Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z obcą cywilizacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#181

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

10 przykazań
1 - Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
2 - Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
3 - Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4 - Czcij ojca swego i matkę swoją.
5 - Nie zabijaj.
6 - Nie cudzołóż.
7 - Nie kradnij.
8 - Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9 - Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10 - Ani żadnej rzeczy, która jego jest.


Powielasz niewiarygodne treści. Zapewne nie wiesz, że dekalog w wersji rzym.kat. jest przekręcony (czytaj - przekłamany).
Proszę bardzo, oto prawidłowa treść dekalogu:

1. Ja jestem JHWH, twój Elohim, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja JHWH, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

3. Nie będziesz wzywał imienia JHWH, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż JHWH nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

4. Pamiętaj o dniu szabatu (soboty), aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci JHWH, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił JHWH niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił JHWH dzień szabatu (soboty) i uznał go za święty.

5. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą JHWH, Bóg twój, da tobie.

6. Nie będziesz zabijać.

7. Nie będziesz cudzołożyć.

8. Nie będziesz kraść.

9. Nie będziesz mówić przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

10. Nie będziesz pożądać domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądać żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Źródło: Ks. Wyjścia, Exodus, 20:1-26, Biblia Tysiąclecia.



#182

Autarchos.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty też powielasz fałszywy obraz, tłumaczenie Biblii Tysiąclecia jest niedokładne. Dekalog w zbliżeniu najbliższym do starotestamentalnego oryginału brzmi następująco:

1. Bóg wypowiedział wszystkie te słowa: „Ja jestem PANEM, twoim Bogiem, który wyprowadził cię z ziemi egipskiej, gdzie byłeś niewolnikiem.

2. Nie będziesz miał innych bogów oprócz Mnie. Nie zrobisz sobie bożka. I żadnej podobiźnie, przedstawiającej to, co najwyżej na niebie, nisko na ziemi i w głębinach wód, nie będziesz oddawał czci ani nie oddasz się w niewolę. Ja jestem PANEM, twoim Bogiem, Bogiem zazdrosnymi. Za grzechy tych, którzy Mnie nienawidzą, wymierzam karę ich potomkom, nawet w trzecim i czwartym pokoleniu. Tym zaś, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań, okazuję miłosierdzie do tysięcznego pokolenia. Nie będziesz wymawiał imienia PANA, twego Boga, bez szacunku, gdyż PAN nie pozostawi bez kary tego, kto wypowie Jego imię bez szacunku.

3. Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować. Przez sześć dni będziesz wykonywał wszystkie swoje prace, lecz siódmy dzień jest szabatem dla PANA, twego Boga. W tym dniu nie podejmiesz żadnej pracy - ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani nawet bydło czy cudzoziemiec, który mieszka w twoim domu. W ciągu sześciu dni bowiem PAN uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich istnieje, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego PAN pobłogosławił dzień szabatu i wyróżnił go jako święty.

4. Czcij swojego ojca i matkę, abyś cieszył się długim życiem na ziemi, którą ci daje PAN, twój Bóg.

5. Nie popełnisz morderstwa.

6. Nie dopuścisz się cudzołóstwa.

7. Nie będziesz kradł.

8. Nie złożysz kłamliwego zeznania przeciw swojemu bliźniemu.

9. Nie będziesz pożądał dobytku swojego bliźniego. Nie będziesz pożądał jego żony, jego sługi, jego służącej, jego wołu, jego osła ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego.”

Jest to tłumaczenie Pisma Świętego paulistów z roku 2008, najnowsze i najdoskonalsze tłumaczenie Biblii z języków oryginału dostępne obecnie po polsku. Jeśli już tak żarliwie walczysz o poprawność biblijną, to Ci pomogę ;) .
  • 0

#183

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest dalej wersja rzym.kat. "Zapomnieli" o pkt.2... i wyszło 9?! To już nie jest dekalog.



#184

Autarchos.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O czym Ty gadasz? Nawet nie przeczytałeś co ja napisałem, to jest przykre, po prostu spojrzałeś na liczbę. Liczby oznaczają wersety w Biblii, nie poszczególne przykazania, gdybyś zadał sobie trud zobaczyłbyś, że punkt 2. zawiera w sobie trzy standardowe przykazania, zaś punkt 9. zbiorczo traktuje dwa ostatnie z Katechizmu Kościoła Katolickiego.
  • 0

#185

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie to mnie niepokoi. Przykazań jest dziesięć. Nie jest to zbiór różnych pojęć, które możemy sobie dowolnie łączyć, bądź rozdzielać.
Co do dwóch ostatnich, to krk. je rozdzielił, aby zapchać dziurę po przykazaniu nr.2 .
Obetrzyj nosek i się nie denerwuj.



#186 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Sprzeczacie sie o drpbiazgi, a wazniejsze by bylo ustalic, czy dekalog jest przekazem od "obcych", czy nie. I rzeczywiscie nalezaloby rozwiklac, czy: jesli "obcy" i w dodatku nazywa sie moim panem, oraz jest zazdrozny i msciwy, a jak go nie bede milowac i byc mu posluszna, to on mi pokaze az do trzeciego a nawet czwartego pokolenia, jest "obcym" o pozytywnym kierunku wlasnego rozwoju, czy tez dalece negatywnym, skoro uzywa wobec slabszych metod zastraszania?
Dodam, ze Bog, bog i Stworca, sa dla mnie zgola czyms zupelnie odmiennym...
  • 2

#187

Autarchos.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo to teologia katolicka włącza ustęp o tym, że nie można czynić sobie idoli czy jakiś bożków do przykazania pierwszego, i faktycznie rozcięto przykazanie dziewiąte na dwa różne. Nie rozbija się to więc o to, czy tak jest właściwie, tylko o wiarę - bo obie pozycje można z powodzeniem uzasadnić jako właściwe. W mojej skromnej opinii Kościół rzymski popełnił tu nadużycie, ale to tylko moje zdanie.

Obetrzyj nosek i się nie denerwuj.


Mhm...

I rzeczywiscie nalezaloby rozwiklac, czy: jesli "obcy" i w dodatku nazywa sie moim panem, oraz jest zazdrozny i msciwy, a jak go nie bede milowac i byc mu posluszna, to on mi pokaze az do trzeciego a nawet czwartego pokolenia, jest "obcym" o pozytywnym kierunku wlasnego rozwoju, czy tez dalece negatywnym, skoro uzywa wobec slabszych metod zastraszania?


Jeśli faktycznie założyć, że Dekalog jest jakiegoś rodzaju przekazem od pozaziemskich form życia, to wszystko rozbija się o to, czy uznamy, że jest to przekaz pierwotny, czy zniekształcony przez kolejne pokolenia kopistów. Jeśli zniekształcony, to w których punktach, jak mocno, w jakim kierunku, w czyim celu. Jeśli nie, to wypada się zastanowić, czy cywilizacja tak wysoce rozwinięta, żeby przekazać nam/podarować swój kod moralny faktycznie wyznawałaby takie wartości, a jeśli tak - to jak to potraktować. Pytania mnożą pytania.

Użytkownik Autarchos edytował ten post 22.04.2012 - 21:05

  • 0

#188

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadużycie, to faktycznie skromne określenie. Moim zdaniem, to manipulacja.
mag, tu jest sedno. Masz rację.

Użytkownik Staniq edytował ten post 22.04.2012 - 21:06




#189 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Na moj taki chlopski rozum to by wygladalo tak:
To nie Stworcza moc podyktowala ksiege i prawa, bo jedynymi prawami pierwotnymi jest :
Prawo do zycia i do rozwoju w dowolnie obranym kierunku
Prawo wolnej woli i w zwiazku z tym prawo wyboru sposobow doswiadczania zycia
Ale jest rowniez Prawo Samokreacji, co oznacza, ze sami sobie tworzymy warunki, ktorych chcemy doswiadczac.
A wszystkie te prawa sa jednakowe, tak dla nas jak i Pierwotnego Zrodla, jak by to powiedzieli Wing Makers, czyli dla Stworcy. Poniewaz w tej czesci jestesmy pojedynczymi fraktalami tworzacymi calosc czesci "stworzonych". Reasumujac Ja i bog jestesmy fraktalami tworzacymi Boga i to On jest matryca ktorej odbicie znajdujemy we wszystkim co jest. Ale Stworca bylby hmm, Nadswiadomoscia Boga. Czyms(kims) z kim jest w bezposrednim kontakcie, w przeciwienstwie do nas.
W zwiazku z tym Dekalog moglby byc podyktowany przez Boga jako rzeczywiste odbicie praw pierwotnych, przelozony na sprawy czysto "przyziemne", ale... To bog mogl je znieksztalcic, wprowadzajac wlasne poprawki, jako, ze ma prawo tworzyc sobie warunki odpowiednie dla wlasnegodoswiadczania. I teraz jesli wniesione przez boga poprawki, ograniczaja moje wlasne prawo Wolnej Woli, Prawo do Zycia, jak rowniez Prawo do Samokreacji, to nie jest to istota pozytywna i uwaga! Wystepuje ona rowniez przeciwko prawom Boskim I Prawom Stworcy.
Tak jak bog wedlug mnie jest w naszym rozumieniu kosmita, tak Boga juz tak nie nazwe poniewaz bylby On i mna i kosmita w dodatku wszelakiej masci orientacji kierunku rozwoju. Pytanie teraz, czy nasz bog, ten od poprawek,( mozemy go teraz nazwac szatan) i Jehowa/Jahwe to to samo, czy jednak nie?
W "Przewodniku Po Materiale RA" odnalazlam wzmianke o tym ze: Jest to istota (Jehowa) negatywna, a teraz pracuje z tymi z "Oriona", jako ze Orion ma wieksze szanse od Ziemi zostac planeta skupiajaca istoty, ktore wybraly sciezke rozwoju w negatywnym kierunku, jak i sama planeta, bo to tez jest wazne.
Ale, ale znaczy to, ze Jehowa juz nie wspiera "swojego wybranego narodu" bo jest zajety gdzie indziej. O kurcze, zawiedli go, bo sa za bardzo pozytywni! Tylko Polacy maja inne zdanie...
Ale sama nasza Matka Ziemia, lacznie z nami jeszcze sie waha w ktora strone isc, a my razem z nia, albo to my tak na nia dzialamy wprowadzajac dezorientacje. W prawo czy w lewo? Co przyniesie wieksze korzysci? Rachunek zyskow i strat...
Szalke przewazy wieksza liczba istot o tym samym potencjale rozwoju.
Tak sobie mysle, ze to niejako daje mi pojecie o tym, dlaczego tak sie pchaja rozne cywilizacje do walki o ta planete.
Walka sil Swiatla i Ciemnosci... Ziemia albo bedzie "Niebem", albo zostanie "Pieklem"
Jak by nie patrzec, wybor jednak nalezy do nas, a reszcie, tej spoza Ziemi pozostaje tylko nas "inspirowac", na przyklad uczac wspolodzowania, lub dajac prezenciki majace na celu ubezwlasnowolnienie calej populacji.
Bardzo prosto jest to odroznic.
To takie moje przemyslenia w formie bajki, lub nie, co kto woli.
Ps. Zapomnialabym o czyms, byc moze waznym.
Kierujac sie dalej informacjami od "RA", to ci z Oriona sa jak najbardziej "luddzcy" w dodatku piekni w naszym pojeciu, czym moga budzic nasze zaufanie, jako ze my ludzie wielka wage przywiazujemy do wygladu zewnetrznego i na widok super laski, czy super ciacha nogi nam drza z wrazenia i z milosci. Oby nie na wlasna zgube...
Nalezaloby tez zapytac Dogonow, dlaczego tak czcza Oriona jednoczesnie bojac sie jak...jasny gwint.
A to ze artefakty Dogonow przystrojone sa szachownicami i artefakty masonskie rowniez( sama widzialam na zywo), tez mi nasuwa pewne skojarzenia...

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 23.04.2012 - 09:29

  • 0

#190

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mag@
Logo Lotnictwa Polskich Sił Zbrojnych też ma szachownicę... a że biało czerwona...
Wiem mag! Nasze lotnictwo to masoni, od zawsze, od kiedy mamy ten znaczek, czyli od początku naszego lotnictwa!
Wydaje mi się, że przesadzasz...

post #426
http://www.paranorma...j/page__st__420

podobnie, ale inaczej.

Użytkownik Staniq edytował ten post 23.04.2012 - 17:41




#191 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

No Misiu nie porownuj szachownicy Lotnictwa Polskich Sil Zbrojnych z szachownica Dogonow czy masonska, ktora jest obrazem izotropowej matrycy wektorowej osmioscianu. Zobacz tu
Post 242 i 253. Mowie o wiedzy zapisanej w symbolu tej konkretnej szachownicy, ktora ma uzasadnienie w fizyce i nie tylko.
A poza tym, uwazam ze lepiej dmuchac na zimne, niz obudzic sie z reka w nocniku. Przezorny zawsze ubezpieczony. Czy przesadzam?
Czas pokaze :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 23.04.2012 - 19:04

  • 0

#192

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mag, słoneczko, czy Ty mówisz o szachownicy Dogonów? Bo dotychczas nie spotkałem się z łączeniem ich ozdoby (bo za taką jest uważana), ze znakami masońskimi.

opieram się na:

http://www.infra.org...-wiedza-dogonow

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dogonowie

http://podroze.gazet..._Dogonowie.html

http://www.tajemnice....php?extend.253

http://procontra-ana...scy-goscie.html

...?



#193

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A wiecie ludzie o czym jest ten temat ? Wróćcie do głównego tematu rozmowy a nie co chwile ktoś zejdzie na inny...
  • 0

#194 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

SandFox
Jakbys nie zauwazyl to nadal rozmawiamy o przekazach poza ziemskich, wiec tematu sie trzymamy, przeciez mowa o kontaktach z "obcymi" :mrgreen:
Staniq
To, ze nikt tego jeszcze nie powiazal, nie oznacza, ze ja tego nie moge zrobic. Mozna by rzec, ze poruszam sie intuicyjnie, jak to kobieta.
Tak jak ogladajac film z Nassimem "Przekroczyc horyzont zdarzen", skojarzylam wyglad modelu jaki przedstawil z szachownica, choc temat nawet nie dotyczyl masonow. No tak to u mnie dziala.
A teraz juz nie o pogladach, ale dalej o mojej intuicji.
Zgodnie z prosba kolegi SandFoksa proponuje obejrzec to, co mi intuicyjnie wpadlo w szpony:

http://www.youtube.com/watch?v=JPxRPCtWjJ0&feature=related

Ja tez dziekuje.
  • 2

#195

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Intuicja, powiadasz mag? Nikt tego nie robił wcześniej? A dlaczego "moje" szachownice uznałaś za absurdalne? Tylko Tobie wolno łączyć dwie podobne rzeczy?




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych