Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerażający, nierozwiązany i niepokojący incydent w górach Ural


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#106

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak btw.
W przyszłym roku ma wyjść gra opowiadająca właśnie o tej tragedii.

http://www.gry-onlin...sp?ID=966&STR=6
  • 1

#107

kosma.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałem kiedyś jak podmuch wiatru otworzył na oścież uchylone okno które niefortunnie zbiło szklankę stojącą na stole. Całe szczęście, że to widziałem, bo gdybym nie widział to mielibyśmy do dziś setki hipotez o ataku UFO na szklankę, duchach, potworach z głębin lub tajnych eksperymentach wojskowych z celem w okolicach stojącej szklanki. :mrgreen:

Lawina ma to do siebie, że schodzi niezapowiedziana i to również nocą. Miękki jak puch, świeżo usypany śnieg się osuwa, a niszczy z ogromną mocą.

Członków wyprawy mógł obudzić odglos schodzącej lawiny, a że obozowisko mieli na otwartej przestrzeni to w panice uciekać zaczęli w kierunku lasu. Zapewne droga nie była oświetlona jak stoki narciarskie w Zakopanem to i rozbiegli się w różne strony. Jednych sięgnęła nieopodal schodząca lawina, a inni zmarli od wyziębienia.
Nawet napromieniowanie da się wytłumaczyć skoro miało to miejsce na Uralu, gdzie do dziś środowisko zanieczyszczają odpady z radioaktywnym monacytem, że nie wspomnę o sowieckim wojsku które sprawą się zajęło :mrgreen:
Język mógł zostać odgryziony gdy ogromne siły lawiny działały na cało...

Użytkownik kosma edytował ten post 18.11.2013 - 01:34

  • 1

#108

SinnerPL.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehhh lawina została już dawno wykluczona, język był usunięty nie odgryziony więc lawina raczej to nie była tubylcy? zwierzęta? najbardziej prawdopodobne ( dla mnie) są działania wojskowe, zdziwiło mnie to .że wojsko nie dało dostępu to dokumentów ( dokładnie nie pamiętam akty,dokumenty ale to chyba nie jest ważne) napromieniowanie i szczątki przedmiotu typu radar.A tak wgl nie zastanawialiście się nad tym ,że wojsko mogło ich porwać i zostawić ich tak jakby to był wypadek? lawina lub dzikie zwierze? kiedy nie było takich technologi i trudniej było dojść kto lub co spowodowało śmierc 9 studentów. mam nadzieje na odkopanie tematu i wielu odpowiedzi ciekawi mnie dalszy przebieg może więcej żródeł informacji itd
//
Dołączona grafika
3.13 Stosuj się do reguł ortografii i interpunkcji oraz innych zasad poprawności języka polskiego (na Forum nie ma obowiązku stosowania polskich znaków). Jeśli masz problemy z ortografią korzystaj ze słownika lub przeglądarki, która podkreśla błędnie napisane wyrazy.

Uprzejmie proszę aby tekst edytować,
Sc.

  • 1

#109

Vazok Than004.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehhh lawina została już dawno wykluczona, język był usunięty nie odgryziony więc lawina raczej to nie była tubylcy? zwierzęta? najbardziej prawdopodobne ( dla mnie) są działania wojskowe, zdziwiło mnie to .że wojsko nie dało dostępu to dokumentów ( dokładnie nie pamiętam akty,dokumenty ale to chyba nie jest ważne) napromieniowanie i szczątki przedmiotu typu radar.A tak wgl nie zastanawialiście się nad tym ,że wojsko mogło ich porwać i zostawić ich tak jakby to był wypadek? lawina lub dzikie zwierze? kiedy nie było takich technologi i trudniej było dojść kto lub co spowodowało śmierc 9 studentów. mam nadzieje na odkopanie tematu i wielu odpowiedzi ciekawi mnie dalszy przebieg może więcej żródeł informacji itd


Wiadomo tylko tyle, że nic nie wiadomo. Odtajniony protokół(lata 90), jako przyczynę zgonów uznał: NIEZNANA SIŁĄ.
Czyżby najlepsi Radzieccy ówcześni specjaliści w dziedzinie kryminalistyki oraz medycyny sądowej, którzy zostali powołani przez władze, ośmielili się nie wyjaśnić przyczyny katastrofy skazując się na niełaskę? O ile mi wiadomo, sprawa była głośna. Oczywiście możliwa jest jeszcze manipulacja.
  • 3

#110

SinnerPL.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh denerwująca jest ta niewiedza chętnie bym poznał to wyjaśnienie może z upływem czasu wszystkie wątpliwąści się rozwieją, jeśli ktokolwiek sie dalej tym tematem interesuje jakiś specjalista czy coś :>
  • 0

#111

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To się nazywa dopiero prawdziwa zagadka.
naprawdę ciekawy temat.


kiedyś gdzieś czytałem że w okolicy żyło kilka plemion - czemu nikt nie obstawia, że to oni byli sprawcami mordu?
Bestialskie rytułały jak odcięty język czy palenie ciał idealnie pasują do jakiś zabobonowych plemion. Zaatakowanie namiotu przez plemię myślę że dokładnie w taki sposób odzwierciediłoby dalszy ciąg zdarzeń - ucieczka po śniegu bez ubrania była bez szans w dobrze przystosowanymi do warunków i ataku tybycami. Mogli oni sobie też urządzić coś na wzór polowania/zabawy.

weźmy mniej prawdopodone opcje:

wojskowi - czy byliby ma tyle głupi aby w przypadku dokonania zbrodni zostawiać ciała? przecież w trakcie dochodzenia i tak by wyszło że to oni. Jeżeli by tego faktycznie dokonali wojskowi, moim zdaniem sprawiliby że ciała zniknełyby z powierzchni Ziemi.

ufo - to niestety zawsze będzie tylko zagadka. Nikt nie widział UFO oficjalnie, a nawet jeżeli dostalibyśmy 100% autentyczną fotografię spodka, to i tak nadal nie wiedzieibyśmy czy to ziemska czy pozaziemska technologia.

Użytkownik Dave1 edytował ten post 19.11.2013 - 20:01

  • 0

#112

SinnerPL.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To się nazywa dopiero prawdziwa zagadka.
naprawdę ciekawy temat.


kiedyś gdzieś czytałem że w okolicy żyło kilka plemion - czemu nikt nie obstawia, że to oni byli sprawcami mordu?
Bestialskie rytułały jak odcięty język czy palenie ciał idealnie pasują do jakiś zabobonowych plemion. Zaatakowanie namiotu przez plemię myślę że dokładnie w taki sposób odzwierciediłoby dalszy ciąg zdarzeń - ucieczka po śniegu bez ubrania była bez szans w dobrze przystosowanymi do warunków i ataku tybycami. Mogli oni sobie też urządzić coś na wzór polowania/zabawy.

weźmy mniej prawdopodone opcje:

wojskowi - czy byliby ma tyle głupi aby w przypadku dokonania zbrodni zostawiać ciała? przecież w trakcie dochodzenia i tak by wyszło że to oni. Jeżeli by tego faktycznie dokonali wojskowi, moim zdaniem sprawiliby że ciała zniknełyby z powierzchni Ziemi.

ufo - to niestety zawsze będzie tylko zagadka. Nikt nie widział UFO oficjalnie, a nawet jeżeli dostalibyśmy 100% autentyczną fotografię spodka, to i tak nadal nie wiedzieibyśmy czy to ziemska czy pozaziemska technologia.

Ale tam były tylko ich ślady a tubylcy jako tacy nie mieli powodów do zaatakowania ich
  • 0

#113

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ktoś już tutaj napisał że doszukiwanie śladów w tamtych czasach, przy takich warunkach i przy takim opóźnieniu to parodia.
Znaleźli ślady uciekajacych bo musieli zostawiać oni liczne ślady w postaci zerwanych części odzieży, śladów krwi na śniegu itp. natomiast myśliwy działał z opanowaniem.


"jako tacy nie mieli powodów do zaatakowania ich "
ale skad to wiesz? znasz ich zwyczaje? religie? zasady? jaka w takim plemieniu panuje struktura? może wystarczyło że wodzu miał zły dzień i wydał rozkaz.
być może uznali oni to jako naruszenie ich terytorium - zobaczyli światło i tak natrafili na namiot. Takie plemiona mają też wierzenia religijne, zazwyczaj prymitywne - nie zdziwłbym się jakby to była ofiara dla bogów.

Oczywiście to co sugeruję to tylko przypuszczenia, sugestie - nie znam się na sposobie egzystencji rdzennych mieszkańców tamtych terentów.

Użytkownik Dave1 edytował ten post 19.11.2013 - 20:22

  • 0

#114

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawno czytałam o tej historii, więc stwierdziłam, że na pewno kiedyś film nakręcą. Poszukałam, rzeczywiście. Jest i film: LINK Trzeba obejrzeć.

Oglądałem wczoraj i mam mieszane uczucia.
Film opowiada o grupie amerykańskich studentów, którzy chcą nakręcić dokument o wydarzeniach z 1959 r. i wybierają się z kamerą na miejsce tragedii.
A tam...
Spoiler

  • 0



#115

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie dawno została zaproponowana nowa wersja wydarzeń z Przełęczy Diatlova. 

 

Amerykański reżyser Donnie Eichar 5 lat pracował nad materiałami dotyczącymi tajemniczej śmierci grupy turystów feralnej nocy z 1 na 2 lutego 1959 roku. Osobiście przeszedł trasę, którą przemierzyli turyści. Jego ciekawa teoria nie jest związana z żadnymi tajemnymi Aryjskimi siłami, ani z przybyszami, czy tajemniczym radioaktywnym promieniowaniem. 

 

Wg Eichara, ci młodzi ludzie mieli strasznego pecha - trafili na tak zwaną "idealną burzę". Silne wiatry, wijąc się jak wąż na górze wywołały potężny lej powietrza, który spowodował mini-tornado akurat w miejscu obozowiska turystów. Szum wywołany przez to zjawisko przyrodnicze, mógł być niewyobrażalnie ogłuszający. Badacz przypuszcza, że ta katastroficzna burza mogła być w stanie wygenerować infradźwięki. Ludzie nie mogą ich usłyszeć, lecz mogą one mieć duży wpływ na organizm ludzki. Mocne wibracje, powodowane przez te szczególne fale dźwiękowe, pozbawiają snu, utrudniają oddychanie i co najważniejsze - rodzą niekontrolowaną panikę. Nagły strach, pomnożony przez ciemność nocy i wyjące tornado prawdopodobnie był przyczyną utraty rozumu młodych ludzi. Które doprowadziły ich do niemal pewnej śmierci, sugeruje Donnie Eichar.

 

Źródło w j. rosyjskim - http://www.mk.ru/sci...i-dyatlova.html

 

A tutaj interesująca wypowiedź radzieckiego specjalisty techniki rakietowej :

 

"Ta wersja to kompletna bzdura. Do paliwa rakietowego w ZSSR dodawano radioaktywnych substancji dla bardziej dokładnego pomiaru przez urządzenia zużycia paliwa. Upadek rakiety był przypadkowo w pobliżu ich obozowiska. Od paliwa rakietowego zostały poparzone ręce i oczy. Oni otruli się nim i oślepli. Heptyl jest 6 razy bardziej toksyczny niż kwas cyjanowodorowy. Drugi składnik to kwas azotowy lub czterotlenek azotu. Bardzo trująca substancja. Dlatego u niektórych martwych naskórek zmienił kolor. Dlatego też ich sprawa została sklasyfikowana jako tajna, aby uniknąć płacenia odszkodowania przez państwo rodzinom. Tak zawsze było się w Związku Radzieckim. Na przykład tym, którzy usuwali skutki ogromnej awarii w zakładzie MAJAK na Uralu - żołnierze dawali do podpisu dokument o nie rozgłaszaniu, że nie powiedzą nic nikomu. Wkrótce wszyscy oni zmarli. Radzieckie władze zabiły turystów. I tyle. Tak jak zabiły demonstrantów w Novocherkassku, powstańców na Węgrzech czy porzucenie ciał martwych protestujących w rzece Kura w Gruzji, kiedy zażądali, żeby Związiem Radzieckim rządził syna Stalina. Tornado jest znane z tego, że podnosi ciało do wysokości 10-piętrowego budynku. Ono by z namiotu nie zostawiło niczego, rozerwało by go na małe kawałeczki. Tornano nie zmienia koloru skóry zabitego, nie pali kwasem rąk. Dlatego też zabroniono ekshumacji ciał, trucizna z paliwa rakietowego mogła by zatruć lekarzy chirurgów i ukrycie morderstwa stało by się trudniejsze."


  • 5

#116

Oriana.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Druga wersja jest bardzo prwdopodobna i tlumaczy praktycznie wszystko co sie tam wydarzyło.
  • 2

#117

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

"porzucenie ciał martwych protestujących w rzece Kura w Gruzji, kiedy zażądali, żeby Związkiem Radzieckim rządził syna Stalina."

O jakim wydarzeniu ten człowiek mówi?


Użytkownik NenufarKoult edytował ten post 19.11.2014 - 20:54

  • 0

#118

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://historykon.pl...w-marcu-1956-r/

 

Ciężko poszukać ? 


  • 1

#119

Oriana.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://historykon.pl...w-marcu-1956-r/
 
Ciężko poszukać ? 

Wydaje mi sie że chodziło o błąd w pisowni . Do czegoś przecież trzeba się przyczepić.
  • 0

#120

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

(bla bla)

Oglądałem wczoraj i mam mieszane uczucia.
Film opowiada o grupie amerykańskich studentów, którzy chcą nakręcić dokument o wydarzeniach z 1959 r. i wybierają się z kamerą na miejsce tragedii.
A tam...
Spoiler

 

E no, nicku na "Prorok" nie zmienię. Choćby nie wiem co...

No, ale fakt, com napisał, napisałem. Prorok....






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych