Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalista (RE: Starożytne budowle)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Archeolog powie - tak to było zrobione bo tak jest na rysunkach.
niepodważalne źródło wiedzy.

Raczej obiektywne źródło wiedzy oparte na weryfikowalnych przesłankach. Niepodważalna może być co najwyżej "wiedza" pseudonaukowa, np. o antycznych kosmonautach.

Profesjonalny inżynier od precyzyjnej obróbki - mimo swojej wiedzy nie mam pojęcia jak kiedyś można było to zrobić.
spiskowiec, nieuk który nie wie o czym mówi.

Raczej ignorant, źródło niewiedzy. Argumenty z niewiedzy są często używane przez pseudonaukowców.
  • 2



#32

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

każdy wierzy w co chce. Skoro sceptycy dają wiare jakiemuś kolesiowi który zrobił sobie w domu filmik, dał go na yt i jest to prawdą to czemu dla "wierzących" ktoś kto jest w jakimś fachu wyraża swoją opinię ma być kłamcą ?

pierwszy przykład z brzegu http://www.paranorma...post__p__489929
  • -3



#33

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brian, bardzo dobry, napisany fachowym, ale zrozumiałym, językiem artykuł.

Wracając jeszcze do precyzyjnych pomiarów Wielkiej Piramidy oraz wykonania granitowego sarkofagu nasuwa sie jeden wniosek. W czasach gdy, nie było jeszcze różnych teorii o kosmitach itp, zastanawiano się jak było możliwe
w starożytności wykonać tak dokładne budowle. Jeden z najwybitniejszych egiptologów W.M Flinders Petrie doszedł do wniosku, że sarkofag wykonano za pomocą wiertła rurowego, które weszło dopiero do użytku w XIX wieku.

Dla tych, którzy są zainteresowani tym tematem polecam link :

http://www.rynekkami.../egipt-nk34.pdf

Użytkownik kpiarz edytował ten post 24.03.2012 - 11:22

  • 0



#34

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

każdy wierzy w co chce.

Oczywiście, choć dobrą manierą byłoby w takiej sytuacji przyznać, że wyznawane poglądy opierają się wyłącznie na wierze, a nie na racjonalnych przesłankach. Wtedy przynajmniej byłoby wiadomo, że nie warto dyskutować z takim delikwentem.

Skoro sceptycy dają wiare jakiemuś kolesiowi który zrobił sobie w domu filmik, dał go na yt i jest to prawdą to czemu dla "wierzących" ktoś kto jest w jakimś fachu wyraża swoją opinię ma być kłamcą ?

Argument z autorytetu to kolejna pseudonaukowa zagrywka. Nie mogę się wypowiadać za wszystkich sceptyków, ale na mnie argumenty tego "kolesia od dźwięków" zrobiły wrażenie przemyślanych i dobrze uzasadnionych. Nie zaczął też swojego wystąpienia od zapewnienia, że jest specjalistą dźwiękowcem i wie na ten temat wszystko. Dla odmiany nasz inżynier nie zaoferował nic oprócz swojego autorytetu i niewiedzy. Jego argumenty można streścić w zdaniu: "nie wiem, jak mogli tego dokonać, a więc wiem, że nie mogli tego dokonać". Czujesz różnicę?

Użytkownik Lynx edytował ten post 24.03.2012 - 12:57

  • 1



#35

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak się wtrącę. Może zróbmy wyjątek i chociaż w jednym temacie przestańmy się żreć. Szkoda kwasu.

Ktoś tam wcześniej wspomniał, że żeby starożytni coś tam mogli zrobić potrzebowali takie i takie narzędzia, bo bez nich nie daliby rady. Otóż błąd, chcąc coś zbudować nikt się nie zastanawiał, czy kawałkiem kamienia, drewna, czy metalu zbuduje piramidę. Celem było piramidę postawić, to i powstały nowe narzędzia do tego celu, a stare były ulepszane.
Lepiej jest myśleć jak zrobić dziurę w kamieniu, niż czy tym wiertłem zrobię dziurę w kamieniu. Dla mnie oczywistym jest, że skoro był problem, to i powstały narzędzia do rozwiązania tego problemu. Odwrotnie, to znów sztuka dla sztuki.

Druga sprawa, to owa precyzja wykonania. Ja mogę zwykłą wiertarą i byle jakim wiertłem wywiercić dziurę w betonie i powiedzieć, że otwór ma średnicę dokładnie 12.34 mm. Po tym jak ją zmierzę. Tylko znów jest pytanie, czy mi jest potrzebna dziura w betonie o średnicy 12.34 mm, czy dziura w betonie w ogóle :P

Użytkownik Ill edytował ten post 24.03.2012 - 13:43

  • 2

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobacz MrOsamaful jakie szczeliny są między tymi granitami w środku wielkiej piramidy.
Dołączona grafika

Byłeś tam i sprawdzałeś czy twój włos wejdzie w tą szczelinę? I nie wszedł? Chyba masz bardzo grube włosy.
Inne zdjęcia z np. komory grobowej cheopsa przedstawiają granitowe bloki dość dokładnie do siebie pasujące. Ale widać też wypełnienia między nimi wyglądające jak beton. Nie wiem czy to beton jest. Dwóch ludzi wysunęło taką teorią że Egipcjanie mogli używać betonu http://archeowiesci....uzyciem-betonu/
Bloki granitowe w komorze królewskiej są bardziej dopasowane do siebie bo to jest najważniejsze miejsce piramidy gdzie leży sarkofag.

Zresztą nadal nie napisałeś jak cieli te bloki z taką dokładnością. Załóżmy dla ułatwienia, że są cięte z dokładnością tych 0,2mm.


Jakoś tych zewnętrznych i większość wewnętrznych nie była cięta z taką wielką dokładnością. Więc to świadczy o tym że jedynie te miejsca które były ważnymi miejscami piramidy starano się lepiej wykonać niż pozostałe.
Skąd w ogóle wiesz że te bloki są tak dokładnie dopasowane do siebie One jedynie na zewnętrznych krawędziach mogą być dobrze dopasowane a w środku ścian mogą być przerwy kilku centymetrowe albo większe bo tego nie widać. Rzucasz sobie jakimiś dokładnościami pi razy drzwi i szukasz kogoś kto to ma obalić. Słaba zagrywka.

Chcecie teraz gadać o puma punku. Tak samo było w poprzednich tematach. Kiedy wszystkie magiczne teorie dotyczące piramid zostały obalone to zwolennicy nieziemskich technologii zaczęli pokazywać inne przykłady, licząc na to, że może w końcu znajdzie się coś czego sceptycy nie wyjaśnią. Pewnie po obaleniu teorii dotyczących puma punku, zaczniecie gadać Jackowskim.
  • 4



#37

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo piramidy sa o wiele starsze niz sie o tym mowi i na skutek tego ile juz prezetrwaly (m.in potop, ale oczywiscie w to nie kazdy wierzy) oraz wielokrotne nieudolne naprawy (co jest przyzanane przez egiptologow, ale juz pomijany jest dziwny fakt, ze niby ci sami budowdniczowie, nie potrafili solidnie naprawic piramid, tylko zasypywali szczeliny gruzem lub dokladali niedokladne i niewielkie bloki kamienne.. bo dla mnie to dziwne ze tyle sie napracowali, a potem byle jak naprawki.. :roll: )
Wiec piramidy, szczegolnie na tym forum, odsunalbym na bok, tym bardziej iz jest to temat ogolny wielu wspanialych budowli - nie o piramidach tylko..

Ja bym raczej sugerowal zajecie stanowiska do tego:
Dołączona grafika
ach tak.. w innym temacie juz rozwiklali to forumowicze.. to naturalne formacje :roll:

oraz tego:
Dołączona grafika

"Klocki lego" do poskladania muru bez zaprawy.. to musialo byc bardzo dokladnie wykonane i nadzwyczaj przemyslane, aby pasowalo..

Wiele blokow skalnych o wadze 100 ton, a kilka nawet o wadze okolo 400 ton !!!
skoro 60 ton pomnik w egipcie transportowalo prawie 200 ludzi, to ilu trzeba do 400 ton??!! ponad 1200 !!!!!!!!!!!! to jest niemozliwe!!!!!!!!

ale co z tego.. wy tu dalej bedziecie o piasku i drucie gadac..

http://www.youtube.com/watch?v=7Hp2Qgxr30o&feature=player_embedded#!

Użytkownik manitoris edytował ten post 24.03.2012 - 14:22

  • 1

#38

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że wierzchnia część bloku jest zwietrzona... Pokaż zdjęcie które prezentuje wnętrze szczeliny. Tutaj mój super rysunek z painta przedstawiający ułożenie bloków. Z wierzchu są zwietrzone jednak w miejscu styku wszystko jest "szczelne".

Dołączona grafika


Nadal nie napisałeś jak cieli z dokładnością przynajmniej 0.2mm.
  • 0

#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez żartów. Dałem ci zdjęcie gdzie widać wnętrze piramidy http://img352.images...ufupyramid4.jpg Tylko nie są to bloki granitowe, a wapienne. W ostatnim poście dałem zdjęcie na którym widać sporą szczelinę w granicie. Więc czego jeszcze chcesz?
  • 0



#40

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pokaż mi tą szparę w granicie na ostatnim zdjęciu bo jej nie widzę.
  • 1

#41

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..
Chcecie teraz gadać o puma punku. Tak samo było w poprzednich tematach. Kiedy wszystkie magiczne teorie dotyczące piramid zostały obalone..


Co zostalo obalone? Nic nie zostalo obalone, ani udowodnione - to tylko tobie sie wydaje ze Wszystko zostalo obalone.. a to sa tylko aktualnie najbardziej akceptowane domysly egiptologow, co maja tyle wspolnego z budownictwem, co ja z graniem na pianinie.. i sami o tym mowia, ze ich teorie nie sa jeszcze dopracowane, ale jakos tak to musialo byc - no bo co innego? ;]
  • 0

#42

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@mantoris

oraz wielokrotne nieudolne naprawy (co jest przyzanane przez egiptologow, ale juz pomijany jest dziwny fakt, ze niby ci sami budowdniczowie, nie potrafili solidnie naprawic piramid, tylko zasypywali szczeliny gruzem lub dokladali niedokladne i niewielkie bloki kamienne.. bo dla mnie to dziwne ze tyle sie napracowali, a potem byle jak naprawki.. :roll: )

Mnie to wcale nie dziwi. Po co naprawiać coś tak dokładnie, skoro nie ma takiej potrzeby i wystarczy gruzu nasypać?

"Klocki lego" do poskladania muru bez zaprawy.. to musialo byc bardzo dokladnie wykonane i nadzwyczaj przemyslane, aby pasowalo..

Wyobraźnia się kłania. O ile można się pomylić przy takich klocuszkach? centymetr? półtora?
Niewątpliwie, elementy musiały być przemyślane, ale do tego nie potrzeba technologii, ani sztabu ludzi. Wystarczy odpowiednia wyobraźnia, sam byś mógł coś takiego wymyślić.

Wiele blokow skalnych o wadze 100 ton, a kilka nawet o wadze okolo 400 ton !!!
skoro 60 ton pomnik w egipcie transportowalo prawie 200 ludzi, to ilu trzeba do 400 ton??!! ponad 1200 !!!!!!!!!!!! to jest niemozliwe!!!!!!!!

Możliwe, bo takie bloki tam jednak są.
Hmm... może jak się nie da pociągnąć, czy popchnąć, to może... potoczyć?

ale co z tego.. wy tu dalej bedziecie o piasku i drucie gadac..

Problem w tym, że piaskiem i drutem można :roll:
  • 0

#43

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to wcale nie dziwi. Po co naprawiać coś tak dokładnie, skoro nie ma takiej potrzeby i wystarczy gruzu nasypać?

To po co wogole bylo to dokladnie budowac najpierw, jak moznabylo od razu gore z gruzu usypac.. :o

"Klocki lego" do poskladania muru bez zaprawy.. to musialo byc bardzo dokladnie wykonane i nadzwyczaj przemyslane, aby pasowalo..

Wyobraźnia się kłania. O ile można się pomylić przy takich klocuszkach? centymetr? półtora?
Niewątpliwie, elementy musiały być przemyślane, ale do tego nie potrzeba technologii, ani sztabu ludzi. Wystarczy odpowiednia wyobraźnia, sam byś mógł coś takiego wymyślić.


Zartujesz sobie?? to nie sa klocki z plasteliny o rozm. 20x30 cm abys mogl sobie na biezaca dopasowac!! W innym temacie sceptycy pisza ze te bloki skalne tworzyly grupy niewolnikow przez pol zycia drutem i slina.. to powiedz jak bez planu moga osobne grupy tworzyc cos tak skomplikowanego co trwa niby iles lat i od pierwszego dnia do ost. musi to byc rozplanowane aby sie nie rozjechac!!!!!!! tym akapitem dobiles mnie.. sprobuj z kolega stana od siebie 20 m a nastepnie idac do siebie TY i ON rysujcie kijem po ziemi zygzag (linie wezem :roll: ) tak zeby spotkac sie liniami w jednym punkcie.. proste? a to tylko linia na piasku!!!!!!!!

Wiele blokow skalnych o wadze 100 ton, a kilka nawet o wadze okolo 400 ton !!!
skoro 60 ton pomnik w egipcie transportowalo prawie 200 ludzi, to ilu trzeba do 400 ton??!! ponad 1200 !!!!!!!!!!!! to jest niemozliwe!!!!!!!!

Możliwe, bo takie bloki tam jednak są.
Hmm... może jak się nie da pociągnąć, czy popchnąć, to może... potoczyć?

Toczyc to tutaj kule probujesz.. nie osmieszaj siebie i gatunu Homo Sapiens :grr:

Użytkownik manitoris edytował ten post 24.03.2012 - 15:29

  • 0

#44

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyobraźnia się kłania. O ile można się pomylić przy takich klocuszkach? centymetr? półtora?
Niewątpliwie, elementy musiały być przemyślane, ale do tego nie potrzeba technologii, ani sztabu ludzi. Wystarczy odpowiednia wyobraźnia, sam byś mógł coś takiego wymyślić.

Można ale akurat tam się nie pomylono. Każdy z kilkudziesięciu "klocków" jest identyczny.

Możliwe, bo takie bloki tam jednak są.
Hmm... może jak się nie da pociągnąć, czy popchnąć, to może... potoczyć?

Tak, ciekawe jak toczysz 400 tonowy wielościan, który nie ma nawet 1 zaokrąglonej ściany.

Problem w tym, że piaskiem i drutem można :roll:

Można ale nie ma co liczyć na taką dokładność...
  • 0

#45

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@mantoris

To po co wogole bylo to dokladnie budowac najpierw, jak moznabylo od razu gore z gruzu usypac.. :o

Widocznie najpierw komuś zależało, żeby było zbudowane dobrze, a jak zaczęło się lata później sypać, nie było nikogo, komu by zależało, żeby to dobrze naprawić. Zapytajmy historyków najlepiej.
Tu nie ma cudów, tylko naprawa byle było małym kosztem. Do dziś tak jest.

Zartujesz sobie?? to nie sa klocki z plasteliny o rozm. 20x30 cm abys mogl sobie na biezaca dopasowac!! W innym temacie sceptycy pisza ze te bloki skalne tworzyly grupy niewolnikow przez pol zycia drutem i slina.. to powiedz jak bez planu moga osobne grupy tworzyc cos tak skomplikowanego co trwa niby iles lat i od pierwszego dnia do ost. musi to byc rozplanowane aby sie nie rozjechac!!!!!!! tym akapitem dobiles mnie..

No jak od początku wszyscy wiedzą co mają zrobić i wiedzą jak oraz ktoś ich pilnuje czy dłubią dobrze, to efekty jak najbardziej mogą być zbieżne.
I nie trzeba planów, wystarczy dobry nadzorca.

Toczyc to tutaj kule probujesz.. nie osmieszaj siebie i gatunu Homo Sapiens :grr:

Umówmy się. Nie wiem jak przetransportowano tam tak duże kamienie, ale chociażby z fizyki i praktyki wiadomo, że nawet bardzo duże rzeczy relatywnie łatwo się toczą :P
A czy mogły się toczyć i czy w ogóle się toczyły, to inna kwestia.

@MrOsamaful

Można ale akurat tam się nie pomylono. Każdy z kilkudziesięciu "klocków" jest identyczny.

Do jakiego stopnia identyczny? Na zdjęciach to one może i wyglądają identycznie, ale pomiar to pomiar.

Tak, ciekawe jak toczysz 400 tonowy wielościan, który nie ma nawet 1 zaokrąglonej ściany.

Może pierwotnie był bardziej krągły, a ostateczny kształt nadano potem? Nie wiem, to była tylko spekulacja.

Można ale nie ma co liczyć na taką dokładność...

Gdzieś chyba czytałem na forum o tym jak to jest dokładne. Ktoś próbował podziałać na kamieniu drutem i piachem. Teraz tego nie znajdę raczej, ale nie wyglądało to wcale gorzej od oryginałów.

Użytkownik Ill edytował ten post 24.03.2012 - 16:43

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych