Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widzenie Aury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
770 odpowiedzi w tym temacie

#721

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę nie potrafisz zrozumieć tak prostej sprawy?
Woda przewodzi prąd tylko wtedy gdy są w niej zanieczyszczenia, czyli jony metali. Całkowicie czysta woda nie przewodziłaby prądu, ale takiej wody nie da się uzyskać, bo nawet woda destylowana nie jest całkowicie czysta.

Podałem przykład temperatury zamarzania wody. Wiadomo że woda zamarza w temp. 0 stopni. Więc jak ktoś weźmie wodę posoloną i powie że woda zamarza w niższej temperaturze, to też ma rację. Ale powinien powiedzieć że to roztwór soli z wodą ma takie właściwości a nie czysta woda. Kapujesz już?
Kto widzi powidoki to jego sprawa ale niech przestanie wmawiać że to co widzi na prawdę istnieje.
  • 0



#722

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiem wszystko piszesz:

"Słyszałaś o takim zjawisku jak powidok?"


a dalej piszesz :"
"jest jedno podstawowe wytłumaczenie zjawiska aury.

odpowiadam:
Zwróć uwagę że nawet nazwy przytoczonych przez Ciebie zjawisk zjawisk różnią się.
Z całą pewnością są to różne zjawiska.
Powidok możemy dostrzec wszędzie i prawdzie przy każdej okazji. Jedyny warunek jaki powinniśmy spełnić aby go dostrzec to trochę światła i kolor przedmiotu który przyjdzie nam oglądać.
Powidok jest promieniowaniem dopełniającym, znany dawno na przykład w malarstwie i wykorzystywanym wszędzie tam gdzie właśnie kolor i jego dopełnienie jest istotne na przykład w modzie.

Powidok dostrzegamy niemalże codziennie.
Inna sprawa na ile świadomie.

Czym innym jest postrzeganie - widzenie promieniowania ciała fizycznego lub ciał subtelniejszych.


piszesz :
"To oczywiste że jeszcze nie odkryli wszystkiego i wiele zjawisk jest jeszcze tajemniczych ale zwolennicy parapsychologii chcą wszystkich przekonać że zjawiska takie jak telekineza, telepatia i takie procedury jak homeopatia działają na prawdę mimo że od wielu lat są prowadzone doświadczenia które tego nie potwierdzają (rzetelne doświadczenia)."


Pytam:

podaj mi kryteria _ rzetelnych doświadczeń - co przez to rozumiesz?
podaj mi przykłady przeprowadzonych badań klinicznych dotyczących homeapatii.
podaj mi przykłady badań dotyczących telepatii.
podaj mi przykłady badań dotyczących telekinezy.

Podaj nazwy instytucji oraz programy. Kto prowadził doświadczenia i na jakiej grupie.
  • 0



#723

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

podaj mi kryteria _ rzetelnych doświadczeń - co przez to rozumiesz?
podaj mi przykłady przeprowadzonych badań klinicznych dotyczących homeapatii.
podaj mi przykłady badań dotyczących telepatii.
podaj mi przykłady badań dotyczących telekinezy.


Rzetelne badania polegają na przeprowadzeniu tzw. podwójnej ślepej próby http://www.racjonali...l/kk.php/s,7244
No wysiadam. Przecież homeopatia była badana już setki razy. Można o tym przeczytać na wikiepedii http://pl.wikipedia....wiki/Homeopatia
Masz do poczytania o homeopatii http://www.racjonali...l/kk.php/s,3889
http://www.psychoman...-z-medycyny.htm
Telepatia była też już setki razy badana nawet na uniwersytecie Stanforda np. z udziałem uriego Gellera. Pisałem o tym w temacie ,,oszustwa spirytystów". Zajrzyj tam.
Telekineza też już była milion razy badana, również z wspomnianym Gellerem, Niną Kułaginą a także wieloma innymi ludźmi.
Wszystkie takie badania zostały opisane w książce ,, Däniken, tajemnica Syriusza, parapsychologia i inne trele-morele" I do tej książki cię odsyłam.

Czym innym jest postrzeganie - widzenie promieniowania ciała fizycznego lub ciał subtelniejszych.


Wszystkie promieniowania zostały już wymienione. Żadne z nich nie spełnia takich warunków jak to twierdzą widzący aurę. Nie ma żadnego źródła skąd mogło by takie coś pochodzić. Każde promieniowanie musi się z czegoś brać. No i tu jest pytanie z czego się bierze? Wybieraj. Możesz nawet wziąć cząstkę higgsa pod uwagę. Ale chyba mi nie powiesz że człowiek emituje cząstki higgsa widzialne gołym okiem... Ehhh...

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 26.11.2010 - 10:59

  • 0



#724

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kultura pisania na forum zobowiązuje do przywoływania niku osoby którą sie cytuje.


Chodziło mi o przywołanie przeprowadzonych badań jakie kwestionują istnienie widzenia pozazmysłowego.
W jaki sposób naukowcy akademiccy prowadzili badania, jakimi narzędziami posługiwali się przeprowadzając doświadczenia aby móc kwestiować umiejetności osób posługujacych się widzeniem ponad zmysłowym, słyszeniem ponad zmysłowym i odczytywaniem na odległośc lub przesyłający informacje wykorzystując swoje umiejętności.

Przywołujesz przeprowadzone badania które potwierdzają że ktoś i coś ...

Identycznie zapenie jak Ty może wypowiadać się osoba z nie rozwniętym organem słuchu zakwestionująca istnienie dźwięku.
Chociaż dźwięk mozna odebrać innymi organami również.
Podobie stanowisko jak wyżej przedstawiłąm zajmować moze osoba niewidząca z powodu braku organu widzenia wypowiada się o kolorach.
Chociaż kolor mozemy "zobaczyć" wykorzystujac imme zmysły.

Nadal czekam na Twoja odpowiedź.

Użytkownik Aidil edytował ten post 26.11.2010 - 11:19

  • 0



#725

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałeś już mój temat ,,oszustwa spirytystów"? Szybki jesteś. Masz tutaj linka http://www.paranorma...=1
tam podałem wiele przykładów w jaki sposób telekinetycy i telepaci oszukiwani ludzi, wkleiłem filmy itp. Nie wiem jaki sens miało by znowu wklejanie tu tego samego jest o aurze.

Kultura wymaga żeby najpierw dowiedzieć się na temat o którym chce się pisać, a nie zadawać pytania typu ,,czy księżyc jest okrągły?"

Masz http://www.crx1975.u...0_telepatia.htm
jest to artykuł skrajnie nieobiektywny i pseudonaukowy. Nie wspomina się w nim że wiele z tych badań opierało się na oszustwach. Znajdź sobie w necie jakieś inne artykuły jeśli chcesz.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 26.11.2010 - 11:22

  • 0



#726

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadal przedstawiasz badania które pokazują brak kompetencji i nikłą znajomosć tematu.
Jesli chcesz być rzetelny przyedstaw badania które udowadniaja brak możliwości posiadania takich umiejętności.

Nadal czekam na odpowiedź.
  • 0



#727

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesteś irytującym trollem.

masz kolejną książkę http://www.goodreads...niactwa-naukowe
Randi już od kilkudziesięciu lat bada zjawiska niewyjaśnione razem ze swoimi ludźmi w swoich laboratoriach. Większość tych badań opisał w swojej starej już książce ,,Daniken ,tejemnica Syriusz i inne trele morele" Jak ci zależy na takiej widze ty weź rusz się i poszukaj tej książki. Powinna być w każdej lepszej bibliotece, a jeśli nie to zamów ją sobie jako prezent na święta.
Resztę wyjaśnień i opisów badań można znaleźć w wielu filmach i książkach a także w tekstach ze strony Skeptical Inquier.
Poza tym, pytam się ciebie czy już przeczytałeś mój temat o oszustwach????
Co ty myślisz że ja ci tutaj będę wypisywał przebieg wszystkich eksperymentów z zjawiskami psi? żarty sobie robisz? Nie będę przepisywał książek. Nie mam na to czasu.


Podałem już artykuły dotyczące homeopatii które w których przywołano badania które nie potwierdzają skueczności homeopatii, twierdzisz że ci ludzie którzy to piszą nie mają kompetencji? Stephen Barrett albo Prof. zw. dr hab. med. Andrzej Gregosiewicz

takie zjawiska jak OObe czy doświadczenia NDE są nadal badane na róznych uniwersytetach bo sa to zjawsika ciekawe i ich dokładne wyjaśnienie może pomóc w rozwoju nad badaniami mózgu i fizjologii człowieka ale nit normalny nie będzie tracił pieniędzy nad badaniami nad telekinezą bo to już dawno wiadomo że to pic na wodę i nie działa.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 26.11.2010 - 11:45

  • 1



#728

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiem wszystko

Chcę abyś przedstawił badania pozwalajace udowodnić nieistnienie takich umiejetności.
Jakimi narzędziami posługują się badacze.
Na jakiej grupie są przeprowadzane. Czy to są badania przesiewowe.

ps.

Natomiast Ty jako trol jesteś dla mnie mało atrakcyjny, możesz czuć się bezpieczy jesteś poza moimi zainteresowaniami ~_~
  • 0



#729

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, no ty chyba naprawdę jaja sobie ze mnie robisz. Badania Randiego i innych sceptyków udowadniają nieistnienie tych zjawisk. Szczegóły znajdziesz w ich książkach. To tyle z mojej strony.

Nie będę się użerał z takim trolem.
  • 0



#730

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, no ty chyba naprawdę jaja sobie ze mnie robisz. Badania Randiego i innych sceptyków udowadniają nieistnienie tych zjawisk. Szczegóły znajdziesz w ich książkach. To tyle z mojej strony.

Nie będę się użerał z takim trolem.



Sprawdź co znaczy zrobić badania na grupie osób żyjacych na danym terenie tak aby miały znaczenie diagnostyczne.
Co oznacza dla badań i osiągniętych wyników przeprowadzenie badań całej grupy np. 2000 osób a co oznacza przeprowadzenie badań przesiewowch, przy czym badania przesiewowe przeprowadzono ma grupie 5000 osob. W w przeprowadzonych badaniach uwzględniony był wiek badanych osob.
Jakimi posługiwano się urządzeniami.
Czas trwania badania dla danej osoby.
W jakim okresie przeprowadzono badania w jakim roku i na jakim terenie i kto przeprowadził badania.
Czy badania zostały w takim zakresie przeprowadzone pierrwszy raz.
Jakie sa zastrzeżenia zgłoszone do badań przez osoby przeprowadzające bezpośrednio badania i jakie zastrzeżenia zgłosili sami badani.


Jeśli Twoim sposobem prowadzenie dyskusji jest obrażanie się i obrażanie rozmówcy ... może zmień nik ^^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 26.11.2010 - 12:32

  • 0



#731

OPHELIA.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Kompromitujesz się ty i ta dziewczyna z którą dyskutuję. Destylowana woda nie przewodzi prądu
(...)

Kompromitujesz się Ty, niestety.

Mowa była o "wodzie" - a nie o "wodzie destylowanej". Oczywiście nadal możesz rozwadniać wszystkie swoje argumenty, co nie przeszkodzi widzieć Twojej bezradności. O zamarzaniu też niewiele wiesz...

Akurat co do aury, to faktycznie wszystko już wiadomo - istnieje. Kto widział - ten wie, kto nie widział - niech żałuje albo dalej usiłuje...


: )) <brawka> Niedoskonały Bardzo Dziękuje za udział w dyskusji. ps. poza tym woda destylowana w człowieku ... - no koń by się uśmiał.

Użytkownik OPHELIA edytował ten post 26.11.2010 - 15:21

  • 0

#732

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdź co znaczy zrobić badania na grupie osób żyjacych na danym terenie tak aby miały znaczenie diagnostyczne.Co oznacza dla badań i osiągniętych wyników przeprowadzenie badań całej grupy np. 2000 osób a co oznacza przeprowadzenie badań przesiewowch, przy czym badania przesiewowe przeprowadzono ma grupie 5000 osob
Badanie przesiewowe (skriningowe, skrining) – w medycynie to rodzaj strategicznego badania, które przeprowadza się wśród osób nie posiadających objawów choroby, którą dany test mógłby wykryć.
Mają przymusowo badać tych co nie twierdzą że mają jakieś zdolności? Nie wyobrażam sobie tego jak kładą komuś przedmiot na stole i każą mu go przesuwać. Bada sie tych co twierdzą że mają zdolności psi. Nie bada się nieistnienia tego.
Chcesz robić badania przesiewowe sprawdzają czy ludzie widzą aurę albo czy mają zdolność telekinezy? To się robi inaczej ludzie którzy twierdzą że mają takie zdolności zgłaszają się do odpwiednich organizacji które się tym zajmują. W zależności od tego jaka to umiejętność są przeprowadzone różne testy aby sprawdzić czy są one prawdziwe. Na początku zadaje się pytania wstępne żeby wszystkimi ludźmi sobie dvpy nie zawracać czyli pyta się kolesia " czy jesteś w stanie przesunąć ołówek po stole bez dotykania stołu i ołówka" jeśli koleś odpowie że nie to się go odrzuca jako przypadek człowieka który myśli że to co robi jest nie do wytłumaczenia. A jeśli powie że stołu nie dotyka to go się bierze do następnego etapu.
Testy na aurę wyglądają podobnie do tego

Innych przypadków się nie testuje i nie sprawdza jeśli można dostrzec oszustwo oglądając filmik z prezentacją paranormalnych zdolności. I tak to w skrócie wygląda.


Aidil, nie mam ci już nic do powiedzenia. Wszystko już napisałem. Reszta jest w książkach które podałem.
Obrażasz ty mnie, przez zadawanie w kółko tych samych pytań.

Ophelia nie wiem o co ci chodzi i co to ma wspólnego z aurą. Skończ gadać o tej wodzie jak tego nie rozumiesz.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 26.11.2010 - 16:40

  • 0



#733 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem wszystko
Twierdzisz, ze masz umysl (podobno myslisz), ale jak Twoja (nie pseudo) nauka to potwierdzi? Jakies zdjecia? Moze probki do badan labolatoryjnych? Tez nie? To moze go jednak nie masz? Zdaje mi sie, ze Ci co powiedza ze go jednak masz, w Twoim przekonaniu sa juz pseudonaukowcami...
Nie warto im wierzyc.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 26.11.2010 - 19:55

  • 0

#734

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umysł - termin ogólny oznaczający ogół aktywności mózgu ludzkiego, przede wszystkim takich, których posiadania człowiek jest świadomy: spostrzeganie, myślenie, zapamiętywanie, odczuwanie emocji, uczenie się, czy regulowanie uwagi. Wyrażenie bliskoznaczne do psychiki, świadomość wyrażenie kooperujące: osobowość.

We współczesnych naukach poznawczych umysł jest zdefiniowany jako ośrodek całej, świadomej i nieświadomej psychiki człowieka i jego myślenia.

Ta definicja mówi sama za siebie. Tu nie ma czego udowadniać. Umysł to szersze pojęcie niż mózg, a jego składowe to właśnie świadomość i podświadomość.

To w takim razie czym według was jest aura. Bo już chyba ustaliśmy że nie jest to żadna znana nam energia. Nie jest to nawet światło chociaż wygląda jak zwykłe kolorowe światło. Macie jakieś pomysły? Nowy nieznany nauce rodzaj energii? Może odkryją ją w Cernie.
  • 0



#735 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Aura chociaz jako wyglada, a umysl wcale...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych