Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na tropie sekretów Sfinksa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mój dziadek miał zakład pogrzebowy i często podglądałem jak pracowali nad granitami. To są na tyle twarde kamienie, że żaden Egipcjanin z tamtego okresu nie obrobiłby tej struktury.


Muhad, co Ty za bajki nam tutaj opowiadasz?

RAZ

DWA

TRZY

CZTERY

PIĘĆ

SZEŚĆ

SIEDEM

OSIEM

DZIEWIĘĆ

DZIESIĘĆ

JEDENAŚCIE

Przykładów egipskich rzeźb z granitu. A i to było wyszukane w zaledwie kilkanaście sekund i to jedynie parę z ogromnej liczby zachowanych pomników i rzeźb.

Więc jak to "Egipcjanie nie byli w stanie obrabiać granitu"?

Co do reszty - niedługo pewnie znów ruszy debata o Egipcie, tam znajdzie się trochę ciekawostek o Sfinksie i Piramidach. Póki co zapraszam do zapoznania się z tym, co mamy tam do tej pory:

Klikamy

Szkoda, że zwolennicy teorii alternatywnej dość wyraźnie pomijali informacje tam zawarte, wszak debatę tę można spokojnie komentować tutaj.
  • 6



#32

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

na około sfinksa byłyby jakieś ślady intensywnej pracy badawczej, w końcu to region oblegany przez turystów. A domysły że zrobili to super tajnie i budują statek kosmiczny są w 100% domysłami. Możliwymi, ale jednak domysłami.


ci co jeżdżą do Egiptu (zwykli turyści) mówią że tam właśnie pełno dziur na tym terenie, co kawałek coś kopią ...

ja nie byłem ( i się nie wybieram bo jakoś się nie mogę przekonać aby jechać w ten rejon świata... ) więc nie wiem czy to prawda

na pewno wielu obecnych na forum było w Egipcie bo to popularny kierunek wśród Polaków więc ew. proszę o wypowiedzi co tam widzieli
  • 0

#33

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja babcia była w Egipcie ale to już starowinka więc pewnie nie pamięta albo nie zwróciła uwagi, ale jutro zapytam na pewno ;/
  • 0

#34

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to robili nasi poprzednicy
[ Ciąg dalszy o rewelacyjnych śladach narzędzi na piramidach Egiptu ]
Wacław Chrząszczewski: Przed kilku laty przygotowałem artykuł o śladach mechanicznej obróbki kamienia zachowanych w elementach piramidy Cheopsa. Inspiracją do napisania artykułu była praca angielskiego egipto-loga W.M. Flindersa Petriego, który w latach 80. XIX w. badał rejon piramidy Cheopsa w Gizie. Artykuł spotkał się ze sporym zainteresowaniem czytelników z Polski i Ukrainy.
Po opublikowaniu artykułu zgłosił się do mnie doktorant Uniwersytetu Śląskiego, który podczas zbierania materiałów do pracy doktorskiej przepro¬wadzał badania i obserwacje w Egipcie, również w rejonie piramidy Cheopsa. W latach 2003-2007 wykonał znaczną ilość fotografii, które potwierdzają tezy pracy Flindersa Petriego. Po kilku spotkaniach i przeglądzie fotografii udało mi się namówić inżyniera F. Zalewskiego do dopisania dalszego ciągu artykułu w świetle jego obserwacji i badań.


pełny artykuł w formacie PDF tu:
http://www.przeklej....df-0009l68mt0it

znamienne jest stwierdzenie:

Poziom techniczny stosowanych obecnie narzędzi i obrabiarek do kamienia wydaje się zbliżać do poziomu, jaki był niezbędny do wykonania zaawansowanych technicznie elementów kamiennych występujących w rejonie piramidy Cheopsa i jej otoczeniu.


Użytkownik kapuchy edytował ten post 12.02.2010 - 21:41

  • 0

#35 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla każdego kto miał do czynienia ze szlifierką wymowa poniższych zdjęć jest jasna


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdrawiam
  • 3

#36

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

radoslawie - ja ze swojej strony powiem tyle: praca, praca, praca, robota, robota, robota, aż będzie tak, jak szef sobie zażyczył. to, że czegoś nie dało się zrobić, tak szybko jak w czasach obecnych, nie oznacza kompletniej niemożności do wykonania tego czegoś. po prostu to trwało, trwało i trwało, aż skończono ;]
  • 0

#37

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

EpicFail - nie do końca, ponieważ ślady świadczą o czymś innym. Przeczytaj sobie artykuł z mojego poprzedniego posta.
Tu nie chodzi o czas. Ale przede wszystkim o narzędzie.
  • 0

#38 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz EpicFall ja trzymałem parę razy szlifierkę w ręku, może nie taką:



A napewno nie taką:



I nawet nie chcę myśleć co trzymali tamci kolesie :mrgreen:

pozdrawiam

Użytkownik radoslaw edytował ten post 12.02.2010 - 23:34

  • 2

#39

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, czymś te granitowe posągi egipskich faraonów musieli wyrzeźbić, prawda? No, chyba że to nie są egipskie posągi, ale Atlantydzkie ;)
  • 2



#40 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquilla oświeć nas i powiedz jak uzyskiwali taką precyzję:

Dołączona grafika

Dzisiaj potrzebujemy diamentu, ciśnienia, komputerów, oprogramowania, a bloczki typu kilka ton może będziemy ciąć za parę lat :mrgreen:

pozdrawiam

Użytkownik radoslaw edytował ten post 13.02.2010 - 00:28

  • 1

#41

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, czymś te granitowe posągi egipskich faraonów musieli wyrzeźbić, prawda? No, chyba że to nie są egipskie posągi, ale Atlantydzkie ;)


zdaje się nie załapałeś albo udajesz że nie łapiesz

posążki mogli sobie rzeźbić nawet egipcjanie (robili jeden posążek np. przez 20 lat) ale powiedz czym zrobili te ostre nacięcia w kamieniu ?

weź flexa z marketu i spróbuj zrobić coś takiego w kamieniu ...

Aquilla oświeć nas i powiedz jak uzyskiwali taką precyzję:


no jak podali na dicovery czy national geo rozpalali ognisko po czym odłupywali kawałek skały i dalej tłucząc dochodzili do takiego stanu jak na fotce ... oczywiście teraz należałoby wybuchnąć śmiechem bo to się kupy (a raczej jest to kupa śmiechu te ich tłumaczenie) nie trzyma gdyż naukowcy są bezradni i nie potrafią podać innej metody...

Użytkownik rolpiek edytował ten post 13.02.2010 - 00:25

  • 1

#42

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pełny artykuł w formacie PDF tu:
http://www.przeklej....df-0009l68mt0it


Kurczę, coś mi zdjęć nie wczytuje, a zdaje się, że jest to dość istotna część artykułu. Inni też tak mają ?

EDIT:

Ok, nie działały w podglądzie. Po ściągnięciu wszystko OK.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 13.02.2010 - 00:54

  • 0



#43 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Art Kapuchego:
link

A tu inne zdjęcia

pozdrawiam
  • 1

#44

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Radek, ale czemu kłamiesz i wklejasz zdjęcie NIE z Egiptu, tylko jakiegoś zakładu kamieniarskiego ?
  • 0

#45 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Radek, ale czemu kłamiesz i wklejasz zdjęcie NIE z Egiptu, tylko jakiegoś zakładu kamieniarskiego ?


Abu Rawash:

Dołączona grafika

trochę bliżej:

Dołączona grafika

o cholera:

Dołączona grafika


I jak będziesz komuś następnym razem zarzucał kłamstwo Młody Człowieku parę razy pomyśl, możesz nabawić sobie sporo niepotrzebnego kłopotu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych