Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prehistoryczny młotek znaleziony w USA...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
111 odpowiedzi w tym temacie

#31

The Duke.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o datowanie tego młotka to raczej niema co mówić o zbadaniu go metodą węgla radioaktywnego (C14) ponieważ siega on wstecz "jedynie" 50 000tys lat,własciwa byłaby raczej metoda argonowa którą można datować obiekty liczące nawet cztery miliardy lat. ;-)
  • 0

#32

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak trudno sie domyslec , ze chodzi mi o naglasnianie na znacznie wieksza skale i ze znacznie wiekszym zaangazowaniem?

Ale co tu nagłaśniać? Że jakiś facet powołując się na słonia w karafce (tudzież młotek w skale) próbuje udowodnić słuszność kreacjonizmu?

Jeśli chodzi o datowanie tego młotka to raczej niema co mówić o zbadaniu go metodą węgla radioaktywnego (C14) ponieważ siega on wstecz "jedynie" 50 000tys lat,własciwa byłaby raczej metoda argonowa którą można datować obiekty liczące nawet cztery miliardy lat.

Metoda C14 - tańsza i bardziej precyzyjna niż metoda argonowa - może potwierdzić lub obalić hipotezę o młodym wieku znaleziska. Dopiero gdyby się okazało, że młotek jest starszy niż 50 000 lat, to warto by spróbować innych metod.
  • 0



#33 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

brak komentarza:)
  • 0

#34

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mogliby zacząć dalej kopać w miejscu znalezienia tego młotka ;)

PS:
Odnośnie tematu, pamiętam jak jakiś czas temu, na którymś kanale w informacjach wyemitowano info o znalezieniu skamieniałego ludzkiego szkieletu, identycznego z obecnym, z przed 4 mln lat (!) :shock:
Wyemitowano to raz i więcej już nigdy nigdzie o tym nie słyszałem :hmm:
  • 0



#35

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogliby zacząć dalej kopać w miejscu znalezienia tego młotka ;)

Obawiam się, że niewiele by to dało. Młotek został znaleziony w potoku i wszystko wskazuje na to, że w to miejsce został przyniesiony przez wodę.
  • 0



#36

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to powinni dokładniej przeszukac potok, moze bardziej niezwykłe przedmioty tam są?
  • 0

#37

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli to prawda to oznacza,że na ziemi żyło wiele cywilizacji,o których nic nie wiemy.
140 mln lat,to okres kiedy na ziemi panowały dinozaury.
Nie wydaję mi się możliwa koegzystencja człowieka z takimi gadami.
Poza tym ten drewniany trzonek osadzony na tym młotku.
Nie jestem specem od dendrologii ale czy kawałek drewna mógłby przetrwac taki szmat czasu?
:smile:
  • 0



#38

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten trzonek to skamieniałe drewno, tak jak skamieniałe kości, to już nie jest biologiczne drewno. Koegzystencja ludzi i dinozaurów istniała, dowodem są skamieniałe odciski łap dinozaurów znad rzeki Paluxy, gdzie ów młotek znaleziono. Obok śladów dinozaura, znajdują się odciski ludzkich stóp. Szerzej o tym napisze w następnym artykule.
  • 0



#39

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten trzonek to skamieniałe drewno

Wręcz przeciwnie. Niski stopień zmineralizowania trzonka jest jednym z argumentów za niedawnym wiekiem znaleziska.
  • 0



#40 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

no kosmici to raczej nie bo po co by uzywali młotków takich prymitywnych ?? a ludzi to ciekawi mnie dlaczego ten młotek nie ma wogóle wegla, z tego co pamietam a moge źle pamiętać to stal robi się przez stop żelaza z węglem :) czyli taki młotek byłby słaby :)

o i przyszło mi do głowy że ten węgiel jakiś związek chemiczny mógł wypłukac poprostu choć nie wiem czy to możliwe bo sie nie znam :)

a co do datowania to gdzieś widziałem że świerzo zabite mieczaki podczas badania ich wieku wskazywały na kilka tysięcy lat więc...

EDIT: właśnie sobie zobaczyłem że na ziemi robie się stopy z domieszką wegla w ilości poniżej 0,025, a jeśli ten młotek był badany jakimś niezbyt dokładnym użądzeniem pomiarowym to może poprostu nie zauważono takiej niewielkiej zawartości wegla :)
  • 0

#41

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no kosmici to raczej nie bo po co by uzywali młotków takich prymitywnych ??

Śmieszny zbieg okoliczności z sumeryjskimi przekazami odnośnie "wykorzystywania" ludzi do prac robotniczych;)
  • 0



#42

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

EDIT: właśnie sobie zobaczyłem że na ziemi robie się stopy z domieszką wegla w ilości poniżej 0,025, a jeśli ten młotek był badany jakimś niezbyt dokładnym użądzeniem pomiarowym to może poprostu nie zauważono takiej niewielkiej zawartości wegla :)

dodam, że ten młotek został znaleziony w 1934 (niektóre źródła podają 1936 rok)
P.S.

Stal – stop żelaza z węglem plastycznie obrobiony i plastycznie obrabialny o zawartości węgla nie przekraczającej 2,06%

(a młotek odkryto w latach 30 XX wieku, więc technologia wytwarzania stali nie była tak dobra jak teraz)

. Węgiel w stali najczęściej występuje w postaci perlitu płytkowego. Niekiedy jednak, szczególnie przy większych zawartościach węgla cementyt występuje w postaci kulkowej w otoczeniu ziaren ferrytu.

źródło: Wikipedia
  • 0



#43 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra, nie wiedziałem że ten młotek odkryto w latach 30-tych :) ale:

co do wytwarzania stali to pamiętam pewien słup z żelaza stojący w Indiach :)

jeszcze jest opcja że mogło im przez przypadek wyjść tak dobraj jakości żelazo, skoro to było w latach 30-tych i technologia nie była zbyt dobra to nie widze przeszkód żeby coś takiego przypadkiem zrobili :)

Osobiscie to mam nadzieje że ten młotek faktycznie ma 140 mln lat, ale co z tego jak nikt o tym głośno nie powie, musialiby napisac historie cywilizacji na ziemi od nowa
  • 0

#44

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

co do wytwarzania stali to pamiętam pewien słup z żelaza stojący w Indiach

ten słup ma prawie 99% żelaza w sobie i nie rdzewieje o ile mi dobrze wiadomo. Niewiadomo jak można coś takiego zrobić, a sam słup jest stary.

jeszcze jest opcja że mogło im przez przypadek wyjść tak dobraj jakości żelazo, skoro to było w latach 30-tych i technologia nie była zbyt dobra to nie widze przeszkód żeby coś takiego przypadkiem zrobili

:papapa: Sam sobie zaprzeczasz... to chyba był żart, prawda?
  • 0



#45 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

tak, chodzi o słup z nierdzewnego żelaza :)

i to nie był zart, sam napisałes że technologia nie była zbyt dobra, wiec prawdopodobnie czasem wychodziła stal zbyt dobrej jakosci a czasem zbyt złej jakosci, i moze akurat im sie udała zbyt dobra :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych