Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły dźwięk w Kijowie i w innych miejscach świata


  • Please log in to reply
619 replies to this topic

#16 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

U mnie od 2 lat prawie zawsze podczas przechodzenia burzy nad miastem albo w okolicach, słychać basowe uderzenia w regularnych odstępach czasu. Niestety nie mogę przedstawić żadnych dowodów gdyż próbowałem to nagrać wszelakiej maści sprzętem, telefonem, dyktafonem, lustrzanką ale miały zbyt małą czułość. Muszę pożyczyć od kogoś dobry mikrofon studyjny z podłączeniem do komputera.

Użytkownik Alucard edytował ten post 14.08.2011 - 11:53

  • 0

#17

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up
Jeśli potrafisz przewidzie kiedy znów to coś zabrzmi, może spróbował byś to zlokalizowac.
Sprawdź skąd to dochodzi. Może nie musisz tego nagrywa bo to zobaczysz. A zdjęcie będzie łatwo zrobi.
  • 0

#18 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Mieszkam na obrzeżach miasta dźwięk dochodzi z północy a tam jest tylko mały stadion a dalej łąki i stawy hodowlane.
  • 0

#19

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Kijowie budują metro. Może to stąd?
http://englishrussia...tation-in-kiev/
  • 3



#20

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to się na samym początku skojarzyło z anielskimi trąbami z Apokalipsy. Ale tam po każdej trąbie miało następować jakieś nieszczęście i miało być ich 7, a tu jest więcej. Więc spokojnie, to nie to :) A w drugiej kolejności oczywiście Wojna Światów.
Ciekawi mnie tylko brak obrazu na pierwszym filmie, przez co staje się on bezwartościowy. Za to drugi film z Kijowa robi wrażenie. Ten dźwięk jest jednocześnie tak niezwykle niepokojący i piękny... Tylko znów ciekawe, że kiedy gdzieś w środku filmiku dzieciak zaczyna coś gadać, to akurat na czas jego wypowiedzi ten dźwięk ustaje, a powraca od razu po zakończeniu wywodu małego Ukraińca...
  • 0

#21

kalszym.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo podobne dźwięki do tych z gry S.T.A.L.K.E.R.
  • 1

#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Właśnie. S.T.A.L.K.E.R. to jest to co mi przyszło do głowy. Jestem szczęśliwym posiadaczem specjalnej edycji z sound trackiem do gry (część "Zew Prypeci" [ "Call of Pripyat"]). Przypomina jedną ze ścieżek dźwiękowych, ale trochę zniekształconą.

Edit:Upewniłem się. Track 2, 3, 4, pocięte na fragmenty.





#23

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W Kijowie budują metro. Może to stąd?
http://englishrussia...tation-in-kiev/


do tego dodac jakis glosny klakson ze statku albo pociagu i efekt moze byc wlasnie taki .

Dzwieki z kijowa bardziej przypominaja mi syrene ze statku / te dzwieki sa intrygujace ale 90% z nich generowane sa przez pojazdy budowlane , badz jakies syreny do sygnalizacji ( dla dzwigow albo kogos tam ) a jak to metro buduja moze w srdoku ktos sie bawi ;)
  • 0

#24

PiotrekFresh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



A ja sobie pomyślałem ze to mogą być odgłosy związanie z koleją ... np: wymiana torów lub i renowacja. Równie dobrze mogą to być dźwięki hamowania lokomotyw - które się na siebie nałożyły.

PS:Może moja teoria jest mało prawdopodobna ale na pewno o wiele bardziej niż trój nóg z filmu :D
  • 0

#25

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z całą pewnością te dźwięki nie powoduje kolej. Mieszkam przy samych torach kolejowych, gdzie jest zajezdnia, codziennie dziesiątki pociągów słyszę i przestawianie torów i brzmią zupełnie inaczej.
Z całą pewnością te dźwięki powodują jakieś maszyny budowlane, do tego jeszcze dodać echo i mamy takie właśnie efekt :)
Nie wiem czemu, ale te co są na drugim filmie bardzo mi się podobają, mogłabym ich słuchać godzinami ;] mają w sobie takie coś...
  • 0



#26

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jakiś black ambient ,drone, nałożony na dźwięki otoczenia, zupełnie się odcina,brzmi jak z filmu anie ,
dlaczego te zwyczajne odgłosy otoczenia słychać w słabej jakości a ten ma świetną

fake

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 17.08.2011 - 10:30

  • 0

#27

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to jakiś black ambient ,drone, nałożony na dźwięki otoczenia, zupełnie się odcina,brzmi jak z filmu anie ,
dlaczego te zwyczajne odgłosy otoczenia słychać w słabej jakości a ten ma świetną

fake


Normalne... ten jest poprostu głośny i bardziej donośny i lepiej go słychać.
  • 0



#28

Headlesskid.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jakiś black ambient ,drone, nałożony na dźwięki otoczenia, zupełnie się odcina,brzmi jak z filmu anie ,
dlaczego te zwyczajne odgłosy otoczenia słychać w słabej jakości a ten ma świetną

fake

Według mnie, nałożony drone na film brzmi inaczej. Trochę droneów, death industriali i innej muzyki tego typu się nasłuchałem i mogę stanowczo stwierdzić, że inaczej konstruowane są takie utwory/dźwięki niż na filmie z Kijowa.
  • 0

#29

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sasiad kupil kino domowe i oglada Wojne Swiatow.. przykro mi ale dla mnie on sam zmajstrowal ten dzwiek.. slychac ze to repeat tego samego i w cale nie pochodzi z "tla" bo tam bardzo cicho na osiedlu i slychac wyraznie jak mu ptaszek przyspiewuje, a ten dzwiek mam wrazenie jest u niego w pokoju.. z kompa np.. potem jak wystawia aparat za okno to dziwnym trafem dzwiek cichnie i milknie.. fake i nawet sie nie postaral za dobrze..

Użytkownik bullik edytował ten post 17.08.2011 - 17:49

  • -4

#30

medytacja.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to jest po prost odgłos typowo elektroniczny :rotfl: i to chyba nawet nie dodany a puszczony w głośnikach na ale cóż x]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych