Skocz do zawartości

Zapraszamy do kolejnego konkursu. Tym razem literackiego. Dla wszystkich! Pora zademonstrować swoją wenę twórczą :)

Zdjęcie

A co Ty powiedziałbyś obcemu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

TheToxic

Faber est quisque suae fortunae

• Tematów: 30
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@asbiel

Endinajla jest słynna z tego, że posiada wybujałą fantazję i lubi mieszać przeróżne teorie razem. Zresztą nagroda szczekającej firanki nie wzięła się z niczego, zapracowała na nią sama, lecz jest bardzo inteligentna i w przerwach pomiędzy pisaniem wyimaginowanych teorii, udaje jej się pięknie prowadzić kulturalną dyskusję. Bardzo lubię jej inne spojrzenie, ponieważ jest wyjątkowa, można rzec, że unikatowa. Chodzi jak kot swoimi ścieżkami dlatego często spotyka się z ostrą krytyką, nawet z mojej strony. 

Mnie bardziej interesuje teoria skąd w ogóle przyszło do głowy, że obca cywilizacja jest pokojowo nastawiona do nas oraz teoria jakoby byli oni jaroszami. Tylko nie róbcie offtopu w postaci co człowiek powinien jeść. To już wiemy. Kierujcie teorie na temat obcych bo w końcu o tym jest ten wątek.

asbiel
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O ile Obcy faktycznie są tak rozwinięci, że tworzą jeden organ wszelkiej egzystencji to pokojowo nie muszą być nastawieni. Są całkowicie neutralni. Mogli by o nas wiedzieć lecz jesteśmy w ich księgach danym typem i tyle. Oni nie chcą pojmować nas a my nie zrozumiemy ich.

Sami też mamy hipotetyczne typy cywilizacji. Chodź nasz model jest ułomny bo wyznacza jedyna słuszna drogę rozwoju. No i przewiduje wielką władze we Wszechświecie. Czyli zbudowany na podstawie samych ludzi, co by było gdyby. A większość z tego, m.in. napęd Warp jest fajny na filmie sci-fi i papierze.

Ale tak ludzie powinni przestać bać się śmierci.
  • 0

Mkbewe

Poważnie Tajemniczy

• Tematów: 22
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdyby obcy byli wrogo nastawieni, dawno by już nas zniszczyli. Wręcz to ludzie, jeżeli teorie spiskowe o kosmitach są prawidłowe, korzystają z pomocy obcy do bycia lepszym mocarstwem. Dobrym przykładem są nowoczesne urządzenia i broń USA.

Przy okazji, ja bym zadał pytania odnośnie matematyki, przykładowo czy istnieje liczba x/0 ? Ile istnieje wymiarów poza długością szerokościa i głebokością? 

• 0

akmere
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zakłada, że obcy już o nas wiedzą. Zresztą nie wiem czy pytanie TheToxic miało być wyzwaniem, czy po prostu zakończeniem odniesień do Ejdil :P Ale jeżeli już, to musiało się to przewinąć, że upodabniamy obcych do nas i skoro u nas jest coraz mniej wojen, bezpieczniej powiedzieć - mniej życia spełniamy na wojnie wraz ze wzrostem cywilizacyjnym, a i tolerancja do obcych kultur rośnie przez czas. Aczkolwiek losy tej tolerancji są chyba kręte np. w stosunku do czarnych ludzi, pewnie interesujący temat ;d

• 0

CzłowiekSarna
  • Tematów: 12
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem gdzie to wstawić, ale czy nie tak będzie wyglądał kontakt z obcą cywilizacją wyprzedzającą nas o parę tysięcy lat? DLpFgOqW0AMy4UQ.jpg

Ale to zdjęcie daje do myślenia... Na jednej planecie.

Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 08.10.2017 - 21:34

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u