Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki i Sporty walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ nie znalazłem takiego tematu to postanowiłem go założyć (z tego co pamiętam kiedyś był podobny). Trenuje ktoś ? Może ktoś tylko się tym zagadnieniem interesuje ? Ja ćwiczę MA już od około 8 lat. Zdążyłem ćwiczyć już Karate Kyokushinkai, BJJ, MT, aktualnie ćwczę Shaolin Chowgar z lini sifu Quacha.

To taki "trailer" głównej szkoły naszego stylu :



Przedstawiony na nim jest "Lion Dance" (Taniec Lwa) który jest niejako formą pewnego zaklęcia które ma za zadnie odepchanie złych mocy i duchów od danego miejsca :). Może jeszcze coś więcej napiszę o samym moim stylu, jest to styl walki stworzony na przełomi XIX i XX wieku przez Chow Lunga. Jest stylem południowym (z południa Chin) więc charakteryzuje się niskimi i stabilnymi pozycjami, szybkimi technikami nożnymi i ręcznymi o dużej dynamice i ciągłości ataku. Jako tradycyjny styl posiada układy do ćwiczeń walki z bronią np. szablą, podwójną szablą, nożami, kijem itd. Moje treningi to również ćwiczenia Qi Gong wzmacniające nie tylko ciało ale również ducha oraz umysł. Założyciele stylu byli znani jako "Pięciu tygrysów z Kantonu" lub jako "Pięciu Tygrysów Chow Gar".

Oczywiście mogą pojawiać się spekulację co to skuteczności tradycyjnych sztuk walki. Tutaj niestety wychodzi na wierzch pewna nieznajomość albo niewiedza w zakresie sztuk walki. Kung Fu to nie wysokie skoki czy efektowne salta czy kopnięcia to system powstały żeby ludzie potrafili się bronić jak i zabijać. Treningi wolnej walki "San-Da" (czyli dosłownie w języku chińskiem "wolna walka") są bardzo częste na treningach Kung Fu. Niestety w Polsce jak i w Europie bardzo trudno o szkołę tradycyjnego Kung Fu na poziomie większość to niestety szarlatani.

Tutaj filmik przedstawiający Sanda Sanshou :



To tyle jak narazie z mojej strony :). Zapraszam do dyskusji oraz do podzielenia się swoimi doświadczeniami :).



#2

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja trenowałam karate Kyokushinkai od 7 do 14 roku życia, teraz żałuję że przestałam przez młodzieńczą głupotę :( a dzisiaj musiałabym zacząć wszystko do początku bo niestety się dużo zapomniało i w ogóle ciało zastałe. Nadal uwielbiam sztuki walki i chciałabym aby moi synowie się tym zainteresowali i żeby nie skończyli z tak głupowatego powodu co ja.



#3

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie jest za późno na powrót :). To dość długi czas treningu brałaś może udział w jakiś zawodach ? A co do synów to jak dla mnie bardzo dobry pomysł - w końcu chłopiec wyrośnie na prawdziwego mężczyzne który będzie potrafił dać po mordzie a przy tym będzie honorowym człowiekiem z zasadami - dlamnie to jest kwintesencja sztuk walki :).

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 28.11.2009 - 15:13




#4

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trenowałem karate 5 latek, króciutko. A przestałem tylko dlatego iż znalazłem coś bardziej dla mnie.Capoeira, coś co mnie wciągnęło na maksa. Ale i to przestałem trenować z jakieś 2 lata temu. Powód? Brak czasu.
Ale do dziś wspominam to bardzo przyjemnie.



#5

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Krav Maga panowie, to jest to 8) zapisuje się na nią i zapisuje, cały czas mi cos wypada.



#6

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krav Maga semicki wynalazek :P. Mają jakąś obsesje na ataki z ukrycia :P.



Gdzieś od 3 minuty mamy Kravkę, Karate Tsunami przedstawione na początku to "nasz" wynalazek (w sensie że z Polski :P).
Enjoy ;)

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 28.11.2009 - 16:18




#7

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sztuki walki to fajna rzecz...

- W wieku 6 lat przez 3 lata trenowałem karate
- Gdzieś w okolicach 13 roku życia Capoeira (również uważam, że to piękna sztuka spędzania wolnego czasu)
- Aktualnie boks i kick-boxing



#8

chlon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krav Maga semicki wynalazek :P. Mają jakąś obsesje na ataki z ukrycia :P.

http://www.youtube.com/watch?v=qmOhFO0cRWg

Gdzieś od 3 minuty mamy Kravkę, Karate Tsunami przedstawione na początku to "nasz" wynalazek (w sensie że z Polski :P).
Enjoy ;)



oj panie P. :P o ile pamiętasz, ćwiczyłam to przez rok :P miałam wtedy 13 lat i oprócz mnie i mojej koleżanki (też 13 lat) była cała zgraja facetów po 20 :D nawet fajnie było, ale tak jakoś towarzystwo nam nie za bardzo pasowało :) ale ciągle się interesuję tymi sportami i gdyby nie Swietłana to bym też ćwiczyła kung-fu :)

#9

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie jest za późno na powrót :). To dość długi czas treningu brałaś może udział w jakiś zawodach ? A co do synów to jak dla mnie bardzo dobry pomysł - w końcu chłopiec wyrośnie na prawdziwego mężczyzne który będzie potrafił dać po mordzie a przy tym będzie honorowym człowiekiem z zasadami - dlamnie to jest kwintesencja sztuk walki :).



Ja już nie mam na to czasu no i szczerze przyznawszy rozleniwiłam się trochę :P, ale dzieciaczki zapiszę jak tylko będą chcieli, bo przecież na siłę ich zmuszać nie można. W ogóle chciałabym aby moje dzieci miały jakąś pasję czy to karate czy piłka nożna, byleby nie siedzieli cały dzień przed kompem ani nie tracili bezsensownie czasu na dworze szukając okazji aby się napić czy zapalić.



#10

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako że wczoraj była bardzo ciekawa walka to można a nawet i trzeba by było podyskutować o niej ;).



"Marcin Najman nie do zdarcia jestem" :lol :lol



#11

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widzialem na zywo, dopiero dzis rano. I tak sobie puszczalem ja kilka razy, bo moze technicznie to nie bylo mistrzostwo, ale sposob w jaki Pudzian zalatwil Najmana byl piekny. Bez zbytniego pieprzenia sie, bach bach i jazda na calego, szczescie, ze Najman zdolal sobie glowe zaslonic, bo nie bylby w stanie nawet na TKO odklepac ;D A te lowkicki, oj, to musialo bolec... Sam trenowalem Krav Mage i Muay Thai i wiem po sobie, jak czasem na treningach przy lekkich uderzeniach nie moglem na nogach ustac.

Dołączona grafika

Użytkownik Sante edytował ten post 12.12.2009 - 20:35
Postaraj się na drugi raz nie robić tylu błędów


#12

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym przedstawić sylwetki (w postaci highlightów) moich ulubionych fighterów - pierwszy to niekwestionowany mistrz świata "Last Emperor" Fedor Emelianenko, który jest dla mnie wielki wzorcem do nasladowania :



Ten człowiek to klasa sama w sobie aż brakuje słów żeby to opisać ;).

Teraz pora na drugiego zawodnika (boksera) a mianowicie na Mika Tysona :



Wielki człowiek którego historia skończyła się bardzo tragicznie.



#13

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odświeżam temat :D

Gala Strikeforce (u nas będzie w niedzielę o 4 rano), dla Polskich kibiców wszystko transmituje Orange Sport !

Rozpiska :

Fedor Emelianenko (No. 1 HW, No. 3 PFP) vs. Fabricio Werdum (No. 9 HW)
Cristiane "Cyborg" Santos vs. Jan Finney
Scott Smith vs. Cung Le
Josh Thomson vs. Pat Healy
Magomed Shikhshabekov vs. Ron Keslar

A ja do roboty w poniedziałek :D, ale cóż najwyżej zasnę przy łopacie :D

Dołączona grafika

WAR FEDOR !! :D

Z racji tego co ćwiczę interesuje mnie także Cung Le przedstawiciel (uwaga, uwaga) Kung-fu ! Który jest naprawdę świetnym wojownikiem.

http://www.youtube.com/watch?v=kItU8sK7jgg

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 24.06.2010 - 22:04




#14

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Tak na początek, żeby był klimat ;).

Chciałbym przedstawić wam komiks który jest skarbnicą wiedzy dotyczącej nie tylko wschodnich sztuk walki ale też filozofii, kultury i sposobu myślenia ludzi tam mieszkających. Szczególnie ważny jest także dla wszystkich powiązanych z ruchami rodzimymi bo są to ostatnie (chociaż obce dla nas kulturowo) "bastiony" myśli pogańskiej.

http://mangafox.me/m...v01/c001/1.html

Można się tutaj dowiedzieć sporo faktów i ciekawostek o wielu autentycznych mistrzach, dawnych i współczesnych (akcja toczy się gdzieś na przełomie lat 70. i 80. oraz o autentycznych chińskich stylach (i nie tylko), ich charakterystykach, a nawet różnicach między ich odmianami.

Pojawiają się m.in.:

- bajiquan - główny styl tutaj występujący, z różnymi szkołami i odmianami z Cangzhou,
- karate shotokan,
- daito ryu aiki jiu-jitsu,
- sumo,
- boks (z odwołaniem do Jacka Dempseya)
- modliszka (w różnych odmianach)
- baguazhang
- xingyiquan
- hung-gar
- wing tsun
- sanhuang paochui,
- styl Chen taijiquan, w odmianach dajia, xiaojia, huleijia, na Tajwanie, w Zhaobao, i w Chenjiagou.
- style shaolińskie, ze szczególnym uwzględnieniem sekretnego xinyiba!
- muzułmański xinyiquan.



#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze sztuk walki ćwiczę Tai Czi.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych