Skocz do zawartości


Zdjęcie

III Wojna Światowa wg przepowiedni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#31

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w 1914 też tak myśleli

kiedy będzie IIIcia wojn światowa nie wiem,
oby nigdy albo jak później,
bierzcie pod uwagę że może ona już się toczy ! tylko my jeszcze tego nie wiemy


Nie do końca. Nie wiem co uważasz za mały, lokalny konflikt(Wojny Bałkańskie?), ale I Wojna Światowa, była efektem nastrojów, które już od dłuższy czas utrzymywały się w Europie. Wojna Bałkańska, choć takim małym konfliktem, primo, nie była to jeszcze miała kluczowe znaczenie dla dwóch mocarstw niedaleko, znajdujących się, w dodatku będących po obu stronach układów sił(Rosja z Ententy i Austria z Trójprzymierza), więc nie dziwne, że zamach Serbów jest nazywany "Iskrą na beczkę prochu"(tym bardziej, że oni mieli po swojej stronie Rosję). Do innych przyczyn zaliczać można:
- dwa bloki militarne
- właśnie obie wojny bałkańskie(nie małe i ważne strategicznie - Dardanele, Bosfor)
- nowe zjednoczone państwa(Niemcy, Włochy) nie zgadzały się na stary ład
- nie było już za bardzo kolonii dla nowych, zjednoczonych, potężnych państw
- walka na koloniach, konflikt w Maroku
- no i Iskra[...]

Obecnie nie ma takich konfliktów, nie ma takich podziałów, takich spięć, więc to porównanie jest troszkę...nieadekwatne.
Co do drugiej części - również mam nadzieję, że nigdy nie będzie owej wojny.

Przepowiednie Vangi sa spisane przez słuchaczy i nie można być pewien ich autetycznosci


Po co sprawdzać ich autentyczność skoro są nielogiczne i w paru miejscach wręcz sprzeczne(i przenośnie i dosłownie).

Pierwszym Antychrystem był Napoleon drugim Hitler a 3 ma być z Azji. Nie pytaj mnie czemu On wiedział my możemy sie domyślać


Ano właśnie. Wpierw chociaż starałeś się interpretować pewne wierszyki Nostradamusa by próbować to jakoś racjonalnie wyjaśnić(nie wnikając już czy dosłownie, czy przenośnie), teraz, gdy generalnie NIC nie pasuje do Napoleona jako Antychrysta twierdzisz "Nie pytaj mnie czemu On wiedział my możemy sie domyślać". Czy owy fenomen Napoleona - Antychrysta polega jedynie na tym, że przejął władzę, która w jego wypadku nie została 'dana od Boga'? Bo był bardziej 'laicki'? Nie pamiętam, ale chyba sam powiedział, że jego władza nie pochodzi od boga, lecz rządzi z woli ludu. Ale może coś mi się popierniczyło, jest późno. Tak czy inaczej jest to bardzo duża, a i dość mało prawdopodobna, nadinterpretacja.

miX
  • 0

#32

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w 1914 też tak myśleli

kiedy będzie IIIcia wojn światowa nie wiem,
oby nigdy albo jak później,
bierzcie pod uwagę że może ona już się toczy ! tylko my jeszcze tego nie wiemy


Nie do końca. Nie wiem co uważasz za mały, lokalny konflikt(Wojny Bałkańskie?),
Obecnie nie ma takich konfliktów, nie ma takich podziałów, takich spięć, więc to porównanie jest troszkę...nieadekwatne.



no wiesz tylko zapomniałeś o jednym - w 1914 środek "ciężkości" był na bałkanach a obecnie znajduje się on na bliskim wschodzie, tam są te "spięcia" i podziały i jak wybuchnie tam jakiś konflikt też będzie dla nas "lokalnym" ;)

wg mnie obecnie to jest jedyny region który może być przysłowiową beczką prochu - z kilku powodów

- religia ta dąży otwarcie do zdobywania siłą "nowych" wyznawców
- sytuacja jest tam napięta niczym na bałkanach w 1914 r.
- region ten jest skłócony mocno wewnętrznie że wspomne:

Pakistan/Afganistan/Indie/Iran/Irak i do kompletu Izrael

- klasyczni "wrogowie" jak chiny, rosja, usa całkiem nieźle współpracują i robią niezłe "handele" i do sytuacji z zimnej wojny im bardzo daleko a co dopiero do IIIciej WŚ i te 3 kraje raczej nie będą inicjatorami - oczywiście później to inna bajka angażowanie się po którejś stronie itd.

Chiny jak już to właśnie mogą mieć problem np. z Indiami a jak chiny się włączą to się ktoś inny może włąćzyć np. Rosja itd.

- afryka i europa się nie liczą za bardzo jako ew. źródła IIIWŚ - było tu wiele konfliktów i jest nadal ale żaden nie ma takiej "siły przebicia" aby wywołać coś wiecej

Użytkownik rolpiek edytował ten post 18.10.2010 - 22:55

  • 0

#33

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra, przekonałeś mnie. Rzeczywiście nie spojrzałem na to od strony punktu ciężkości :)

Sądzisz, więc, że Izrael, by pełnił ew. rolę Turcji z I Wojny Bałkańskiej? Wydaje mi się, że jest to obecny hegemon tamtego obszaru(w sumie...Turcja wówczas też była, ale na glinianych nogach już), i ma zdecydowaną różnicę technologiczną.

No, ale okey. Powiedzmy, że mamy ten "Kocioł Bałkański". Ale, gdzie inne analogiczne konflikty, lub zaczątki mogące spowodować owe większe konflikty, tak by ta wojna mogła być uznana za Wojnę Światową, a nie Azjatycką?

EDIT: Do Diesel'a, post niżej:

Zbyt bardzo zawierzasz mediom kolego i stad danej iskierki nie widzisz.


Nie rozumiem skąd takie wnioski? Nawet mnie nie znasz, a już oceniasz. Zresztą zauważ, że ja nie stosowałem argumentów polegających na 'na Kanale X, o godzinie Y, był program Z informujący o... W'. To ty się odwołujesz do najmniej pewnego źródła jakim jest internet(względem przepowiedni choćby tej całej Vangi).

Ja nie wnikam czy dana przepowiednia została źle przetłumaczona(co jest również możliwe, gdy chodzi o Nostradamusa), chodzi o sam fakt, że w takiej postaci jest sprzeczna. Proste.

Nie przystaje również przy czymś zanim nie poskładam faktów i wiekszej ilości prawdopodobieństwa.


Lub Twojej ich interpretacji. Zaznaczaj takie rzeczy, zwłaszcza, gdy się mówi o takich przepowiedniach jak Nostradamusa.

Faktem jest że przepowiednie bez wzgledu na ich wiek czy pochodzenie maja jakieś tam ziarenko prawdy.


No dobra. Przypuśćmy, że przepowiednia nas informuje o 10ciu wydarzeniach. Przypuśćmy, że urzeczywistniają się dwie. Wskazuje to na prawdziwość owego jasnowidza? Nie! Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa, któryś z tych wydarzeń - choćby jeden miał duże szanse na wykonanie. Tak na to patrząc każda hipoteza dot. przyszłości ma w sobie ziarnko prawdy.

I kwestia katastrof kosmicznych ktore nas czekaja i 3 wojny swiatowej spotykaja sie w tym samym miejscu.


Sądzisz, że przy wielkiej katastrofie, jak to ująłeś, kosmicznej, państwa będą w siebie na dodatek wysyłać atomówki, prowadzić działania wojenne?

A to, że dwie przepowiednie się w paru miejscach potwierdzają wcale nie oznacza, że są prawdziwe...

Użytkownik miXUE edytował ten post 18.10.2010 - 23:16

  • 0

#34

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiec tak Do Vangi wszyscy sie przyczepili bo po założeniu postu Ktoś napisał jej wszystkie przepowiednie. Nie to było tematem. Stwierdziłem tylko że przepowiednie się ze sobą w dziwny sposób wiarzace w jedną calość. zbierzność roku 2010 U nostradamusa i vangi oraz kilku innych jasnowidzów spowodował że założyłem dany temat. Zbyt bardzo zawierzasz mediom kolego i stad danej iskierki nie widzisz. wystarczy spojrzec na kryzys pochłaniajacy potegi gospodarcze i wyczerpywanie sie ropy. i masz tu zapałke kolego. Nie jestem małolatem który przeczytał kilka przepowiedni i nagle doznał olśnienia. zainteresowania w kwestiach paranormalnych maja swoje juz lata. Nie przystaje również przy czymś zanim nie poskładam faktów i wiekszej ilości prawdopodobieństwa. Faktem jest że przepowiednie bez wzgledu na ich wiek czy pochodzenie maja jakieś tam ziarenko prawdy. I kwestia katastrof kosmicznych ktore nas czekaja i 3 wojny swiatowej spotykaja sie w tym samym miejscu. Może ze wzgledu na kulture, odmienność, wiek, pochodzenie itp. sa różnie interpretowane i przekazywane ale łączą sie w jedna całość. Osoby ktore tego nie widza sa albo slepe albo zapatrzone w telewizje i jej kłamstwa.

Użytkownik diesel edytował ten post 18.10.2010 - 23:08

  • 0

#35

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

później może być "z górki"

w USA wiadomo kto rządzi więc staną po stronie izraela

w tym czasie jak się pakistan z indiami by zawalczył myśląc teraz jest okazji bo wszyscy zajęci izraelem - to chiny mogłyby chcieć dokopać indiom itd. itp.

scenariusze można mnożyć - tym bardziej że mamy kryzys i niektórym wojna byłaby niestety na ręke bo mają gdzieś ludzi liczą tylko kase

a zwróćcie uwage na ceny surowców/złota bijące rekordy pomimo kryzysu i małego zapotrzebowania ceny dochodzą do nowych szczytów - ktoś akumuluje ich sporo - może to tylko bańka a może niektórzy coś wiedzą i stąd takie zakupy

Użytkownik rolpiek edytował ten post 18.10.2010 - 23:24

  • 0

#36

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oj, nieładnie. Pominęliście jedną datę ze przepowiedni Baby Vagi:

2008 - Lokalny konflikt na Półwyspie Indyjskim i związany z nim bezprecedensowy atak na cztery głowy rządów (można domniemywać, że chodzi o prezydentów), co w przyszłości stanie się jednym z mniej znaczących acz ważnych zwiastunów Trzeciej Wojny Światowej.

W 2008 roku były dziwne zamachy w Bombaju. Ale nie pamiętam żadnych ataków na wielkich tego świata. Z tym, że wróżba nie mówi kiedy miało dojść do zamachów na głowy państw, a tylko, że mają związek ze zdarzeniami na Półwyspie Indyjskim. Niemniej, wydaje mi się, że Babka spudłowała.

Podejrzewam, że diesel kieruje się interpretacjami z forum gazety prawnej. Znajdowały się tam dwie możliwe daty wybuchu trzeciej wojny. 2010 i chyba 2021. Ciekawostką jest, że (według tamtej interpretacji) w czasie wojny, transport powietrzny pomiędzy Ameryką a Europą zostanie, na kilka lat, całkowicie zerwany. Za pierwszym razem to wyśmiałem. Potem wybuchł wulkan na Islandii. x| W najbliższych latach może wybuchnąć Katla - uziemiając samoloty, nawet na kilka lat. To jest dziwny zbieg okoliczności. Jest to też poszlaka sugerująca, iż prawidłową datą jest 2010. Nawet jeżeli racjonalniejsze argumenty stoją za rokiem 2021.

Pomimo tych rozważań nie traktuję proroctw zbyt poważnie.

Użytkownik butibu edytował ten post 19.10.2010 - 10:16

  • 0

#37

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zle to zinterpretowałeś szanuje cie za kwestie znajomości Historii zwłaszcza na twoj wiek. Gdyby stosunek spelnionych przepowiedni byl jak 2/10 Przyznał bym ci racje jednak wiekszość najwazniejszych wydarzen od XVI wieku Ktore napisal Nostradamus sie spełniło. Oczywiście że nie wszystkie bo przecież nie w tym celu były pisane. Tam gdzie mamy my ludzie bezpośredni wpływ na wydarzenia można wszystko zmienić. a rzesza zwolenników nostradamusa na przestrzeni dziejów była spora co musiało zaowocować. Jednak że pewne rzeczy są nieuniknione. Według mnie jest nia 3 wojna światowa. A wojna nie bedzie azjatycka bowiem kraje te nie osiagneły jeszcze szczytu wydobycia ropy a jak wiemy USA ma je za sobą z końcem lat 90

Podejrzewam, że diesel skieruje się interpretacjami z forum gazety prawnej. Znajdowały się tam dwie możliwe daty wybuchu trzeciej wojny. 2010 i chyba 2021. Ciekawostką jest, że (według tamtej interpretacji) w czasie wojny, transport powietrzny pomiędzy Ameryką a Europą zostanie, na kilka lat, całkowicie zerwany. Za pierwszym razem to wyśmiałem. Potem wybuchł wulkan na Islandii. x| W najbliższych latach może wybuchnąć Katla - uziemiając samoloty, nawet na kilka lat. To jest dziwny zbieg okoliczności. Jest to też poszlaka sugerująca, iż prawidłową datą jest 2010. Nawet jeżeli racjonalniejsze argumenty stoją za rokiem 2021.

Pomimo tych rozważań nie traktuję proroctw zbyt poważnie.
[/quote]
Zgadza sie tamta interpretacja była bardzo ciekawa ale nie sugeruje sie tylko nią. Mam swoją. choć ona rozwiała wiele moich wątpliwości
  • 0

#38

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W swoim życiu miałem już do czynienia z wieloma przepowiedniami... i ile się spełniło?
Otóż pozwolę sobie od razu odpowiedzieć - 0
Z tą będzie dokładnie tak samo... nie spełni się nawet w 1% (choć zawsze istnieje jakaś szansa wedle rachunku prawdopodobieństwa że ten 1% faktycznie się wydarzy jednak jest ona... niewielka)
  • 0

#39

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W swoim życiu miałem już do czynienia z wieloma przepowiedniami... i ile się spełniło?
Otóż pozwolę sobie od razu odpowiedzieć - 0
Z tą będzie dokładnie tak samo... nie spełni się nawet w 1% (choć zawsze istnieje jakaś szansa wedle rachunku prawdopodobieństwa że ten 1% faktycznie się wydarzy jednak jest ona... niewielka)


To albo krótko żyjesz albo wcale nie znałeś tak wielu przepowiedni. Pierwsze lepsze proroctwo np. Jackowskiego, który przewidział krach bankowy w Stanach co do dnia. Zapowiadał również wojnę w najbliższych latach.
  • 0

#40

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w USA wiadomo kto rządzi więc staną po stronie izraela

Chciałeś powiedzieć przez to, że w Junajted Stejts of Amerika rządzi masońska żydokomuna? ^^

- no i Iskra[...]

Iskra była tylko pretekstem, podobnym do gliwickiego incydentu w '39 autorstwa Hitlera. Gdybym III WŚ miała w ogóle wybuchnąć, to także wyszukano by na siłę takową iskrę lub nawet stworzono ją na własną rękę. Nie należałoby jej traktować jako bezpośredniego powodu rozpoczęcia konfliktu regionalnego, bądź globalnego.
  • 0



#41

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- no i Iskra[...]

Iskra była tylko pretekstem, podobnym do gliwickiego incydentu w '39 autorstwa Hitlera. Gdybym III WŚ miała w ogóle wybuchnąć, to także wyszukano by na siłę takową iskrę lub nawet stworzono ją na własną rękę. Nie należałoby jej traktować jako bezpośredniego powodu rozpoczęcia konfliktu regionalnego, bądź globalnego.


Twierdzisz, że Czarnej Ręce zależało na rozpoczęciu 1wszej Wojny Światowej? To już bardziej niż sama Iskra, pretekstem było postawienie tych austriackich warunków wobec Serbii, skoro z góry było pewne, że i tak ich nie przyjmie(mając oparcie wobec Rosji).

Co do reszty to się zgadzam.
  • 0

#42

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiele przepowiedni Nostradamusa jak to uznajesz "wielkiego" jest przekładane nie ustannie tak by pasowały one do obecnej sytuacji. Właśnie w ten sposób są tłumaczone...
Prawdopodobne wizje końca świata moim zdaniem to 2027 i Apophis, 2014 rozbłysk słoneczny, który przez awarię elektroniki cofnie cywilizacje. Ale bardziej prawdopodobna jest wizja ataku ZOMBI... Nie rozumiem fenomenu końca świata w okolicach czy w samym 2012r.
  • 0

#43

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='Atomowy_jogurt_zagłady' date='19.10.2010 - 22:14' timestamp='1287519297' post='404423']
Wiele przepowiedni Nostradamusa jak to uznajesz "wielkiego" jest przekładane nie ustannie tak by pasowały one do obecnej sytuacji. Właśnie w ten sposób są tłumaczone...
Prawdopodobne wizje końca świata moim zdaniem to 2027 i Apophis, 2014 rozbłysk słoneczny, który przez awarię elektroniki cofnie cywilizacje. Ale bardziej prawdopodobna jest wizja ataku ZOMBI... Nie rozumiem fenomenu końca świata w okolicach czy w samym 2012r.
[/quote]
Gdyby było tak jak twierdzisz do każdej centurii można by było dopasować kilka wydarzeń a nie jedno szczególne Przykład ostatnich wydarzeń:

Śniady do Azji wyśle nowe wojska,
Kraj studnia zatopi ich wszystkich,
Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta,
Będą początkiem upadku morskiego Neptuna.

Persage II 73, 2

Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!



Wiadomo że można je dopasować do jednego sytuacji i aż tak wielki zbieg okoliczności jest dość mało prawdopodobny.

Prawdopodobne wizje końca świata moim zdaniem to 2027 i Apophis, 2014 rozbłysk słoneczny, który przez awarię elektroniki cofnie cywilizacje. Ale bardziej prawdopodobna jest wizja ataku ZOMBI... Nie rozumiem fenomenu końca świata w okolicach czy w samym 2012r.
[/quote]
Skad przyszło ci do glowy że 3 wojna skonczy sie końcem swiata? To chyba nie ten temat. Wizja końca swiata w 2012 to inna historiia i choć uważam że stanie sie coś szczegolnego to napewno nie bedzie to koniec swiata. Majowie nic takiego nie napisali.
  • 0

#44

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Wiele przepowiedni Nostradamusa jak to uznajesz "wielkiego" jest przekładane nie ustannie tak by pasowały one do obecnej sytuacji. Właśnie w ten sposób są tłumaczone...
Prawdopodobne wizje końca świata moim zdaniem to 2027 i Apophis, 2014 rozbłysk słoneczny, który przez awarię elektroniki cofnie cywilizacje. Ale bardziej prawdopodobna jest wizja ataku ZOMBI... Nie rozumiem fenomenu końca świata w okolicach czy w samym 2012r.

Gdyby było tak jak twierdzisz do każdej centurii można by było dopasować kilka wydarzeń a nie jedno szczególne Przykład ostatnich wydarzeń:

Śniady do Azji wyśle nowe wojska,
Kraj studnia zatopi ich wszystkich,
Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta,
Będą początkiem upadku morskiego Neptuna.

Persage II 73, 2

Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!



Wiadomo że można je dopasować do jednego sytuacji i aż tak wielki zbieg okoliczności jest dość mało prawdopodobny.



Do jakiego wydarzenia to przypasowujesz? Ja w tym nic proroczego nie widzę...
  • 0

#45

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do jakiego wydarzenia to przypasowujesz? Ja w tym nic proroczego nie widzę...
[/quote]

Wielki Śniady dostanie nagrodę
Później zobaczą jak się pomylili
Jego pokój-będzie Wielkim złudzeniem
Kiedy uparty półksiężyc wysączy wiele krwi



Wiadomo że chodzi o Obame i nagrode nobla.


Śniady do Azji wyśle nowe wojska,
Kraj studnia zatopi ich wszystkich,
Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta,
Będą początkiem upadku morskiego Neptuna


Gdy został Prezydentem powiekszył wojsko o o ile sie nie myle 100 tyś
Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!


A to co nas w najbliższym czasie czeka
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych