Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masoneria w Polsce i USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#31

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Noxili, wydaje mi się, że źle zrozumiałeś post przedmówcy. Ewentualnie Krzewiciel niepotrzebnie dorzucił ostatnie zdanie o PKB. Bo w swoim poście pisał o gospodarce:

Takich bzdur już dawno nie czytałem... Hiszpania jest jednym z najpotężniejszych krajów pod względem gospodarczym w Europie i ogólnie. W świecie figuruje na pozycji nr osiem i wyprzedza kraje protestanckie takie jak Kanada itp. Poza tym jak już ktoś wcześniej napisał Brazylia też jest potężna. Aha, w Portugalii pkb na osobę również jest podobne do tego z Hiszpanii -.-


W Twoim zestawieniu Noxili nie ma Chin. To znaczy, że mają cienką gospodarkę ? Nie wiem jak jest w Hiszpanii, ale to prawda, że z gospodarka Brazylii ma się dobrze.

PS: dobry edit postu. Już nie muszę się bawić w moderatora ;)
  • 0



#32

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ojjj panie Noxili, niech pan lepiej powie skąd pan wytrzasnął takie PKB... Żebym ja musiał za rączkę prowadzić w obliczeniach, to się w głowie nie mieści, no ale dobra...

PKB w Kanadzie: 1,5 bln $
http://www.google.pl...730a9782a918cea

PKB w Hiszpanii: 1,6 bln &
http://www.google.co...q=hiszpania pkb

Teraz dzielimy:
Hiszpania ~47 000 000 ludzi
Kanada ~36 000 000 ludzi

Kanada 1 500 000 000/36 000 000=41$
Hiszpania 1 600 000 000/47 000 000 =34$

Uwzględniając do tego szybki wzrost gospodarczy w Hiszpanii i stagnację w Kanadzie wychodzi, że albo Hiszpanii przewyższają Kanadyjczyków, albo są na tym samym poziomie. Ohhh... Jaka szkoda, nie udało się Noxili. :(

Na przyszłość radzę korzystać z prawdziwych i rzetelnych źródeł, bo znowu się ośmieszysz... :lol
  • -1

#33 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...) Żebym ja musiał za rączkę prowadzić w obliczeniach, to się w głowie nie mieści, no ale dobra...

PKB w Kanadzie: 1,5 bln $

PKB w Hiszpanii: 1,6 bln &
Teraz dzielimy:
Hiszpania ~47 000 000 ludzi
Kanada ~36 000 000 ludzi

Kanada 1 500 000 000/36 000 000=41$
Hiszpania 1 600 000 000/47 000 000 =34$

Na przyszłość radzę korzystać z prawdziwych i rzetelnych źródeł, bo znowu się ośmieszysz... :lol

Oj, żeby trzeba było za rączkę trzymać w tych liczbach, to się w głowie nie mieści.. Ale cóż, widać trzeba.

1,5bln = 1 500 000 000 000, analogicznie 1,6bln = 1 600 000 000 000.

Zabrakło Ci kolego trzech zer, stąd taki śmieszny wynik dzielenia - 41$ i 34$, ciekawe, że Cię to nie zaintrygowało, kiepski dochód jakby... Kontynuować?

Edit: na pszyszłość radzę być bardziej rzetelnym, bo to nie zależy od źródeł.

(...)
W Twoim zestawieniu Noxili nie ma Chin. To znaczy, że mają cienką gospodarkę ? (...)

Zabawnie to zabrzmiało z tymi Chinami, ekspertem to raczej być nie możesz.
Nie ma ich w zestawieniu, bo to dochód per capita, czyli na osobę. W Chinach to jakieś 4 tys $.

Oczywiście uwzględniając liczbę ludności, Chiny jako kraj są potężną gospodarką!

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 15.11.2010 - 23:49

  • 0

#34

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chiny jako kraj są potężną gospodarką!


Właśnie o tym pisałem i taki był sens mojej wypowiedzi Panie Ekspercie... czytania ze zrozumieniem.
  • 0



#35 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Chiny jako kraj są potężną gospodarką!


Właśnie o tym pisałem i taki był sens mojej wypowiedzi Panie Ekspercie... czytania ze zrozumieniem.

Jasne - nawet, jak nie pisałem - to pisałem!

Życie przerasta kabaret...

Edit: potwierdzeniem powyższych słów jest ocena mojego poprzedniego postu, bo widzę jakiś minus. To znaczy, że poprawianie oczywistych błędów matematycznych jest kiepskim pomysłem? hahahahaha

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 16.11.2010 - 00:09

  • 0

#36

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Twoje czepianie się mnie (nie tylko w tym temacie) staje się już irytujące. Tym bardziej, że strzelasz ślepakami i próbujesz... wyjaśnić mi co ja miałem na myśli...

Noxili, wydaje mi się, że źle zrozumiałeś post przedmówcy. Ewentualnie Krzewiciel niepotrzebnie dorzucił ostatnie zdanie o PKB. Bo w swoim poście pisał o gospodarce:

Takich bzdur już dawno nie czytałem... Hiszpania jest jednym z najpotężniejszych krajów pod względem gospodarczym w Europie i ogólnie. W świecie figuruje na pozycji nr osiem i wyprzedza kraje protestanckie takie jak Kanada itp. Poza tym jak już ktoś wcześniej napisał Brazylia też jest potężna. Aha, w Portugalii pkb na osobę również jest podobne do tego z Hiszpanii -.-


W Twoim zestawieniu Noxili nie ma Chin. To znaczy, że mają cienką gospodarkę ? Nie wiem jak jest w Hiszpanii, ale to prawda, że z gospodarka Brazylii ma się dobrze.


Już w pierwszym pogrubionym fragmencie zwracam uwagę, że nie chodzi tutaj o PKB/mieszkańca, ale o gospodarkę kraju. Drugi pogrubiony fragment znowu poddaje w wątpliwość posługiwanie się PKB/mieszkańca jako miary siły gospodarki kraju.

Przeczytaj 10 razy na głos, jeśli masz zamiar nadal się czepiać. I proszę - skończ już, nie chcę OT.

Cały wątek pt "ja wiem najlepiej co Yawgmoth miał na myśli" wyleci w kosmos w ciągu 24h.
  • 0



#37

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do oazowych finansistów i innych politruków jedynie słusznych idei: proszę nauczyć sie podstaw ekonomi a nie udzielać sie na forum.
Ponieważ i tak patrzac na posty choćby krzewiciela(u którego sztuka dzielenia jest jak a jest - słabiutka) to napiszę to krótko :

PKB - opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku). czyli dochód państwa przez rok.

PKB per Kapita lub PKB na głowę to PKB podzielony na głowe mieszkańca danego państwa.

Tylko PKB per kapita przybliza poziom dobrobyt państwa.

Krótki przykład: rodzina 8 osobowa utrzymuje się za 3 000 (PKB) czyli tak na prawdę głodują
1 osoba samotna zarabiajaca 2000 żyje sobie wygodnie.

To jest róznica miedzy PKB a PKB per kapita.

PKB gospodarek światowych


j.w. tylko na głowę

W Twoim zestawieniu Noxili nie ma Chin. To znaczy, że mają cienką gospodarkę ?

To znaczy w PKB na głowe maja zapewnione 99 miejsce . W wydajności bija ich nie tylko sprawne , wydajne społeczeństwa europy zachodniej (protestanckie i katolickie) , czy naftowe krainy, ale nawet sporo krajów 3 świata. Z europeiskich krai to tylko Ukraina i Mołdawia są gorsze od Chin. Gdyby Polska miała taka liczebność jak Chiny
to PKB Polskich Chin wyniósł by ok 13 200 000 000 czyli 2,75 razy wiecej niż obecny PKB Chin.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Poza tym Yawgmoth wg ciebie Chiny sa krajem :
a) katolicki
b) protestanckim
c) templariuszowskim.???

Naprawdę musze Ci tłumaczyć czemu nie chciało mi sie cytować aż 100 miejsc tabeli by pokazywać kraj z tak słabiutkim PKB na głowę???


Noxili, wydaje mi się, że źle zrozumiałeś post przedmówcy. Ewentualnie Krzewiciel niepotrzebnie dorzucił ostatnie zdanie o PKB. Bo w swoim poście pisał o gospodarce:

Krzewiciel jasno sformułował o co mu chodzi

. Aha, w Portugalii pkb na osobę również jest podobne do tego z Hiszpanii .

Wiec nie wie co to jest PKB na osobę albo kłamie w żywe oczy . Patrzac na to jak on potrafi dzielić obstawiam pierwszą opcję.

Tabelke opisałem dokładnie że jest to PKB na głowę. Więc o co chodzi? Jakieś problemy ze zrozumieniem ?

Co do gospodarki Hiszpanii - główne dochody kraju pochodzą z turystyki . Turystyka rozwijała się świetnie do 2008 roku gdy gwałtownie spadły ich dochody (podobnie jak w Portugalii). Przyczynami atrakcyjności turystycznej jest to a) maja ciepły śródziemnomorski klimat.
b)sa połozone blisko bogatych krajów Anglii i Francji .
c)maja dużo ładnych średniowiecznych zabytków(nieraz jeszcze z arabskim rodowodem(Alhambra,Kordoba itp)
Żaden z tych czynników nie jest sensu stricte efektem dziłania gospodarki. Chyba każde społeczeństwo europejskie miało by podobne (albo i lepsze) dochody z turystyki gdyby leżało tam gdzie Hiszpania.
Zresztą dane na które powołuje sie Krzewiciel są z 2008 roku.W 2009 roku okazało sie że gospodarka HiszpaniI jest o krok od bankructwa.
Mój odnośnik

...Jak donosi BBC oznacza to, że liczba bezrobotnych jest o sześc procent większa niż przed miesiącem i sięgnęła 3,3 mln ludzi. To najwyższy poziom od 1996 roku.

W ciągu ostatniego roku przybyło ponad milion nowych bezrobotnych. Oficjalna stopa bezrobocia na poziomie 14,4 proc. jest najwyższa w całej Unii Europejskiej...

Mój odnośnik

Sytuacja gospodarcza w Hiszpanii nie napawa optymizmem. Bezrobocie w pierwszym kwartale tego roku przekroczyło po raz pierwszy 20%, co sytuuje Hiszpanię na niechlubnym, pierwszym miejscu wśród krajów UE i jest najwyższy od 1997 roku

Tak na prawdę to Hiszpania która (jezeli wyjmiemy turystyke) ma słabiutka gospodarkę swoje świetne wyniki do 2008 roku opierała na bańce spekulacyjej i dotacjach z UE.Kryzys swiatowy w pierwszej fali to pekniecie bańki w budownictwie na kredyt . Bańka pekła w USA i w ....Hiszpanii.
Premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero zapewnił, że jego kraj mimo deficytu w wysokości 11,2 proc. PKB ( dozwolone z strefie euro jest 3 proc.) zachowuje w pełni wypłacalność. Hiszpański dług publiczny wynosi 560 mld euro, czyli 53,2 proc. PKB (kryteria z Maastricht mówią o maksymalnie 60 proc.).
To jezeli Hiszpania jest taka potęga światową to Polska z swym 50,9% długu jest mocarstwem swiatowym. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tu masz długi publiczne wszystkich krajów wykresy długu



Na przyszłość radzę korzystać z prawdziwych i rzetelnych źródeł, bo znowu się ośmieszysz...
Muszę zdradzić ci pewien sekret . Fakt ze nie znasz podstaw ekonomii, nie masz podstawowej wiedzy o świecie , niepotrafisz dzielić itp . ośmiesza tylko Ciebie . Ewentualnie twoich nauczycieli z podstawówki /gimnazjum /etc. jezeli dawali ci dobre stopnie. Ja z Twoim stanem niewiedzy i zyciem w wirtualu niemam nic wspólnego. Moja działka z kraja.Nie jestem ani twoim nauczycielem, ani rodzicem i wstydzić sie za Ciebie nie muszę.
A teraz biegnij sie pobawic klockami z innymi dziećmi..
  • 1



#38

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety fakt że w krajach o katolickiej przeszłości zyje sie biedniej(w porównaniu z podobnymi krajami) jest faktem udowodnionym . Co potwierdza choćby poziom PKB na osobę.
Fakt że na tym forum istnieja kółka wzajemnej adoracji wspierajacych sie wzajemnie osobników o łepetynkach wypranych przez propagandą a totalnie zamknietych na fakty i samodzielne myslenie świadczy sposób plusowania i minusowania.(I nie mówie tu akurat tym tylko konkretnym przypadku) . Kółeczko oazowe . kółeczko "antykościelne",kółeczko wielbicieli New Age, kóleczko "oswieconych",kółeczko sceptyków.......

Mierny ,ale wierny zawsze zasłuzy na plusiki od kolesi nawet jak pisze bzdury . Ktoś kto ma racje nie mieszczącą się w waszych poglądzikach ....

Stowarzyszenie umysłów otwartych inaczej .

Ludzie!!!!!!! Część z was jest inteligentna (chyba znaczna część).Weźcie k#$$# sobie jakiś młotek i walnijcie się w łepetyny i pozbędźcie się swoich głupawych uwarunkowań . Świat nie dokładnie jest taki jak wam podpowiada idea . Nie jest tez taki jakim chcielibyście go widzieć. Świat jest taki jaki jest. Nauczcie się obserwować . Nauczcie sie patrzyć bez narzutu kolejnej idei.
Nie pozdrawiam tych którzy nie zrozumieli tego postu.
Innych pozdrawiam- człowiek niezalezny i inteligentny jest gatunkiem ginacym. Musi wspierać podobnych.
  • 0



#39

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jest tez taki jakim chcielibyście go widzieć. Świat jest taki jaki jest. Nauczcie się obserwować . Nauczcie sie patrzyć bez narzutu kolejnej idei.

Świat jest taki jak go widzimy dlatego, że nasze postrzeganie jest cholernie subiektywne i selektywne. Może trzylatek będzie widział go takim jaki jest naprawdę, czy jednak osoba mająca więcej niż kilkanaście lat jest w stanie widzieć świat takim jaki jest? Nasza cywilizacja istnieje kilka tysięcy lat. Mamy naukę, wierzenia, media... Można powiedzieć, że jesteśmy kreatorami naszej rzeczywistości. Istnieje w ogóle coś takiego jak obiektywizm?

PS.
Straszny offtop się zrobił.
  • 0

#40

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Noxili, mimo wszystko nie odpisałeś na moje pytanie -> "W Twoim zestawieniu Noxili nie ma Chin. To znaczy, że mają cienką gospodarkę ?" Krótka piłka - Chiny mają silną czy słabą gospodarkę ?

Nie pytam o PKB/osobę. Bo co do tego...

Tylko PKB per kapita przybliza poziom dobrobyt państwa.


...to zgoda. Nie śmiem temu zaprzeczać i nigdzie tego nie zrobiłem. Ale są kwestie, w których to PKB/osobę już nie ma znaczenia. Np kondycja militarna kraju. Co z tego, że ludziom w Chinach nie będzie żyło się za dobrze, skoro Chiny dzięki swojej gospodarce wygenerują na to takie pieniądze, na które nie może sobie pozwolić ani Francja, ani Niemcy. A co do tego...

Poza tym Yawgmoth wg ciebie Chiny sa krajem :
a) katolicki
b) protestanckim
c) templariuszowskim.???


...to Chiny oczywiście są potwierdzeniem, że można mieć silną gospodarkę mając słabe PKB/osobę. A do tego to Chiny mogą być nawet krajem reptiliańskim. Niczego to nie zmieni w tej kwestii.

Poza tym mam wątpliwości już co do samej tabelki. Po 1 wypadałoby podać źródło. Po 2 Niemcy przed Francją ? Mocno wątpię (edit: a jednak to prawda, ciekawe). Dalej - Hiszpania jednak mocno nie odstaje od np Niemiec. Czy Hiszpania to naciągany przykład ze względu na przytoczone przez Ciebie informacje ? A czy Polska nie jest naciąganym przykładem ? Bieda przez katolicyzm ? A nie przypadkiem PRL ? Nawiasem mówiąc katolicyzm odegrał pewną rolę w wyjściu z tego bagna.

Podsumowując - nie znajduję potwierdzenia na Twoją tezę. Wszystko należy rozpatrywać indywidualnie. Np gdy w zachodnie Niemcy ładowano kasę - Polska gniła w PRLu - jakie znaczenie w tym fakcie ma religia ? Z resztą PRL to jedno. Ale we wcześniejszych stuleciach Polska też nie miała lekko. I znowu niezbyt można przypisać tutaj winę religii. Złe decyzje polityczne, czy nawet położenie na mapie owszem.
  • 0



#41

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Noxili radzę ci iść i trochę ochłonąć i na przyszłość nie wypowiadać się takim tonem. Nie uczestniczę w rozmowach forumowych, żeby jakiś dzieciak kąsał wszystkich i wyzywał od nienormalnych. Poza tym jaki kur** błąd w dzieleniu??? Bo o trzy zera za mało? To już wyjaśnił kolega Niedoskonały, więc proszę cię zamilcz w tej kwestii. Aha, weź młotek i pieprznij się nim tak mocno, że aż gwiazdki zobaczysz.
Nie wpadłeś przypadkiem na pomysł, że to nie dzięki ewangelizmowi kraje są bogate, tylko dlatego iż są biedne wolą odłam katolicki? No jasne i wszystko jasne dzieciaku...
  • 0

#42 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tymi 3 zerami to nie problem. Wystarczy pomylić polski bilion z angielskim bilion gdzie oznacza miliard.
  • 0

#43

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie uczestniczę w rozmowach forumowych, żeby jakiś dzieciak kąsał wszystkich i wyzywał od nienormalnych.


No to nie rozumiem po co w rozmowach forumowych uczestniczysz skoro właśnie tak dokładnie się zachwowujesz.
Jak brak ci argumentów to nie wyzywaj innych . Mój błąd: sprowadziłem dyskusje do twojego poziomu . Duzy błąd.


Bo o trzy zera za mało? To już wyjaśnił kolega Niedoskonały, więc proszę cię zamilcz w tej kwestii. Aha, weź młotek i pieprznij się nim tak mocno, że aż gwiazdki zobaczysz.
Dla ciebie machnięcie sie o 1 000 nie jest powaznym błędem?? Ani to że wynik PKB per capita tej "potężnej gospodarki Hiszpanii" jest wg Ciebie taki że przecietny hiszpan musi żywić sie powietrzemi i światłem?? No k$%$ jesteś jeszcze lepszy tym temacie niż myślałem. 34$ dolce na rok. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ile ty masz latek dziecko? Byłęś kiedyś z mamusią w sklepie? :lol :lol :lol :lol :lol :lol



Do Yawgmotha:

...to Chiny oczywiście są potwierdzeniem, że można mieć silną gospodarkę mając słabe PKB/osobę. A do tego to Chiny mogą być nawet krajem reptiliańskim. Niczego to nie zmieni w tej kwestii.

Dokładnie! niczego nie zmienia w tej kwesti fakt że 100 biedaków łacznie ma wiekszy potencjał militarny niz jeden bogaty człowiek. Znam jeszcze lepszy przykład: Stalinowskie ZSRR. Bida ze az piszczy ale za to armia.... Tylko co za znaczenie ma fakt silnej lub słabej armii do tego czy kraj jest biedny czy bogaty . Kraj jest bogaty gdy jego obywatele żyją dostatnio.
Chciłabyś życ jak przecietny Chińczyk ? Albo Hindus??? Wierz mi nie chciłabyś.

Co z tego, że ludziom w Chinach nie będzie żyło się za dobrze, skoro Chiny dzięki swojej gospodarce wygenerują na to takie pieniądze, na które nie może sobie pozwolić ani Francja, ani Niemcy.

No waśnie chciałbym sie dowiedzieć od Ciebie na co ?? Bo jak podzielić tą potege na jej poszczególnych obywateli wychodzi tylko powszechna "bida z nedzą"(tu celowo przesadzam bo w końcu średni chińczyk jest biedniejszy tylko od 98 innych narodowości a bogatszy od 81 innych nieszczęśników.)
Inna sprawa ,że co do Chin mam dość osobisty stosunek ,bo tak sie złozyło że miałem okazje pracować w jednym z ich najlepszych koncernów(produkcja PCB dla gigantów typu Logitech / Philips) .Chińczycy byli moimi podwładnymi jak i szefostwem.Lubię tą nacje(choć to straszni rasiści i nacjonaliści), ale nie chciałbym życ jak oni. I watpie czy jakikolwiek europejczyk by chciał.
Także niestety opowieści o bogactwie chin mnie nie ruszają.Mam jakiś tam obraz jak ich klasa średnia sobie zyje.


Po 1 wypadałoby podać źródło.
Juz podawałem wcześniej ale prosze bardzo jeszcze , raz:

PKB per capita w wikipedii


Na pierwsze 20 miejsc najbogatszych społeczeństw tylko maleńki Luxemburg , Irlandia, Austria,Belgia są "katolickie"(i to przy postepujacej laicyzacji społeczństwa) .
Wiec kolerelacja jakaś jest . Z przyjemnościa można porozmawiac co jest przyczyna ,a co skutkiem....jezeli rozmowa powróci na normalny, dorosły , cywilizowany poziom.


" Krótka piłka - Chiny mają silną czy słabą gospodarkę ?
Krótka piłka : co jest mocniejsze ? Autobus o silniku o mocy 60 KM czy taki sam motocykl o silniku 30 KM? Autobus !I to mimo ze że przy takiej mocy nawet nie ruszy z miejsca. :mrgreen: :mrgreen:
  • -2



#44

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 16.11.2010 - 18:04

  • 0

#45

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Noxili, niestety znowu nie zdecydowałeś się odpowiedzieć wprost, ale całość wypowiedzi traktuję jako potwierdzenie tego o czym pisałem od samego początku: Chiny jako kraj mają potężną gospodarkę, ale ich obywatele żyją w biedzie. Podobne wnioski znajdziesz w wikipedii, którą zacytowałeś. Temat Chin myślę zamknięty.

Na pierwsze 20 miejsc najbogatszych społeczeństw tylko maleńki Luxemburg , Irlandia, Austria,Belgia są "katolickie"(i to przy postepujacej laicyzacji społeczństwa) .
Wiec kolerelacja jakaś jest .


Trochę dużo tych wyjątków nieprawdaż ;) ? To tylko potwierdza, że szukanie takiej relacji jest bzdurą.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych