Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskryminacja kobiet w kościele katolickim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#31

Cro Master.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do równouprawnienia jestem mu przeciwny. Nie chodzi tutaj o to że jestem jakimś męskim szowinistą, szanuję kobiety ale jak napisała osoba przede mną że jak coś to ma być równo, ale tak to wypadałoby przepuszczać np. przy wejściu, bo to kobieta. ;] Dla mnie jest to co najmniej śmieszne. Równo to równo. :P Jak w wojsku. :)

A co do dyskryminacji kobiet w kościele... Od zawsze było tak że kobiet "nie było" w kościele i lepiej niech tak zostanie. Burdel (nieporządek) :P by się z tego zrobił..
  • 0

#32

SylwiaAroni.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co do dyskryminacji kobiet w kościele... Od zawsze było tak że kobiet "nie było" w kościele i lepiej niech tak zostanie. Burdel (nieporządek) :P by się z tego zrobił..


widze że sugerujesz że kobieta jest zła i beznadziejna, gorsza że nie może być ich w kościele? I tu właśnie widze dyskryminacje, zrobi się burdel bo kobiety są gorsze, po co sobie brudzić nimi i mieszać w kościele.

Nie było? a czy Bóg powiedział że kobiety są tam niepotrzebne? Biblię napisali ogólnie mężczyźni którzy i tak już mieli w głowach pokiepane że kobiety są gorsze. Od zarania dziejów mężczyźni wykożystali swoją przewagę fizyczną, są silniejsi co jest nie fear bo wkońcu kobieta i mężczyzna się różnią a nikt temu (nawet kobiety) nie jest winien, i nikt nie powinien być za to dyskryminowany.

Wszystkie religie na świecie stworzyli mężczyźni. Może by tak kobiety stworzyły własną :mrgreen:
Zapisałabym się do takiej :D


A wiesz czemu wszystkie religie stworzył mężczyzna? BO OD POCZĄTKU LUDZKOŚCI NA CAŁYM ŚWIECIE KOBIETY NIE MIAŁY JAKIEJ KOLWIEK MOŻLIWOŚĆI BO OD ZAWSZE RZĄDZIŁ FACET I ON KOBIETE TRAKTOWAŁ GORZEJ KIEDY ONE NICZYM NIE ZAWINIŁY!!!!!!
  • 0

#33

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fakt, faceci zawsze podejmowali decyzje, a kobiety mogły najwyżej podać obiad i wyprać skarpetki. Ale jest wiek XIX i mamy dominatrix. Jak któraś chce to daje anons na necie, spotyka się z facetem i kara go za wszystko co kiedykolwiek mężczyźni zrobili kobietom.
  • 0

#34

SylwiaAroni.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt, faceci zawsze podejmowali decyzje, a kobiety mogły najwyżej podać obiad i wyprać skarpetki. Ale jest wiek XIX i mamy dominatrix. Jak któraś chce to daje anons na necie, spotyka się z facetem i kara go za wszystko co kiedykolwiek mężczyźni zrobili kobietom.



nie ma nic co mogłoby odpłacić kobietom to wszystko co wyrządzili im faceci od początku ludzkości.
  • 0

#35

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie ma nic co mogłoby odpłacić kobietom to wszystko co wyrządzili im faceci od początku ludzkości.


Oh i ah, u nas to mówią na takie smuty dwa słowa: 'za*eb się'.
  • 0

#36

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

feministka?
jesli tak to sorry, ale i szowinisci i feministki to dla mnie jedne z najgorszych postaw u ludzi.
  • 0

#37

Tore.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba zauważyć historyczny kontekst zaistniałych wydarzeń w biblii, oczywiście bez tworzenia wywodów na temat jej prawdziwości czy też fikcji literackiej. Kontekst historyczny nie pozwolił napisać inaczej biblii jak tylko że w głównej roli występują osobniki płci męskiej. Gdyby zostały użyte w głównych rolach nikt nie traktowałby poważnie zdarzeń oczywiście mówiąc w kontekście historycznym.
Nie martwcie się dziewczyny w kulturze Słowiańskiej kobiety posiadają dużą role sprawczą, a ruch Słowian odradza się z rokiem na rok głownie w dużych miastach więc tylko się cieszyć.
  • 0

#38

okusiek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam ale ja nie rozumiem czemu tak naskakujecie na biedna kobiete ? Przeciesz to co ona pisze to jest szczera prawda... Ale jak wiemy niektorych ludzi prawda w oczy kole, to jest najgorsze co moze byc, czy nie mozecie przyznac sie do tego ze tak sie postepuje i postepowalo ? Zamiast wypisywac ze kobiety sa do prania skarpetego gotowania spratania i innych rzeczy to pomyslcie co by bylo jak by ich nie bylo... Ale po co ... o kobietach mysli sie wtedy gdy jest sie pijanym i zaczyna sie myslec fujara no nie ? Przykro mi z tego powodu... Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tore jestes w bledzie .... kto urodzil Jezusa ? zapomina sie o tak oczywistych rzeczach... Gdyby nie Matka Boska nic by z tego nie bylo...
  • 0

#39

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biblię napisali ogólnie mężczyźni


Jeśli już wierzysz w przesłanie KRK i tak się ubiegasz w nim o równouprawnienia, to wiedz, że wg. tej wiary nie ważne kto pisał Biblię, ważne, że pisał ją pod natchnieniem samego BOGA.
"Plączesz się w zeznaniach".

Do pań feministek:
Jeśli się ubiegacie o równouprawnienie, to kobiety też będą szły na pobór do wojska. Wyobrażam sobie wtedy "falę". Kobiety są słabsze fizycznie, to więcej odszkodowań się posypie.
Sąd musiałby skończyć przy rozwodach z "wizerunkiem złego ojca". Przecież w o wiele większej liczbie przypadków to kobiety dostają dzieci pod opiekę. Dlaczego? Bo kobiety się zwykle lepiej prezentują.

A jak się z tego, co macie, nie cieszycie, to już Wasz problem. Leczenie kompleksów kosztem mężczyzn jest co najmniej niesmaczne.

PS.
100. post :D
  • 0

#40

Tore.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam ale ja nie rozumiem czemu tak naskakujecie na biedna kobiete ? Przeciesz to co ona pisze to jest szczera prawda... Ale jak wiemy niektorych ludzi prawda w oczy kole, to jest najgorsze co moze byc, czy nie mozecie przyznac sie do tego ze tak sie postepuje i postepowalo ? Zamiast wypisywac ze kobiety sa do prania skarpetego gotowania spratania i innych rzeczy to pomyslcie co by bylo jak by ich nie bylo... Ale po co ... o kobietach mysli sie wtedy gdy jest sie pijanym i zaczyna sie myslec fujara no nie ? Przykro mi z tego powodu... Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tore jestes w bledzie .... kto urodzil Jezusa ? zapomina sie o tak oczywistych rzeczach... Gdyby nie Matka Boska nic by z tego nie bylo...


Nie dyskryminuje kobiet, uważam ze powinę mieć takie same prawa w kościele. Ja tylko pokazałem kontekst historyczny który determinował napisanie biblii. Kościół nie chce wprowadzenia kapłaństwa kobiet gdyż bardzo boli się wielkiej schizmy, a większość wyznawców ponad 60% to kobiety wiec bardzo duża grupa. Przy założeniu boskości Jezusa nie musiał się on urodzić, mógł zostać stworzony, przyjechać na białym rumaku itp. Według mnie ludzkie urodzenie zabrało mu spoko boskości. Pokazywanie tylko dobrych elementów jego życia tworzony mało rzeczywisty obraz jego osoby.
  • 0

#41

okusiek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszy mnie to ze nie dyskryminujesz kobiet! Ale co do Jezusa ktory nie musial sie urodzic za sprawda Ducha Swietego i Matki Boskiej sie nie zgodze. Jezus chcial nam pokazac jedna wazna rzecz, ze tak naprawde niczym nie rozni sie od nas ludzi. Kazdy moze byc taki jak on jesli tylko zechce, kazdy moze czynic cuda tak samo jak on. Jedyna przeszkoda jaka nam postawiono to wiara, my nie mamy tak duzej wiary jak on a to jest najwieksza sila jaka Bog dal czlowiekowi i jedynym ograniczeniem dla nas jest nasz umysl ktory odrzuca wiele rzeczy mowiac "To nie mozliwe" a tak naprawde nie ma rzeczy niemozliwych sa tylko rzeczy ktorym nie dajemy wiary. Pozdrawiam serdecznie!
  • 0

#42

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jezeli się uznaje że Biblia jest fałszywa bo napisali ja faceci a nie prorocy pod wpływem BOGA to jakim cudem można się uważać za chrześcijanina? Dlatego biadolenie jakie to kobiety sa pokrzywdzone w kościele/kościłach jest po prostu smieszne. Albo jest się częscią koscioła i wierzy w slowo boże w Biblii albo nie i koniec dyskusji.

Marudzenie że kobiety zawsze były dyskryminowane bo mężczyźni sa silniejsi jest idiotyzmem, aż prosi się żeby powiedzieć: to trzeba było wyleź z jaskini i gonić mamuta z maczugą a nie siedzieć przy ognisku!! ;)

Kobiety i meżczyźni nie są i nigdy nie będą równi bo się róznią chociaż coraz więcej facetów niewieścieje......
  • 0

#43

okusiek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie prawda moim zdaniem jezeli Kobieta i Mezczyzna przedstawiaja takie same wartosci moralne wtedy sa rowni i nie zmieni nic tego, po za tym mozna wierzyc w Boga jednoczesnie kwestionujac Kosciol bo to czlowiek stworzyl kosciol a nie Bog i co czlowiek wykorzystuje religie do sprawowania wladzy nad ludzmi a nie Bog, wiec nie mow mi ze nie mozna wierzyc w Boga kwestionujac religie kosciola. I jeszcze jedna wazna uwaga, kazdy jest rowny nie ma lepszego nie ma gorszego i jedyna osoba ktora moze nas oceniac jest Bog! Tylko przez takie podzialy na swiecie dzieja sie zle rzeczy, bo dla czego zabija sie zydow, czarnoskorych i inne rasy... dla czego amerykanie wytepiali Indian... przez podzialy... a tak naprawde nic nas nie rozni kazdy jest sobie rowny i kazdy jest unikalny... Pozdrawiam i zachecam do przemyslen.

ps. Wiesz co to jest Sobór Watykanski ? Na pierwszym Soborze wybrano co ma wejsc w sklad starego i nowego testametu wiec oprocz tego co prorocy pisali wladze kosciola mogly wszystko poprzekrecac zeby spokojnie rzadzic wyznawcami ow religii.
  • 0

#44

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie ma nic co mogłoby odpłacić kobietom to wszystko co wyrządzili im faceci od początku ludzkości.

Nom tym bardziej, że te kobiety i ci faceci już dawno nie żyją, a płacenie za błędy swoich dziadów, pradziadów jest niesprawiedliwe. Ale zawsze możesz się wyżyć na jakimś facecie za to, co ktoś inny Tobie zrobił.

Czego właściwie feministki chcę? Równouprawnienia, wiem, ale co to wg. was, drogie panie dokładnie oznacza? Chciałbym wiedzieć.
  • 0

#45

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

judas kobiety-feministki chyba same nie wiedzą i prowadzą świętą wojnę z każdym mężczyzną....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych