Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test Polityczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#31

Mohamet.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Wolność gospodarcza: 40
więcej od 68.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:35
więcej od 81.2% uczestników testu
Wolności obywatelskie:26
więcej od 60.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Konserwatyzm jest ideologią, w której założeniach na pierwszym miejscu znajduje się obrona obecnego ładu i poszanowanie dla tradycji. Konserwatyści w swoich działaniach wykazują dążenia do umacniania wartości tradycyjnych, takich jak religia, naród, państwo, rodzina czy własność prywatna. Co istotne, konserwatyzm nie uznaje "jedynych słusznych założeń" - dla konserwatystów to, co może być dobre dla jednego społeczeństwa, nie musi sprawdzić się w drugim.
Partie posiadające frakcje konserwatywne: Prawica Rzeczpospolitej, Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwośc, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe

Z tych wszystkich tylko na Prawicę rozważałem oddanie głosu :).

#32

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wolność gospodarcza: -10
więcej od 15.6% uczestników testu
Tradycjonalizm:52
więcej od 92% uczestników testu
Wolności obywatelskie:10
więcej od 39.4% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Konserwatyzm jest ideologią, w której założeniach na pierwszym miejscu znajduje się obrona obecnego ładu i poszanowanie dla tradycji. Konserwatyści w swoich działaniach wykazują dążenia do umacniania wartości tradycyjnych, takich jak religia, naród, państwo, rodzina czy własność prywatna. Co istotne, konserwatyzm nie uznaje "jedynych słusznych założeń" - dla konserwatystów to, co może być dobre dla jednego społeczeństwa, nie musi sprawdzić się w drugim.
Partie posiadające frakcje konserwatywne: Prawica Rzeczpospolitej, Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwośc, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe

Konserwatyzm is the best :D

#33

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robiłem już podobne test, zawsze wychodzi mniej więcej to samo. Niekiedy brakuje odpowiedzi i trzeba iść na kompromisy :P

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 100
więcej od 97.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:13
więcej od 52.9% uczestników testu
Wolności obywatelskie:58
więcej od 92.6% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

Ciężko znaleźć krótkie określenie na ustrój, wprowadzony w Chile w latach 1973-1990 przez Augusto Pinocheta Ugarte. Zakłada on władzę dyktatorską (junta wojskowa), uwolnienie rynku (poszanowanie własności prywatnej, prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, niskie podatki) oraz poszanowanie tradycji i dobre stosunki z Kościołem.
Cytat:Recepta generała Pinocheta jednocześnie szanuje naukę ekonomii, jak i naukę społeczną Kościoła, czyli chrześcijańskie wymagania moralne odnośnie życia gospodarczego i społecznego i tym różni się od innych ?cudów? gospodarczych współczesnych... - x. Michał Poradowski



#34

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: -3
więcej od 24% uczestników testu
Tradycjonalizm:2
więcej od 38.8% uczestników testu
Wolności obywatelskie:23
więcej od 54% uczestników testu


Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

Cos w tym jest, zawsze bylem zwolenikiem "zlotego srodka"

#35

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wolność gospodarcza: 89
więcej od 94% uczestników testu

Tradycjonalizm:51
więcej od 89.8% uczestników testu

Wolności obywatelskie:12
więcej od 38.1% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)


Nacjonalizm (narodowa demokracja) jest ideologią, stawiającą na pierwszym miejscu dobro narodu jako wspólnoty. Polski nacjonalizm oparty jest przede wszystkim na ideologii Romana Dmowskiego, głównego ideologa ruchu narodowego. Wielu narodowych demokratów było zwolennikami wolnorynkowej gospodarki (Roman Rybarski, Edward Taylor) oraz dużego wpływu katolickiej nauki społecznej na życie publiczne.
Współcześnie do idei endecji odwołują się: Liga Polskich Rodzin, Narodowe Odrodzenie Polski

#36

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wolność gospodarcza: 100
więcej od 97.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:3
więcej od 40.2% uczestników testu
Wolności obywatelskie:52
więcej od 88.9% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

Chyba tylko nexus mi dorównuje, jeśli chodzi o bycie podłym burżujem :)



#37

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 68
więcej od 86% uczestników testu
Tradycjonalizm:10
więcej od 49.2% uczestników testu
Wolności obywatelskie:39
więcej od 76.3% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

#38

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zrobiłem test ponownie i po 2 latach wyszło:




Wolność gospodarcza: 44
więcej od 70.2% uczestników testu


Tradycjonalizm:33
więcej od 76% uczestników testu


Wolności obywatelskie:9
więcej od 34.3% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Faszyzm



Faszyzm jest to totalitarny ustrój, istniejący w latach 1921-1943 we Włoszech. Zakłada on centralizację władzy, władzę dyktatorską, militaryzm, walkę z innymi ideologiami, system monopartyjny, niechęć w gospodarce zarówo do komunizmu, jak i gospodarki liberalnej. Faszyzm włoski nie był wedle założeń ustrojem rasistowskim - skrajne elementy pojawiły się w nim dopiero pod wpływem III Rzeszy. Najbardziej znanym przedstawicielem faszyzmu jest duce Włoch, Benito Mussolini.
Cytat:Państwo faszystowskie, najwyższa i najpotężniejsza forma osobowości, jest siłą, ale siłą duchową - Benito Mussolini




Wynikiem jestem trochę zaskoczony.



#39 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Wolność gospodarcza: 77 - więcej od 89.8% uczestników testu
Tradycjonalizm: -34 - więcej od 8.3% uczestników testu
Wolności obywatelskie: 53 - więcej od 89.6% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to:
Liberalizm

Liberalizm
to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.

Partie posiadające frakcje liberalne:
Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska

Użytkownik Sentinel edytował ten post 21.05.2011 - 18:13


#40

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wolność gospodarcza: 57
więcej od 80.3% uczestników testu
Tradycjonalizm:25
więcej od 67.6% uczestników testu
Wolności obywatelskie:42
więcej od 79.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)





#41

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wolność gospodarcza: 100
więcej od 97.4% uczestników testu

Tradycjonalizm:-23
więcej od 14.2% uczestników testu

Wolności obywatelskie:81
więcej od 98.6% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

Libertarianizm jest ideologią radykalnego liberalizmu, głoszącą jednak - w przeciwieństwie do anarchizmu - potrzebę istnienia państwa. Libertarianie są zwolennikami daleko posuniętej wolności zarówno gospodarczej, jak i obyczajowej, czym różnią się od konserwatywnych liberałów. Główne przesłanie idei libertarianizmu określa się często wyrażeniem: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa.
Partie posiadające frakcje libertariańskie: Unia Polityki Realnej

2 lata temu wychodził mi liberalizm



#42

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobiłem test ponownie i po 2 latach wyszło:





Wolność gospodarcza: 44
więcej od 70.2% uczestników testu


Tradycjonalizm:33
więcej od 76% uczestników testu


Wolności obywatelskie:9
więcej od 34.3% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Faszyzm



Faszyzm jest to totalitarny ustrój, istniejący w latach 1921-1943 we Włoszech. Zakłada on centralizację władzy, władzę dyktatorską, militaryzm, walkę z innymi ideologiami, system monopartyjny, niechęć w gospodarce zarówo do komunizmu, jak i gospodarki liberalnej. Faszyzm włoski nie był wedle założeń ustrojem rasistowskim - skrajne elementy pojawiły się w nim dopiero pod wpływem III Rzeszy. Najbardziej znanym przedstawicielem faszyzmu jest duce Włoch, Benito Mussolini.
Cytat:Państwo faszystowskie, najwyższa i najpotężniejsza forma osobowości, jest siłą, ale siłą duchową - Benito Mussolini




Wynikiem jestem trochę zaskoczony.

Nic dziwnego, skoro wolność gospodarcza na poziome 44 (czyli całkiem sporo wg tego testu) to zaprzeczenie faszyzmowi i jego gospodarki nakazowej, już o tradycjonalizmie nie wspominając.. To tylko test zrobiony przez jakiegoś zapaleńca, nie przykładaj do tego jakiejś wagi



#43 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Ankieta na www.facebook.pl

Czy w Polsce powinna zostać powołana do zycia Polska Liberalna Partia Republikańska ?

zachęcam do głosowania.

#44

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mam konta facebook, jednakże o ile się nie mylę, Nowa Prawica zmierza przekształcić totalną demokrację dzisiejszą, w republikę w prawdziwym tego słowa znaczeniu, wnioskując z manifestu i postulatów.



#45

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wynikiem jestem trochę zaskoczony.


Bo ten test nie jest najlepiej zrobiony. Np. moim zdaniem państwo w ogóle nie powinno regulować kwestii homoseksualizmu, a musiałem dać odpowiedź "Homoseksualizm nie powinien być przestępstwem, lecz związki homoseksualne nie powinny być rejestrowane przez państwo."

Albo było pytanie o lekcje religii w szkołach publicznych, a moim zdaniem nie powinno być szkół publicznych. Dałem odpowiedź "Miejsce odbywania się lekcji religii powinno być ustalane pomiędzy władzami oświatowymi a kościelnymi w zależności od warunków w danym miejscu.".

Albo polityka pieniężna. Autor kompletnie nie ma pojęcia jak funkcjonuje dzisiejszy system monetarny. Wszystkie odpowiedzi nijak się mają do rzeczywistości.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych