Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki i Sporty walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wow, nie wiedziałem, że w Krakowie znajduje się szkoła Taiji - ogólnie w Polsce ciężko o nauczyciela tego stylu.

U kogo ćwiczysz Aidil jeżeli to nie kłopot ?

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 25.07.2012 - 16:23




#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Krakowie jest tego trochę. Sam znam osobę która ćwiczy.

Co do mnie, ćwiczyłem swego czasu karate kyokushin z 1,5 roku. Ale chyba ze mnie miękki wujek i przestawiłem się na pływanie i jogę. Nie czułem się komfortowo chodząc obity 2 razy w tygodniu.



#18

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Krakowie jest tego trochę. Sam znam osobę która ćwiczy.


Chodzi o to, żeby Taiji faktycznie nie służyło tylko do zachowania dobrego zdrowia. Ale już sprawdziłem i to gdzie ćwiczy Aidil, faktycznie jest z dobrego źródła. Co nie zmienia faktu, że jeszcze nie dorosłem do tego ^^".

mylo ćwiczyłem w wielu różnych szkołach i ciągle twierdzę, że Kyok jest najtwardszą z nich wszystkich, także rzuciłeś się na głęboką wodę od razu ;).



#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shi

Pewnie rodzaj zależy od wewnętrznej ekspresji ... chyba. To co Ty ćwiczysz to typowo męski sport walki jak dla mnie za dużo agresji w powietrzu.
A ja potrzebuję zrównoważyć wnętrze z zewnętrzem. Wewnętrzną ekspresję zamienić w powiedzmy w zewnętrzny ład.

Użytkownik Aidil edytował ten post 25.07.2012 - 17:11




#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, treningi były agresywne i inwazyjne. Ale blisko było od domu. :roll:



#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ćwiczy ktoś styl pijanego?




#22

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil ciekawie jest posłuchać opinii kogoś kto patrzy na to wszystko też pod kątek sztuki - ja dopiero zaczynam do tego wszystkiego dojrzewać; zmieniać się z rzemieślnika w prawdziwego artystę, mam nadzieję, że na starość mi się to uda :).

Wszystko Tsui Chuan nie nauczysz się na pewno w Polsce (wątpię też w to, że znajdziesz nauczyciela w Europie - ewentualnie na jakimś sporym China Town). To co jest pokazane na filmiku to też "fałszywa" wersja. Sztuki walki w Chinach są bardzo okrajane ze swojej brutalności - takie są wytyczne rządowe. W efekcie otrzymujesz bezużyteczną papkę zwaną "sportowym wushu". Prawdziwi mistrzowie przenieśli się na Tajwan podczas rewolucji kulturowej, bądź ukrywają się przed czerwonymi siepaczami w zapomnianych przez Boga i ludzi wioskach.



#23

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=rZf4taeqht0

Niesamowity :o . Ehh.. ciekawe kiedy dorosnę do wewnętrznych styli - masz szczęście Lidio ^^.



#24

Muslim.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ja ćwiczyłem MMA i BJJ ale przez naukę musiałem przerwać. Naprawdę polecam sporty walki (nie mylić ze sztukami walki na które szkoda czasu jeśli chce się być wojownikiem) jest to lepsze od siłowni. Nie mogę się doczekać kiedy znów wrócę na matę InszAllah

#25

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krav maga i techniki rzucania nożem etc.



#26

Muslim.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

użytkownik: m4r1u5z
Nie widzialem na zywo, dopiero dzis rano. I tak sobie puszczalem ja kilka razy, bo moze technicznie to nie bylo mistrzostwo, ale sposob w jaki Pudzian zalatwil Najmana byl piekny. Bez zbytniego pieprzenia sie, bach bach i jazda na calego, szczescie, ze Najman zdolal sobie glowe zaslonic, bo nie bylby w stanie nawet na TKO odklepac ;D A te lowkicki, oj, to musialo bolec... Sam trenowalem Krav Mage i Muay Thai i wiem po sobie, jak czasem na treningach przy lekkich uderzeniach nie moglem na nogach ustac.


Pudzian pięknie załatwił Najmana? beż obrazy ale Pudzian kopal Nejmana jakby piłkę do nogi kopal a Nejman jak ciota podskakiwał jak by mu ktoś dup.. podpalił. Oczywiście Pudzian robi postępy ale i tak jeszcze mu daleko do zawodowego zawodnika.

Użytkownik Muslim edytował ten post 04.10.2012 - 21:18


#27

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pudzian pięknie załatwił Najmana? beż obrazy ale Pudzian kopal Nejmana jakby piłkę do nogi kopal a Nejman jak ciota podskakiwał jak by mu ktoś dup.. podpalił. Oczywiście Pudzian robi postępy ale i tak jeszcze mu daleko do zawodowego zawodnika.

Jeżeli chodzi o zawodników walczących w MMA itp to powinno się zakazać używać takiego określenia wobec takich osób jak Pudzian, Najman itp.

Z zawodników K1 dobry był Ernesto Hoost-jego "kosy" były zabójcze...
http://www.youtube.com/watch?v=XYMTLHb7NV0&list=LPz7E392Q68EI&index=24&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=WEfYAI7KrvA&list=LPz7E392Q68EI&index=11&feature=plcp

Z naszych dobry jest:

http://www.youtube.com/watch?v=xUPWO_kRryU&feature=related

O legendarnym Fiodorze już wspominano.


Osobiście trochę bawiłem się ogólnymi technikami-tak z 1,5 roku. Najbardziej lubię techniki parterowe. Niestety jestem już za stary na cokolwiek więcej niż utrzymywanie formy na "wszelki wypadek" Szkoda że nie zacząłem ćwiczyć jakiś technik typu Vale tudo

http://www.youtube.com/watch?v=yXhcULb8bjc
Niestety tego typu zainteresowanie powinienem rozpocząć co najmniej 20 lat wstecz aby coś osiągnąć.
Me warunki fizyczne, masa itp bardziej sprzyjają zapaśniczym technikom walki. Czasem z kumplami coś tam się po sparuje aby byle oklepu od żula pod sklepem nie dostać :rotfl:

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 05.10.2012 - 21:46


#28

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak z racji zbliżającego się "Światowego dnia Tai Chi i Qigong" 

 





#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet nie wiedziałem, że jest taki temat. Też sobie kiedyś trenowałem, najpierw karate Kyokushinkai, później taekwondo i kickboxing. Nie było tego jakoś dużo, łącznie raptem kilka lat.

Oczywiście mój idol:



:D


Użytkownik Daniel. edytował ten post 21.04.2014 - 14:46




#30

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lubię JCVD - również był jednym z moich idoli kiedy zaczynałem ćwiczyć ^^

 

Aktualnie "masta" w kopnięciach to ten sympatyczny Pan:

 






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych