Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium nad autentycznością piktogramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#61

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok załóżmy że 90% piktogramów to mistyfikacja dzieło jakiś fanatyków ale ten 10% "znaków" nie wzięło się znikąd i "coś" je wytworzyło tylko poco?
  • 0

#62

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

www.paranormalne.pl/Nimg/14.jpg' alt='Dołączona grafika' />


Linie na powyższej formacji mają tylko 15cm szerokości. Są o wiele zbyt wąskie aby mógł przechadzać się nimi człowiek.


Ten znak jest podobny do tego który mnie prześladuje www.paranormalne.pl/public/style_emoticons/default/smile2.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Ja też uważam, że większości człowiek nie zrobił. Są zbyt skomplikowane zbyt dokładne. Niektórzy odkryli że w piktogramach jest zapisane przesłania w jakimś języku. Może za pomocą tego chcą nam pomóc.

Macie na tym forum znalazłam http://www.paranorma...?showtopic=1322
  • 0

#63

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Avion, to nawet nie jest w innym języku www.paranormalne.pl/public/style_emoticons/default/smile2.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> , to jest przekaz zapisany binarnie.

Nie sądzę, aby człowiek mógłby wykonać tak złożone piktogramy, zwłaszcza że wykryto różne dziwne rzeczy przy nich, a opisane są tu:

http://www.paranorma...?showtopic=2045
  • 0

#64

4rmar.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, ale można rzec, że po takim artykule wierzę w UFO. Żaden cwaniak nie zrobiłby takiego czego żadnym sprzętem a nawet jeśli to ktoś by go przyuważył. :beer:

Najpierw sprawdź co określa termin UFO, bo w jakiś dziwny sposób połączyłeś ten termin z kręgami w zbożu. :mrgreen:
Za terminem UFO stoi inteligencja, która stworzyła taki obiekt i nim kieruje, tymczasem piktogramy w zbożu są tylko i wyłącznie sposobem na zmniejszenie ilości pożywienia na Ziemii - inaczej aktem wandalizmu.
Gdyby inteligentne istoty zdolne do zbudowania UFO chciały nas pozbawić żywności, to prawdopodobnie byłyby zdolne do zadeptania całego zboża na Ziemii.
Gdyby chciały nam coś przekazać, to z pewnością znają choćby nasz język angielski, więc piktogramy tworzyłyby choćby na chmurach, a nie na roślinach służących za pożywienie w przypadku, gdy część ludzi w innym miejscu na Ziemi UMIERA Z GŁODU.

Po drugie jak się czyta takie coś:
FAKT: Wiemy, z przeprowadzonych badań naukowych, w których brałem udział, że formacje te (te autentyczne) formowane są przy pomocy energii, która ma zdolność wywoływania molekularnych zmian w strukturze rośliny bez wyraźnych jej uszkodzeń jak również zdolność do modyfikacji tępa i wzoru jej wzrostu.
FAKT: Energia związana z tym zjawiskiem wydaje się być łagodna i powołując się na moją wiedzę nie występuje w użyciu na naszej planecie.

to jasnym staje się fakt, że owe "FAKTY", opierają się na bzdurach.
Jakiś niby naukowiec informuje, że rośliny są formowane przy pomocy energii mającej zdolność wywoływania molekularnych zmian w strukturze rośliny.
Niby naukowiec tak twierdzi, tymczasem żaden naukowiec nie będzie wypisywał bzdur o (nieznanej) formie energii, która coś zrobiła, jeśli NIC nie wie o tej energii, więc nie jest w stanie stwierdzić, że to ta energia (a nie np deptanie deseczką) sprawiła, że zboże się położyło.

Sam fakt, że ludzie potrafią jak bydło wleźć chłopu w szkodę i narobić bigosu na polu, po czym jakiś "naukowiec" stwierdza, że ten bigos "nie jest autentyczny" sprawia, że tylko ten "naukowiec" jest w stanie swoimi szamańskimi sposobami określić który piktogram jest autentyczny.

Widział ktoś AUTENTYCZNY piktogram?
Gdzie się znajduje, jaki ma kształt, wielkość, jak do niego dojechać, ile rolnik bierze za możliwość podeptania po nim i urwania sobie kłosów na pamiątkę?
Ktoś mi zaraz mi odpisze w stylu "kolego, nie bądź wesoły - przecież piktogramy są tworzone w zbożu i w listopadzie tych kręgów na pewno nie znajdziesz"
Ktoś bardziej myślący zastanowi się dlaczego tak jest, że nieznana forma energii tworzy coś tak nietrwałego i ulotnego, co po paru dniach, a czasem paru tygodniach jest niemożliwe do zbadania.
Przecież mamy tyle obszarów pustynnych, że gdyby jakieś obce istoty chciały coś przekazać za pomocą roślin,
to przekazałyby czytelny dla nas tekst za pomocą utworzonych na pustyni oaz - czyli zrobiły coś, czego ludzie nie są w stanie zrobić.

No i jeszcze temat samych naukoww...
W zimie byłem z psem na spacerze i zachowywał się on dość dziwnie - zamiast walnąć kupę, to chodził w kółko naokoło trzech kup pozostawionych przez inne psy. Kupy były dziwne - jedna biała, jedna zielona i jedna brązowa. Powiedzmy, że brązowa nie była dziwna, ale razem leżały tak, że tworzyły trójkąt.
Pies był tak bardzo zaniepokojony tymi kupami, że bał się do nich zbliżyć, a i ja odczuwałem niepokój, gdyż znad kup unosiła się jakaś forma energii w postaci białej mgiełki. Zastanawiałem się, czy te kupy nie są jakiegoś nienaturalnego pochodzenia i nawet chciałem już dzwonić po jakiegoś naukowca, by przyjechał i pomierzył te kupy, określił czy stopień ich zakrzywienia nie jest spowodowany działaniem jakiejś nieokreślonej energii, czy przypadkiem kupy nie generują pola elektromagnetycznego o częstotliwości 7.5 Herca (a tym samym czy nie są źródłem prądu elektrycznego - fajnie byłoby mieć elektrownię z odchodów) i czy włożenie w kupy elektrod podpiętych do komputera nie sprawi, że komputer przetworzy nieznaną energię na przykład w koncert Dody Elektrody.
Zastanawiałem się też, czy gdybym zabrał te kupy do domu, to czy obok tego miejsca nie pojawią się nowe - co byłoby niezbitym dowodem na to, że te kupy w domu nie są efektem psiego przetwarzania pożywienia.
Zacząłem szukać naukoww z okolicy, którzy zajmują się badaniem piktogramów, gdyż uznałem, że tacy mają odpowiedni sprzęt do badania takich zjawisk.
Nie znalazłem żadnego naukowca, który byłby w stanie przyjechać i zbadać te kupy, ale może na tym forum ktoś wie o takich profesorach, którzy powagą swoich instytutów badawczych chcieliby potwierdzić autentyczność kup, ewentualnie naukowo stwierdzić, że nie są one autentyczne?
  • -2

#65

Kapa07.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie do sceptyków i do tych co sądzą, że piktogramy to wytwory ludzi:

Jak ludzie robią w piktogramach to całe pole elektromagnetyczne ?! Jeśli macie sposób, to powiedzcie... Chętnie zrobię sobie takie na podwórku :o

P.S. Chyba troszkę odświeżyłem, ale nie mogłem się powstrzymać...
  • 0

#66

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sensacyjny trop zbliża nas do rozwiązania jednej z największych współczesnych zagadek

To jedna z największych tajemnic dzisiejszego świata. Chodzi o niezwykłe formacje, które pojawiają się w różnych częściach globu - najczęściej na polach - i przybierają rozmaite kształty. Wiele osób za ich powstanie obarcza siły, które nie pochodzą z naszego świata. Teraz pojawił się naukowiec, który twierdzi, że znalazł dowody na to, że znaki te nie są dziełem człowieka.

Zbożowe kręgi od lat wzbudzają żywą dyskusję. Dla jednych jest to anomalia stanowiąca dowód na to, że nasza planeta jest regularnie odwiedzana przez przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji - wymyślne piktogramy miały być właśnie ich sprawką; dla innych znaki pojawiające się na polach to nic innego jak zręczna mistyfikacja.

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy teorii spiskowych pojawiających się w ramach debaty na temat natury zbożowych kręgów, przedstawiają mniej lub bardziej sensowne argumenty. Do dyskusji na temat istoty wzorów, które w tajemniczy sposób ukazują się na polach, włączył się niedawno australijski historyk. Naukowiec stwierdził, że w świetle istniejących dowodów należy uznać, iż jest mało prawdopodobne, aby wszystkie odnotowywane w różnych obszarach naszej planety anomalie tego typu były dziełem żartownisiów.

Greg Jefferys, australijski naukowiec, wyznał, że w jego ręce trafiły historyczne dokumenty, na podstawie których można stwierdzić, że istnieje mała szansa na to, iż za wszystkie wymyślne wzory, które regularnie wywołują poruszenie wśród opinii publicznej, odpowiadają kawalarze. Skąd się wzięło jego przekonanie? W ujawnionych przez niego archiwach znalazły się informacje oraz dokumenty z XIX wieku, które także traktują na temat misternych symboli.

Australijczyk stwierdził, że najstarsze materiały, na które niedawno się natknął, sięgają roku 1880 r. Autorzy tych wiekowych publikacji starali się w naukowy sposób spojrzeć na zjawisko manifestacji zbożowych wzorów. Dokonane odkrycie oznacza, że popularne znaki nie zaczęły się pojawiać - jak niektórzy czasami sugerują - w latach 70. XX wieku, ale znacznie wcześniej.
"To odkrycie dowodzi, że twierdzenia różnych współczesnych artystów, którzy sugerują, iż są jedynymi twórcami pojawiających się kręgów zbożowych, same w sobie są żartem" - powiedział 59-letni badacz z Tasmanii. "Natura kręgów pozostaje niewyjaśniona. Mam nadzieję, że to odkrycie wznowi zainteresowanie znakami wśród poważnych naukoww, którzy zostali zmanipulowani przekazami, że są one zwyczajnie głupim dowcipem".

wnie ciekawie prezentują się wyniki innej analizy dokonanej przez Jefferysa. W jej trakcie badacz użył specjalnej nakładki oferowanej przez Google Earth, która pokazywała angielski krajobraz w 1945 r. Trwające ok. 300 godzin śledztwo przyniosło zdumiewające rezultaty. Naukowiec zlokalizowwiele miejsce, w których już 68 lat roiło się od niezwykłych formacji. Większość z nich znajdowała się w angielskim Black Country.

Australijczyk zainteresował się kręgami zbożowymi po lekturze jednego z dziewiętnastowiecznych numerów prestiżowego czasopisma "Nature", w którym pojawiły się wzmianki, że tajemnicze i złożone znaki na polach odnajdywane były już w XVIII wieku.

Kręgi zbożowe zostały do tej pory odnotowane w 26 krajach na całym świecie. Szacuje się, że od lat 70. XX wieku do końca minionego stulecia pojawiło się aż 10 tysięcy formacji w różnych częściach globu. Czy możliwe jest, że wszystkie były tylko żartem?

niewiarygodne.pl



#67

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie, ale można rzec, że po takim artykule wierzę w UFO. Żaden cwaniak nie zrobiłby takiego czego żadnym sprzętem a nawet jeśli to ktoś by go przyuważył. :beer:

Najpierw sprawdź co określa termin UFO, bo w jakiś dziwny sposób połączyłeś ten termin z kręgami w zbożu. :mrgreen:
Za terminem UFO stoi inteligencja, która stworzyła taki obiekt i nim kieruje, tymczasem piktogramy w zbożu są tylko i wyłącznie sposobem na zmniejszenie ilości pożywienia na Ziemii - inaczej aktem wandalizmu.
Gdyby inteligentne istoty zdolne do zbudowania UFO chciały nas pozbawić żywności, to prawdopodobnie byłyby zdolne do zadeptania całego zboża na Ziemii.
Gdyby chciały nam coś przekazać, to z pewnością znają choćby nasz język angielski, więc piktogramy tworzyłyby choćby na chmurach, a nie na roślinach służących za pożywienie w przypadku, gdy część ludzi w innym miejscu na Ziemi UMIERA Z GŁODU.

Po drugie jak się czyta takie coś:
FAKT: Wiemy, z przeprowadzonych badań naukowych, w których brałem udział, że formacje te (te autentyczne) formowane są przy pomocy energii, która ma zdolność wywoływania molekularnych zmian w strukturze rośliny bez wyraźnych jej uszkodzeń jak również zdolność do modyfikacji tępa i wzoru jej wzrostu.
FAKT: Energia związana z tym zjawiskiem wydaje się być łagodna i powołując się na moją wiedzę nie występuje w użyciu na naszej planecie.

to jasnym staje się fakt, że owe "FAKTY", opierają się na bzdurach.
Jakiś niby naukowiec informuje, że rośliny są formowane przy pomocy energii mającej zdolność wywoływania molekularnych zmian w strukturze rośliny.
Niby naukowiec tak twierdzi, tymczasem żaden naukowiec nie będzie wypisywał bzdur o (nieznanej) formie energii, która coś zrobiła, jeśli NIC nie wie o tej energii, więc nie jest w stanie stwierdzić, że to ta energia (a nie np deptanie deseczką) sprawiła, że zboże się położyło.

Sam fakt, że ludzie potrafią jak bydło wleźć chłopu w szkodę i narobić bigosu na polu, po czym jakiś "naukowiec" stwierdza, że ten bigos "nie jest autentyczny" sprawia, że tylko ten "naukowiec" jest w stanie swoimi szamańskimi sposobami określić który piktogram jest autentyczny.

Widział ktoś AUTENTYCZNY piktogram?
Gdzie się znajduje, jaki ma kształt, wielkość, jak do niego dojechać, ile rolnik bierze za możliwość podeptania po nim i urwania sobie kłosów na pamiątkę?
Ktoś mi zaraz mi odpisze w stylu "kolego, nie bądź wesoły - przecież piktogramy są tworzone w zbożu i w listopadzie tych kręgów na pewno nie znajdziesz"
Ktoś bardziej myślący zastanowi się dlaczego tak jest, że nieznana forma energii tworzy coś tak nietrwałego i ulotnego, co po paru dniach, a czasem paru tygodniach jest niemożliwe do zbadania.
Przecież mamy tyle obszarów pustynnych, że gdyby jakieś obce istoty chciały coś przekazać za pomocą roślin,
to przekazałyby czytelny dla nas tekst za pomocą utworzonych na pustyni oaz - czyli zrobiły coś, czego ludzie nie są w stanie zrobić.

No i jeszcze temat samych naukoww...
W zimie byłem z psem na spacerze i zachowywał się on dość dziwnie - zamiast walnąć kupę, to chodził w kółko naokoło trzech kup pozostawionych przez inne psy. Kupy były dziwne - jedna biała, jedna zielona i jedna brązowa. Powiedzmy, że brązowa nie była dziwna, ale razem leżały tak, że tworzyły trójkąt.
Pies był tak bardzo zaniepokojony tymi kupami, że bał się do nich zbliżyć, a i ja odczuwałem niepokój, gdyż znad kup unosiła się jakaś forma energii w postaci białej mgiełki. Zastanawiałem się, czy te kupy nie są jakiegoś nienaturalnego pochodzenia i nawet chciałem już dzwonić po jakiegoś naukowca, by przyjechał i pomierzył te kupy, określił czy stopień ich zakrzywienia nie jest spowodowany działaniem jakiejś nieokreślonej energii, czy przypadkiem kupy nie generują pola elektromagnetycznego o częstotliwości 7.5 Herca (a tym samym czy nie są źródłem prądu elektrycznego - fajnie byłoby mieć elektrownię z odchodów) i czy włożenie w kupy elektrod podpiętych do komputera nie sprawi, że komputer przetworzy nieznaną energię na przykład w koncert Dody Elektrody.
Zastanawiałem się też, czy gdybym zabrał te kupy do domu, to czy obok tego miejsca nie pojawią się nowe - co byłoby niezbitym dowodem na to, że te kupy w domu nie są efektem psiego przetwarzania pożywienia.
Zacząłem szukać naukoww z okolicy, którzy zajmują się badaniem piktogramów, gdyż uznałem, że tacy mają odpowiedni sprzęt do badania takich zjawisk.
Nie znalazłem żadnego naukowca, który byłby w stanie przyjechać i zbadać te kupy, ale może na tym forum ktoś wie o takich profesorach, którzy powagą swoich instytutów badawczych chcieliby potwierdzić autentyczność kup, ewentualnie naukowo stwierdzić, że nie są one autentyczne?


Co ty ćpiesz człowieku ? .... xDD

Co do kręgów. Trzeba by się było przekonać na własnej skórze i pośledzić trochę takie miejsca, bo innej opcji nie widzę. W grę wchodzi tylko i wyłącznie zbadanie zjawiska w trakcie jego występowania. Rzeczywiście zboże wygląda dziwnie, jest pięknie i równo poukładane, ale to wszystko może zrobić i człowiek. Ale jak wytłumaczyć właśnie te zmiany w strukturze roślin ?... bodajże ulegają one wówczas silnemu promieniowaniu i takie właśnie potem są. Tylko że nie mogę znaleźć dostatecznego potwierdzenia dla tej teorii, ma ktoś coś o tym, o tych zmianach w zbożu ?.

Użytkownik owerfull edytował ten post 31.01.2013 - 00:08

  • 0

#68

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
W pierwszym poście tego tematu Eury wspomniał o tym.



#69

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak już temat odświeżony to dodam coś od siebie.

Często ktoś pisał, że nigdzie nie ma dowodów na powstanie piktogramu w jedną noc.

Otóż kiedyś oglądałem program o piktogramach. Była przygotowana cała ekipa, kilkadziesiąt ludzi, specjalistyczna aparatura, kamery, noktowizory, inne duperele, o których nie mam pojęcia. Kamery były ustawione z każdej strony w kierunku pola, pod ziemią zostały zakopane jakieś czujniki, no masa takich szczegółów - praktycznie uwadze nie umknęłoby nic co mogło pojawić się na polu, było to bodajże miejsce, w którym najczęściej pojawiają się kręgi.

Pewnego poranka na polu pojawił się piktogram, ucieszona ekipa poleciała sprawdzać nagrania z kamer i innych tego typu urządzeń, aby zobaczyć kto zrobił dzieło - które powstało w JEDNĄ noc. Jakże zdumieni byli, gdy okazało się, że w czasie powstawania piktogramu nie działały żadne kamery, aparaty, noktowizory, czujniki i inne sprzęty, które były zamontowane dookoła pola - nie nagrało się nic, a znak na zbożu powstał. :)

Za cholere nie mogę sobie przypomnieć co to był za program - może ktoś z użytkowników coś kojarzy?
  • 0



#70

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

up@
W pierwszym poście tego tematu Eury wspomniał o tym.

Właśnie o to mi chodziło www.paranormalne.pl/public/style_emoticons/default/wink2.gif' class='bbc_emoticon' alt=';)' /> . Byłem zbyt zainteresowany ostatnimi postami żeby przeczytać pierwszy xDD. Rzeczywiście, ta sprawa jest dość ciekawa. No i mimo, że naukowcy szukają sobie jak najbardziej racjonalnych rozwiązań, to jednak ciężko tutaj takie znaleźć. Słyszy się nieraz jak właśnie takie specjalne grupy robią te piktogramy, tylko że straszliwie dziwną rzeczą jest to, iż one pojawiają się na całym świecie, w krótkich okresach czasu, są często bardzo skomplikowane, a w samym zbożu zachodzą nietypowe zmiany.

Ciekawe czy dałoby się to wytłumaczyć jakąś naturalną siłą działającą na naszej planecie. Może przydałoby się dokładnie przebadać glebę i tereny na których się one pojawiają, no i wtedy znaleźć jakieś podobieństwa, cechy wspólne :_:.

Czytałem angielską wersję wiki. Tzn oczywiście o "Crop circle". Sugerują działanie tornad, jednakże jest to niemożliwe. Tornada pozostawiają ZAWSZE podobną, niezmienną i charakterystyczną ścieżkę. Nieważne czy jest to w skali mikro : http://www.crh.noaa....ible_track2.jpg

Czy też w skali makro : http://www.foprangei...-5-20110429.jpg

Tornado odpada, nieważne już czy jakiś wir pyłowy(dust devil) czy tornado powstałe z mezocyklonu, czyli superkomórkowe.

Następna ciekawa teoria, to teoria o piorunie kulistym. Piorun kulisty jest o tyle ciekawy, że pojawia się niespodziewanie i równie niespodziewanie znika. Nauka słabo go zbadała, z tym wyjątkiem że jest już parę mocno argumentowanych teorii, jak ta o odparowywaniu wody gdy uderzy w nią wyładowanie atmosferyczne. NO i dochodzą do tego złudzenia, ale tutaj nie wchodzi to w grę. Myślę, że piorun kulisty mógłby być wyjaśnieniem, spójrzmy na dół.



Wielka szkoda, że film ten okazał się być jedną wielką ściemą.

W sumie to pozostają nam takie teorie :

* Kręgi robi człowiek - Prawdopodobieństwo tego jest bardzo wysokie.

* Kręgi są tworzone przez jakieś dziwne pole, promieniowanie, czy inne kij wie co - małe prawdopodobieństwo, ale te zmiany w strukturze zboża są dość niepokojące

* Kręgi są tworzone przez UFO - Mało prawdopodobne, bo po pierwsze : Takie same kręgi może stworzyć człowiek, bo po drugie : Nie ma żadnego dowodu czystego, są tylko jakieś fake'owe filmiki i dowody pseudonaukoww. Właściwie to tyle.

* Następna teoria to z piorunem kulistym - mało prawdopodobna teoria, to wyglądałoby coś jak na filmiku, ale filmik to ... niestety fake www.paranormalne.pl/public/style_emoticons/default/biggrin4.gif' class='bbc_emoticon' alt='xD' />.

Podsumowując - wychodzi nam na najlepszą teorię, tudzież jest to teoria, iż to człowiek kreuje sobie piktogramy. Najlepszymi rozwiązaniami poza tym z człowiekiem są chyba : Piorun kulisty, dziwne pola/promieniowania, czy tam inne naturalne zjawiska. Najgłupsze są oczywiście rozwiązania z kosmitami... ale nie miejcie mi tego za złe, stawiam piwo, że takie coś też może być ; p, ale nie musi.

BTW - http://www.circlemak..._documents.html - zobaczcie sobie to

Użytkownik owerfull edytował ten post 31.01.2013 - 15:06

  • 0

#71

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chcę rozpętać kolejnej dyskusji, która do niczego nie doprowadzi, ale dla mnie najgłupsza teoria to ta, że wszystkie piktogramy tworzą ludzie. W każdym bądź razie głupsza niż ta, że tworzą je kosmici ;). Nie mam pojęcia co je tworzy, dla mnie piktogramy to jedna z największych, a może i największa zagadka na Ziemii.
  • 0



#72

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

* ... Takie same kręgi może stworzyć człowiek...

Nie może. Nie są takie same, lecz podobne.
Właśnie zmiany w strukturze łodyg są dowodem na "inność" tych kręgów. Podrabiacze pomijają ten fakt i nabierają wody w usta, gdy przychodzi im się z tego wytłumaczyć. Co więcej, zmiany są miejscowe i obejmują tylko łodygi "użyte" do zrobienia piktogramu. Reszta poza kręgiem, jest nienaruszona.
Co do teorii z piorunami, czy wyobrażasz sobie, jak taki piorun siedzi w polu ze świstakiem i zawija te sreb... , sorry, łodyżki w piękne warkoczyki?
Tak, tak wiem. O świstaku nie wspominałeś. Sam nie wiem, jak on się tam znalazł... :roll:



#73

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wrzucę tu moje przemyślenie dlaczego obcy mieliby komunikować się z nami poprzez piktogramy:

1. Mogą to być przekazy od obcych którzy testują naszą inteligencję. Jeżeli rozszyfrujemy przekaz to się ujawnią.
2. Jest to test naszej cywilizacji. Jeżeli naukowcy rozszyfrują taki tekst to czy nasze władze upublicznią taki przekaz? Czy naukowcy zjednoczą wysiłki aby rozszyfrować przekaz-właściwie czy rządy pozwolą na to? Jeżeli nasze systemy sprawowania władzy poprawią się to wtedy obcy uznają że możemy zacząć się dogadywać. Jeżeli by obecnie z nami zaczęli cokolwiek negocjować to dyskusja nie przedstawiałaby wcale opinii "ludu" a jedynie żądze elity.


Kiedyś coś leciało na Discovery czy NG o tym. Teoria poruszała możliwość powstawania kręgów pod wpływem plazmy słonecznej reagującej z naszym polem magnetycznym. Słabsze pole powodowało przebicie się plazmy i gotowe.

Jest jeszcze inna opcja-podobna do tej:
Złożoność nowoczesnych wzory, które mogą obejmować do 2000 indywidualnych i misternie ułożonych kształtów, sugeruje, że tajne grupy fałszerze muszą korzystać z zaawansowanych metod tak, aby być w stanie dokonać ukończenia swoich projektów w ciągu jednej nocy.
Klik
Te wzory stają się coraz bardziej skomplikowane-czemu rządy nie miałyby bawić się z nami? Mogą za pomocą satelitów robić różne cuda to obrazka nie zrobią-zwłaszcza że na ziemi mogą im pomagać różni koledzy z agencji.
Jakby na to nie patrzeć -wciąż jesteśmy manipulowani...
  • 0

#74

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@
Nie powiesz, że agent Tomek układał zboże za pomocą deski pod Wylatowem, albo pod Bydgoszczą?

edit:
... no i swojego satelity nie mamy...

Użytkownik Staniq edytował ten post 31.01.2013 - 19:28




#75

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie powiesz, że agent Tomek układał zboże za pomocą deski pod Wylatowem, albo pod Bydgoszczą?

No nie. Jednak zawsze nasz wspaniały przywódca mógł poprosić zachodnich o pomoc w manipulowaniu.

Generalnie ta wersja jest jedyną która odpowiada temu ze człowiek to zrobił...taka sceptyczna.

Jestem bardziej za opcją obcych i ich ingerencji-przekazu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych