Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl moderacji p. Przemo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma co brać życia tak śmiertelnie poważnie. Z nerwów można tylko sraczki dostać. Skończmy tę dyskusję bo tylko głupoty z tego wychodzą. Hava nagila bracia :D

#17

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przemo, trochę dystansu. Bardzo się dziwię, że aż tak bardzo wziąłeś do siebie to, co Pazi napisał. Mnie nagminnie na forum określa się mianem agenta służb specjalnych. Pracowałem już dla rodzimych służb, pracowałem także dla Mossadu, a ostatnio jestem podobno na garnuszku CIA. Co jakiś czas mogę np. przeczytać nawet, że mam na rękach krew ofiar 9/11 i takie tam podobne, równie mało wybredne rzeczy. I co? I nic. Nikt na to uwagi nie zwraca. Grupka osób, do których też nie powinienem pałać miłością, nadal dobrze się bawi. Choć z tego co widzę, oni chyba mówią to wszystko na poważnie. Ale ja mam to gdzieś.

Pazi, do Ciebie mam jedną uwagę. Weź sobie trochę na wstrzymanie, bo trochę przeginasz. Chyba za bardzo przejąłeś się rolą. To tylko internetowe forum, gdzie spotykają się zwykli ludzie, aby sobie podyskutować. To nie front III wojny światowej. W jednym jednak z Tobą się po części zgodzę. Zresztą mówiłem to już nieraz. Z pilnowaniem porządku na forum jest coraz gorzej. Nie zarzucam nic tu żadnemu konkretnemu moderatorowi, wielu świetnie się z tego obowiązku wywiązuje. Po prostu jakoś tak poziom kultury w dyskusjach podupada.
Jest coraz więcej patologicznych zachowań, na które dość często nikt nie reaguje. 2-3 lata temu coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Warny i bany sypałyby się jak ulęgałki.



#18

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@pawaw1
Pewnie niech się nie przejmuje. Jak chcesz zobaczyć do czego to prowadzi to zaprasza na forum prawda.neostrada.pl gdzie poznasz supermiłego admina Bimi, który zrobi ci łaskę za to że nie da ci warna za napisanie czegoś złego na teorię spiskową.


Chciałbym tylko się wtrącić na chwilę. Podpieranie się powyższym panem z tamtego forum jest grubo nie taktowne, ponieważ on ma nie dość że faszystowskie zasady kogo skarci kogo nie, to przez owego pana dyskusja na tamtym forum spadła do poziomu na minus. Tamten pan jest całkowicie nieobiektywny, mało tego, on i tzw teorie spiskowe to tak jak porównać dinozaura do wanny. Sporo użytkowników tamtego forum przeniosło się przez drakońskie zasady.

A co do stylu moderacji p. Przemo. Nie mam zastrzeżeń. Jedni moga się skarżyć natomiast na łagodność Przemo. Mod modowi nie równy, oprócz tego że jest regulamin to weźcie pod uwagę to, że nikt nie jest robotem i cyborgiem o stopniu emocji zerowym.

#19

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak na moderatora to trochę nerwowo reagujesz, zawsze będą skargi jednych albo drugich, mod powinien być po środku tego całego bajzlu.

myślę ze się zdegradowałeś zbyt pochopnie :D, bo słowa krytyki trzeba było przyjąć i nie przejmować się odosobnionym przypadkiem, daj sobie warna odpocznij i jutro wróć bez ciśnień

#20

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale jaja, jaja jak berety. Co tu się porobiło :/

@Przemo
Nigdzie nie napisałem, że chce się wymieniać obelgami. Choć początkowe zamierzenie było inne, to teraz już wiesz jak to jest jak oskarżają cię o bycie agentem. Może teraz inaczej będziesz podchodził do tego typu obelg. Zarzucasz mi (jak zwykle) kłamstwo i manipulacje w sytuacji gdy do wszystkiego co było nie tak się przyznałem i wszystko jest wyjaśnione. Jako dorosły człowiek powinieneś mieć większy dystans do tego co się dzieje na tym forum i nie emocjonować się tak bardzo co już ci wcześniej powiedziałem.

Ja proponowałem tylko:

3. Propozycja rozwiązania.

Czasowe zawiesze Przemo w pełnieniu funkcji moderatora lub jakakolwiek kara dyscyplinarna. Ja nie oczekuję niczego więcej oprócz równego traktowania użytkowników i dyskusji na poziomie.


hubiii p napisał:

myślę ze się zdegradowałeś zbyt pochopnie :D, bo słowa krytyki trzeba było przyjąć i nie przejmować się odosobnionym przypadkiem, daj sobie warna odpocznij i jutro wróć bez ciśnień


Przypadek nie jest odosobniony, ale też uważam że twoja decyzja była zbyt pochopna i emocjonalna. Daj sobie tego warna, wróć jutro i poprostu zacznij sprawiedliwie oceniać wszystkich.

@ Andromedan
Nigdzie nie porównałem Przemo do Bimiego. Napisałem tylko, że jeśli sytuacja by się dalej rozwijała, to nie wiadomo jak blisko zachowania pana Bimi by się to skończyło.

-----
Temat założyłem żeby zwrócić uwagę na problem, który istnieje. Nie jest to żaden atak na Przemo tylko zwrócenie uwagi, o czym świadczy proponowana przeze mnie kara dyscyplinarna.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 08.03.2010 - 08:17


#21

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat założyłem żeby zwrócić uwagę na problem, który istnieje. Nie jest to żaden atak na Przemo tylko zwrócenie uwagi, o czym świadczy proponowana przeze mnie kara dyscyplinarna.

Co do samego moderowania to zastrzeżeń nie mam, w sumie mało podpadam modom.
Ale za to:

Pazi szczylu sasrany podałem się do dymisji, żeby napisać co o tobie myślę. Ćwoku i kłamco. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że jesteś kłamcą i manipulantem. Chcesz wymieniać się obelgami, bardzo proszę. Służę uprzejmie. Szczylu zasrany nosiłeś pieluchy w zębach w czasach ubecji. Mimo to nazywasz mnie ubekiem gnoju zasrany. Jakie masz dowody parszywy kłamco?

stosowna kara powinna być choćby nie wiem kto to napisał. Rozumiem, że dałeś się Przemo sprowokować, ale granice są i moderator (w ogóle każdy użytkownik) powinien się ich trzymać.

Użytkownik Illurico edytował ten post 08.03.2010 - 08:35


#22

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I ja zabiorę głos w ten przepychance słownej.
PaZi powiedz mi chłopcze kim Ty jesteś iż proponujesz to :

3. Propozycja rozwiązania.

Czasowe zawiesze Przemo w pełnieniu funkcji moderatora lub jakakolwiek kara dyscyplinarna. Ja nie oczekuję niczego więcej oprócz równego traktowania użytkowników i dyskusji na poziomie.

Kim też jesteś nazywając kogoś Sbekiem czy Ubekiem. W dodatku nie znając terminologii tych słów. Jak możesz oceniać kogoś? Chłopcze ogarnij się bo chyba za bardzo związałeś się z forum i kolejne kilka dniu urlopu od nie przydało by Ci się.



#23 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pazi, takiej szopki to się nie spodziewałem... Smarkaczu już kilka razy Ci wytknięto brak szacunku do ludzi starszych. Nie zachowuj się jak szczyl i gówniarz. Co Ty wiesz o czasach ubeckich, poza tym że jeszcze Cię na świecie nie było? Jakim prawem przypinasz ubecką łatkę Przemowi? Popierniczyło Cię szczylu? Ty w ogóle wiesz kim byli ubecy i czym się zajmowali? Nie dość, że jesteś narcyzem małolacie, który myśli że naczyta się czytanek ze szkoły i wie wszystko, to strzelasz poniżej pasa osobie, która mogłaby być Twoim ojcem. Gdybyś mojemu św.p ojcu powiedział coś takiego, to pojechałbym do Ciebie i oklepał tą niewyparzoną gębę.

A Ty Mariushu nie pisz głupot, że porównanie do agentów CIA czy Mosadu jest tym samym co ubeckie, bo to inny kaliber i wiedzą o tym najlepiej osoby starsze. A to, że przypina się taką łatkę cwaniakom jak Ty i kilkoro innym, to sam sobie jesteś winien takimi wpadkami , jak z tematem przy katastrofie Aribusa, gdzie manipulowałeś informacjami i fotografiami.

Przemku nie przejmuj się takimi smarkatymi zagrywkami. Ten szczyl nie jest tego wart.

#24

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Santo
Rozumiem, że według ciebie nie mogę skrytykować Przema? Sam Przemo napisał wzór zażaleń i według tego napisałem ten temat. Sprawę z UB/SB już wyjaśniłem i napisałem, że to była szybko kąśliwa odpowiedź na kolejne ataki Przema na mój wiek.

@Muhad
Napisz jeszcze więcej, kolejne groźby i nie będę miał problemów ze skontaktowaniem się z odpowiednimi organami.

A Ty Mariushu nie pisz głupot, że porównanie do agentów CIA czy Mosadu jest tym samym co ubeckie, bo to inny kaliber i wiedzą o tym najlepiej osoby starsze. A to, że przypina się taką łatkę cwaniakom jak Ty i kilkoro innym, to sam sobie jesteś winien takimi wpadkami , jak z tematem przy katastrofie Aribusa, gdzie manipulowałeś informacjami i fotografiami.


Podtekst, który niejako wyszedł przy okazji. Skoro już o tym mówimy to niczym to się nie różni. Zarzucasz nam zdradę ojczyzny i przyczynienie się do zamachów z 9/11 lub prób ukrywania tego masowego morderstwa. Chyba nie zdajesz sobie sprawy z powagi zarzutów nam przedstawianych.

Po to powstał regulamin, żeby nie dochodziło do tego typu sytuacji z całkiem poważnymi zarzutami. Zarzuty te sa bezpodstawne i tylko my, sceptycy musimy się z nich tłumaczyć, a gdy ja coś tam bąknąłem o UB to już się wielki szum zrobił. Jak ja śmiem w ogóle mówić o czymś takim. Przecież to oczywiste, że nei jesteś ubekiem tak samo jak powinno być oczywiste, że my nie pracujemy dla jakiegokolwiek wywiadu, bo choćby samo mówienie o tym by nas zdyskwalifikowało.

Najlepsze w tym wszystkich jest to moje zażalenie, które mówiło o nierównym traktowaniu użytkowników przez Przemo, zostało sprowadzone do jakiejś pyskówki, kto kogo obraził. Teraz daliście mi kolejne argumenty, żeby założyć temat o obrazę użytkownika, ale oprócz niesmaku można na to przymknąć oko. Ważne żeby tylko moderator sprzątał psoty z takich wypowiedzi i karał osoby je piszące. To jest sedno tego problemu. Równe traktowanie wszystkich użytkowników.

To jest tylko tyle albo aż tyle.

Nie zgadzasz się? To udowodnij że się mylę a nie obrażaj mnie. Dorosłe osoby, a nie potrafią nawet merytorycznie odpowiedzieć.

pozdrawiam

#25 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

@Muhad
Napisz jeszcze więcej, kolejne groźby i nie będę miał problemów ze skontaktowaniem się z odpowiednimi organami.


Odróżnij smarkaczu groźbę od hipotetycznego gdybania, bo Ci nie groziłem. Poza tym pokazałeś, że masz typowy charakter konfidenta i sprzedawczyka.

Zarzucasz nam zdradę ojczyzny i przyczynienie się do zamachów z 9/11 lub prób ukrywania tego masowego morderstwa. Chyba nie zdajesz sobie sprawy z powagi zarzutów nam przedstawianych.


Bo znając historię 20 wieku i późniejsze skutki 9/11 każdy rozsądny człowiek z odrobiną inteligencji i świadomości pewnych spraw ma świadomość że my jako szare jednostki jesteśmy manipulowani przez elity za pomocą telewizyjnego przekazu. Ja nie muszę doszukiwać czy to byli terroryści. Ja po skutkach działalności USA na wschodzie wiem kto za tym stoi a Ty w 2001 roku smarkaczu miałeś 9 lat. Co Ty z tamtego wydarzenia pamiętasz? Ledwo do szkoły poszedłeś a Twoje życie było zdominowane przez Gumisie i gry komputerowe. Nie trzeba wiele by przewidzieć co USA w następstwach jest potrzebne i gdzie będą dalej prowadzili swoją ekspansję gospodarczą.. Krążą jak rekiny wokół Iranu i chcą się dobrać do Ameryki południowej...i założę się że gdyby dziwnym trafem doszło do pewnych wydarzeń z udziałem USA-Wenezuela, to zwalałbyś winę na terrorystów, możliwe innego pokroju, dalej wierzyłbyś w papkę tv o nowym - fikcyjnym - wrogu, którego podano na łamy gazet, itd. Jesteś mało rozgarniętym smarkaczem, który ledwo liznął życia i mało o nim wie. Brakuje Ci pokory, ale ja już mówiłem - pójdziesz na studia i do pracy, to życie Cię pokory nauczy. Póki co to jesteś za smarkaty na prawienie morałów osobie, która jest od Ciebie dwa razy starsza...ma tu na myśli Przema. Skończ już ten kabaret, bo nie masz pojęcia o pewnych realiach, a odwracając uwagę swoimi manipulacjami w tematach ws. terroryzmu, wspierasz realny terroryzm, który kryje się na kontynencie Ameryki Północnej. Broniąc tych faszystowskich USA wspierasz prawdziwy terroryzm a to wchodzi w ramy odpowiedzialności zbiorowej. Jesteś tchórzem bez odwagi cywilnej, bez świadomości wielu spraw i zapewne ma to związek z tym, że jesteś jeszcze nieopierzony narcyz. Dość mam dyskusji z takimi jak Ty. Brzydzę się takimi jak Ty...obrońca faszyzmu demokratycznego za dychę....

#26

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją reakcją na wpowiedzi PaZiego, Przemo ostatecznie udowodnił, że na moderatora się nie nadaje. Podchodzi do swojej funkcji zbyt emocjonalnie i tym samym działa stronniczo, co było widoczne już od dawna. Pytanie, czy teraz faktycznie zostanie pozbawiony uprawnień moderatorskich, czy raczej skończy się na jego deklaracji rezygnacji, a po chwili wszystko wróci na stare tory.

PaZi też przegina. W jego wypowiedziach jest zbyt dużo odniesień do forumowiczów, a zbyt mało ad rem. Nie da się jednak ukryć, że identyczną postawę prezentuje większe grono użytkowników po obu stronach paranormalnej barkady. Za taki stan rzeczy w pierwszym rzędzie odpowiada wg mnie niski poziom moderacji, przy czym chodzi mi głównie o schładzanie dyskusji miękkimi argumentami, a nie o sypanie warnów.

Obiektywnie patrząc, ten wątek jest całkowicie niepotrzebny, chyba że jako zlew dla złych emocji. Dyskusja na temat moderatorów powinna być najpierw toczona na privie z administratorem, a dopiero jej wnioski winny byc poddane ocenie forum w ankiecie stworzonej przez admina. Subiektywnie jednak - warto było, choćby dla perełkowej wypowiedzi, w której 27-latek gimnazjalnym tonem poucza innych o szacunku dla starszych i po mentorsku pyta "a co ty wiesz o UB?" :-D



#27

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją reakcją na wpowiedzi PaZiego, Przemo ostatecznie udowodnił, że na moderatora się nie nadaje. Podchodzi do swojej funkcji zbyt emocjonalnie i tym samym działa stronniczo, co było widoczne już od dawna. Pytanie, czy teraz faktycznie zostanie pozbawiony uprawnień moderatorskich, czy raczej skończy się na jego deklaracji rezygnacji, a po chwili wszystko wróci na stare tory.


Jak napisałem wcześniej moderator też człowiek, i nie ma ochoty czytać na swój temat obelg typu "ubek" itp... Każdy ma prawo do obrony własnej godności. I wcale się nie dziwię postawie Przema , nie chciał zniżać się do poziomu swoich "forumowych przeciwników". Każdy z nas ma ma jakieś granice cierpliwości.
Oczywiście nie pochwalam zachowania typu - A on ma inne zdanie niż ja to dam mu warna. Ale ja osobiście nie dostrzegłem takiego zachowania u któregokolwiek z moderatorów . Może takie sytuacje miały miejsce, ale ja po prostu tego nie zaobserwowałem.



#28

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pod słowami Lynxa podpisuję się obiema rękami.

Pytanie, czy teraz faktycznie zostanie pozbawiony uprawnień moderatorskich, czy raczej skończy się na jego deklaracji rezygnacji, a po chwili wszystko wróci na stare tory.


Pewne jest to, że jeśli nic z tego nie wyniknie, to nie pod wpływem Przema, a administratora. I szczerze mówiąc tego się właśnie spodziewam, a czemu to już napisałem wcześniej.

Forum idzie z duchem czasu (skrypty, pozycjonowanie (chodź to nie do końca - o tym niżej), tematy, nowi użytkownicy), ale jedno pozostaje w miejscu - moderatorzy. Wydaje mi się, że większość z Nich, to userzy, których Eury polubił w 2006-07 i tak zostało, mimo, że się już do tego nie nadają, swoją aktywnością lub obiektywizmem. W conajmniej jednym z tych czynników wypadają blado, w porównaniu do niektórych zwykłych userów. Oczywiście nie wszyscy, ale jak niedawno włączyłem listę moderatorów, to przy kilku nickach była reakcja typu "a rzeczywiście, jest taki ktoś !". Z resztą, żeby nie być gołosłownym, mogę wymienić kilka przykładów wątpliwych funkcyjnych, poza oczywistym, omawianym w temacie: Pit, Asieńka, Kabanoz.

Wracając do pozycjonowania, to też nie jest kolorowo, mimo ostatniej poprawy. Na innych forach spotkałem się z sytuacją, gdy administratorów było dwóch, gdy właściciel nie wyrabiał z czasem na forum. Kto wie czy to rozwiązanie nie sprawdziłoby się i tutaj. Przykładowo taki Ivellios swoje paranormalium, ma zdecydowanie lepiej wypozycjonowane, na ważniejsze hasła jak "UFO", czy "duchy", które na takie fora ściągają nowych userów. Dopiero na "paranormalne" paranormalne.pl, jest na 1 stronie, a nawet pozycji, ale już na "zjawiska paranormalne", nawet nie na 1 stronie. Pozwolenie, by przez kilka tygodni forum opanowały przepychanki w działach 11.09 wg mnie dowodzi temu, że Eury nie ogarnia już forum i pewne sprawy wymknęły Mu się spod kontroli.

PS: nie wiem czy zamierzenie, ale rzeczowy post Paziego, który bez emocji przedstawił problem, został zagłuszony przepychankami o UB, wyciągniętymi z jakiś rozmów prywatnych i postami, że problemu się nie widzi, mimo iż jest on udowodniony. Idźcie na priv.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 08.03.2010 - 13:50




#29 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A Ty Lynx jesteś taką samą kreaturą, jak Pazi...oba cwaniaczki, które strugają Bułgara, usiłując zrobić ze swojego rozmówcy idiotę bez piątek klepki. Najpierw zwróćcie uwagę na swoje pieprzone postępowanie i pozerstwo elokwencji słownej a potem wytykajcie emocjonalne podejście niektórych ludzi. Tobie tylko hieno cmentarna o to chodzi, by mieć już totalne pole do popisu , by czuć się bezkarnym. Takie gnojki, jak Pazi, QQriver, czy inne śmieszne typki tylko robią syf i nie chodzi im tu o normalne rozmowy, tylko o dominację stronniczości tego miejsca.

Z Tobą Lynx rozmowy przebiegają w taki sposób, na co nawet vkali zwrócił uwagę:

Ja piszę 2 posty o tym, że temat dotyczy skrzydeł niesymetrycznych, byś za chwilę cytując mnie napisał: z tego wynika, że mowa jest o skrzydłach symetrycznych. Zawsze wprowadzałeś zamęt i próbowałeś z człowieka robić idiotę. Myślisz zapewne, że jesteś bystrzak i że głupiego znalazłeś. Jesteś za chudy w uszach.

Elita, Mariush, Lynx, Aquila i sługusy, jak Pazi, QQriver, Boerg, balas i inne przeziomy. Bawcie się z tą swoją reputacją dzieciuchy i gnijcie kolejne 5 lat na forum, to już doszczętnie Wam te mózgi zmiękną i zamienią się w galaretę. Nie będę bawił się w ładną mowę. Mam gdzieś Was i to forum. Po 2 latach myślałem,że można tu normalnie porozmawiać, a okazuje się, że zjawiło się jeszcze więcej trolli i smarkaczy , których gówno obchodzi sens istnienia tego forum.

Znudziła mnie ta walka z wiatrakami. Trzeba być mądrzejszym, dlatego bawcie się w tej piaskownicy sami i zróbcie z tego miejsca forum najlepiej o nazwie antyparanormalne.pl
Brzydzę się takimi konfidentami, intrygantami i tchórzami bez odwagi ciwilnej. Brak Wam jaj w walce o wartości, bo takich nie posiadacie.

Pozdrawiam.

Edit +.....
Nagminne łamanie pkt. 7.6 regulaminu w tym temacie - warn


#30

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie sprowadzajcie tematu o wzajemnym obrażaniu się, na temat o manipulacjach w dyskusji.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych