1063 akty anty-chrześcijańskie w roku 2018, przy czym 100 anty-muzułmańskich.

 

 To daje statystycznie rzecz biorąc 2,91  "aktów" antychrześcijańskich dziennie przeciwko jednemu "aktowi" anty-muzułmańskiemu na 3,65 dnia. 

 

 Nie będę komentował.

 

 

Edit. 

 

 Jeszcze jeden przykład, aby uprościć sprawę maksymalnie.

 

 Dla mnie i dla wielu z z was czytających tego posta  zakupy żywnościowe, do domu to taka "codzienność i standart" ale raczej mało kto robi takie zakupy codziennie, raczej można powiedzieć że w skali roku mamy do czynienia z ich :"nasilonym występowaniem".

 Czyli mamy do czynienia z czymś co nie zdarza się codziennie, mimo to jest codziennością. 

 Przepraszam prościej nie potrafię tego wytłumaczyć. Mam nadzieję że wystarczy.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 29.05.2019 - 19:51

  • 1



#3086

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziękuję Panjuzek, już wystarczy. Dobrze, że użyłeś danych jakichkolwiek.
Nie znam Francuskiego, a google tłumacz chyba nie specjalnie daje miarodajne tłumaczenie:

Wreszcie liczba aktów antychrześcijańskich jest stabilna w ciągu roku z 1063 nagranymi aktami (1038 w 2017 r.).

Co to niby znaczy? Że zginęło około 1000 ludzi? Że tyle bylo wybuchów? I czemu tylo o chrzescijanach mowa, przecież od ataków, szczególnie bombowych giną ludzie różnych wyznań, ideologii, itd. Naprawdę nie rozumiem.
Za to jest lista ataków terrorystycznych we Francji na Wikipedii, moze nie cud, miód źródło, ale lepsze niż opinia randoma z internetu. I w 2018r. ataków tych bylo 3...

https://en.m.wikiped...dents_in_France

3/365 = ile to ataków na dzień?

Prosiłbym o lepsze dane ten temat jeżeli istnieją. Dziękuję

Użytkownik Tiga edytował ten post 31.05.2019 - 12:42

  • 0

#3087

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co to niby znaczy? Że zginęło około 1000 ludzi? Że tyle bylo wybuchów? I czemu tylo o chrzescijanach mowa, przecież od ataków, szczególnie bombowych giną ludzie różnych wyznań, ideologii, itd. Naprawdę nie rozumiem.

 

Mowa o aktach antychrześcijańskich, są to akty wandalizmu, ataki różnego rodzaju - w większości nie są terroryzmem. Statystyka dotyczy Francji i nie jest tam mowa tylko o wyznawcach Jezusa, bo uwzględniono też akty anty-muzułmańskie i anty-żydowskie: 

 

https://www.interieu...l-antisemitisme


  • 0

#3088

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dziękuję Panjuzek, już wystarczy. Dobrze, że użyłeś danych jakichkolwiek.

 

 Nie nie użyłem. Odniosłem się jedynie do posta @owerfulla.

 Może i jestem randomem, ale w przeciwieństwie do Ciebie, posiadam umiejętność czytania ze zrozumieniem. Czego i Tobie życzę,  choć jeszcze długa droga przed Tobą.


  • 0



#3089

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Policja cały czas próbuje ustalić, gdzie i kiedy doszło do rozjechania psa leżącego na ulicy oraz odnaleźć jego zwłoki. 21-latek, który jest podejrzany o zabicie czworonoga wczoraj wieczorem został zatrzymany. Niewykluczone, że jeszcze dziś do sądu trafi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
https://www.google.c...zut/fyp5sye.amp


Bym napisał co o tym myślę ale nie chcę łamać regulaminu wulgaryzmami.
  • 0



#3090

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Policja cały czas próbuje ustalić, gdzie i kiedy doszło do rozjechania psa leżącego na ulicy oraz odnaleźć jego zwłoki. 21-latek, który jest podejrzany o zabicie czworonoga wczoraj wieczorem został zatrzymany. Niewykluczone, że jeszcze dziś do sądu trafi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
https://www.google.c...zut/fyp5sye.amp


Bym napisał co o tym myślę ale nie chcę łamać regulaminu wulgaryzmami.

A to nie jest tak, że jak nie ma zwłok to nie ma sprawy, a film/zdjęcie nie jest dowodem ostatecznym? Coś mi się takiego obiło o uszy w sprawach w kwestii zabicia człowieka, ale może coś pomyliłem.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych