Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latające przeźroczyste kuleczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

N_Assassin no dobra, a jak zamkniesz oczy, to tego nie widzisz (tych punktów) ?
  • 0



#17

Hanzō.
  • Postów: 117
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam!
Juz nie raz zastanawiałam sie co to może być. Ktos to kiedys opisał na forum jako :'jak spojze na czyste niebo albo na okno(dziwne ze te miejsca) to jak sie skupie widze niewiem jak to inaczej nazwac niewiedzialne kuleczki.Pytacie skoro niewidzialne to jak je widze? Niewiem poprostu widze w srodku nic niema tylko gruba niewidzialna obwodka tych kuleczek one sie ruszaja na wszystkie strony jak stado much albo komarow'
ja mam własnie to samo I nie mam pojecia co to moze byc! raz czytalam w jakims artykule że takie "kuleczki" to brama do świata astralnego. Czy może Wy wiecie, czym one są? z góry dziękuje za odpowiedzi.


Ja mam podobnie zazwyczaj jak patrze na błękitne niebo i się skoncentruje to widzę takie malutkie, przezroczyste kropeczki, które bardzo się szybko się poruszają. Możliwe, że są to zmiany w naszych organizmach, podczas których budzone są nowe zdolności w nadchodzącym nowym świecie.
  • 0

#18

Shaisha.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ja bynamniej po zamknięciu oczu nie widze tego, tylko i wyłącznie jak patrze na niebo
  • 0

#19

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Shaisha - czyżbyś widział "orbsy"? Zwierzęta podobno je widzą, nie można wykluczyć, że ludzie odpowiednio sensytywni też mogą je widzieć.
  • 0

#20 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

To są męty ciała szklistego oka.
  • 0

#21

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

haha śmieszą mnie wypowiedzi ludzi ktorzy piszą że to są męty

wiem o co mu chodzi bo ja mam to samo i wiele razy sie zastanawiałem co to moze byc
widze tez nieraz menty jak chyba każdy i to jest zupełnie co innego

pierwsza roznia jest taka ze menty idą za wzrokiem, a w tym przypadku jest to chaotyczne poruszanie sie we wszystkie mozliwe strony ogromnej ilości jakby maluteńkich światełek
w ogole nie ma tu czego porownywać to są zupełnie dwie różne rzeczy
oczywiscie nie twierdze ze jest to cos paranormalnego ale mogloby być :P
chyba obraz z oka leci do mozgu w postaci jakis tam impulsow probuje sobie to tlumaczyc ze to cos w tym tym kierunku nalezy szukać odpowiedzi

i apeluje do uzytkownikow przestancie pisac o mentach bo to sie robi przykre czytanie tego forum
jak nie wiecie ocb to poprostu najlepiej nic nie piszcie
  • 0

#22

Skalarnieboskie.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już pisałem wcześniej że to prawdopodobnie Blue field entoptic phenomenon, nie wiem jak to po polsku się nazywa, dużo tego po angielsku jest w internecie i nie ma się tu co astrali doszukiwać. Jak byłem u specjalisty to pani okulistka powiedziała mi że te latające chaotycznie 'kropki, kulki jakieś' które nie podążają za wzrokiem to po prostu białe krwinki które stały się widoczne poprzez zmętnienie lub degeneracje ciała szklistego. http://swiatmetow.fm...a.pl/objawy.htm pkt. 2 tam jest do dobrze wyjaśnione.
  • 0

#23 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

moim zdaniem chodzi mu o zupełnie co innego niz te psełdo robaki w oku(mety). ja tez widze te jakby punkty które są napewno poza okiem gdyż da sie mniejwiecej określić ich odległość.kiedyś nad tym myslałem i rozkmniniłem ze to mogą być cząsteczki(atomy) powietrza . poruszaja sie kazdy w swoja strone, zachowuje sie jak gaz

Dlaczego się w takich błachostkach doszukujecie niewiadomo czego.Rozumiem ,że każdy chce być wyjątkowy , no ale żeby tak znowu nadinterpretować...
  • 0

#24

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to pręciki i czopki. Dokładnie sam nie wiem jak to wytłumaczyć... Ale popatrzmy. Źrenice reagują na światło tak samo i owe pręciki i czopki. A zobaczmy jeszcze jedną rzecz. (Matryca aparatu fot zbudowana jest na wzór oka.) Kiedy robimy zdjęcie kartce papieru aparatem cyfrowym to zobaczymy szumy, jeśli robimy zdjęcie gdzie są różne kolory, kształty itd już tak tych szumów nie widać. Do czego zmierzam. Kiedy patrzysz na niebo, jest one jasne i ma kolor więc odpowiedzialne są wtedy czopki których jest mniej niż pręcików (nie wiem czy ma to tutaj duże znaczenie) przez nie obraz przetworzony na impulsy płynie do mózgu, a pewnie te impulsy są raz silniejsze raz słabsze i to może powodować ten efekt pulsujących kuleczek. Też nad tym się kiedyś zastanawialem tak jak i nad "jasnymi robaczkami". Robaczki dla mnie to nic innego jak naczynka krwionośne naczyniówki... Można by to wszystko książkowo napisać, ale jakoś już późno i nie jestem na komputerze

Użytkownik shortez edytował ten post 12.07.2010 - 21:28

  • 0



#25

rempom.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Juz nie raz zastanawiałam sie co to może być. Ktos to kiedys opisał na forum jako :'jak spojze na czyste niebo albo na okno(dziwne ze te miejsca) to jak sie skupie widze niewiem jak to inaczej nazwac niewiedzialne kuleczki.Pytacie skoro niewidzialne to jak je widze? Niewiem poprostu widze w srodku nic niema tylko gruba niewidzialna obwodka tych kuleczek one sie ruszaja na wszystkie strony jak stado much albo komarow'
ja mam własnie to samo I nie mam pojecia co to moze byc! raz czytalam w jakims artykule że takie "kuleczki" to brama do świata astralnego. Czy może Wy wiecie, czym one są? z góry dziękuje za odpowiedzi.

Dokładnie mam to samo jak spowolnię oddech.Ale ciężko to zrobić samemu. Musi przyjść taki moment wyciszenia i spokoju. Generalnie łatwiej to widać na dworze na tle nieba w słońcu. Świetliste kropeczki poruszają się chaotycznie i ze spora prędkością. Naprawdę dziwne jak midichloriany czy cos. To nie sa męty bo tez je mam i wiem które to są. Pierwsza mysl jaka mi przyszla ze to jakies bakterie w oku po prostu trafiaja przez pryzmat soczewki w powiekszeniu. Ale po co by tak wariowaly te kropeczki? Nie ogarniam. Podzielcie sie czy cos odkryliscie


  • 0

#26

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak spowolnisz oddech, zwiększa się ciśnienie krwi (tak samo ciśnienie płynu w gałce ocznej), bo zmniejsza się ilość tlenu we krwi i organizm usiłuje uzupełnić braki zwiększając przepływ. Dlaczego w gałce ocznej płyn tak buzuje szybko nie wiem, ale wiem, że to, co widzisz to męty. Żadne cuda świata astralnego.





#27

rempom.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak spowolnisz oddech, zwiększa się ciśnienie krwi (tak samo ciśnienie płynu w gałce ocznej), bo zmniejsza się ilość tlenu we krwi i organizm usiłuje uzupełnić braki zwiększając przepływ. Dlaczego w gałce ocznej płyn tak buzuje szybko nie wiem, ale wiem, że to, co widzisz to męty. Żadne cuda świata astralnego.

Kolego wiem co to sa mety i potrafię odróżnić. Nie wciskaj ludziom kitu skoro tego nie widziałeś. Niedotlenienie mózgu tak akurat jak przejechałem 10km rowerem. Oglądałem ten filmik na początku wątku. Opisane są białe krwinki przez którą przechodzi światło. Bardzo podobne. Otóż jest mała zagwozdka. Te świetliste kropeczki cały czas cyrkulują chaotycznie,ale wypatrując jedna, nie znika tylko się przemieszcza. I ogon tych "świetlistek" nie jest ciemny tylko jasny. Będę czekał aż ktoś sensownie odpowie ,kto to już widział !? 


  • -1

#28

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy dobrze się wypowiem ale jeśli chodzi o małe świecące kuleczki to zawsze widzę przed omdleniem.

 

Pierwszy raz zobaczyłam je jak zemdlałam w autobusie w ciąży. Zawsze zaczyna się tak samo, zaczyna mi huczeć w uszach, aż przestanę zupełnie słyszeć całe otoczenie, w międzyczasie pojawiają się święcące punkty (albo typowe dla omdlenia gwiazdki) jest ich pełno. Jeśli poddam się omdleniu to zaczynają się zlewać. Od pojedynczych punktów, po cały obraz świecący aż po całkowitą ciemną plamę. Co dziwne jak przechodzi czarna plama, cały czas świecą się na jej tle złote punkty. 

 

Za każdym razem po dużym treningu tak mi się pokazuje. Aby tego uniknąć piję coś słodkiego, bo dawka cukrów pobudza organizm do działania. Jedni muszą się wyciszyć i uprawiają jogę lub ogólną medytację inni wręcz przeciwnie, potrzebują dawki adrenaliny. Ja potrzebuję spalić nadmiar energii aby się wyciszyć więc ile ludzi, tyle sposobów. Druga sprawa to zdrowie. Jeśli świecące punkty się pojawiają często warto zbadać i wzrok i swój cały organizm. Męty w ciele szklistym mam ale męty to latające sznurki, farfocle które na jasnym tle wyglądają zupełnie inaczej od jasnych, złotych, małych świecących kropek.





#29

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opisane są białe krwinki przez którą przechodzi światło. Bardzo podobne. Otóż jest mała zagwozdka. Te świetliste kropeczki cały czas cyrkulują chaotycznie,ale wypatrując jedna, nie znika tylko się przemieszcza. I ogon tych "świetlistek" nie jest ciemny tylko jasny. 

Cud! Gość zobaczył białe krwinki! Powiedz, może czerwone też? Zanim rąbniesz jeszcze jeden taki kwiatek, pomyśl co wypisujesz.

Co do kitu i jego wciskania, nie napinaj się tak, bo Ci żyłkę wysadzi. Więcej kultury, bo bycie łbem nie jest tutaj tolerowane. 

Skoro przeraża Cię myśl, że to męty i nie przyjmujesz tego do wiadomości, idź do lekarza, najlepiej takiego od oczów. Zanim to jednak zrobisz, wpuść sobie jakieś krople płuczące do oczu, bo to może być coś bardziej prozaicznego - kurz, brud.





#30

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, podepnę się do tematu ponieważ ja też czasem widzę jakby w oku białe latające chaotycznie bardzo małe świecące punckiki. 

To nie są męty bo męty widzę również i to jest zupełnie inne wrażenie wizualne.

Te punkciki są bardzo jasne i bardzo, bardzo małe, określiłbym je jako dużo mniejsze niż średnica włosa. Mimo to czasem je widzę, kiedyś szukałem wyjaśnienia ale nic zadowalającego się nie dowiedziałem. Znalazłem coś, że to niby mają być krwinki ale jakoś mnie to nie przekonuje :)

Także ten, jakby ktoś znalazł wyjaśnienie wraz z wytłumaczeniem to byłbym wdzięczny.

 

 

Jak dla mnie to są białe krwinki które przepływają przez naczynia krwionośne w siatkówce, mam też coś takiego a do tego mam męty także które raz są silniejsze a raz słabsze.
http://en.wikipedia....ptic_phenomenon

http://img32.imagesh...ldentoptic.gif/

coś a'la to

Dopiero teraz zajrzałem w podlinkowaną stronę, przepraszam ☺️

Tak, zdecydowanie to jest właściwa odpowiedź i teraz jestem już o tym przekonany.

Gif z linku powyżej idealnie obrazuje opisane zjawisko. 

Są to białe krwinki przepływające przez naczynia krwionośne w siatkówce oka i w pewnych określonych sytuacjach jak najbardziej możliwe do "zauważenia" gołym okiem :)

Krwinki białe są nieco większe od czerwonych a już krwinki czerwone można dostrzec gołym okiem.

Zatem jest jak najbardziej możliwe "widzenie" krwinek białych gołym okiem, oczywiście w odpowiednich warunkach.

 

Niniejszym dziękuję Skalarnieboskie za podanie według mnie właściwej odpowiedzi oraz dziękuję sobie za wnikliwość większą niż minimalna :) 


Użytkownik Ghostbite edytował ten post 19.04.2020 - 21:43

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych