Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny film przedstawiający obcego. Tym razem prawdziwy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#31

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że to kamera w trybie IR. Różnica polega na tym, że korzysta ona ze źródła światła białego na werandzie, natomiast typowy noktowizor ma własne źródło światła, lub nawet go nie wymaga (wykorzystuje światło gwiazd i księżyca). Tak czy siak zastanawia mnie czy w takim trybie jest możliwe rozróżnienie innej barwy? Wydawało mi się zawsze że obraz jest monochromatyczny podczas takiego trybu.
  • 0

#32

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie zawsze, jak już mówiłem brak kolorów jest zabiegiem kosmetycznym, bo po co ? skoro w ciemności z oświetlenie IR ich nie odróżnisz? Weź swój telefon, włącz w nim aparat, skieruj na niego pilota i wciśnij przycisk. Zobaczysz światło IR a obraz nadal będzie w kolorze prawda?
  • 0

#33

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać to w momencie kiedy chłopak mówi, o nie znowu tu jest, i widać kiedy laser świeci w stronę trawy, prześwietla na wylot kilkanaście liści. Zresztą, jeszcze raz mówię. Tobie trzeba by było, żeby wyskoczył na chłopaka a kamera żeby nawet nie drgnela nawet o milimetr. Wtedy byłoby, że wygląda za dobrze żeby było prawdziwe i sam mógłbyś coś takiego zrobić. Taką jest prawda.

Pozatym opanuj się to nie podwórko.

Zresztą... Jeśli tak mówisz to znaczy, że w mojej komórce mam najt wiszyn ponieważ mam tryb nocny :)
  • 0



#34

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ BorysMR
Owszem ale dlaczego porównujesz tryb nocny mojego telefonu komórkowego, do typowego, monochromatycznego obrazu podczerwonego?
a Co do tego kubła z powyższego filmiku na którym widzisz kolory to ja ich tam nie widzę, a jedynie odcienie nasycenia barwy.

Użytkownik Grzesiek85 edytował ten post 13.12.2010 - 15:45

  • 0

#35

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a Co do tego kubła z powyższego filmiku na którym widzisz kolory to ja ich tam nie widzę, a jedynie odcienie nasycenia barwy.


Ja widzę wyraźną plamę czerwonego koloru.

prześwietla na wylot kilkanaście liści.


Nieźle! Na serio masz zarąbisty wzrok! (tak, ironia)

Zresztą... Jeśli tak mówisz to znaczy, że w mojej komórce mam najt wiszyn ponieważ mam tryb nocny :)


Oczywiście że masz, wystarczy teraz żebyś sobie dokupiłl małą latarke z diodami IR jako oświetlenie.

Owszem ale dlaczego porównujesz tryb nocny mojego telefonu komórkowego, do typowego, monochromatycznego obrazu podczerwonego?


Bo działa na tej samej zasadzie.
  • 0

#36

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po przejrzeniu od początku wszystkich postów w temacie, właściwie nie wiem co mam o tym myśleć.
Ogólnie pojawia się tu wiele postów "ZA" tym że to był obcy i te posty popierane są odpowiednimi argumentami. Z kolei posty "PRZECIW" również są popierane odpowiednimi argumentami, mówiącymi że to nie był obcy.

To prawda, zatwardziałemu sceptykowi trudno wytłumaczyć to, iż dane zjawisko paranormalne miało miejsce. On zawsze będzie się trzymał swoich teorii, że to nie mogło mieć miejsca i będzie przedstawiał odpowiednie dowody, które będą świadczyć o tym że ma rację.
Ja akurat tego kanału nie widziałem wcześniej, miałem okazję obejrzeć film bez dźwięku i skrócony. Co za tym idzie, kiedy pokazano mi link do oryginalnego kanału, na którym jest filmik nieco się zdziwiłem. Ta osoba miała okazję aż 4 razy widzieć obcych, biorąc oczywiście pod uwagę jeszcze ten film.
To sprawia, że mam pewne zastrzeżenia co do autentyczności filmu jak i operatora kamery.

Jak Ty byś zareagował jakbyś nagrywał film i zauwazył, to na co patrzysz (nie dziwie się, że dopiero po sekundach łaczy kształt z tym co widział w filmach) okazało się kosmita. Ciekawe.

Człowiek jest ciekawską istotą.
Nie mam pojęcia jak postąpił bym w takiej sytuacji. Może bym uciekł ze strachu myśląc że to jakiś drapieżnik czy coś? A może podszedłbym bliżej, będąc mimo wszystko ciekawy tego czym to jest? Nie mam pojęcia. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji.

A nie mógł to być np. młodszy brat osoby nagrywającej?

Sylwetka i wzrost tej "postaci" na to nie wskazuje. Ale nigdy nic nie wiadomo.

- ton jego głosu i ogólne zachowanie po dostrzeżeniu obcego jest dla mnie zupełnie nieprzekonywujący.

No nie wiem.. Można tu dostrzec panikę, jak zauważył Shortez. Z drugiej strony, mam wrażenie jakby ta z kolei była.. sztuczna. Mówiąc prościej, mam wrażenie jakby panika operatora kamery była udawana.

Ogólnie.. Odezwę się w temacie, kiedy ten się bardziej rozwinie.
Dalej jestem nastawiony sceptycznie do całego tego tematu, jednak niektóre dowody rzeczywiście są ciekawe. Analiza filmu wykonana przez Shorteza mnie nieco zaintrygowała, jednak nie przekonała co do autentyczności filmu.
Ba! Na kanale użytkownika są 3 inne, nie zbyt autentyczne filmy. To dodatkowo utrzymuje mnie w przekonaniu że możemy, aczkolwiek nie musimy mieć styczności z oszustem, a nie kimś kto rzeczywiście zobaczył obcego.

Wybacz, Shortez ale po prostu trudno mi w to uwierzyć, mając tyle postów i dowodów "przeciw" temu że to obcy. Nie wykluczam całkowicie teorii że operator kamery zobaczył jednak "szaraka". W takim wypadku, przydałoby się więcej niepodważalnych dowodów o tym świadczących. Póki co mamy słaby zarys sylwetki postaci, z którego niewiele można wyciągnąć ze względu na rozmazany obraz. Niestety..

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 13.12.2010 - 15:52

  • 0



#37

OKSBartekOKS.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem, czy to coś pomoże, ale tu macie ten film w lepszej jakości i z dźwiękiem :)


  • 0

#38

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo działa na tej samej zasadzie.


Nie nie działa na tej samej zasadzie. Tryb nocny telefonu polega na zwiększonym czasie naświetlania matrycy (stąd zwykle spada liczba klatek na sek. podczas nagrywania filmu, zwiększony jest szum obrazu), i tylko taka różnica jest między tymi trybami. Źródło podczerwonego światła zawsze zobaczysz na matrycy niezależnie w jakim trybie pracuje.

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę barwy czerwonego lasera na obrazie monochromatycznym IR, gdzie masz elektroluminescencyjny ekran jak na powyższych filmach.

edit
ładnie zaświeciły oczy temu ufokowi w 0:57sek :mrgreen:

Użytkownik Grzesiek85 edytował ten post 13.12.2010 - 16:12

  • 0

#39

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisałem teraz do tego chłopaka i zobaczymy czy uda mi się z nim porozmawiać na skype czy przez jakikolwiek program do komunikacji. Ale widać, że jest pewny tego co widział. Co do 3 pozostałych filmów. Były nagrywane telefonem komórkowym, po drugie może słyszeliście o tej teorii, że jeśli zainteresują się jedna osobą to przez dłuższy czas ją śledźą. Jest wiele relacji jako, że kilkakrotnie "poszkodowani" byli nawiedzani przez "nich". Nie jestem100% fanatykiem ufo ale, jeśli mam dowody takie jak te, nad którymi siedziałem kilka-kilkanaście godzin, to jestem pewny. I jest to jedyny film w który wierzę "w 100%". Jestem zainteresowany tą tematyką ufo i pewnie jakbym był świadkiem czegoś takiego to reagowałbym identycznie jak on. Byłbym przestraszony ale i podekscytowany. Ale tak jak i on już kolejnym razem bałbym się. I nie dziwie się, że wreszcie uciekał z domu
  • 0



#40

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nie wiem.. Można tu dostrzec panikę, jak zauważył Shortez. Z drugiej strony, mam wrażenie jakby ta z kolei była.. sztuczna. Mówiąc prościej, mam wrażenie jakby panika operatora kamery była udawana.


Właśnie o to mi chodziło. Wszystkie te fucki gość rzuca jakby od niechcenia, wręcz z nudą w głosie.
  • 0

#41

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest, udało się !

Będzie rozmowa przeprowadzona z autorem filmów !

Alien Sighting
To:shortypl1991

Hello

I would love to talk to you regarding the alien sighting,Could we talk on Skype, it is free and easy.


The only problem would be the time zones.

I am available on Thursday (16th) at 6pm my time, which would be 8am your time and i understand may be to early, Or if you want we can wait til Sunday (19) or Monday (20) , and it will be at late morning.

It is up to you.

ThePolishedKnob


Jeśli macie jakieś pomysły proszę o podawanie pytań które zadam autorowi
  • 0



#42

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie o to mi chodziło. Wszystkie te fucki gość rzuca jakby od niechcenia, wręcz z nudą w głosie.


Ty też jakbyś ich spotykał na każdym kroku jak ten gość, i ciągle by za tobą łazili to też byłbyś już zblazowany i wkurzony takimi akcjami, a nie zszokowany :mrgreen:
  • 1

#43

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę barwy czerwonego lasera na obrazie monochromatycznym IR, gdzie masz elektroluminescencyjny ekran jak na powyższych filmach.


Prosze

Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 16:37

  • 0

#44

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie najlepszy filmik z obcym jaki kiedykolwiek widziałem, niestety raczej się nie dowiemy czy prawdziwy x| Ciekaw jestem czy rozmowa z kolesiem się odbędzie i co ciekawego ma do powiedzenia. Może oni rzeczywiście się na niego uparli? A może w okolicy mają jakąś miejscówkę i jak zabalują to idą porobić sobie jajca z biednego człowieczka? :lol
  • 0

#45

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siema, to mój pierwszy post jak widzicie na tym forum więc proszę mnie z błotem nie mieszać :P

Chciałbym nawiązać do pewnego komentarza z filmiku na YT

"OMG! Either you need to work for Lucas films, or they are commin' to get you! I say that because ; when using night vision camera the eyes of any animal light up, but a plastic mask wouldnt. Good job! ( If you dont belive me, check out : 58-:59. ) You can for sure see the "eyes" of the creature light up!"

Raczej motyw kukły odpada...
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych